Kdy nahlásit stalking?

Co se považuje za stalking

Za stalking lze považovat opětovné, systematické, dlouhodobé obtěžování nevyžádanými esemeskami, e-maily, skype, různé druhy chatu, telefonáty, nechtěnými pozornostmi, případné opakované cílené sledování osoby. Obsah těchto zpráv může být příjemný až veselý, ale též urážející, zastrašující.
Archiv

Jak zacina stalking

A kdy to začíná být vážné Stalking podle ní začíná ve chvíli, kdy sama oběť vnímá svou situaci jako obtěžování či pronásledování. Typickými projevy nebezpečného pronásledování bývají obvykle tři stupně chování. Na počátku to jsou zdánlivě „nevinné“ pokusy o náhodný kontakt prostřednictvím sms či e-mailu.
ArchivPodobné

Jak podat trestní oznámení za stalking

Forma trestního oznámení (TO) není stanovena, můžete jej proto podat jak písemně (dopisem, elektronicky online) tak ústně do protokolu, který s vámi sepíše státní zástupce nebo policista. Písemné oznámení lze také podat anonymně. Podání je bezplatné.
Archiv

Co je a není stalking

Nebezpečným pronásledováním (známějším pod pojmem stalking) rozumíme úmyslné, zlovolné a systematické pronásledování a obtěžování jiné osoby, které snižuje kvalitu života a ohrožuje její bezpečnost. Cílem je navázání a udržování kontaktu s pronásledovanou osobou i přes její zjevný nesouhlas.
Archiv

Co následuje po podání trestního oznámení

Co se děje po podání trestního oznámení Po podání oznámení zahájí policejní orgány tzv. prověřování, v rámci kterého dochází k zajištění důkazů, stop a podání vysvětlení prověřovaných osob. V této fázi policejní orgány teprve zjišťují, zda k trestnému činu vůbec mohlo dojít a kdo by mohl být údajným pachatelem.

Jak se zbavit Stalkera

Musí padnout jasné NE – nekontaktuj mne, nesleduj mne, nepřeji si to. Telefonování, odepisování na SMS zprávy, či dokonce souhlas s osobním setkáním se stalkerem není vhodným řešením situace, protože tak jen oběť svého pronásledovatele motivuje k dalším a dalším kontaktům.

Jak zastavit Stalkera

Ignorovat problém, nic nedělat. Poté, co stalkera požádáte o nekontaktování, nesmíte s ním už jakkoliv komunikovat. Stydět se za to, čím procházíte. Za to nemůžete.

Jak dokázat vyhrožování

Mezi nejdůležitější znaky stalkingu patří opakované a dlouhodobé obtěžování obětí, nevyžádanou a nechtěnou pozorností a to například pomocí dopisů, e-mailů, telefonátů, SMS zpráv, zasíláním různých zásilek s dárky. Obsah zpráv může být příjemný, ale také zastrašující.

Jak zjistím že na mě bylo podáno trestní oznámení

No přehled trestních oznámení nefunguje jako náhled do katastru… takže ne, nemáš možnost jak to zjistit, dokud nepřijde oficiální dopis s proužkem nebo nepřijdou rovnou švestky. Ne, je to informace neveřejná. Navíc trestní oznámení, jak vyplývá ze slova oznámení, vůbec nic neznamená.

Jak dlouho trvá vyšetřování policie

Přijímací řízení trvá obvykle 3 měsíce. V průběhu řízení uchazeč absolvuje psychologické vyšetření, prověrku tělesné zdatnosti, zdravotní prohlídku a další personální řízení.

Jak odradit Stalkera

Informujte své blízké o pronásledování a případné totožnosti útočníka. Vyhledejte pomoc. Mimo domov se pohybujte s další osobou – členem rodiny či jiným důvěryhodným člověkem, noste s sebou legální obranné prostředky (pepřový sprej, alarm) Noste u sebe mobilní telefon pro případ přivolání pomoci.

Jak postupovat při vyhrožování

Bude-li dotyčný útočník stále pokračovat ve vyhrožování, vydírání, stále na něj nereaguj, měj pevnou vůli, jen dále zajišťuj důkazy. Dle situace a intenzity vydírání doporučujeme svěřit se rodičům a i s dalšími dívkami věc s důkazy oznámit na Policii ČR.

