Který poskytovatel internetu?

Jaký poskytovatel internetu

Nejlepší poskytovatelé internetu dle srovnání

Varianta výběru Hodnocení Vzhled a název
Vítěz srovnání Výborné Vodafone internet na doma Přečíst recenzi
Zlatá střední cesta Výborné O2 internet na doma Přečíst recenzi
Výhodná alternativa Výborné T-Mobile internet na doma Přečíst recenzi
Také nás zaujalo Výborné Telly internet na doma

Archiv

Co vše vidí poskytovatel internetu

Co Váš ISP vidí, když data nešifrujete:Všechny stránky, které navštívíte, a také Vaše hesla. Pokud weby, které na internetu procházíte, nezašifrujete, tedy stále používají HTTP a ne HTTPS, tak Váš ISP zjistí přesné stránky, které navštěvujete.Vaše maily.Pokud stahujete z TorrentůVaše Bitcoinové aktivity.

Kdo má nejlepší internet

Dle aktuální mapy ČTÚ zobrazující pokrytí rychlým mobilním internetem má Vodafone zdaleka nejlepší pokrytí ze všech tří tuzemských operátorů.

Jak vybrat pevný internet

Před výběrem vhodného typu připojení si ujasněte, jaká máte očekávání a jak chcete připojení využívat. Pro běžné procházení Internetu a prohlížení fotek stačí téměř jakékoliv připojení. Při požadavku na on-line sledování videa ve vysoké kvalitě už potřebujete připojení s vyšší přenosovou rychlostí.
ArchivPodobné

Jaká je potřeba rychlost internetu

Jakou rychlost připojení internetu potřebujete Je to velice individuální. Zatímco na přečtení e-mailů nebo zpráv stačí základní připojení okolo 10 Mb/s, milovníci streamovaných filmů a seriálů ve 4K kvalitě nebo online her budou potřebovat v ideálním případě vysokorychlostní internet nad 100 Mb/s.

Jak zjistit dostupnost internetu

Kde zjistit pokrytí internetem a jeho dostupnost Dostupnost se nejlépe zjišťuje přímo na konkrétních stránkách poskytovatelů. Vždy najdete takovou rubriku, která vám nabídne po vyplnění adresy ideální možnosti připojení. Dostupnost internetu navíc může být opravdu dobrá i na malých městech a vesnicích.

Jak sledovat provoz na routeru

V části Network Center > Kontrola provozu > Monitorovat je možné pomocí kontroly síťového provozu na směrovači Synology Router sledovat v reálném čase internetový provoz odesílání a stahování u jednotlivých připojených zařízení nebo aplikací. Na této kartě jsou také uvedeny statistiky historického provozu.

Co vidí správce wifi

Nejoblíbenější routery

může vidět to co každý jiný správce sítě (pokud by chtěl) tzn. co kde a kdy jsi stahoval, na kterých stránkách kdy a jak dlouho si byl.

Kdo má nejlevnější internet

Nejlevnější VDSL

Poskytovatel 20/2 Mb/s Veřejná IPv4
AIM (bez závazku) 399 Kč 100 Kč
Avonet (bez závazku) 449 Kč 39 Kč
Eldata (bez závazku) 449 Kč 300 Kč*
Eldata (závazek na 24 měsíců) 449 Kč 300 Kč*

Jak mít rychlejší internet

Jak si zrychlit internet na domaŽe by to bylo tak jednoduchéNevysíláte na přetíženém kanáleČas od času router restartujte.Router a další elektronika v jeho okolíPořiďte si repeater anebo silný WiFi router.Vypněte si nepotřebné doplňky.Vyvarujte se velkého množství záložek.

Jaké jsou typy internetu

Druhy internetového připojení – vyberte si ten pravýBezdrátový Internet. Doménou regionálních poskytovatelů je bezdrátové přenosové médium.Internet přes kabelovou televizi.Internet optickým kabelem.Pevné ADSL připojeníBezdrátový 4G / 5G / LTE internet.

Jak rychlý internet pro Netflix

Doporučené rychlosti připojení k internetu

Kvalita videa Rozlišení Doporučená rychlost
Vysoké rozlišení (HD) 720p 3 Mb/s nebo vyšší
Rozlišení Full high (FHD) 1080p 5 Mb/s nebo vyšší
Ultra vysoké rozlišení (UHD) 4K 15 Mb/s nebo vyšší

Jaká je rychlost LTE

LTE je super rychlý internet s maximální rychlostí až 300 Mb/s s více než 99,4% pokrytím populace. 5G je naše nejmodernější síť umožňující rychlosti až 500 Mb/s.

