Kdo se může stát insolvenčním správcem
Oprávnění vykonávat činnost insolvenčního správce mají v Česku fyzické osoby a veřejné obchodní společnosti (příp. obdobná zahraniční společnost) splňující zákonem stanovené podmínky, na základě kterých získají povolení. Mezi tyto podmínky patří především bezúhonnost a odborné kvalifikační předpoklady.
Kdo sepisuje návrh na oddlužení
Podrobné informace k tomu, co takový návrh musí obsahovat, kdo ho sepisuje a podává a jaká odměna mu za to náleží, naleznete v sekci Sepisovatelé návrhu. Je třeba mít na paměti, že návrh na povolení oddlužení může podat pouze dlužník, ale insolvenční návrh dlužník i věřitel.
Kdo muze sepsat insolvenci
Osoby oprávněné sepsat a podat za dlužníka návrh na povolení oddlužení jsou advokát, exekutor, notář a insolvenční správce. Dále pak osoba, která k tomuto získala akreditaci od Ministerstva spravedlnosti (tzv. akreditovaná osoba). Není-li návrh sepsán a podán k tomu oprávněnou osobou, nesmí k němu soud přihlížet!
Archiv
Kdo platí insolvenčního správce
Pokud je, obsahuje rozhodnutí dále: výzvu, aby přihlášení věřitelé insolvenčnímu soudu případně sdělili svůj zájem o výkon funkce ve věřitelském orgánu. výrok o povinnosti dlužníka platit zálohy na odměnu a hotové výdaje insolvenčního správce.
Co je potřeba k žádosti o insolvenci
Součástí návrhu tak musí být výpis z rejstříku trestů a dokumenty dokazující finanční závazky a neschopnost jejich splacení (upomínky, dopisy od exekutorů apod.) a doklady o příjmem (pracovní smlouva, výplatní pásky, daňové přiznání, potvrzení o výši vyplaceného důchodu apod.) a majetku.
Co se nesmí v insolvenci
Co se nesmí v insolvenci Po povolení insolvenčního řízení nesmí exekutor již konat. Dokonce okamžitě po zahájení insolvence exekutor nesmí provádět zabavování majetku. Na druhou stranu dlužník v insolvenci si nesmí během tohoto oddlužení nikde půjčit další finanční prostředky.
Jak podat návrh na insolvenci
Návrh na insolvenční řízení je možné podat buď písemně, anebo elektronicky, tedy pomocí e-mailu. Pokud podáváte návrh elektronicky, je třeba k němu připojit také elektronický podpis. Návrh se posílá na tzv. rejstříkový soud, který zastupují krajské soudy.
Jak podat žádost o insolvenci
O insolvenci může požádat každý dlužník, který splňuje podmínky pro její povolení. Pro přípravu a podání své žádosti o insolvenci ale musí dlužník využít služeb advokáta, notáře, exekutora, insolvenčního správce, nebo tzv. akreditované osoby, které žádost o insolvenci pro dlužníka sepíší a podají za něj k soudu.
Co je potřeba k podání insolvence
Do insolvence se může dostat fyzická i právnická osoba, insolvenční řízení má uspořádat vztahy mezi dlužníkem a všemi věřiteli. Aby podnikatel mohl vyhlásit úpadek, musí mít dva nebo více věřitelů, musí mít alespoň dva dluhy po splatnosti minimálně 30 dnů a musí být schopný zaplatit nejméně 30 % z celkového dluhu.
Jak dlouho trva Sepsani navrhu na insolvenci
V optimálním případě může být návrh na oddlužení zpracován cca do 3 dnů. Jak dlouho trvá, než soud o oddlužení rozhodne Insolvenční soud rozhoduje o návrhu dlužníka na povolení oddlužení poměrně rychle. Pokud je návrh v pořádku, soud o něm rozhodne bez zbytečného odkladu, nejpozději do 15 dnů.
Co je potřeba k insolvenci 2023
Podmínky pro osobní bankrot 2023Vaše závazky jsou minimálně 30 dní po splatnosti.Máte minimálně dva věřitele.Jste schopni splatit 30 % Vašich závazků za 5 let, jste schopni zaplatit 60 % za 3 roky nebo alespoň minimální procento za 5 let.
Jak probíhá insolvence 2023
Podmínka insolvence – dostatečný příjem
Odměna správce a náhrada jeho výdajů činí nejméně 1 089 Kč měsíčně, proto minimální splátka v oddlužení musí být 2 178 Kč. První polovina je určena na úhradu závazků věřitelům a druhá polovina činí měsíční odměnu insolvenčního správce.
Kdy mohu podat návrh na insolvenci
Insolvenční řízení vždy začíná podáním insolvenčního návrhu u příslušného insolvenčního soudu. Tento návrh může podat jak dlužník, tak i jeho věřitel, ale pouze v případě, že je dlužník v úpadku nebo mu úpadek hrozí; v případě hrozícího úpadku může insolvenčního návrh podat pouze dlužník.
Kam podat insolvenční návrh
Kam se podává insolvenční návrh
Návrh na insolvenci se podává k místně příslušnému soudu, kterým je krajský soud, v jehož obvodu má dlužník bydliště nebo sídlo. Pokud tedy dlužník bydlí např. v Teplicích, příslušným insolvenčním soudem je Krajský soud v Ústí nad Labem.