Kdo vlastní Ferrero?

Kdo vyrábí Ferrero Rocher

Ferrero SpA je italský výrobce značkové čokolády a cukrovinek, je třetím největším výrobcem cukrovinek a čokolád na světě. Spadají pod něj značky Kinder, Tic Tac, Raffaello, Ferrero Rocher či Nutella.

Odkud je Ferrero

Společnost Ferrero, původem z Piemontu v Itálii, proměnila tento složitý problém v chytré řešení a vytvořila sladkou pastu z lískových ořechů, cukru a trošky vzácného kakaa.

Co znamená Ferrero Rocher

Ferrero Rocher je komerční značka čokoládového výrobku italské společnosti Ferrero SpA. Ferrero Rocher je oplatka ve tvaru koule, která má polevu z mléčné čokolády a drcených lískových oříšků, uvnitř je naplněna krémem a obsahuje celý lískový oříšek. Produkt byl poprvé uveden na trh v roce 1982.

Kdo vlastní Kinder

Kinder čokoláda je cukrářský výrobek italské firmy Ferrero.

Kde se vyrábí Nutella

Závod, kde se vyrábí nejvíce nutelly na světě, se nachází v normandské obci Villers-Ecalles. Každý den z jeho výrobních linek sjede 600 tisíc sklenic s pomazánkou, což je čtvrtina celosvětové produkce. Odboráři po dobu sedmi dní bránili kamionům přijíždět i odjíždět.

Kdo vymyslel Kinder

Začátky značky Kinder

Michele Ferrero byl synem výrobce čokolády. Jeho snem bylo vytvořit čokoládu pro děti a pro všechny, kteří zůstali ve svém srdci dětmi, bez ohledu na to, kolik jim je let. Tak vznikla sladká odměna s rodinnými hodnotami v srdci: Kinder Chocolate.

Kdo vlastní milku

Milka je mezinárodní značka americké společnosti Mondelēz International vyrábějící čokoládu a čokoládové výrobky.

Kdo vyrábí Kinder Bueno

Ferrero Česká dnes

Její výrobky jako např. Nutella, Tic Tac, Kinder Bueno, Kinder Surprise, Kinder Chocolate, Ferrero Rocher, Raffaello, Mon Cheri, stejně tak i chlazené výrobky jako Kinder Mléčný řez, Kinder Pinguí jsou velmi dobře zavedeny na českém a slovenském trhu.

Kdo vlastní Nutella

Nutella, bonbony Ferrero Rocher, Raffaello, Mon Chéri, větrové Tic Tac či čokoládová vajíčka Kinder Surprise… Všichni je známe, ale málokdo ví, že patří do stejné rodiny – vyrábí je firma Ferrero, která patří už tři generace rodině stejného jména.

Kdy vznikla Nutella

Nutella je obchodní značka čokoládové pomazánky z lískových oříšků, kterou vyrábí italská společnost Ferrero. Recept vznikl roku 1940 upravením receptury dříve vyráběné pomazánky.

Kdo vlastní opavii

Novým vlastníkem továrny i značky Opavia se stalo konsorcium společností Danone a Nestlé. Značka Opavia se prezentovala na výrobcích logem se symbolem máků a později klasů.

Jak se dělá Nutella

Nejprve rozmixujte oříšky na jemný prášek, a poté přidejte kokosový olej. Mixujeme tak dlouho, dokud nevytvoříte hladké lískooříškové máslo. Pokud jste s konzistencí spokojeni, přidejte kakao, vanilku, špetku soli a sladidlo. Mixujte ještě pár dalších minut, dokud se směs dokonale nepromísí.

Kdo vlastní firmu Orion

Orion je od roku 1924 česká značka čokolády a cukrovinek, od roku 1992 jedna ze značek švýcarské firmy Nestlé.

Kdo vymyslel Nutellu

Nutellu stvořila válka

Jedním z nich byl i Ital Pietro Ferrero, jehož napadlo smíchat omezené množství kakaa s cukrem, rostlinnými oleji, lískovými oříšky a sušeným odstředěným mlékem. Tak vznikl produkt nesoucí název Supercrema.

Odkud je Kinder

Příběh značky Kinder začíná v roce 1968 v srdci městečka Alba v Itálii. Tady se z upřímné myšlenky vyvine značka Kinder, jak ji známe dnes. Značka Kinder na svou zářivou minulost navázala ještě zářivější budoucností – vyrostla a rozšířila se po celém světě.

Kdo vymyslel Kinder vejce

V Itálii ve věku 83 zemřel William Salice, který je považován za vynálezce kinder vajíček (Kinder Surprise), tedy čokoládové pochutiny doplněné uvnitř o hračku. Podlehl následkům mrtvice, uvedla v pátek televize ARD. Pohřben bude v sobotu nedaleko severoitalské Pavie.

Odkud pochází Kinder Surprise

Kinder Surprise
Kategorie Čokoládové vajíčko
Místo původu Itálie
multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.