Kdy je prvni povinne očkování?

Kdy nechat očkovat miminko

Vyhláška říká, že základní očkování proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli, haemophilu influenzae b, dětské obrně a hepatitidě B se provádí v době od započatého 9. týdne po narození dítěte. Podávají se dvě dávky hexavalentní očkovací látky v průběhu prvního roku života dítěte v intervalu dvou měsíců mezi dávkami.
Archiv

Jaké očkování je povinné pro dětí

Povinné očkování

Věk dítěte Povinné očkování
Nemoc
11. – 13. měsíc Záškrt, tetanus, černý kašel, dětská obrna, žloutenka typu B, onemocnění vyvolaná Haemophilus influenzae typu B
13. – 18. měsíc Spalničky, zarděnky, příušnice
5. – 6. rok Spalničky, zarděnky, příušnice

Archiv

Jaké jsou povinné očkování

Mezi povinná očkování patří:

Hexavakcína. Kombinovaná vakcína proti zarděnkám, spalničkám a příušnicím. Kombinovaná vakcína proti záškrtu, tetanu a dávivému kašli. Kombinovaná vakcína proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli a dětské obrně
Archiv

Jaké očkování pro miminko

Mezi povinné dětské vakcíny patří hexavakcína, kombinovaná vakcína proti zarděnkám, spalničkám a příušnicím, kombinovaná vakcína proti záškrtu, tetanu a černému kašli, a nakonec kombinovaná vakcína proti záškrtu, tetanu, černému kašli a dětské obrně.
Archiv

Jak připravit miminko na očkování

Příprava na očkování

Dítě by mělo být úplně zdravé, alespoň 14 dní před očkováním by nemělo mít rýmu, kašel ani být nachlazené. Dbejte na dostatečnou vyváženou stravu – každé očkování je zásah do nezralého organismu a oslabuje ho.

Co se očkuje ve 3 mesicich

Termín Pravidelné (povinné) očkování
3. měsíc (od 9. týdne) záškrt
tetanus
dávivý/černý kašel
dětská obrna

Které očkování se platí

V rámci povinného očkování jsou hrazené očkovací látky proti následujícím deseti onemocněním:záškrt (difterie),tetanus,černý kašel (dávivý kašel, pertuse),přenosná dětská obrna (poliomyelitida),virová hepatitida B (žloutenka typu B),onemocnění vyvolaná bakterií Haemophilus influenzae typu b,spalničky,zarděnky,

Kdy očkovat dítě po nemoci

Po nemoci. Pokud bylo dítě nemocné, kdy vyrazit na očkování „Po běžném virovém onemocnění postačí týdenní rekonvalescence. Poté je možné očkování provést.

Jak dlouho trvá reakce po očkování u miminek

Reakce po očkování jsou obvykle jen krátkodobé a v průběhu několika hodin až dnů beze zbytku odezní.

Co delat po prvnim očkování miminka

Místní reakce po očkování

Po očkování se může v místě vpichu objevit místní reakce – zarudnutí, otok, bolestivost. Doporučujeme místo zklidnit krátkodobým studeným obkladem, například gelovým sáčkem. Pozor na podchlazení, nebo dokonce na omrzliny – obklad je třeba zabalit do suché pleny!

Kdy nejít na očkování

Vakcína je kontraindikována u osob, které jsou alergické na kteroukoli účinnou látku nebo složku vakcíny uvedenou v informacích o přípravku. Kontraindikací dalších dávek vakcíny jsou předchozí „anafylaktické“ nebo jiné závažné alergické reakce po podání vakcíny.

Na co je povinné očkování

Mezi pravidelná očkování dětí podle vyhlášky o očkování proti infekčním nemocem patří očkování proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli, invazivnímu onemocnění vyvolanému původcem Haemophilus influenzae b, přenosné dětské obrně a virové hepatitidě B, proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím a u rizikových dětí proti …

Kam se očkují miminka

Vakcína se aplikuje do svalu formou injekce (obvykle do stehna nebo horní části paže). O očkování se poraďte se svým lékařem nebo lékařem Vašeho dítěte. Před použitím si pečlivě prostudujte příbalovou informaci dostupnou též na www.gskkompendium.cz. Případné nežádoucí účinky, prosím, nahlaste na [email protected].

