Kde koupit kvalitní zrnkovou kávu?

Která zrnková káva je nejlepší

Nejlepší kávy dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Produkt Orientační cena
Top 1 Lavazza Qualitá Oro zrnková Káva 1 kg 700 Kč
Top 2 Lavazza Top Class zrnková Káva 1 kg 800 Kč
Top 3 Lavazza Qualita Rossa zrnková 1 kg 600 Kč
Top 4 Tchibo Barista Espresso zrnková 1 kg 700 Kč

Archiv

Kde kupujete kávu

můžete zajít na supermarketu, koupit kávu v pražírně, nebo objednat přes internet, využít eshopu. Velkou výhodou obchodu typu supermarket je široký výběr, akce a slevy. Vůni kávy si lze ověřit při zmáčknutí sáčku a přičichnutí k jednocestnému ventilku na obalu.

Jak vybrat kvalitní kávu

Na výslednou chuť a vůni vašeho šálku kávy mají kromě kvality kávových zrn vliv také jejich čerstvost, země původu a intenzita pražení. Při výběru kvalitní kávy sledujte, zda obsahuje celá zrna bez přítomnosti úlomků a světlých nedopražených či tmavých přepražených zrn.
Archiv

Kde koupit Kavova zrna

KAVOVA ZRNA 160 g – Tesco Potraviny.

Jak poznat kvalitní zrnkovou kávu

Kvalitní zrnkovou kávu dokážete rozeznat snadno. Barva upražení je vyvážená a rovnoměrná, obsahuje jen minimum spálených zrn (několik kusů na 1 kg). Ani nedopražená zrnka byste v ní neměli najít. Zejména v robustě dokáže jedna takzvaná liška zkazit celou várku.

Jak vybrat zrnkovou kávu

Způsob přípravy

Chcete-li rozpoznávat nejjemnější tóny v chutích, pak doporučujeme volit světle pražené arabiky vhodné k přípravě na filtrovanou kávu. Pro přípravu kávy v moka konvičce se naopak hodí spíše tmavěji pražená zrna, kterým horká voda chuťový profil tak výrazně nezmění.

Kde koupit nejlepší kávu

Začínáme s e-shopem na adrese https://www.gourmetkava.cz/cs/, který nabízí výběr toho nejlepšího, co lze u nás sehnat – v jeho nabídce jsou kávy z těch nejlepších pražíren, jako např. Mamacoffee, Rebelbean, Nordbeans nebo z kavárny Pražírna.

Jaká příprava kávy je nejzdravější

Filtrovaná káva je považována za nejzdravější.

Co je acidita u kávy

terroire-u, káva získává své chuťové vlastnosti. Ty se následně konkrétní metodou zpracování zrn a způsobem jejich pražení vyzdvihují do popředí. Tento typ kyselosti se označuje jako acidita nebo ovocnost, v kávě se nachází přirozeně a vytváří její specifický charakter či osobnost v šálku.

Na co je dobrá zelená káva

Podle některých vědců funguje konzumace zelené kávy jako prevence cukrovky a kardiovaskulárních chorob, má pozitivní vliv na žlučník (brání vzniku žlučových kamenů), podporuje činnost mozku, snižuje míru únavy a také chuť k jídlu, pomáhá v boji proti celulitidě a po jejím užití dochází ke snížení krevního tlaku.

Jak se pozná kvalitní káva

Kvalitní zrnkovou kávu dokážete rozeznat snadno. Barva upražení je vyvážená a rovnoměrná, obsahuje jen minimum spálených zrn (několik kusů na 1 kg). Ani nedopražená zrnka byste v ní neměli najít. Zejména v robustě dokáže jedna takzvaná liška zkazit celou várku.

Jak dlouho vydrží zrnková káva

2. Vybírejte čerstvou zrnkovou kávu

Stav Jak dlouho vydrží
Zelená zrnková káva 15 měsíců
Upražená zrnková káva 15 dní
Namletá káva 15 minut
Připravená káva (espresso) 15 sekund

9. 12. 2022

Jak často pít kávu

„Pokud už jste na kávu zvyklí, můžete vypít klidně až čtyři šálky denně,“ říká Kristýna Báčová. Doporučuje kvalitní čerstvě mletou kávu a je jedno, zda si dáme espresso nebo třeba filtrovanou kávu. Nedoporučuje naopak kávu rozpustnou nebo „českého turka“.

