Kdo zpracovává plán křížové připravenosti?

Kdo schvaluje plán křížové připravenosti

(4) Na jednání bezpečnostní rady kraje a bezpečnostní rady obce s rozšířenou působností se projednává a posuzuje stav zabezpečení a stav připravenosti na krizové situace na území kraje nebo ve správním obvodu obce s rozšířenou působností.
Archiv

Kdo schvaluje krizový plán obce s rozšířenou působností

vláda, □ ministerstva a jiné ústřední správní úřady, □ Česká národní banka, □ orgány kraje a další orgány s působností na území kraje, □ orgány obce s rozšířenou působnosti (dále jen „ORP“), orgány obce.
Archiv

Kdo je orgán krizového řízení

Podle zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení o změně některých zákonů ve znění pozdějších předpisů je koordinačním orgánem v přípravě na krizové stavy ministerstvo vnitra.

Která část křížového plánu obsahuje rozpracování typových plánu

Operativní část obsahuje

Přehled krizových opatření a způsob zajištění jejich provedení, plán nezbytných dodávek, způsob plnění regulačních opatření, rozpracování typových plánů na postupy pro řešení konkrétních druhů hrozících krizových situací.

Kdo zpracovává typové plány

Typové plány byly zpracovány odborem bezpečnosti a krizového řízení ve spolupráci s odbory elektronických komunikací a poštovních služeb, Českým telekomunikačním úřadem a společnostmi České Radiokomunikace, a. s. a Česká pošta, s. p. podle metodiky vydané Ministerstvem vnitra.

Kdo zpracovává vnitřní havarijní plán

Vnitřní havarijní plán

Zpracovávají je provozovatelé: jaderných zařízení nebo pracoviště s velmi významným zdrojem ionizujícího záření, dle zákona č. 263/2016 Sb., atomový zákon, ve znění pozdějších předpisů objekty a zařízení zařazené do skupiny B, dle zákona č.

Kdo zpracovává havarijní plán

Havarijní plán kraje (dále jen "HP kraje") se zpracovává pro řešení mimořádných událostí, které vyžadují vyhlášení třetího nebo zvláštního stupně poplachu. HP kraje zpracovává hasičský záchranný sbor kraje minimálně ve 2 vyhotoveních.

Kdo schvaluje vnější havarijní plán

Vnější havarijní plány

Krajský úřad ZL kraje rozhodne o nutnosti zpracovat vnější havarijní plán a zároveň stanoví zónu havarijního plánování. Vnější havarijní plán projednává bezpečnostní rada kraje a schvaluje hejtman.

Kdo svolává Ústřední krizový štáb

Kdo ho svolává Premiér či místopředseda

Předseda štábu svolává zasedání, řídí jeho činnost a odpovídá za ni předsedovi vlády. Stanovuje také dobu a místo zasedání a pravidelně informuje BRS, popřípadě přímo vládu. Předsedu štábu jmenuje premiér podle charakteru situace.

Kdo zřizuje krizový štáb

Krizový štáb kraje zřizuje hejtman kraje, v Praze primátor hlavního města Prahy jako svůj pracovní orgán k řešení krizových situací.

Kdo zpracovává plán hospodářské mobilizace

Plán hospodářské mobilizace

Samostatná součást krizové dokumentace zpracovaná ústředním správním úřadem (objednatel mobilizační dodávky), do jehož působnosti patří řízení ozbrojených sil a ozbrojených bezpečnostních sborů, v systému hospodářské mobilizace.

Kdo zpracovává vnější havarijní plán

Vnější havarijní plány

Krajský úřad ZL kraje rozhodne o nutnosti zpracovat vnější havarijní plán a zároveň stanoví zónu havarijního plánování. Vnější havarijní plán projednává bezpečnostní rada kraje a schvaluje hejtman. Zpracování vnitřních a vnějších havarijních plánů musí být úzce koordinováno.

Kdo stanovuje zónu havarijního plánování

Zónu havarijního plánování stanovují krajské úřady před rokem 2002 okresní úřady). Vnitřní hranici zóny havarijního plánování tvoří areál objektu/zařízení provozovatele.