Co je to Bonding internet

Bonding je moderní technologie, která se snaží z pomalejších metalických přípojek vytěžit maximum. Jak to celé funguje Do Vašeho metalického připojení Vám zavedeme místo jednoho páru kabelů rovnou dva, díky tomu se vaše rychlost internetu doma až zdvojnásobí.

Jak se lze připojit k internetu

Internet na doma: Jaké existují možnosti připojeníKabelové připojení Oblíbený způsob připojení k internetu je přes kabelovou televizi.Pevné ADSL připojeníBezdrátový internet 4G/5G LTE.Bezdrátové Wi-Fi připojení od místních providerů

Jak si nastavit router

Umístěte router nejlépe doprostřed bytu. WiFi router nesmí být ukrytý někde za ledničkou nebo mikrovlnnou troubou. Zkontrolujte, jaký používáte přenosový kanál, a případně v nastavení routeru vyberte jiný (co nejméně obsazený). Zkuste od WiFi odpojit méně důležitá zařízení.

Jak sledovat přes WiFi

WifiHistoryView 1.5 – freeware. Slouží k zobrazení historie připojování počítače k bezdrátovým sítím. Pro každou událost připojení zobrazí datum a čas, kdy se tak stalo, název sítě (SSID), název profilu, název síťového adaptéru (pokud jich je v PC více), BSSID routeru (přístupového bodu) a další informace.

Jak zjistit kdo je připojen na mou Wi-Fi

Jak zjistit, kdo je připojen k vaší Wifi s Androidem

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak to udělat s mobilem Android, je stáhnout si aplikaci s názvem Fing – Síťový skener. S ním můžete zjistit, kdo je připojen k Wi-Fi síti, ke které máte připojený váš mobil.

Jak otestovat WiFi router

Jak otestovat zabezpečení routeru Navštivte stránku rom-0.cz, kterou provozuje sdružení CZ. NIC, a klikněte na tlačítko Test. Webová stránka během chvíle otestuje váš router a oznámí vám, zdali je vaše zařízení zranitelné či ne.

Jak se zdarma připojit k internetu

Nejpopulárnějšími jsou aplikace WiFi Map a Instabridge. Obě jsou zdarma a každá se chlubí vlastní databází WiFi sítí. V Praze funguje aplikace slušně a občas budete muset pár desítek metrů k nejbližší bezplatné WiFi ujít. Aplikace se hodí především do zahraničí, kde vám pomůže najít hesla k WiFi a WiFi zdarma.

Jak zrychlit internet vzduchem

Nejjednodušším řešením je přeladit router na kanál, který ideálně nepoužívá nikdo ve vašem okolí. K tomu postačí aplikace Wi-Fi analyzer nebo třeba inSSIDer. Na internetu jsou ke stažení zdarma. Pokud uvidíte, že váš WiFi router využívá stejný kanál jako více sítí ve vašem okolí, přelaďte ho.

Jaký je rozdíl mezi DSL a ADSL

Rozdíly mezi ADSL a VDSL

Rozdíl mezi ADSL (a jeho pozdějšími a modernějšími verzemi ADSL2 a ADSL2+) a VDSL je pro uživatele ten, že VDSL nabízí znatelně vyšší rychlosti připojení k internetu a také zásadně vyšší rychlost pro odesílání dat (nahrávání dat na internet).

Jaká je potřeba rychlost internetu na televizi

Uváděná minimální rychlost 5 Mb/s je optimální pro bezproblémové fungování televize, a to i v HD kvalitě. Pokud budete televizi sledovat na dvou zařízeních současně, doporučujeme minimální rychlost 10 Mb/s. A pokud dostatečné internetové připojení nemáte, doporučujeme naši TV přes satelit.

Jakou rychlost na 4K

Požadavky na filmy a televizní pořady

Rozlišení videa Doporučená stálá rychlost
4K UHD 20 Mb/s
HD 1080p 5 Mb/s
HD 720p 2,5 Mb/s
SD 480p 1,1 Mb/s

Co je lepší LTE nebo 5G

Sítě 5G umožňují datové přenosy o rychlosti přes jeden Gbit/s, což je desetinásobek v současnosti dosahovaných rychlostí v sítích LTE. Vedle vyšší rychlosti je jejich výhodou i kratší odezva proti LTE. Mají tak mimo jiné umožnit rozvoj autonomního řízení nebo internetu věcí.