Kdy Odvápnit kávovar delonghi?

Kdy Odvápnit kávovar

Jak často je třeba odvápnit kávovar

Odborníci doporučují provádět odvápnění kávovaru každé tři měsíce, v případě, že kávovar používáte častěji během dne a voda ve vaší domácnosti je spíše tvrdší, rozhodně neuděláte chybu, když provedete odstranění vodního kamene z kávovaru každý měsíc.
Archiv

Jak Odvápnit kávovar delonghi návod

Odvápňování zahájíte stiskem tlačítka "odvápňování/kapky" po dobu 5-ti vteřin, až kontrolka odvápnění zůstane svítit a kontrolky 1 a 2 šálků a pára začnou blikat. Poté otočíte páčkou páry do polohy I a odvápňování bude probíhat asi 30 minut.

Jak Odvápnit pákový kávovar delonghi

Držte stiknuté tlačítko po dobu 10 vteřin, dokud všechny tři tlačítka sekvenčně blikají. Uveďte otočný knoflík na páru do pozice. Stiskněte tlačítko k zahájení cyklu odvápnění. Program odvápnění je zahájen a z výdeje vody vychází odvápňovací tekutý přípravek.

Jak dlouho trvá odvápnění kávovaru delonghi

Při odvápňování kávovaru se doporučuje používat 1 – 2 polévkové lžíce kyseliny citrónové na 1 litr vody. Roztok z vody a kyseliny citronové nalijte do nádržky na vodu. Kávovarem nechte protéct asi 200 ml z roztoku. Vypněte kávovar a roztok v něm nechte působit cca 15 – 30 minut (v závislosti na stupni zavápnění).
Archiv

Jak spustit odvápnění delonghi

Odvápňování kávovaru – jak na to krok za krokem Chcete-li spustit automatické odvápňování kávovaru, stiskněte na panelu ikonu „NASTAVENÍ“ a poté možnost „Údržba“ a „Odvápnění“.

Jak často Odvápnovat kávovar

Kdy a jak často odvápňovat Novější modely kávovarů vás samy upozorní, když potřebují odvápnit. Pokud ale takovouto funkci na svém kávovaru nemáte, budete na to muset myslet vy. Rozhodujícími faktory jsou v tomto případě četnost používání kávovaru a tvrdost vody (čím je voda tvrdší, tím častěji byste měli odvápňovat).

Jak Odvápnit pákový kávovar

Roztok vody a zvoleného odvápňovacího prostředku (ať už octa, kyseliny citronové nebo zakoupeného přípravku) nalijte do zásobníku na vodu. Kávovar zapněte a nechte přibližně polovinu vody protéci. Nyní kávovar vypněte a počkejte cca 30 minut, aby mohl odvápňovač působit.

Co znamená Odvapnit kávovar

Zapněte kávovar a polovinu obsahu nádobky nechte protéci všemi tryskami skrze celé ústrojí kávovaru. Poté kávovar na přibližně 30 minut zastavte – díky tomu zůstane prostředek uvnitř kávovaru a může tak efektivně působit na vodní kámen. Po uplynutí této doby kávovar opět zapněte a nechte odtéct veškerý zbytek tekutiny.

Jak se Odvápňuje kávovar

Čím odvápnit kávovar

K odvápnění se používají odvápňovače a čistící prostředky ve formě roztoku nebo tablet. Ty postačí vložit do zásobníku na vodu v okamžiku, kdy vám přístroj oznámí potřebu odvápnění.