Jak často pít meltu

Krátce se povaří, nechá 3 minuty ustát a pak se přecedí. Pro udržení dobrých chuťových vlastností nedoporučujeme nechávat sedlinu v odvaru, ani kávovinu ohřívat. Takto připravený nápoj lze pít po celý den, teplý i studený, neobsahuje kofein. Lze vypít 5 – 10 šálků denně.

Která káva není Kysela

Zjednodušeně by se dalo říct, že čím vyšší stupeň pražení, tím nižší je kyselost kávy. Světleji pražené kávy mají výraznější ovocitost, tmavší zase plnější tělo a více chuti vzniklé pražením. Střední pražení nabízí kombinaci ovoce, čokolády, oříšků a vyváženou chuť.

Která káva je kyselejší

Obecně platí, že pokud je káva jemně a světle pražená je výrazněji kyselá a ovocná.

Jak správně připravit zelenou kávu

Příprava zelené kávy je snadná.Budete potřebovat cca 5–10 g mleté kávy (existuje také instantní zelená káva).Tu poté zalijte vroucí vodou a nechte odstát přibližně 5 minut.Po 5 minutách kávu buď sceďte, nebo pijte rovnou.Výsledný nápoj můžete dochutit podle libosti.

Proč pít zelenou kávu

Podle některých vědců funguje konzumace zelené kávy jako prevence cukrovky a kardiovaskulárních chorob, má pozitivní vliv na žlučník (brání vzniku žlučových kamenů), podporuje činnost mozku, snižuje míru únavy a také chuť k jídlu, pomáhá v boji proti celulitidě a po jejím užití dochází ke snížení krevního tlaku.

Jak správně skladovat zrnkovou kávu

Zrnková káva má své tři úhlavní nepřátele a těmi jsou kyslík, vlhkost a světlo. Proto pokud chcete, aby si káva zachovala svou plnou chuť, doporučujeme ji skladovat ve vzduchotěsných dózách na suchém místě bez přístupu světla a tepla, jinak dojde k jejímu znehodnocení.

Kdy nepít kafe

Kofeinu byste se neměli vyhýbat jen bezprostředně po vstávání, ale také před spaním. Tato látka totiž zůstává a působí v těle až šest hodin poté, co si na kávě pochutnáte. Pokud například vypijete kávu s 100 mg kofeinu v 10:00 dopoledne, budete mít ještě ve 22:00 večer v těle asi 25 mg aktivního kofeinu.

Kdy si dát poslední kávu

Odborné zdroje přitom uvádí, že kofein může narušovat spánek klidně i po 6 hodinách od přijetí. Měli byste proto mít na paměti, že poslední šálek kávy nebo čaje byste měli vypít nejpozději těchto 6 zmiňovaných hodin před spaním. Někteří experti přitom údajně doporučují už nepít kávu po druhé hodině odpolední.

Na co je zdravá melta

Díky svým probiotickým účinkům posiluje kondici střev a ochraňuje je například před záněty, průjmovou infekcí či nádorovými chorobami. Inulin totiž v tlustém střevě vyživuje zdraví prospěšné mikroorganismy, tak posiluje i imunitní systém.

Co to je bílá káva

Bílá káva je nekávový nápoj vyrobený smísením sušeného kořene čekanky, pražené cukrové řepy a obilovin. Chutí připomíná kávu. Je proto považována za kávu bez kofeinu.

Jaký je rozdíl mezi Robustou a Arabikou

Zrnková káva arabica vás k šálku přiláká intenzivním aroma, ale přitom je v puse jemná a příjemně rozeznívá ovocné tóny. Je přirozeně sladší než robusta. Robusta je oproti tomu velmi hořká. U ní si vychutnáte spíše zemitou chuť a přibližně dvakrát vyšší podíl kofeinu než u arabiky.

Co znamená 100% arabica

Pojmem arabica se rozumí kávová zrna z kávovníku Coffea arabica. Tato zrna jsou více ceněná pro jemnější a různorodější chutě a vůně. Často se setkáte s pojmem 100% arabica, což znamená, že to může být směs ze zrn více druhů arabic nebo jedno druhová káva arabica (viz také jednodruhová káva).