Kdy nahlasit zmenu příjmení bance
K vyřízení žádosti si nezapomeňte doklad totožnosti (starý občanský průkaz a potvrzení o změně údajů) a starý řidičák. Vzhledem k tomu, že se jedná o vydání nového dokladu z důvodu změny povinných údajů, nebude vás to stát ani korunu. Změnu jste povinni nahlásit do pěti pracovních dnů od uzavření manželství.
Archiv
Kde všude nahlásit změnu příjmení po svatbě
Změna příjmení po svatbě
Pokud žena svatbou změní příjmení, ať už s přechýlenou, nebo nepřechýlenou variantou, musí změnu nahlásit na příslušných úřadech, nejlépe do 30 dnů od jejího vzniku. Pokud mají manželé po svatbě společné děti, automaticky získávají společné příjmení.
Archiv
Co dělat po změně jména
Po svatbě nebo při jiné příležitosti změny příjmení vás čeká návštěva hned několik úřadů. Zarezervujte si místo v diáři, tento proces nějakou dobu potrvá. Občanský průkaz – že budete potřebovat novou občanku asi většinu z nás napadne. Po obdržení oddacího listu musíte požádat o nový občanský průkaz do 10 dnů.
Archiv
Kde všude hlásit nový občanský průkaz
Nejlepší bude, když si počkáte na nový občanský průkaz, a následně navštívíte svoji:banku,nebankovní společnost,pojišťovnu,mobilního operátora,dodavatele energie,dopravní podnik,poštu pro změnu SIPO.
Archiv
Jak nahlasit zmenu příjmení na pojistovnu
Údaje z registru dostávají i zdravotní pojišťovny, přesto ze zákona platí povinnost změnu příjmení nejpozději do třiceti dní nahlásit. Zároveň byste měli požádat o novou kartičku pojištěnce. Žádost spolu s oznámením můžete pojišťovně doručit písemně nebo se zastavit na kterékoli pobočce.
Co vyridit po zmene příjmení
Změna příjmení po svatbě = změna dokladů po svatběObčanský průkaz.Řidičský průkaz.Pas.Technický průkaz a osvědčení o registraci vozidla (malý TP)Správy sociálního zabezpečeníFinanční úřad.Živnostenský úřad.Katastr nemovitostí
Co potrebuji k nové Obcance po svatbě
Co k tomu potřebujete
dosavadní občanský průkaz s ustřiženým rohem, oddací list (při změně příjmení a stavu), doklad o trvalém bydlišti – nájemní smlouva, doklad o vlastnictví domu/bytu apod.
Jak si pridat druhé příjmení
Fyzická osoba, která má v matriční knize zapsáno jedno jméno, může před matričním úřadem v místě svého trvalého pobytu nebo před matričním úřadem, v jehož knize narození je jméno zapsáno, prohlásit, že bude užívat dvě jména.
Kde vsude musím hlasit zmenu trvalého bydliště
Změnu trvalého pobytu nahlaste hlavně na těchto místech:Obecní úřad. Nejprve se vydejte na obecní úřad v místě nového bydliště.Zdravotní pojišťovna.Zaměstnavatel.Živnostenský úřad.Finanční úřad.Česká správa sociálního zabezpečeníBanka.Plynárna a dodavatel elektrické energie.
Co všechno změnit po svatbě
Občanka, řidičák a pas
Mezi základní doklady, které byste měli po svatbě a změně příjmení vyměnit, patří občanský průkaz, řidičák a cestovní pas.
Jak nahlásit změnu jména na VZP
Oznámení a změny je třeba provést na kterékoli pobočce VZP buď osobně nebo zaslat písemně, popřípadě prostřednictvím portálu VZP nebo přes datovou schránku. 1. Změnu jména, příjmení, trvalého pobytu nebo rodného čísla je pojištěnec povinen oznámit své zdravotní pojišťovně do 30 dnů ode dne, kdy ke změně došlo.
Jak dlouho trvá změna příjmení
Jak dlouho trvá změna Správní orgán je povinen rozhodnout ve věci do 30 dnů od zahájení řízení, ve zvlášť složitých případech rozhodne nejdéle do 60 dnů; nelze-li rozhodnout v této lhůtě, může ji přiměřeně prodloužit odvolací orgán. Nemůže-li správní orgán rozhodnout do 30 dnů, popř.
