Kdy jet na pohotovost?

Kdy je vhodné jít na pohotovost

Pracoviště, která pro vás zajišťují zdravotní služby mimo běžnou pracovní dobu, jsou připravena pomoci řešit akutní zdravotní problém a zastoupit při náhlém onemocnění registrujícího praktického lékaře. Není potřeba žádné doporučení, o vyšetření může požádat každý pacient.

Kdy jet na pohotovost s angínou

Pokud vás bolí hlava, rameno, koleno nebo palec, bolí vás krátce a hodně, můžete se právem obávat závažného onemocnění a na pohotovost "patříte".
Archiv

Kdy jít na pohotovost s okem

Vážení pacienti, prosíme Vás, abyste oční pohotovost využívali pouze v akutních případech – úrazy oka, náhlé poruchy vidění, apod. Na oční pohotovosti je pouze jeden sloužící lékař, který zajišťuje provoz celého očního oddělení a ambulancí.

Kam na pohotovost s bolestmi břicha

Především co nejdříve zajistěte, abyste byli dopraveni na chirurgickou pohotovost příslušné nemocnice s lůžkovým oddělením. Obecně platí, že objeví-li se jakákoli náhle vzniklá silná bolest břicha, nikdy neuděláte chybu, necháte-li se ihned dopravit k vyšetření na chirurgickou pohotovost.

Jak dlouho se čeká na pohotovosti

Doba do zahájení ošetření až čtyři hodiny.

Kdy jet na pohotovost s Prujmem

Kdy je třeba zajistit hospitalizaci:

Pokud je zjevné, že průjem či zvracení jsou takové intensity, že ztráty tekutin jsou větší, než jejich příjem. Pokud se u dítěte rozvíjí některé z příznaků dehydratace: malátnost až apatie. dítě je halonované – má kruhy pod očima, oči jsou jakoby zapadlé

Kdy Odezni angína

Léčba angíny

Užívají se pravidelně většinou 7–10 dní. Zároveň snižují nakažlivost angíny a nemocný není infekční do 24 až 48 hodin. Můžete nemoc i „vyležet“ bez antibiotik, avšak pokud se po 3 dnech nic nezlepší, určitě lékaře navštivte. Pak se věnujte potlačení příznaků, které vás trápí, pomocí běžně dostupných léků.

Jak začíná angína

Příznaky angíny

Silná bolest může vystřelovat i do ucha. Patrové mandle jsou zarudlé, často s povlaky, někdy i s hnisavými čepy (hnisavá angína) a na krku bývají zvětšené uzliny. K tomu se přidávají celkové příznaky, jako je horečka, zimnice, únava a celková slabost.

Kam se zánětem oči

Při hnisání je možné použít i oční kapky se světlíkem lékařským. Pro nejmenší děti mohou být vhodné třeba oční kapky bez konzervantů. Bakteriální zánět oka obvykle odezní cca za týden. Pokud se stav nezlepšuje, pociťujete bolest nebo snížené vidění, navštivte očního lékaře, který předepíše oční antibiotika.

Kdy jít s bolesti břicha k lékaři

Bolest, která neustupuje

„Jakékoliv chronické problémy žaludku, mezi které řadíme například zácpu, průjem, problémy s trávením či pocity plnosti i po pár kouscích jídla trvající tři měsíce nebo déle vyžadují návštěvu lékaře,“ říká registrovaná dietoložka Liz McMahonová pro Huffington Post.

Jak poznat křeče v břiše

Křečovitá bolest břicha – může být lokalizovaná, ale zpravidla postihuje větší část břicha. Jeví se jako svíravé bolesti s křečemi, často také jako pocit, že se nemůžete narovnat. Nadýmání (plynatost) – je pocit plného, nafouklého břicha, někdy ho doprovází křeče.

Kdy jít na urgentní příjem

Urgentní příjem poskytuje péči pro akutně nemocné či zraněné pacienty, jejichž stav vyžaduje provedení diagnostiky a zahájení léčby v co nejkratším možném čase. Jedná se o tzv. vysokoprahový urgentní příjem, který slouží k příjmu pacientů se selháváním základních životních funkcí nebo v bezprostředním ohrožení života.

Kam jít v Praze na pohotovost

Akutní zdravotnickou pomoc tak lidé v Praze vyhledat ve Fakultní nemocnici v Motole, Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, v Nemocnici Na Bulovce, Thomayerově nemocnici, ve všeobecné fakultní nemocnici, vojenské fakultní nemocnici a v městské poliklinice.

