Kde koupit indické koření?

Jaké koření se používá v indické kuchyni

Mezi nejčastější druhy koření používané v indické kuchyni patří: skořice, šafrán, kurkuma, římský kmín, kardamom, hřebíček, fenykl, anýz, muškátový oříšek, muškátový květ, pepř, pískavice, chilli.

Co to znamená masala

Slovo„Masala“ jednoduše znamená „koření“ a garam znamená „pálivé“. Garam masala však nemusí nutně představovat zvláště kořenitou směs.

Na co se používá koření garam masala

velmi chutná a voňavá indická směs koření. Používá se tradičně do indických pokrmů jako pilaf, birjuní (biryani), na grilovaná a rožněná masa, na minutky, do mletých mas, na kuřata, ryby, k dochucení luštěnin – čočky a fazolí, do rýžových a jogurtových pokrmů a do dalších pokrmů orientální kuchyně. Neobsahuje sůl.
Archiv

Co je typické pro Indii

Indie a co jste nevěděliMilovníci kávy a piva budou v Indii tak trochu trpět.Úterý je zasvěceno bohu Hamumanovi.Na prohlídku velkých městských trhů se zeleninou si musíte přivstat.Klasický ženský indický oděv sárí tvoří jediný pruh látky, který je dlouhý pět až devět metrů

Co se nejí v Indii

Muslimové nesmějí jíst vepřové maso, hinduisté hovězí. Zapřisáhlí hinduisté maso nejedí vůbec, neboť věří, že brzdí fyzický a duševní rozvoj. Stejně tak se vyhýbají alkoholu, česneku a cibuli, které prý zahřívají krev a podněcují přízemní pudy. Mléčné výrobky naopak tělo i duši pročišťují.

Co se pije v Indii

Z nealkoholických nápojů je v Indii nejoblíbenější čaj, dále káva, lassí, čerstvé džusy, třtinová šťáva, kokosová voda a pitná voda. Indové připravují čaj obvykle z čajového prášku, mléka a vody. To vše důkladně povaří a nalijí do šálku nebo sklenice s pořádnou dávkou cukru.

Co je to Chai

Chai, také označovaný jako Masala, je tradiční nápoj pocházející z Indie. Skládá se ze směsi koření, jako je skořice, kardamom, černý pepř a zázvor, muškátový oříšek, vše smíchané s práškem z rostlinného mlékem. Chai lze vysledovat až do doby před 5000 lety, kde se používal pro zdraví a léčivé účinky.

Jak si vyrobit garam masala

PŘÍPRAVA RECEPTU

Opražíme v pánvi nasucho postupně kardamom, hřebíček, skořici, římský kmín a černý pepř. Koření se musí rozvonět, trvá to zhruba 30 vteřin. Necháme koření zchladnout a poté ho rozemeleme v mlýnku na koření nebo roztlučeme v hmoždíři najemno. Nakonec ho promícháme s muškátovým oříškem.

Co je to tandoori

Tandoori (česky „tandúr“) je asi 1 metr vysoká kruhová pec, kde se topí dřevěným uhlím a peče se v ním maso na jehlách a chlebové placky. Používá se od Turecka až po Čínu. Koření je však připraveno hlavně pro známý recept kuře tandoori z Indie a Pákistánu.

Co se nesmí v Indii

Náboženské vyznání ovlivňuje v Indii mnoho aspektů každodenního života a stravování není výjimkou. Muslimové nesmějí jíst vepřové maso, hinduisté hovězí. Zapřisáhlí hinduisté maso nejedí vůbec, neboť věří, že brzdí fyzický a duševní rozvoj.

Jak se zdraví v Indii

Stručný slovník

Dobrý den Namaste
Dobré ráno / Dobrý den / Dobrý večer namaste/ namaskār
ano / ne hā̃ / nahī͂
Ne, děkuji. jī nahī͂, dhanyavād.
Není zač. koī bāt nahī͂.

Co znamená v Indii tečka na čele

Tradičně jde o tečku červené barvy uprostřed čela blízko obočí, ale může také jít o znak nebo o šperk na tomto místě. Bindi nosily vdané ženy. Tilak – "značka" pro štěstí. Kapka i značka pro štěstí bývají umístěny v oblasti tzv.