Co dělat když vás někdo sleduje

Když jste přesvědčení, že vás někdo pronásleduje, neuškodí zavolat na policii a ti vás již dále navedou. V ČR je možné využívat následujících čísel: 112 – jednotné evropské číslo tísňového volání 150 – hasičský záchranný sbor ČR.

Kdy se jedná o vydírání

Pachatelem trestného činu vydírání podle § 235 odst. 1 tr. zák. pak je ten, kdo jiného násilím, pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy nutí, aby něco konal, opominul nebo trpěl.

Kdy končí vyšetřování

Vyšetřování je fáze přípravného trestního řízení, která začíná zahájením trestního stíhání a ukončena je podáním obžaloby nebo návrhu na schválení dohody o vině a trestu, případně postoupením věci jinému orgánu či zastavením trestního stíhání.

Co se děje po podání trestního oznámení

Jestliže trestní oznámení podáno bylo, budete zřejmě kontaktováni orgány činnými v trestním řízení, které mají za povinnost prověřit okolnosti důvodně nasvědčujících tomu, že se stal trestný čin. K samotnému dokazování dochází až v řízení před soudem, o kterém, jestliže nastane, budete vyrozuměn.

Co se děje po podání vysvětlení

Když už se k podání vysvětlení dostavíte, policejní orgán vám musí k vaší žádosti sdělit, zda jste předvoláni jako tzv. prověřovaná osoba (podezřelý) nebo jako svědek. Prověřovaná osoba má vždy právo výpověď odmítnout a policejní orgán to musí bez dalšího respektovat.

Co mám delat kdyz mě nekdo Obtezuje

Můžete se obrátit na někoho blízkého nebo vyhledat odbornou pomoc. Můžete se obrátit na Modrou linku, která provozuje linku důvěry, na organizaci Persefona, která poskytuje pomoc obětem domácího a sexuálního násilí nebo na proFem – centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí.

Jak poznám že mě sleduje policie

Jak poznám, že mě sleduje policie V případě sofistikovaných „profesionálních“ odposlechů nemáte jako uživatel mobilu šanci odposlech zaznamenat – ten je prováděn pasivně, sledováním provozu daného telefonních čísla a popřípadě čísel souvisejících v dané kauze.

Jaký je trest za vydírání

Tresty za vydírání

V případě naplnění základní skutkové podstaty trestného činu vydírání hrozí pachateli trest odnětí svobody na půl roku až na čtyři léta nebo peněžitý trest. Trestný čin vydírání též obsahuje relativně bohatý výčet okolností podmiňujících použití vyšší trestní sazby (tzv.

Čím začíná trestní stíhání

Podnětem k zahájení trestního řízení může být podání trestního oznámení nebo výsledky vlastní činnosti orgánů činných v trestním řízení. Prověřování je zahájeno sepsáním záznamu o zahájení úkonů trestního řízení policejním orgánem.

Jak dlouho může trvat vyšetřování

Zákon vyšetřující orgán zavazuje vyšetřování ukončit do dvou, resp. tří měsíců, jde-li o řízení před okresním soudem, nebo do půl roku, jde-li o řízení před soudem krajským.

Jak se chovat při podání vysvětlení

Při podávání vysvětlení jste povinni vypovídat pravdu a nic nezamlčovat (nejste-li podezřelým). Případnou sankcí je postih za přestupek křivého vysvětlení, za nějž vám hrozí rovněž pokuta až ve výši 50 000 korun.

Co hrozí za napadení člověka

Pokud někoho napadneš, můžeš se dostat k soudu. Za ublížení na zdraví Ti hrozí trest odnětí svobody na 6 měsíců až 3 roky a za těžkou újma na zdraví hrozí dospělému 3 roky až 10 let vězení, mladistvému polovina.

Kdy muze policie Napichnout telefon

Kdy mě můžou odposlouchávat „Policie vám může napíchnout telefon v případě, že jste osoba podezřelá ze spáchání trestného činu, na které zákon pamatuje minimální sazbou osm let, nebo pokud se jedná o trestní činnost, k jejímuž sledování jsme se zavázali v rámci mezinárodního společenství,“ dodal Šándor.