Kde vytvořit web zdarma?

Jak vytvořit web s vlastní doménou zdarma

Máte dvě možnosti, jak začít: Můžete získat web zdarma, který bude navržen umělou inteligencí od Wixu (Wix Artificial Design Intelligence), nebo mít absolutní svobodu tvorby s Wix Editorem. Své webové stránky také můžete rozšířit o pokročilé funkce použitím platformy Velo by Wix.
Archiv

Kde vytvořit webové stránky

Pokud máte nápad na podnikání, místní klub nebo sdružení nebo jen koníček, který chcete ukázat světu, tak vybrat si webnode nebo wix je pro vás nejlepší možnost, jak si vytvořit webové stránky.
Archiv

Jak vytvořit vlastní webové stránky

Jednou z nejoblíbenějších možností je WordPress. To je systém, který si stáhnete, nainstalujete a můžete na něm spustit vaše první webové stránky. Tvorba webu následně spočívá v instalaci dostupných šablon (vzhledu webu) a pluginů (funkcí webu). Je to poměrně jednoduché a zvládne to i naprostý začátečník.

V čem psát webové stránky

Editory HTML stránek podrobněMicrosoftí sbírka editorůNVU.Macromedia Dreamweaver.OpenOffice Writer.Brackets.Google Web Designer.Notepad ++HomeSite.

Jak vytvořit webové stránky na Google

Vytvoření a pojmenování webu GoogleNa počítači otevřete nové Weby Google.Nahoře pod možností „Vytvořit nový web“ vyberte šablonu.Vlevo nahoře zadejte název webu a stiskněte Enter.Přidejte na web obsah.Vpravo nahoře klikněte na Publikovat.

Co je to web hosting

Webhosting je pronájem prostoru pro webové stránky na cizím serveru. Pronajímatel serveru bývá označován jako poskytovatel webhostingu (webového prostoru). Díky webhostingu se dají webové stránky umístit na internet, bez potřeby vlastního serveru.

Jak funguje WIX

Jako funguje Wix

Že tvorba web stránky probíhá online přes prohlížeč, přičemž hosting zajišťuje samotný poskytovatel služby. Primární filozofií systému je umožnit běžným uživatelům vyklikat si svoji vlastní stránku rychle a jednoduše. Po zaregistrování se na Wix.com si zvolíte typ stránky.

Co je to HTML kód

HTML (Hyper Text Markup Language) je zkratka pro hypertextový značkovací jazyk, který se používá k vytváření obsahu webové stránky. Obsah webové stránky mohou tvořit texty, obrázky, tabulky, multimédia a další prvky. Webové stránky jsou mezi sebou vzájemně propojeny pomocí hypertextových odkazů.

Jak psát HTML text

V HTML by měl být souvislý text ale ideálně rozdělen do odstavců, které označujeme tagem <p> (jako anglicky paragraph). Tag <p> je párový a obaluje text, který má uvnitř odstavce být. Před text tedy píšeme tag <p> , za textem odstavec uzavřeme tagem </p> .

Jak zkopírovat celou webovou stránku

Umístěte kurzor na začátek stránky, kterou chcete zkopírovat. Klikněte na a přetáhněte kurzor do dolní části stránky, kterou chcete zkopírovat. Stiskněte ctrl+C na klávesnici. Tip: Dalším způsobem, jak zkopírovat zvýrazněný text, je kliknout na Domů > Kopírovat.

Jak zkopírovat webové stránky

V Microsoft Edge zkopírujte adresu URL, kterou chcete použít, na panelu Adresa, a to tak, že na ni kliknete pravým tlačítkem myši a vyberete Kopírovat z místní nabídky nebo vyberete adresu a stisknete klávesy CTRL + C. V aplikaci vložte webovou adresu stisknutím kombinace kláves CTRL + SHIFT + V.

Jaký je rozdíl mezi doménou a hostingem

Doména: Doména slouží k snadnému zapamatování a jednoznačné identifikaci, kde jsou vaše stránky uložené. Hosting: Jedná se o pronajatý prostor na serverech, kde jsou vaše stránky umístěné a zvěřejněné.

