Kde v Polsku levně nakoupit?

Kde nejlépe nakoupit v Polsku

Doporučuji nákupní centrum Sfera v Bielsko-Biala, zejména v období slev, které jsou rychlejší a větší než v ČR. Polsko doporučuji nejen na nákupy oblečení ale i jídla (větší výběr i kvalita, lepší ceny) a pro toho, kdo je jazykově vybavený tak knih, tam spatřují největší rozdíl.
Archiv

Kde nakoupit nejlevněji potraviny v Polsku

Čerstvé a levné potraviny lze levně nakoupit také v obchodech polského řetězce Biedronka, které poznáte podle typické Berušky. Biedronky najdete v podstatě po celém Polsku, jedna je i v Polském Těšíně. Podle odhadů českých zákazníků jsou zde ceny zhruba o třetinu nižší, na kvalitě to však výrobkům neubírá.
Archiv

Kdy jsou v Polsku nákupní neděle

V neděli 30. ledna 2022 budou otevřeny v Polsku všechny obchody. Další „nákupní neděle“ připadne na 10. dubna 2022.

Kam na potraviny v Polsku

Polské obchody s potravinami: Kde nakoupit jídloAldi.Auchan.Biedronka.Carrefour.Dino.Intermarche.Netto.Spar.

Jak je výhodné platit v Polsku

Berou je všude, kde se kartou platit dá. Přesto by si čeští zákazníci měli dát pozor na některé bankomaty i terminály u pokladen, které nabízejí na první pohled zajímavou službu. Vybíranou či placenou částku vám naúčtují v korunách, tedy nikoliv v polských zlotých.

Kam na trhy v Polsku

Velkou výhodou je, že nejoblíbenější polské trhy se konají ve městech, kam to z Česka není daleko. Vydejte se do Krakova, Vratislavi nebo do Katovic třeba na celý adventní víkend a užijte si naplno okouzlující atmosféru a vše, co tato města v nejkrásnějším období roku nabízí.

Co jíst v Polsku

Mezi typicky polská jídla patří bezesporu pirožky (pierogi) plněné kyselým zelím, houbami, tvarohem nebo masem. Dále jsou to palačinky, ovocné knedlíky, plněné těstoviny (pyzy) a varšavské dršťky (flaczki wolowe). Polským národním jídlem je bigos, který se připravuje z vařeného zelí, hub a různých druhů masa.

Která neděle je v Polsku otevřeno

Polsko Jezdíte na nákup do Polska Už loni tam omezili nedělní prodej. Neděl, kdy budou otevřené obchody, bude letos oproti loňsku mnohem méně. Obchody budou otevřeny pouze poslední neděli v měsíci.

Jak nejlevněji platit v Polsku

Levnější je tu například benzín, cigarety a alkohol. Cena polských dálnic: V Polsku se na dálnicích A1, A2 a A4 platí mýtné podle ujetých kilometrů a platbu je možné provést ve zlotých, eurech, dolarech a platební kartou.

Čím platit v Polsku kartou

V Polsku žádné problémy s českými platebními kartami mít nebudete. Berou je všude, kde se kartou platit dá.

Jak se dá platit v Polsku

Měna, ceny, nákupy

Je možné platit i papírovými bankovkami, nebo také bezhotovostně – kartami, a to dokonce ve větší míře, než například u nás, v České republice. Označení polského zlotého je PLN. Síť směnáren je poměrně hustá. Jeden polský zlotý je přibližně 6,2 kč, avšak kurzy se stále mění.

Na co si dát pozor v Polsku

Ano, Polsko je bezpečnou destinací, přesto byste si měli dávat pozor na své osobní věci. A to především v hromadných dopravních prostředcích. Z toho plyne pravděpodobně jediné doporučení, nenoste sebou drahé cennosti, příliš velkou hotovost a cestovní doklady. Zvýšené opatrnosti byste měli dbát i na svůj vozový park.

Jak je v Polsku draho

Ceny benzinu či oblečení v Polsku jsou podobné nebo o málo nižší než v České republice. Celkově je v Polsku tak o 10–15 % levněji než v České republice.

V jaké méně je lepší platit v Polsku

Vždy si zvolte platbu v místní měně, v Polsku tedy ve zlotých.

Co si přivézt z Polska

Dovoz z Polska pokrývá všechny druhy potravin, počínaje masem a výrobky z něj přes vejce, sýry, tvaroh, zeleninu, čokoládu a různé nápoje. Z Polska například loni pocházela čtvrtina rostlinných tuků a olejů spotřebovávaných v Česku.

Kdy končí slevy v Polsku

ledna do 31. května 2022 nepodléhá prodej pohonných hmot dani z maloobchodního prodeje. Ode dneška do 31. července platí u pohonných hmot snížená sazba DPH z 23 na 8 procent.

Co je v Polsku za měnu

Zlotý (polsky złoty [zuoty], hovorově złotówka [zuotuvka]) je jednotka polské měny, má mezinárodní zkratku PLN a dělí se na 100 grošů.

Kde vyměnit koruny za zlotý

České banky vám polský zlotý prodají téměř všechny. Stejně tak směnárny, hlavně ty na hranicích s Polskem. Polsko patří mezi země EU, které dosud nezavedly euro, i když je tu směníte na každém kroku a občas s nimi i zaplatíte (zvláště u hranic se státy, kde se eurem platí).

Jak se vyplatí platit v Polsku

Vždy si zvolte platbu v místní měně, v Polsku tedy ve zlotých.

Kdy se ruší DPH v Polsku

Polská vláda představila program nazvaný „Protiinflační štít 2.0“, který má za úkol zmírnit dopady inflace. V boji s rostoucími cenami tak u některých produktů zavedla dočasné snížení sazeb DPH. Toto snížení platí od 1. února 2022 do 31.

Jak nejlepe platit v Polsku

Oficiální měnou Polska je polský zlotý (PLN) a v ČR jej bez problémů získáte téměř kdekoli. Místy zaplatíte i eury, ale kurz bývá nevýhodný.

Jak platit kartou v Polsku

V Polsku žádné problémy s českými platebními kartami mít nebudete. Berou je všude, kde se kartou platit dá. V posledním roce ale mnohé bankomaty i terminály u pokladen nabízejí na první pohled zajímavou službu.

Jak v Polsku platit kartou

V Polsku žádné problémy s českými platebními kartami mít nebudete. Berou je všude, kde se kartou platit dá. V posledním roce ale mnohé bankomaty i terminály u pokladen nabízejí na první pohled zajímavou službu.

Jak nakupovat bez DPH v Polsku

Musíte ovšem být osobou oprávněnou k nákupu s 0 % sazbou DPH, což znamená, že musíte splňovat podmínky : – vlastnit evropské DIČ s předřazeným písmenným kódem státu a být zaregistrován jako plátce DPH na území jiného členského státu EU než Polsko – mít v době provedení nákupu aktivováno DIČ v evropském registru plátců …

Kdy končí snížené DPH v Polsku

Polská vláda představila program nazvaný „Protiinflační štít 2.0“, který má za úkol zmírnit dopady inflace. V boji s rostoucími cenami tak u některých produktů zavedla dočasné snížení sazeb DPH. Toto snížení platí od 1. února 2022 do 31.