Kde nahlásit krádež SPZ?

Kde žádat o novou SPZ

O novou registrační značku si mohou řidiči zažádat na magistrátu nebo na úřadu s rozšířenou působností, který značky vydává. Pokud případ řešila policie jako krádež, je třeba s sebou přinést zápis o oznámení Policii ČR.
Archiv

Co potřebuji k výměně SPZ

Změnu Vám úřad zajistí na počkání a zaplatíte za ni 50 Kč správní poplatek. K vyřízení budete potřebovat občanský průkaz (již s novou adresou), malý technický průkaz, velký technický průkaz a případně doklad o pojištění vozidla.

Jak dlouho trvá vyřízení nové SPZ

Duplikát značky nedostanete ihned, značka se musí vyrobit. Doba vyhotovení SPZ bývá 14 dní. Některé registry vozidel požadují při podání žádosti o výrobu SPZ předání obou registračních značek. Registr vozidel uloží danou SPZ do úschovy a vydá ji až po vyrobení duplikátu RZ.

Co lze zjistit podle SPZ

Vzhledem k přísným právním předpisům tykajícících se ochrany osobních údajů nelze dohledat žádné údaje o majiteli vozidla na základě SPZ ani VIN vozidla. Státní orgány a některé soukromé společnosti (např. pojišťovny) tuto možnost mají, ale bez souhlasu majitele vozidla nesmějí jeho osobní údaje nikomu předávat.

Jak dlouho se čeká na registrační značky

Kdy bude vaše žádost vyřízena Úřad musí vaši žádost o zápis vozidla do registru vyřídit do 30 dnů, obvykle to však bývá i dříve. Tímto okamžikem získáte nový velký i malý technický průkaz a registrační značky a celý proces bude u konce.

Jak dlouho trvá SPZ na přání

Značka na přání může mít libovolné znění a skládá se z alfanumerických znaků. U osobního automobilu je značka složená z 8 znaků, u motocyklů se skládá ze 7 znaků a v případě mopedu se jedná o 5 znaků. Vydání značky na přání na registru vozidel trvá cca 2 týdny.

Jak probíhá výměna SPZ

Podání žádosti probíhá na úřadu obce s rozšířenou působností v místě registrace vozidla. Na úřad si přineste již vyplněnou a podepsanou Žádost o vydání tabulky s registrační značkou. Žádost je možné doručit také písemně, tedy poštou, nebo prostřednictví datové schránky.

Kdy se mění SPZ

„Registrační značka vozu se při převodu vozidla na nového majitele v jiném kraji nemění. Vyměnit ji lze jen ze zákonných důvodů, tedy z důvodu ztráty, poškození, odcizení," vysvětlil Jan Kopál, mluvčí magistrátu.

Co potřebuji k prihlaseni vozidla

Pro registraci nového vozidla budete potřebovat:čistopis velkého technického průkazu,přihlášku k registraci vozidla,doklad o koupi vozidla,zelenou kartou k povinnému ručení,doklad totožnosti.

Jak zjistit historii vozidla zdarma

Kontrolu vozu pomocí VIN kódu lze provést jednoduše on-line pomocí systému AUTOTRACER na stránkách Cebia.com. Jedná se o největší databázi záznamů o ojetých vozidlech v ČR.

Jak zjistit vlastníka auta

Legální cestou zjistíte údaje o majiteli vozidla pouze prostřednictvím Policie České republiky. Ta má ale v případě neznámého majitele svázané ruce. Ani jedna ze zmíněných institucí nesmí poskytnout údaje o majiteli bez jeho souhlasu. Pokud neznáte vlastníka vozidla, který ujel od nehody, nahlaste proto nehodu policii.

Co je potřeba k přihlášení vozidla ze zahraničí

Zápis do registru silničních vozidelVyplněnou žádost o zápis.Originál zahraničního velkého a malého technického průkazu.Technický protokol s přílohou (pokud jde o vozidlo, které potřebuje schválit technickou způsobilost)Protokol o evidenční kontrole.Zelenou kartu jako potvrzení o uzavření povinného ručení

Co je potřeba při přepisu auta

Jaké dokumenty jsou potřeba k převodu vozidla:osobní doklady obou smluvních stran (popř.velký technický průkaz,malý technický průkaz (osvědčení o registraci vozidla),platná zelená karta,protokol o evidenční kontrole – na základě novelizace zákona č.uhrazený správní poplatek za přehlášení vozidla ve výši 800 Kč.