Co to je křížový management

Krizový management se zabývá především podstatou nepříznivých vlivů, které mohou ovliv- ňovat existenci lidí, a vychází z toho, na čem se lidská společnost zakládá – z životního a soci- álního prostředí.

Kdo schvaluje vnitřní havarijní plán

Zpracovaný havarijní plán je postoupen k vyjádření správci povodí a následně místně příslušnému vodoprávnímu úřadu, který povede vodoprávní řízení. Po jeho schválení je nezbytně nutné prokazatelné seznámení zaměstnanců podniku se schváleným havarijním plánem.

Kdo může zpracovat havarijní plán

Povinnost zpracovat nebo zajistit zpracování havarijního plánu mají všechny fyzické a právnické osoby, které: ve větším rozsahu nakládají či manipulují se závadnými látkami, nebo hrozí-li při nakládání se závadnými látkami ke zvýšenému riziku znečištění podzemních vod a vodních toků.

Kdo je předseda Ústředního křížového štábu

Ministerstvo vnitra prosadilo na zasedání vlády nový statut a jednací řád Ústředního krizového štábu. Jeho předsedou se znovu automaticky stává ministr vnitra, případně ministr obrany. Ústřední krizový štáb (ÚKŠ) jako hlavní výkonné centrum řízení pandemie a dalších krizí.

Kdo svolává krizový štáb kraje

Krizový štáb kraje zřizuje hejtman kraje, v Praze primátor hlavního města Prahy jako svůj pracovní orgán k řešení krizových situací.

Kdo zpracovává plán nezbytných dodávek

Systém nouzového hospodářství

Nezbytnou dodávku hradí orgán krizového řízení, který o ní rozhodl. Orgány krizového řízení (ústřední správní úřady, krajské úřady, obecní úřady obcí s rozšířenou působností) zpracovávají plány nezbytných dodávek.

Kdo je povinen zpracovat vnitřní havarijní plán

Zpracovávají ho pouze ti provozovatelé objektu a zařízení, u kterých je možnost vzniku závažné havárie, a kteří jsou zařazeni do skupiny B, dle zákona o prevenci závažných havárií a jejichž povinnosti je vypracovat bezpečnostní zprávu.

Co obsahuje krizový plán

Krizový plán

Je soubor dokumentů obsahující popis a analýzu hrozeb a souhrn krizových opatření a postupů, které ministerstva, jiné správní úřady a orgány územní samosprávy zpracovávají k zajištění připravenosti na řešení krizových situací v dané působnosti dle zákona č.

Co to je krizový stav

Stav, který vyhlašuje hejtman kraje nebo primátor hl. m. Prahy (stav nebezpečí), vláda ČR, popř. předseda vlády ČR (nouzový stav) nebo Parlament ČR (stav ohrožení státu a válečný stav) v případě hrozby nebo vzniku krizové situace a v přímé závislosti na jejím charakteru a rozsahu.

Kdo zpracovává plán fyzické ochrany

Plán fyzické ochrany objektu nebo zařízení

Provozovatel objektu nebo zařízení zařazeného do skupiny A nebo skupiny B, je povinen zpracovat plán fyzické ochrany objektu nebo zařízení.

Kdo zřizuje ústřední krizový štáb

Ústřední krizový štáb

Byl zřízen usnesením vlády č. 33 z 11. ledna 1999 jako Meziresortní krizový štáb (viz Statut ÚKŠ). Jeho úkolem je připravovat návrhy na řešení nastalé situace, koordinovat, sledovat a vyhodnocovat opatření přijímaná vládou, ministerstvy a jinými správními úřady.

Kdo zpracovává plán opatření hospodářské mobilizace

Dodavatel mobilizační dodávky je povinen zpracovat plán opatření hospodářské mobilizace. Vybrané údaje tohoto plánu předává objednateli mobilizační dodávky, odborně příslušnému ústřednímu správnímu úřadu, Správě státních hmotných rezerv a územně příslušnému krajskému úřadu.