Jak zvladnout prvni očkování

Jak můžeme dětem očkování zpříjemnit:

Zachovejte klid, jasně dítěti vysvětlete (podle věku dítěte), proč vakcínu potřebuje a musí dostat. Buďte nekompromisní, ale nestresujte dítě zbytečně. Uvědomte si, že očkování není volbou dítěte. Rozhodující slovo by měl mít lékař.

Kde se objednat na očkování

Pokud již máte vytvořenou registraci a přišla Vám zvací SMS s PIN2 s oznámením o možnosti rezervace termínu, pokračujte do rezervačního systému přes https://crs.mzcr.cz.

Jak se chovat po prvnim očkování

Po očkování se mohou objevit celkové reakce, jako jsou únava, slabost, zvýšená teplota, ale i místní reakce, bolest v místě vpichu, otok. Ty pak mohou znemožňovat běžné denní aktivity. Obecně platí, že po očkování není vhodné podstupovat žádnou psychickou ani fyzickou zátěž.

Jak dlouho po očkování nechodit na slunce

Dva až tři dny po očkování je lepší se také vyhnout slunci. UV záření potlačuje imunitní odpověď organismu, což může mít za následek zklamání z nedostatečné ochrany vakcín.

Co dát miminku před očkováním

Před samotným očkováním můžete dát dítěti malou sladkost.

Podle věku to může být trocha kojeneckého mléka s cukrem, ovocná šťáva nebo cokoli sladkého, co vaše dítě zná a má to rádo. Oslazená voda je u malých dětí dalším osvědčeným prostředkem proti bolesti, bezpečným i pro novorozence.

Jak připravit dítě na očkování

Tipy, jak očkování dítěti usnadnitS dítětem ve věku 2–3 let o návštěvě u lékaře a očkování promluvte předem.Vysvětlete mu, co ho čeká.Zahrajte si na očkování doma.Názorně mu na hračce ukažte, co ho čeká.Zahrajte si spolu na doktora, přičemž rodič hraje „statečného“ pacienta; fňukání je povoleno.

Jak moc bolí očkování

Bolest, otok a začervenání v místě očkování

Někteří lidé popisují i slabost v celé ruce a otok, jak v místě očkování, tak i na celé paži. Bolest a otok pomůže zmírnit chladivý gelový obklad, případně mokrý obklad, například z kapesníku. Přikládejte jej na cca 20 minut, několikrát během dne.

Jak dlouho být po očkování doma

Dodržujte klidový režim po očkování v délce alespoň 5-7 dní. , jako by dítě bylo nemocné. Vynechejte cestování, návštěvy u vás doma, nákupy, všechny sportovní či jinak fyzicky namáhavé činnosti. Zvýšení teploty po očkování je obvyklá žádoucí reakce imunitního systému, dítě je jakoby nemocné.

Co je potřeba k registraci na očkování

Pro založení nové registrace navštivte webové stránky registrace.mzcr.cz. K registraci se lze přihlásit prostřednictvím identity občana nebo pomocí telefonního čísla. V případě, že zvolíte přihlášení k registraci pomocí telefonního čísla, obdržíte na zadané telefonní číslo pětimístný PIN1, kterým registraci potvrdíte.

Co dát detem po očkování

Po očkování se může v místě vpichu objevit místní reakce – zarudnutí, otok, bolestivost. Doporučujeme místo zklidnit krátkodobým studeným obkladem, například gelovým sáčkem. Pozor na podchlazení, nebo dokonce na omrzliny – obklad je třeba zabalit do suché pleny! Studený obklad lze opakovat několikrát denně.

Co nedělat před očkováním

Den před očkováním a nejméně 2 dny po očkování je dobré zvolnit. Vynechejte proto intenzivní pohybovou aktivitu, a i další činnosti omezte na minimum.

Co se nesmí dělat po očkování

Vynechejte proto intenzivní pohybovou aktivitu, a i další činnosti omezte na minimum. Zejména druhý den po očkování, kdy můžete pociťovat zvýšenou únavu, celkovou slabost až malátnost, bolesti hlavy či další příznaky připomínající akutní infekční onemocnění.