Kde sídlí firma Opavia?

Kdo vlastní firmu Opavia

Novým vlastníkem továrny i značky Opavia se stalo konsorcium společností Danone a Nestlé. Značka Opavia se prezentovala na výrobcích logem se symbolem máků a později klasů.

Kdo vlastní milku

Milka je mezinárodní značka americké společnosti Mondelēz International vyrábějící čokoládu a čokoládové výrobky.

Kde se vyrábí piškoty Opavia

“ Taková a ještě mnohem ostřejší vyjádření bylo možné si loni na podzim přečíst v diskusích o piškotech. Proč Nadnárodní výrobce sušenek Mondelez přesunul výrobu Tradičních piškotů Opavia z Opavy do polské Jaroslawi.

Kde se vyrábí Brumík

Bebe Brumík mléčná náplň

Země výroby: Polsko
Výrobce: neuvedeno
Dodavatel: Mondelez Czech Republic s.r.o
EAN: 8593894506717
Data ze dne: 12. 3. 2019

Z jaké země je Milka

Švýcarská preciznost s mléčnou příchutí

Počátky Milky sahají až do první poloviny 19. století, kdy švýcarský výrobce čokolády Philippe Suchard založil svůj vlastní obchod s čokoládovými dezerty ve městě Neuchâtel. Od roku 1825 se zde místní obyvatelstvo mohlo těšit z mnoha druhů lahodné čokolády.

Kdo vlastni Lindt

je vlastněna švýcarskou společností Nestlé S. A. a vlastní dvě továrny na území České republiky – továrnu ZORA Olomouc a SFINX Holešov, které ročně vyrobí cukrovinky za více než 6 miliard Kč, z čehož více než polovinu vyvezou do zahraničí.

Co vlastni mondelez

Na českém a slovenském trhu patří mezi její klíčové značky čokolády Milka a Figaro, sušenky Opavia, Milka, BeBe Dobré ráno, Kolonáda a bonbony Halls. V České republice společnost provozuje továrny v Opavě, Lovosicích a Mariánských Lázních.

Kde se vyrábí Brumik

Bebe Brumík mléčná náplň

Země výroby: Polsko
Země původu: neuvedeno
Výrobce: neuvedeno
Dodavatel: Mondelez Czech Republic s.r.o
EAN: 8593894506717

Kde se vyrábí 3Bit

Kromě Fidorek a Tatranek se v Opavě a dalších závodech v Lovosicích a Bratislavě vyrábí cukrovinky, sušenky a oplatky 3Bit, BeBe, Disko, Figaro, Halls, Horalky, Kolonáda, Milka, Miňonky, Oreo, Piškoty, Siesta, TUC a Zlaté.

Kdo vlastní Kinder

Kinder čokoláda je cukrářský výrobek italské firmy Ferrero.

Kdo koupil Orion

Společnosti Ferrero a Mars u nás nabízí své zavedené značky, naproti tomu společnosti Mondeléz a Nestlé, vedle svých tradičních výrobků, nabízí i české tradiční značky. Mondeléz vlastní například značku Opavia, Nestlé vlastní značku Orion a Figaro.

Kde se vyrábí Lindor

pracuje v centrále firmy – ve švýcarském Kilchbergu u Curychu -, kde se mimo jiné vyrábí tabulkové čokolády a pralinky Lindor. Celosvětově koncern zaměstnává téměř 8 tisíc lidí.

Odkud je čokoláda Lindt

Lindt & Sprüngli je švýcarská firma zabývající se výrobou kvalitní čokolády. Název společnosti je obecně zkracován na Lindt. Společnost je známá hlavně díky Rudolphovi Lindtovi, který vylepšil výrobu mléčné čokolády, která dodnes tvoří hlavní výrobní artikl společnosti.

