Kdy pít po narkóze?

Kdy můžu jíst po narkóze

Jídlo po malých zákrocích podáváme po 4 hodinách, pokud snese pitný režim.
Archiv

Jak dlouho se člověk budí z narkózy

Zaznamenávání do paměti má jisté zpoždění. Do plného vědomí se schopností pamatovat si se většinou pacient probere s odstupem minut až desítek minut po skončení anestezie.

Jak dlouho se nesmí pít před narkózou

Před většinou operací platí zákaz nejíst nejméně šest hodin a nepít a nežvýkat nejméně 4 hodiny před plánovaným začátkem operace. Pro kuřáky platí zákaz kouření alespoň 12 až 16 hodin před operací.

Kdy můžu pít alkohol po operaci

Po propuštění:

24 hodin zákaz požívání alkoholických nápojů 24 hodin se vyvarovat veškeré činnosti, při které může dojít k Vašemu poranění či ohrožení Vašeho okolí
Archiv

Jak se chovat po narkóze

"První hodiny až den po zákroku v celkové anestezii stráví pacient na lůžku. Jsou mu podávány léky proti bolesti a po určité době je dobré, aby se napil nejlépe vlažného čaje. Naopak nevhodné jsou perlivé nápoje, protože mohou způsobovat nadýmání a dráždit žaludek," popisuje onkochirurg.

Jak je nebezpečná narkóza

Lékaři sice připouštějí, že se mozek z narkózy určitou dobu vzpamatovává a s přibývajícím věkem na to potřebuje více času, ve většině případů ale není důvod k obavám. Mezi relativně časté, ale ne závažné nežádoucí účinky anestezie patří například nevolnost, únava, pocit škrábání v krku, bolesti hlavy či svalů.

Co se děje s tělem při narkóze

Co se odehrává v lidském těle při celkové anestezii

Při inhalování anestetik putují plyny do plic a dýchacích cest, odkud se dostávají do krve, která je dopraví až do mozku a k orgánům.

Jak dlouho po narkóze nejíst

Hladovět ale nikdo nemusí – existuje celý systém umělého stravování. „Dnes je trendem živit pacienty co nejpřirozeněji. Například po operaci, kdy nemohou jíst nebo jsou uvedeni do umělého spánku, se snažíme začít je živit co nejdříve, žádné hladovění třeba ještě pět dnů po zákroku, od toho se upouští.

Jak dlouho se nesmí pít alkohol po operaci

Rozhodující je měsíc po operaci. Ještě více důležitý se ale podle starších studií jeví měsíc před jejím podstoupením. Nejste-li abstinent, nejméně 30 dní před plánovanou operací se doporučuje pití zcela vysadit, nebo alespoň výrazně omezit pod zmiňované dvě sklenice. A to i v případě, že vás lékař nevaruje.