Kdo může svolat případovou konferenci?

Kdo svolává případovou konferenci

Svolavatelem případové konference je zpravidla OSPOD, ale může jím být i jiný subjekt např. doprovázející organizace. Svolavatel případovou konferenci svolává a zajišťuje její organizaci.
Archiv

Jak svolat případovou konferenci

Případová konference může být svolána operativně v naléhavých případech, tzn. účastníci případové konference obdrží pozvánku e-mailem, faxem nebo účastníci případové konference jsou pozváni k jednání telefonicky. o Případovou konferenci vede a řídí diskusi pracovník OSPOD nebo jím určený moderátor.

Co je individuální plán ochrany dítěte

Hlavním účelem individuálního plánu ochrany dítěte pak je

vymezení příčin ohrožení dítěte, stanovení opatření na ochranu dítěte, poskytnutí pomoci rodině ohroženého dítěte, přijetí opatření na posílení funkcí rodiny.

Co je případová komise

Vymezení pojmu a definice případové konference

Případová konference je odborná diskuse zainteresovaných subjektů nad konkrétním případem ohroženého dítěte nebo jeho rodiny; účelem je rychlé a úplné vyhodnocení situace dítěte a jeho rodiny s cílem nalézt optimální řešení. Nejedná se o nový pojem ani institut.

Kdy zasahuje Ospod

OSPOD musí mít vážné důvody a obhajobu, že nemá jinou možnost řešení situace. Zákon definuje povinnost OSPOD podat návrh k soudu ve chvíli, kdy je dítě ohroženo na životě, zdraví nebo dalším vývoji. Pokud takové závažné obavy a informace OSPOD má, může k soudu podat návrh na předběžné opatření .

Co je Ipod Ospod

Dle zákona o sociálně-právní ochraně dětí OSPOD vyhodnocuje situaci dítěte a rodiny a je zodpovědný za sestavení individuálního plánu ochrany dítěte (tzv. IPOD). OSPOD na to není sám a plán vytváří ve spolupráci s rodiči, dítětem a dalšími aktéry – např.

Jak se dělá případová studie

Pro případovou studii je charakteristická kombinace různých technik sběru informací, z nichž je preferována analýza dokumentů (např. historických pramenů či statistik) ve spojení s přímým pozorováním předmětu studie, případně interview. Užívány jsou zvukové i vizuální záznamy.

Co vše kontroluje OSPOD

OSPOD funguje především jako opatrovník zájmů dítěte před soudy ve věci úprav poměrů s rodiči. Může rozhodovat o sjednání nápravy narušených funkcí rodiny, zprostředkovávat psychologické rodinné poradenství, nebo poskytnou či doporučit asistovaný styk s dítětem.

Kdo může pracovat na OSPOD

Kdo je to sociální pracovník a co dělá Sociální pracovníci a kurátoři jsou lidé, kteří pracují na OSPOD. Každý z nich řeší věci, které se týkají Tebe nebo Tvé rodiny. Jejich základním úkolem je, aby se Ti dobře dařilo, mohl si vyrůstat bez nějakého stresu a trápení.

Co by měla obsahovat případová studie

Případová studie je více či méně detailní popis toho, jak jste obsloužili jednoho konkrétního zákazníka. Na něm prezentujete přidanou hodnotu svých produktů a služeb. Ukážete, s čím jste klientovi dokázali pomoct a také odtáhnete oponu a necháte čtenáře nakouknout na postup, jak jste toho dosáhli.

Kdy je vhodné použít design případové studie

Případové studie se používají především v lékařství, psychologii, etnografii, sociologii, či v pedagogickém výzkumu. Co je podstatné a pro případovou studii příznačné, je odlišnost od laboratorního, izolovaného výzkumu tím, že výzkum využívající případové studie se odehrává v terénu (field research).

Co má na starosti OSPOD

Každý městský úřad má několik různých odborů (částí) a jedním z nich je i Odbor sociálně-právní ochrany dětí známý hlavně jako „sociálka“ a nebo „OSPOD“ a ten má na starosti péči o děti a mládež. To znamená, že řeší vše ohledně Tebe a Tvé rodiny.