Kdo vyrábí Oreo

Mondelez působí ve 165 zemích a je největším světovým výrobcem čokolád, sušenek, žvýkaček, kávy a nápojů v prášku. Mezi její značky patří Cadbury, Cadbury Dairy Milk, Milka, Jacobs, Lu, Nabisco, Oreo, Tang či Trident.

Kdo vlastní Nestlé

Nestlé
Zaměstnanci 328 000 (2016)
Majitelé BlackRock (3,7 %) treasury stock (3,3 %) Norges Bank Investment Management (2,5 %)
Dceřiné společnosti Nestlé Waters Nestlé (United States) Nestlé (Canada) Orion Osem Investments Froneri Nestlé Česko BlueTriton Brands Nespresso Nestlé Rossiya … více na Wikidatech

Kdo vyrabi 3Bit

Kromě Fidorek a Tatranek se v Opavě a dalších závodech v Lovosicích a Bratislavě vyrábí cukrovinky, sušenky a oplatky 3Bit, BeBe, Disko, Figaro, Halls, Horalky, Kolonáda, Milka, Miňonky, Oreo, Piškoty, Siesta, TUC a Zlaté. Podle společnosti Opavia se v Česku za rok sní 41 milionů Tatranek a 33 milionů Fidorek.

Kde byla založena Opavia

Označení Opavia se původně vztahovalo k továrně v Opavě. Vzniklo v roce 1958 v rámci sloučení národního podniku Slezský průmysl jemného pečiva Opava s jiným národním podnikem – Průmysl trvanlivého pečiva Praha. Tehdy byl z opavského podniku vytvořen takzvaný "Odštěpný závod Opavia".

Kdo vyrábí Tatranky

Tatranky vyráběla firma Theodor Fiedor, která byla zestátněná a v roce 1947 začleněna do státního podniku Československé čokoládovny n.p., nyní Opavia. Vyrábějí se však i na Slovensku. V ČR se v prodejní síti nacházejí Tatranky především od výrobců Opavia a Pečivárne Sereď (Sedita).

Kdo vyrábí Ferrero Rocher

Ferrero SpA je italský výrobce značkové čokolády a cukrovinek, je třetím největším výrobcem cukrovinek a čokolád na světě. Spadají pod něj značky Kinder, Tic Tac, Raffaello, Ferrero Rocher či Nutella.

Kdo vymyslel Kinder

Začátky značky Kinder

Michele Ferrero byl synem výrobce čokolády. Jeho snem bylo vytvořit čokoládu pro děti a pro všechny, kteří zůstali ve svém srdci dětmi, bez ohledu na to, kolik jim je let. Tak vznikla sladká odměna s rodinnými hodnotami v srdci: Kinder Chocolate.

Z jaké země je Orion

Orion je od roku 1924 česká značka čokolády a cukrovinek, od roku 1992 jedna ze značek švýcarské firmy Nestlé.

Kde sídlí Lindt

pracuje v centrále firmy – ve švýcarském Kilchbergu u Curychu -, kde se mimo jiné vyrábí tabulkové čokolády a pralinky Lindor.

Odkud jsou kakaové boby

Kakaovník pochází původně z tropické Ameriky z oblasti Orinoka mezi Kolumbií a Venezuelou. Průzkumy ukázaly, že kakao bylo známo již v období mezi roky 1400–1100 před naším letopočtem. První plantáže byly zřízeny na poloostrově Yucatán v 6. století n.

Jaké značky patří pod Nestlé

Mezi nejznámější značky společnosti Nestlé patří Chocapic, Nesquik, Cini Minis, Fitness, Aero, Orion, Kit Kat, Nescafé, Nespresso, Nestea, Häagen-Dazs, Mövenpick, Friskies a mnoho dalších.

Odkud jsou Horalky

Horalky jsou tradiční slovenské oplatky plněné arašídovou krémovou náplní a lemované čokoládou. Váží 50 gramů. Jejich výrobcem je Sedita. V současnosti patří k nejpopulárnějším pochoutkám Slováků, ročně v Seredi Sedita vyrobí 160 milionů kusů.