Kde se vyrábí baterie Varta?

Jak poznám stáří baterie Varta

u autobaterií Varta je vždy vyražen kód, který se nachází na vrchní části autobaterie. Čtvrté číslo určuje rok výroby autobaterie a číslo hned za nim určuje měsíc.

Kde je rok vyroby na autobaterii

Jak jsme psali výše, datum výroby udávají poslední 4 čísla DOT kódu. Z těch první dvě uvádí týden a poslední dvě čísla definují rok výroby. To znamená, že dezén s DOT kódem končícím na 2410 byla vyrobena v 24. týdnu roku 2010.

Co znamenají čísla na autobaterii

Co jednotlivé údaje znamenají 12V je označení napětí, které je dnes u osobních vozů nejběžnější. 72Ah značí kapacitu v ampérhodinách, hodnota 72 znamená, že autobaterie umožnuje dodávat 1A po dobu 72h nebo 72A po dobu 1h. 720A je označení startovacího proudu nejčastěji dle normy (EN), německé (DIN) a americké (SAE).
Archiv

Jak zjistit datum výroby baterie Bosch

Kde je označení baterií Bosch

Pečlivě si ji prohlédněte a pokuste se najít nepříliš jasně viditelnou sekvenci ikon počínaje velkým písmenem. Pokud je za ním napsána číslice, pak další písmeno a znovu číslice – jedná se o informaci prezentovanou ve formě kódu, ve kterém jsou šifrována data k datu vydání baterie.

Jak dlouho vydrží autobaterie Varta

"Čtyři až šest let vydrží značkové baterky jako Magnet, Varta, Akuma, Bosch, Delphi, abych uvedl ty nejznámější.

Jaké má být napětí autobaterie

Pokud má napětí více než 12,6 V, pak je úplně v pořádku. Při hodnotách 12,4 – 12,6 V není baterie nabitá do plné kapacity, ale pořád je to dostatečné. Pokud nám voltmetr ukáže hodnotu pod 12,4 V, je nutné ji neprodleně dobít.

Jak zjistit rok výroby baterie Exide

u autobaterií EXIDE Premium 12V 77Ah je kód většinou na horní straně vpravo na liště. Číslo udává rok, čili při 9 – 2019 a písmena měsíce v roce dle obecedy.

Kdy koupit novou baterií do auta

Životnost moderních baterií je mezi čtyřmi a šesti lety; pokud byly koupené jako nové v autě, mohou vydržet ještě déle. "Když ale dáte novou baterku do staršího vozu, je třeba ji sledovat už po třech letech.

Jak dlouho vydrží baterie v autě

Běžná výdrž autobaterie se udává kolem pěti let, ale špatným zacházením můžeme o akumulátor přijít mnohem dříve. Naopak správná údržba autobaterie může prodloužit život akumulátoru i o několik let, a to platí jak pro klasické, tak pro bezúdržbové baterie, kdy je v tomto případě název mírně zavádějící.

Jak poznat slabou baterii v autě

Nabitá autobaterie by měla mít napětí 12,6 V.

Při poklesu napětí na 10,5V je patrně baterie již zničená, ale můžete jí zkusit dobít. Pokud nebyla v tomto stavu dlouho, nemuselo dojít k zanesení desek sulfátem.

Jak oživit baterii v autě

Jednoduše bude stačit správně zapojit klasické kabely s dodržením polarity, poté zapnout nouzový startovací zdroj a pokusit se auto nastartovat. Pokud auto nastartuje pomocí startovacího zdroje, znamená to, že máte vybitou baterii, a proto je třeba ji dobít nebo vyměnit.

Jak poznat slabou baterii

Nabitá autobaterie by měla mít napětí 12,6 V.

Při poklesu napětí na 10,5V je patrně baterie již zničená, ale můžete jí zkusit dobít. Pokud nebyla v tomto stavu dlouho, nemuselo dojít k zanesení desek sulfátem.

Kdo vyrábí baterie Exide

Významná celosvětová společnost

Exide Technologies je světovým lídrem ve výrobě olovo-kyselinových akumulátorů. 11 výrobních závodů baterií a 2 výzkumno-vývojové centra v Evropě umožňují Exidu jednoduše, rychle a kvalitně obsluhovat své zákazníky. S více než 5 tis.

