Kdy stříhat tlustici
Tato schopnost se prý odvíjí od toho, kolik má tlustice světla, jestli ji letníme a zdali ji pravidelně tvarujeme stříháním. Co se týče vhodného času pro zaštipování tlustic a tvarování, je to samozřejmě jaro.
Archiv
Jak se starat o tlustici
Péčedostatek světla.snáší přímé slunce.zvládá suchý vzduch.v létě vydatná zálivka.v zimě omezit zálivku na minimum.má ráda zimní vegetační klid, t <15°C.pozor na přemokřováníkorunu tzaštipujeme.
Kdy Letnit tlustici
Chcete-li tlustici pěstovat jako bonsaj, pak má na rozdíl od ostatních rostlin tu výhodu, že už během několika let jí naroste pořádný kmen. S letněním během dne se může začít už v dubnu, po zmrzlých necháváme rostlinu venku trvale.
Archiv
Jak zachránit tlustici
Buď tlustice nastydla u otevřeného okna v mrazivém dni, nebo je umístěna na příliš chladném místě, kde teploty klesají pod 10 stupňů Celsia. V tomto případě je pomoc jednoduchá. Rostlinu umístěte na světlé místo, kde jsou teploty trvale nad 10 stupňů Celsia. Optimální teplota je v zimě kolem 15 stupňů Celsia.
Jak začít tvarovat tlustici
Před tvarováním si tedy dobře rozmyslete, co od své tlustice očekáváte (a pak bez obav řežte, protože tlustice obráží opravdu bez problémů). Macinko, tlustice po sestříhání dobře obráží, takže pokud to nebude sestřih až na holé větvičky, nemusíte mít strach, snáší tvarování velmi dobře.
Na co je dobrá tlustice
Tlustice dokáže léčit i další neduhy – např. záněty, strie, abscesy, popáleniny, a dokonce zmírňuje artrózu kloubů. Na všechny tyto neduhy si připravte kašičku z 10-15 listů a přiložte ji na postižené míst. Potom jej zavažte a nechte působit, nejlépe vyměňte obvaz i se směsí po 2 až 3 hodinách.
Proč padají listy u tlustice
Zvadlý vzhled a pomačkané listy může mít rostlina i v létě, když zapomeneme na její zálivku. Na rozdíl od přelití se ale z takového hříchu velmi rychle vzpamatuje, když ji opět začneme přiměřeně zalévat. Plísňové onemocnění, které může rostlinu napadnout, je-li na stanovišti příliš vlhkém nebo příliš studeném.
Jak dlouho žije tlustice
Jak dlouho může tlustice žít Životnost sukulentů, včetně rostlin rodu Crassula, je velmi různá, od 20 let až po více než 100 let.
Kdy kvete tlustice
Pěstitel to pozná podle toho, že z nich opadávají spodní listy. Poupata se pak rozvinou, až se začne ochlazovat a zkracovat den," vysvětlil Honc. Podle něj tlustice kvetou tak dlouho, dokud se neoteplí. „Bývá to obvykle konec února nebo začátek března.
Co dělat když Přeliju kytku
Vyjměte ji z květináče či jiné pěstební nádoby a odstraňte co nejvíce substrátu, tak abyste nezasáhli kořenový systém. Než ji znovu zasadíte, nechejte ji nejprve přes noc na teplém místě, kde není průvan. Mezitím proveďte dezinfekci květináče a dobře jej usušte.
Jak se přesazuje tlustice
Přesazujeme podle potřeby, starší rostliny už nemusíme, maximálně odebereme část vrchní zeminy a doplníme novou. Tlustice nejlépe rostou ve směsi zeminy, rašeliny a písku.
Jak zpracovat tlustici
Tlustice dokáže léčit i další neduhy – např. záněty, strie, abscesy, popáleniny, a dokonce zmírňuje artrózu kloubů. Na všechny tyto neduhy si připravte kašičku z 10-15 listů a přiložte ji na postižené míst. Potom jej zavažte a nechte působit, nejlépe vyměňte obvaz i se směsí po 2 až 3 hodinách.