Kdo je nad Ospodem

Konkrétní osoba, která na OSPOD pracuje a její náplní práce je výkon sociálně-právní ochrany dítěte podle zákona. Každé dítě v případě potřeby podléhá konkrétnímu OSPODu a konkrétnímu sociálnímu pracovníkovi, který se stává jeho tzv. klíčovým pracovníkem. Tedy tím, kdo vede celou práci na jeho případu.

Kdo kontroluje OSPOD

Ministerstvo práce a sociálních věcí a.

Kdo je nadřízený orgán Ospodu

V případě nespokojenosti s vyřešením věci se může dále obrátit na tajemníka daného úřadu. Pokud je i nadále nespokojen s postupem, lze se obrátit na nadřízený orgán – tedy krajský úřad, ministerstvo práce a sociálních věcí s žádosti o prošetření věci.

Co je to případová práce

Případovou práci poskytujeme zejména klientům, kteří docházejí do zařízení dlouhodobě a řeší více problémů najednou. Hlavní součástí této práce je zhodnocení potřeb klientů, stanovení cílů, plán intervence, realizace plánu, souhrn a hodnocení výsledku intervence.

Jak má vypadat Pripadova studie

Pro případovou studii je charakteristická kombinace různých technik sběru informací, z nichž je preferována analýza dokumentů (např. historických pramenů či statistik) ve spojení s přímým pozorováním předmětu studie, případně interview. Užívány jsou zvukové i vizuální záznamy.

Co je případová sociální práce

Případová sociální práce se snaží ovlivňovat problémy na individuální úrovni, přičemž uplatňuje logiku, že je lépe podporovat klienta, aby zůstal ve své obtížné situaci aktivním agentem změny, než aby se poddal pasivitě při očekávání (někdy nedostižné) strukturální změny.

Kdo může být klientem v sociální práci

Klient je v sociální práci označení pro člověka, který užívá služeb sociálního pracovníka (28). Klient je tedy osoba, která potřebuje ve svých způsobech pomoc. Obecným důvodem, proč se člověk stane klientem, je skutečnost, že se jeho způsoby nesrovnávají Page 21 21 s normami.

Co může dělat sociální pracovník

Sociální pracovník plánuje, realizuje, monitoruje a vyhodnocuje poskytované sociální služby. Pracuje přímo s cílovou skupinou, vede a vyhodnocuje plány uživatelů této služby. Poskytuje sociálněprávní poradenství. Při realizaci sociálních opatření může spolupracovat se zdravotnickými pracovníky.

Kdo může vykonávat práci pracovníka v sociálních službách

Předpokladem k výkonu povolání sociálního pracovníka je plná svéprávnost, bezúhonnost, zdravotní způsobilost a odborná způsobilost. Žadatel o registraci (poskytovatel sociálních služeb) registrujícímu orgánu předkládá doklad/y prokazující odbornou způsobilost sociálního pracovníka.

Jaké vzdělání musí mít pečovatelka

Odbornou způsobilostí pracovníka v sociálních službách je základní vzdělání, střední vzdělání s výučním listem nebo maturitou, vyšší odborné vzdělání + absolvování akreditovaného kvalifikačního kurzu.

Kdo může dělat pečovatelku

Pečovatelka, odborně pracovník v sociálních službách, vykonává přímou obslužnou péči, pro jejíž výkon má potřebné vzdělání, jímž je střední vzdělání s maturitou nebo akreditovaný kvalifikační kurz.

Kdo může dělat sociálního pracovníka

Předpokladem k výkonu povolání sociálního pracovníka je plná svéprávnost, bezúhonnost, zdravotní způsobilost a odborná způsobilost. Žadatel o registraci (poskytovatel sociálních služeb) registrujícímu orgánu předkládá doklad/y prokazující odbornou způsobilost sociálního pracovníka.

Kde může pracovat sociální pedagog

školních klubech, střediscích pro volný čas, domovech mládeže, dětských domovech, diagnostických a výchovných ústavech, speciálních zařízeních, domovech pro seniory, ústavech sociální péče, krizových a azylových centrech.