Kdy je průjem infekční

U virové střevní chřipky je nakažlivost nejvyšší během prvních 4 dnů. Virus se přenáší dotykem – buď přímým kontaktem s nemocným nebo s nábytkem a jinými plochami, kterých se nemocný dotýkal.

Jak dlouho trvá akutní průjem

Podle délky trvání lze průjem rozdělit na akutní a chronický. Akutní průjem trvá do 14 dnů, obvykle však ustává do jednoho týdne. Chronický průjem trvá déle než 14 dní. Dlouhotrvající průjem je důvodem k návštěvě lékaře, není vhodné řešit jej samoléčbou.

Co nejíst při angíně

Naprosto nevhodné jsou polotovary a jakékoli suroviny a pokrmy nízké kvality, velké množství živočišných produktů a lepku i sladkosti. Pozor si dejte také na mléčné produkty, které mohou obzvlášť v období nemoci působit jako alergen.

Kde bolí angína

Příznaky angíny

Bolest v krku se přichází náhle, je velmi silná, krk je zduřelý a nemocný obtížně mluví i polyká. Silná bolest může vystřelovat i do ucha. Patrové mandle jsou zarudlé, často s povlaky, někdy i s hnisavými čepy (hnisavá angína) a na krku bývají zvětšené uzliny.

Jak poznám zánět v oku

Kromě již zmíněného zarudnutí oka patří mezi příznaky zánětu spojivek:Slzení očí, vodnatá sekrece.Svědění, pálení či řezání v očích.Pocit cizího tělíska v oku.Světloplachost.Hnisavá sekrece, zalepené oči po probuzeníMůže být přítomen otok víček.Při běžném zánětu spojivek nedochází ke zhoršení ostrosti zraku.

Jak vypada zanet oka

Zánět spojivek (konjunktivitida) je zanícení spojivky – tenké průsvitné blanky, která pokrývá uvnitř oka oční víčko a zvnějšku oční bulvu. Když se zanítí, překrví se, začne natékat a v očích se objeví potrhané žilky a zarudnutí.

Jak si Prdnout když to nejde

Pokud vám nejde si prdnout ale cítíte nadýmavou bolest, můžete jemně masírovat břicho abyste tělu pomohli posunout vzduch skrz trávicí systém. Tohle se taktéž dělá u malých štěňat nebo dětí. Zadržování větrů nebo snaha jakkoli kontrolovat jejich vypouštění může ublížit vašemu tenkému střevu a zanítit hemeroidy.

Co bolí vpravo pod žebry

V oblasti pravého podžebří se v dutině břišní nachází játra a žlučník, proto většina bolestí v této oblasti vychází právě z nich. Pochopitelně nesmíme zapomenout ani na přenesenou bolest z hrudníku.

Jak ležet při bolestí břicha

Úlevové pozice při bolestech břicha a křečích

Rukama se opírám buď v loktech, anebo se dokonce opřu o hlavu a ruce v této pozici natáhnu směrem dopředu. Jde prostě o to, mít hýždě výš než zbytek těla. Občas se ještě v této pozici pohupuji, abych břicho trochu rozhýbala. Úleva bývá poměrně rychlá.

Jak bolí střeva

Je-li bolest tupá, bodavá až ostrá a přechází ve svíravou bolest na různých místech podbřišku, může jít o střevní chřipku doprovázenou dalšími příznaky (průjem, horečka, zimnice, bolesti svalů, nevolnost). V oblasti pupku nebo nad/pod pupkem se objevují průvodní bolesti appendixu a tenkého střeva.

Jak funguje urgentní příjem

Urgentní příjem poskytuje péči pro akutně nemocné či zraněné pacienty, jejichž stav vyžaduje provedení diagnostiky a zahájení léčby v co nejkratším možném čase. Jedná se o tzv. vysokoprahový urgentní příjem, který slouží k příjmu pacientů se selháváním základních životních funkcí nebo v bezprostředním ohrožení života.

Jak poznat infekční průjem

Změna zbarvení stolice (zelený průjem, žlutý průjem) Hlen nebo krev ve stolici. Nevolnost, zvracení Zvýšená teplota, horečka a zimnice – zpravidla upozorňuje na infekční původ průjmu.