Kde koupit morfin?

Které léky obsahují Morfin

Morfin

SÚKL kód – název – balení zobrazit pouze léky bez doplatku
Výrobce Cena
0240212Maracex 20mg/ml – 10x1ml
As Kalceks, Riga 120,20 Kč
0164736Vendal Retard 60mg – 30 ks

Archiv

Na co se používá Morfin

Silný analgetický účinek morfinu je podmíněn agonistickým působením na opioidní receptory v mozkové kůře a dalších oblastech mozku. Morfin vlivem na CNS výrazně tlumí akutní a chronickou bolest, způsobuje psychomotorický útlum, celkovou uvolněnost a euforii.

Kam se aplikuje Morfin

Obvyklá aplikace − intravenózně, v mozku (především v limbické oblasti) působí na opiátové receptory. Doba účinku je okolo 4−5 hodin, u chronických uživatelů méně.

Kdo může předepsat morfium

Všechny je také může předepsat praktický lékař.
Archiv

Jak ziskat morfin

Technologie výroby morfinu z glukózy pomocí kvasnic se vyvíjela 7 let. Tři skupiny výzkumníků zkoušely genetické složky získané z makovic, z řepy a z půdních bakterií vložit do genomu kvasnic. Nakonec se jim jeden z meziproduktů, takzvaný S retikulin, povedlo převést na R reticulin.

Jak se podává morfin

orálně (retardované formy, s pozvolným či řízeným uvolňováním morfinu): obvykle 10–100 mg soli morfinia po 12 hodinách nebo 6násobek jednotlivé orální dávky neretardované formy denně rozdělených do dvou stejných dávek po 12 hodinách; některé formy je možné podávat po 8 hodinách (3× denně), jiné i jenom 1× denně (po 24 …

Kdy se podává morfin

Morfin nebo jiný opioid je třeba podat tehdy, pokud bolest neustoupila po slabším léku. Nijak nesouvisí s prognózou choroby a očekávanou délkou života.

Co je silnější než morfium

Syntetické opioidy obsahují umělé látky, které jsou podstatně silnější než látky v běžných drogách. Například fentanyl, který patří do skupiny syntetických opioidů, je až stokrát účinnější než přírodní morfium a zhruba padesátkrát silnější než heroin.

Jak aplikovat Morphin

Lék může být aplikován podkožně, méně často nitrosvalově nebo nitrožilně. V případě předpisu je lék k dispozici pouze na tzv. opiátový recept (kvůli návykovosti a riziku výroby drog) a nesmí být v žádném případě užíván jinak, než jak stanoví předepisující lékař.

Jak dlouho je morfin v krvi

Heroin,morfin: 2–5 dní Cannabis: 2–5 dní občasný uživatel, 10–30 dní chronický uživatel. Cocain: 2–3 dny.