Jaký vybrat webhosting

Nejlepší poskytovatel webového hostingu v České republice v roce 2023#1 Hostinger: Nejlepší výkon a nízká cena.#2 ONEbit Hosting: Nejlepší výkon.#3 SiteGround: Nejlepší funkce WordPress.#4 Active24: Nejlepší podpora WordPress.#5 Savana: Flexibilní platební plány.#6 Wedos: Levný a neomezený hosting.

Kam psát HTML

HTML stránka je obyčejný prázdný soubor, do kterého píšeme prostý text, tedy text bez formátování. Pro psaní HTML stránek nepoužíváme Word a podobné programy, ale stáhneme si programátorský editor jako je např. VisualStudio Code. Editor spustíme, založíme nový HTML soubor a můžeme začít psát naše značky.

Jak vložit HTML na web

Nemusíte nikde složitě hledat, kam kód vložit, aby se zobrazoval správně a "nerozbil" vlastní obsah stránky. Postup přidání kódu je velice jednoduchý. Ve stránce kliknete na oddělovač a do stránky přidáte další blok, který nese označení Vlastní HTML kód. Blok přidejte a stránku uložte.

Jak psát web kurzíva

Kurzíva přímým stylem: Normální text a <span style="font-style: italic">text kurzívou</span>. Je to totéž, jako zastaralý zápis pomocí html tagu <i>: Normální text a <i>text kurzívou</i>.

Jak udělat web na Google

Vytvoření a pojmenování webu GoogleNa počítači otevřete nové Weby Google.Nahoře pod možností „Vytvořit nový web“ vyberte šablonu.Vlevo nahoře zadejte název webu a stiskněte Enter.Přidejte na web obsah.Vpravo nahoře klikněte na Publikovat.

Jak se kopíruje

PC: Ctrl + c pro kopírování, Ctrl + x pro vyjmutí a Ctrl + v pro vložení. Mac: ⌘ + c pro kopírování, ⌘ + x pro vyjmutí a ⌘ + v pro vložení.

Jak se kopíruje na počítači

Ke kopírování a vkládání můžete používat klávesové zkratky: PC: Ctrl + c pro kopírování, Ctrl + x pro vyjmutí a Ctrl + v pro vložení.

Co je to hosting

Hosting je pronájem prostoru pro webové stránky na cizím serveru. Pronajímatel serveru bývá označován jako poskytovatel webhostingu (webového prostoru, hostingu). Díky hostingu si můžete své webové stránky umístit na internet, aniž byste museli mít vlastní server.

Kde hostovat web

Bezplatný hosting má své využití, ale pozor na limity

Speciální vlastnost Množství dat
Wix Přes 900 šablon a intuitivní editor 500 MB
Hostinger Nízké dlouhodobé ceny, vynikající výkon 100 GB
000webhost Hosting na doživotí zdarma 3 GB
IONOS Ohromné slevy pro nové zákazníky, neomezené zdroje Bez omezení

Jak udělat webové stránky HTML

Postup při tvorbě webových stránekVytvoříme HTML soubor (například: v poznámkovém bloku kliknete na Soubor >> Uložit jako…Do souboru vpíšeme základní strukturu HTML dokumentu a nějaký HTML kód.Uložíme.Výsledek si prohlédneme v internetovém prohlížeči.Poslední 3 kroky opakujeme dokud nedosáhneme svých představ.

Co je to HTML a CSS

HTML (Hypertext Markup Language) je značkovací jazyk, kterým vytváříme obsah a strukturu stránky. Říkáme, který kus textu je nadpis, co je obyčejný odstavec, že tento kousek textu je odkaz a kam vede a že zde bude na stránce obrázek. CSS (Cascading Style Sheet) je stylovací jazyk, kterým HTML stránce dodáváme vzhled.

Jak vložit HTML do Gmailu

Stačí kliknout na tlačítko "<>" v levém horním rohu editoru a HTML kód vložit. Po rozkliknutí tohoto tlačítka se zobrazí pole pro vkládání HTML kódu.

Co je to HTML

HTML (Hyper Text Markup Language) je zkratka pro hypertextový značkovací jazyk, který se používá k vytváření obsahu webové stránky.