Jak zjistit stáří autobaterie

K tomuto účelu je na horní straně baterie umístěn dodatečný plnicí kód. Upozornění: Dokladem o záruce a záručním listem je výhradně doklad o koupi s datem nákupu!

Jak se projevuje slabá autobaterie

Nabitá autobaterie by měla mít napětí 12,6 V.

Při poklesu napětí na 10,5V je patrně baterie již zničená, ale můžete jí zkusit dobít. Pokud nebyla v tomto stavu dlouho, nemuselo dojít k zanesení desek sulfátem.

Kdy koupit novou baterii do auta

Životnost moderních baterií je mezi čtyřmi a šesti lety; pokud byly koupené jako nové v autě, mohou vydržet ještě déle. "Když ale dáte novou baterku do staršího vozu, je třeba ji sledovat už po třech letech.

Jak dlouho vydrží baterie do auta

Autobaterii končí životnost

Starší baterie už nepodává stoprocentní výkony a na sklonku jejího života se může stát, že už na další nastartování nestačí. Obzvlášť v zimě a po delší době nečinnosti je pravděpodobnost, že nenaskočí, mnohem vyšší. Obvyklá životnost baterie je 4 až 5 let, ale může začít zlobit i dříve.

Jak dlouho jet aby se dobila baterie

Orientační minimální doba nabití autobaterie jízdou se pohybuje kolem 30 minut. Na podzim kontrolujte stav autobaterie, očistěte kontakty i okolí baterie a udržujte ji v suchu, případně navštivte zmíněný autoservis pro klid v duši i za volantem.

Jakou autobaterii Varta

Autobaterie s levým pólováním

Varianta výběru Hodnocení Vzhled a název
Top produkt 95,4 % Varta Promotive Silver 12V 180Ah 1000A
Top cena/výkon 85,3 % Varta Blue Dynamic 12V 95Ah 830A
Dostupná varianta 75,6 % Bosch S4 12V 60Ah 540A
Další na zvážení 96,3 % Varta Professional DC 12V 140Ah 800A

Kdo vyrábí baterie Starline

Motorové oleje STARLINE = Mogul, autobaterie STRARLINE je varta. Prodávám autodíly už asi dva roky a trochu do toho vidím.

Jak otevřít autobaterii Varta

Stačilo vyvinout tah kolmo nahoru v bočním spoji . Z boku v nahoře je vidět bezpečnostní otvor na odfouknutí hned pod ním je spoj tam vraž něco plochého a vhodného a vytáhni nahoru .

Jak dlouho vydrží nabitá baterie v autě

Ponecháte-li baterii ve voze delší dobu zaparkovanou, může se autobaterie z plně nabité stát zcela vybitou za necelé dva měsíce. Odborníci doporučují jezdit s vozidlem alespoň 30 minut týdně, aby se baterie dobila. Nová autobaterie vydrží bez dobíjení přibližně dva týdny.

Jaké jsou nejlepší autobaterie

V ČR jsou aktuálně nejprodávanější (nejlepší) tyto autobaterie

Nejprodávanější levné autobaterie (budget)
TOP Název Startovací proud
1 Varta Silver Dynamic 12V 100Ah 830A 600 402 083 830
2 Varta Silver Dynamic AGM 12V 70Ah 760A 570 901 076 760
3 Exide Star-Stop AGM 12V 70Ah 760A EK700 760

Co je to AGM

AGM (zkratka z angl. Absorbed Glass Mat) je typ olověného VRLA akumulátoru, ve kterém je elektrolyt (kyselina sírová o hustotě 1,3 g/cm3) nasáknut do netkané textilie ze skelného vlákna.

Jak často nabíjet baterii v autě

Ideální je baterii nabíjet jednou měsíčně nebo si pořídit udržovací nabíječku, která je v provozu trvale. Pokud nejezdíte vůbec, nabijte baterii alespoň jednou za čtvrt roku. Tím ji udržíte při životě.