Jak si udělat SPZ na přání

SPZ na přání online nevyřídíte. Osobní návštěva úřadu ale není vždy nutná. Můžete využít formulář žádosti o vydání tabulky s registrační značkou Ministerstva dopravy nebo formulář o přidělení registrační značky na přání. Tuto žádost pak stačí podat písemně poštou či prostřednictvím datové schránky.

Co dělat při krádeži SPZ

Přidělení registrační značky vozidla a vydání technického průkazu vozidla – v případě jejich ztráty, poškození nebo odcizení Ztrátu, poškození nebo odcizení registrační značky nebo technického průkazu je vlastník nebo provozovatel vozidla povinen neprodleně oznámit obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností (ORP).

Kdy lze změnit SPZ

Vyměnit ji lze jen ze zákonných důvodů, tedy z důvodu ztráty, poškození, odcizení," vysvětlil Jan Kopál, mluvčí magistrátu. V praxi to tedy znamená, že pokud vůz zakoupíte například v Plzni, zůstává vám registrační značka Plzeňského kraje, pokud v Praze, pak pražská.

Jak přihlásit auto bez SPZ

K přihlášení vozidla na registru vozidel je potřeba doložit platné zákonné pojištění vozidel, bez kterého nelze vyjet na veřejnou komunikaci. Pojistná smlouva se může sjednat bez SPZ i čísla technického průkazu, ale je potřeba tyto údaje následně doložit.

Jak přihlásit nové vozidlo

Vyplněný formulář o registraci nového auta, ke kterému doložíte technický průkaz, pak přinese na dopravní odbor. Rovněž je nutné mít u sebe originál dokumentu, který prokazuje řádné nabytí vozu, zpravidla je to kupní smlouva, plnou moc prodávajícího a samozřejmě zelenou kartu k platnému povinnému ručení.

Jak zkontrolovat historii auta

Kontrolu vozu pomocí VIN kódu lze provést jednoduše on-line pomocí systému AUTOTRACER na stránkách Cebia.com. Jedná se o největší databázi záznamů o ojetých vozidlech v ČR. U vozidel lze prověřit: Ověření VIN.

Jak ověřit VIN zdarma

Některé weby nabízejí základní informace po prověření VIN kódu zdarma:www.kontrolatachometru.cz (informace o ujeté vzdálenosti vozidla, web provozuje Ministerstvo dopravy ČR),www.vincheck.cz (kontrola VIN kódu i v databázích Policie ČR a SR, informace o počtu servisních prohlídek a majitelů ad.),

Jak zjistit komu patří auto podle SPZ

Legální cesta, kterou byste se na základě registrační značky dopátrali jména konkrétní osoby, totiž neexistuje. Choulostivé informace, jako je například jméno a příjmení majitele vozu, má totiž k dispozici jen policie, pojišťovna a úřad, na kterém je vozidlo zaregistrováno.

Kdo je majitel SPZ

Zjištění majitele vozu podle SPZ není možné

Nelze však zveřejnit jméno nebo další osobní údaje o majiteli vozu. Tyto choulostivé informace má k dispozici pouze policie, pojišťovna a registrační úřad – legální cestou se k nim jen tak nedostanete.

Kde prihlasit auto z dovozu

Nyní se můžete vydat na příslušný dopravní inspektorát (kterýkoliv úřad obce s rozšířenou působnosti), kde požádáte o zápis auta do registru silničních vozidel. Pro zkrácení doby strávené čekáním na úřadu si můžete formulář přihlášky k registraci vozidla a žádost o zápis silničního vozidla stáhnout a vyplnit předem.

Kdo platí za přepis auta

Kdo platí přepis auta Kdo zaplatí přepis je na domluvě kupujcího a prodávajícího. Praxe je většinou taková, že přepis auta platí kupující. Pokud se chcete dozvědět o problematice přepisu auta no nového majitele, přejděte na náš příspěvek.

Jak přepsat vozidlo na nového majitele

Jaké dokumenty jsou potřeba k převodu vozidla:osobní doklady obou smluvních stran (popř.velký technický průkaz,malý technický průkaz (osvědčení o registraci vozidla),platná zelená karta,protokol o evidenční kontrole – na základě novelizace zákona č.uhrazený správní poplatek za přehlášení vozidla ve výši 800 Kč.