Kdy po svatbě dostanu oddací list
oddací list vám musí matriční úřad vystavit do 30 dnů od svatby, zpravidla to ale bývá dříve, výměnu dokladů při změně údajů na nich řešte co nejdříve po svatbě.
Jak se podepisovat kdyz mám dvě příjmení
Dvě příjmení musí mít žena v pořadí nové a po něm původní
„Dnes zákony povolují, že si žena může nechat svoje rodné příjmení, nebo příjmení manželovo a povolená je také varianta obou příjmení. V tom případě se jako první v pořadí udává to nové příjmení přijaté při sňatku a na druhém místě je dosavadní příjmení.
Jak si změnit příjmení
Jako občan EU nebo jeho rodinný příslušník máte povinnost hlásit změnu jména nebo příjmení do 15 pracovních dnů ode dne kdy tato změna nastala. Změnu jména nebo příjmení musíte nahlásit na řádně vyplněném tiskopisu. Tiskopisy jsou k dispozici na stránkách Ministerstva vnitra.
Kam se hlásí přechodné bydliště
Pokud změníte adresu svého bydliště na území, musíte tuto změnu ohlásit Ministerstvu vnitra. TÝKÁ SE VÁS TO POKUD vám bylo vydání potvrzení o přechodném pobytu nebo povolení k přechodnému či trvalému pobytu a změníte adresu svého pobytu na území ČR.
Kde bude mít dítě trvalé bydliště
Místem trvalého pobytu narozeného dítěte je místo trvalého pobytu matky v době jeho narození.
Kam hlásí zaměstnavatel změnu adresy zaměstnance
Zaměstnavatel je povinen písemně hlásit všechny změny v údajích, které uvedl na předepsaném tiskopise, a to do 8 kalendářních dnů ode dne, kdy změna nastala. Předepsaný tiskopis obdrží zaměstnavatel na OSSZ, popř. je možno jej stáhnout z webových stránek ČSSZ.
Co je potřeba ke změně příjmení
Co musíte předložit k žádosti o povolení změny jména, nebo příjmenírodný, popřípadě oddací, list žadatele, nebo nezletilého dítěte, popřípadě doklad o uzavřeném partnerství,jde-li o osoby rozvedené, pravomocný rozsudek o rozvodu manželství,
Co si zaridit po svatbě
Mezi základní doklady, které byste měli po svatbě a změně příjmení vyměnit, patří občanský průkaz, řidičák a cestovní pas. Pro novou občanku nebo pas přitom nemusíte na úřad v místě trvalého bydliště – žádost lze podat na jakémkoli městském úřadě s rozšířenou působností (v Praze na úřadě libovolné městské části).
Jak je to s příjmením po svatbe
Dle českých tradic si po svatbě vždy nevěsta mění příjmení a přejímá manželovo příjmení s koncovkou -ová. Podle současné zákonné úpravy to ale není jediná možnost. A navíc příjmení si dnes nemusí měnit jen žena.
Jak se píší dvě příjmení
Z hlediska litery zákona je třeba používat dvě příjmení v pořadí: nové a po něm původní. V jakémkoliv úředním styku je poté nositelka povinna používat obě příjmení (zejména podpis). Ztrojené příjmení není možné použít.
Co obnáší přechodné bydliště
přechodným bydlištěm. Zákon nic jako přechodné bydliště nezná. Jedná se o pozůstatek minulého režimu, kdy se přechodný pobyt přihlašoval a byl spojen s povinností občana hlásit svůj pobyt. Taková povinnost by dnes (14.11.2018) byla v rozporu se svobodou pohybu, a proto neexistuje.
Jaký je rozdíl mezi trvalým bydlištěm a trvalým pobytem
Pojem bydliště je vymezen zákonem jako místo, kde se osoba trvale zdržuje neboli kde skutečně bydlí. Trvalý pobyt je naopak právní pojem, který se týká evidence obyvatel a je závislý na zápisu do této evidence. Bydliště může být často měněno bez následků, například při změně nájmu nebo při přestěhování do jiného města.
Jak je to s trvalým bydlištěm miminka
Narozené dítě dostane automaticky stejný trvalý pobyt, jako má v době narození jeho matka (pokud ho má matka v ČR). Není tedy nutné dítě přihlašovat. V případě, že byste potřebovali změnit trvalý pobyt dítěti, je to možné na úřadě v místě nového bydliště.