Jaké maso jedí Indové

Indové obou hlavních vyznání se tedy shodnou jedině na rybách a kuřatech. Přestože spotřeba masa v Indii se obecně zvyšuje, země stále hodně zaostává za ostatním světem: roční asijský průměr konzumace masa je dvacet sedm kilogramů a ve zbytku světa dokonce třicet osm kilogramů.

Jak si udělat Chai Latté doma

Postup přípravyČerný čaj nasypte do sítka a vložte do hrníčku.Ve varné konvici si přiveďte k varu 200 ml vody. Vroucí vodu nalijte do hrníčku a nechte 3 minuty louhovat.Do hrníčku přidejte skořici a mandlové mléko.Výslednou směs promíchejte lžičkou a podávejte.

Co je to čaj latte

Chai Latte je kombinace černého čaje a směsi exotického koření jako např. skořice, kardamom, hřebíček, která je doplněna mlékem a cukrem. Jedná se o chuťově výrazný nápoj, který se pije po staletí v různých částech světa, především v Indii.

Co je koření tandoori masala

Tandoori masala je indická směs (kořenicí přípravek), která se doporučuje především k pečení a všude tam, kde je vyžadován nádech indické kuchyně. Má koriandrovou vůni podtrženou jemným aroma česneku a zázvoru. Chuť je lehce pikantní po chilli s podtónem římského kmínu a kurkumy.

Co obsahuje koreni masala

Obsahuje římský kmín, kardamom, koriandr, hřebíček, bobkový list, skořici a špetku černého pepře. Směs koření garam masala při vaření provoní vaši kuchyni a přenese vás na indické tržiště s tisícem chutí i vůní. Výborně se hodí pro zeleninová a luštěninová jídla.

Co je Tandyr

TANDYR je vlastně tradiční hliněná pec ve tvaru hliněného džbánu, který bývá nádherně zdobený, takže navíc udělá parádu na každé zahradě. Dají se v ní péci rozličné druhy pokrmů počínaje všemi druhy mas, ryby, mořské plody, sýry, zelenina, ovoce, pečivo a další. Je to vlastně trouba, gril a udírna v jednom.

Co je to tandur

Tandoor (tandur) je indická hliněná nádoba (pec) na pečení a smažení masa, ryb a pečiva. Jídla z tanduru bývají jemně kořeněna, připravována na jogurtu s kořením. Šťavnaté kebaby i výborné tikkas jsou nízkokalorické a lehce stravitelné.

Co zakazuje hinduismus

Potrava nejvyšší kasty podléhá v hinduismu nejpřísnějším pravidlům: jsou striktními vegetariány, nekonzumují ani vejce a ryby. Podle jejich představ je ten, kdo se čistě živí, sám čistý. Sklenice brahmána se nesmí dotknout rtů, nádoby se nesmí dotknout ani stín jiné.

Co nejí hinduisté

Pro stravování hinduistů je charakteristické vegetariánství a zákaz požívání hovězího masa. Ve starých hinduistických textech se však dočteme, že konzumace hovězího masa byla běžnou záležitostí. Je možné, že pozdější zákaz konzumace hovězího masa (1000 n. l.) byl snahou odlišit se od muslimů.

Na co si dát pozor při cestě do Indie

Na co si dát pozor v Indii Největší upozornění platí hlavně pro ženy, a to v souvislosti s místním muslimským náboženstvím. Ženy by rozhodně neměli chodit vyzývavě oblékané, na plážích je při koukání mnohdy doporučováno oblékat si na plavky tričko. Mimo hotelové resorty choďte v dlouhých kalhotách a rukávech.

Co je hlavním indickým náboženstvím

Hlavním náboženstvím je v Indii hinduismus, s velkým odsupem následuje islám a možná překvapivě na třetím místě je křesťanství. K uctívání tří hinduistických Bohů se hlásí 80% indické populace.

Co znamená tečka

Tečka označuje ukončení věty jednoduché, složené nebo souvětí, pokud mají funkci oznamovací, někdy také rozkazovací a přací. Na konci věty se píše tečka, i když je na jejím konci e‑mailová nebo jiná elektronická adresa (např. odkaz na webové stránky).

Co nesmi jíst krestane

Nekonzumují maso, ryby, alkohol, čaj, kávu a nekouří tabákové výrobky. V této církvi jsou půsty jednodenní, ale i celá postní období. Pravoslavný křesťan se postí každou středu a pátek. Středy a pátky jsou dny smuteční.