Jak zalévat tlustice
Zaléváme ji tedy pouze tehdy, když je kořenový bal dobře proschlý, zhruba jednou za týden. Zrádné jsou vysoké teploty při letnění, pokud máte tlustici někde, kde je více než 30 °C, buďte se zaléváním opatrní, v této době jí nezalévejte a počkejte, až teplota klesne, třeba večer.
Kdy se přesazuje tlustice
Tlustici sice můžeme přesadit kdykoli během roku, na přesazování je však choulostivá. Vlastně je nejlepší přesazovat až když se tlustice svými kořeny nevejde do květináče. Doporučujeme substrát vhodný pro sukulenty a kaktusy, který můžeme v ostatních letech v rozumné míře přisypávat.
Co léčí tlustice
Tlustice však dovede léčit také různé záněty (např. ledvin), strie, abscesy, popáleniny a zmírňuje artrózu kloubů. Pomáhá také při bolestech v krku, pomůže s drobnými ránami a oděrky a též s žaludečními vředy.
Jakou teplotu snese tlustice
Rozmezí, které má tlustice ráda je čistě pokojové.
Na zimu tlustici dejte na místo, kde je maximálně kolem 20°C, ideál je mezi 10 – 18°C. Minimální teplota, kterou snáší je 7°C, při nižších teplotách namrzá a hyne.
Proč usychají konce listů
Zjistili jste, že konce zelených nebo pestře zbarvených listů vašich pokojových rostlin začaly hnědnout Většinou to mají na svědomí nadbytečná zálivka, špatný odtok vody z květináče nebo nepatřičná výživa.
Jak oživit kytku
Ano, řeč je o octu. Nechte ocet s vodou ve váze hodinku pracovat. Máte jistotu, že bakterie, které se ve váze zabydlely ještě z minula, mají totální utrum. Pak už stačí vázu jen propláchnout pod tekoucí vodou.
Jak vytvarovat tlustici
Před tvarováním si tedy dobře rozmyslete, co od své tlustice očekáváte (a pak bez obav řežte, protože tlustice obráží opravdu bez problémů). Macinko, tlustice po sestříhání dobře obráží, takže pokud to nebude sestřih až na holé větvičky, nemusíte mít strach, snáší tvarování velmi dobře.
Proč tlustici opadávají listy
Tlustice vyžadují trochu zvláštní způsob pěstování než běžné pokojové rostliny, jsou však vhodné i pro nezkušené pěstitele. Potřebují dostatek světla, zalévat musíme jen opatrně (snesou dobře i delší období sucha). Při nedostatku světla začne tlustice chřadnout, její lístky začnou žloutnou a postupně opadávat.
Proč žloutnou listy marihuany
Klíčovou makroživinou pro konopí je dusík. Jeho nedostatek nebo naopak jeho příliš velké množství způsobují typické příznaky. Nedostatek dusíku začíná žloutnutím okrajů listů a poté postupuje dovnitř. Centrální žilky každého listu zůstávají během tohoto procesu tmavozelené.
Proč Kytkám hnědnou listy
Přelití U nadměrné zálivky či přelití se nám začnou tvořit na listech hnědé skvrny. Odborně se tomu říká „skvrnitost. “ Poškozené listy odstraňte, omezte zálivku a přesaďte rostlinu do čerstvého substrátu.
Proč Kytka žloutne
Nejčastěji je na vině špatná intenzita zalévání, nedostatek, nebo naopak přebytek světla a nevhodná teplota v místnosti.
Kdy zalévat konopí
Na začátku pěstování, budete pravděpodobně zalévat vaše rostliny konopí každý týden nebo každých několik dní. Zalévánívašich rostlin každých 3-5 dní je ideální. Jak vaše rostliny vyrostou větší, budete je zalévat častěji a častěji dokud je nepřesunete do většího květináče.
Jaké hnojivo na marihuanu
Jaké hnojivo použít na konopí Konopí a rostliny marihuany mají rády hnojiva s vysokým obsahem NPK. Hnojivo bohaté na dusík (N), uvítají rostliny hlavně během růstu a vegetativní fáze, zatímco fosfor (F) a draslík (K) uvítají hlavně během květové fáze, kdy se tvoří kanabinoidy a pryskyřice.