Kdy je Mezinárodní den čokolády?

Kdy se slaví Den čokolády

Zatímco 7. červenec je vyhrazen pro Světový den čokolády, 13.
Archiv

Jaký je Mezinárodní den

Pevné

Datum Název Vyhlášen (od)kdy
3. březen Světový den divoké přírody 1999
8. březen Mezinárodní den žen 1909
10. březen Mezinárodní den soudkyň 2021
11. březen Evropský den mozku Evropský den památky obětem terorismu 1998 2005

Kdy je den zmrzliny

18. července se v zemích po celém světě slaví Mezinárodní den zmrzliny, a protože je zmrzlina jednou z nejoblíbenějších sladkých pochoutek, my ji v Rodinných pasech budeme slavit celé léto J.

Kdy je Mezinárodní den sexu

Ústí nad Labem – 6.9. … mezinárodní den sexu,… | Facebook.

Kdy je den vztahu

Světový den manželství nemá pevně stanovené datum, připadá vždy na druhou neděli v únoru. Letos ho tedy slavíme 9. února.

Kdy je den jahod

Den jahod připadá každoročně na 27. února. Jejich sezóna začíná už koncem května, a pro mnohé z nás bývá znamením příchodu léta. Jahodové poháry, zmrzlina, nebo nadýchaná bublanina k němu neodmyslitelně patří.

Kdo vymyslel zmrzlinu

První zmrzlinou byl medem ochucený led a sníh, na kterém si pochutnávali v starověkém Egyptě i Řecku. O prvenství v její současné podobě se dohadují Mongolové, Číňané i Arabové. Nezáleží na tom, kdo zmrzlinu vyrobil první, do Evropy dorazila v 18. století.

Kdy je Mezinárodní den koček

Mezinárodní den koček s datem 8. srpna je v kalendáři od roku 2002 a vyhlásil ho Mezinárodní fond ochrany zvířat (International Fund for Animal Welfare, IFAW) a další organizace bojující za práva zvířat. Slaví se celosvětově a jeho cílem je zdůraznit význam koček v životě lidí.

Kdy je den bez trenek

Mezinárodní den bez kalhotek skutečně existuje a připadá na 22. června.

Kdy je den líbání

Světový den polibku připadá každý rok na 6. července.

Kdy je Mezinárodní den zmrzliny

18. července se v zemích po celém světě slaví Mezinárodní den zmrzliny, a protože je zmrzlina jednou z nejoblíbenějších sladkých pochoutek, my ji v Rodinných pasech budeme slavit celé léto J. Samozřejmě dnes máme neobvyklé variace zmrzliny, jako například ty, které se vyrábějí okamžitě pomocí tekutého dusíku.

Co si vzít na sběr jahod

Až budete mít jahod dost, přinesete je k vážení, kde odečtou hmotnost obalů a započítají pouze čistou váhu sklizené úrody. Po zaplacení si můžete své jahody odnést. Na plantáž si nezapomeňte vzít opalovací krém, pokrývku hlavy a dostatek tekutin. Psího mazlíčka však raději nechte doma, většinou jim vstup není umožněn.

Jak se anglicky řekne zmrzlina

Základní spojení je všem jistě známé – ice cream/ˌaɪs'kri:m/ (tedy ledový krém) je nejběžnější překlad pro zmrzlinu.

Co to znamená Nanuk

Název Nanuk byl odvozen od inuitského lovce Nanuka, hlavní postavy dokumentárního etnografického filmu Roberta Flahertyho Nanuk, člověk primitivní (Nanuk, der Eskimo, Nanook of the North) z roku 1922. Nanuk je původně inuitský bůh – pán medvědů.

Kdy je Mezinárodní den králíků

srpna Mezinárodní den psů, a 24. září je Mezinárodní den králíků.

Kdy je Mezinárodní den psů

27. 8. slavíme mezinárodní den psů a máme dárek pro vaše pejsky.

Kdy se slaví den sexu

Ústí nad Labem – 6.9. mezinárodní den sexu,… | Facebook.

Kdy je Mezinárodní den sester

Dne 12. května každoročně slavíme Mezinárodní den sester, skrze který si připomínáme narození Florence Nightingale, anglické ošetřovatelky a zakladatelky povolání zdravotní sestry.

Kdy je den objetí

O tom, že objímání je mimořádně důležité pro všechny, ale z našich životů se nejen vlivem pandemie bohužel vytrácí, je i Mezinárodní den objímání, který si od roku 1986 připomínají lidé po celém světě vždy 21. ledna.

Kdy je sezóna jahod

Sezóna samosběru jahod trvá dle aktuálního počasí zhruba od 5.června do 20. července. samosběry pomalu končí, sledujte tedy termíny konání. Pokud si nasbíráte množství menší než 3kg, bude Vám účtováno 100,-Kč/kg.

Kdy začíná samosběr jahod 2023

Oficiálně sezona samosběru jahod na některých farmách začne 5. června, tedy přesně v době, která byla podle odborníků odhadována s přihlédnutím k nečekaným výkyvům počasí.

Jak se rekne anglicky nanuk

nanuk {mužský rod }

Popsicle {podstatné jméno} [am. angl.] ice-lolly {podstatné jméno} [brit. angl.]

Jak se anglicky řekne točená zmrzlina

Nejběžnější druh zmrzliny je kopečková (scooped), ale stejně jako v Česku můžete i v zahraničí koupit zmrzlinu točenou (soft serve).

Co je Eskymo

Eskymo v několika provedeních

Mezi nejklasičtější české nanuky patří bezpochyby Eskymo. Jedná se o kokosovou zmrzlinu politou čokoládovou polevou, tedy aspoň tak vypadá v našich vzpomínkách.

Odkud je zmrzlina

Zmrzlina
Místo původu starověký Egypt a Řecko
Nutriční hodnoty (100 g)
Energie 350 kJ
Bílkoviny 2 g