Čím nahradit marcipán?

Jak zahustit marcipán

Je-li hmota příliš tuhá, namáčíme si ruce do vody, je-li marcipán příliš měkký, zahustíme prosátým mlékem nebo cukrem. Zpracováváme až získá žádanou konzistenci. Můžeme použít na potahování dortu i na marcipánové ozdoby.

Jak si vyrobit domácí marcipán

Příprava pravého domácího marcipánu je velmi jednoduchá. Mandle rozmixujeme na mouku a smícháme s cukrem. Pokud doma nemáte výkonný mixér, můžete mandle nastrouhat i na struhadle. V tomto případě je však namístě extrémní pečlivost, aby byla výsledná hmota opravdu krásně jemná a bez hrudek.
Archiv

Jaký je rozdíl mezi fondánem a marcipánem

Obvykle se fondánem označuje jak cukrová hmota, kterou známe například z větrníků, tak i ta hmota, kterou se potahují dorty. Naopak marcipán je směs cukru s blanšírovanými mandlemi. Přírodní marcipán je lehce nahnědlý, má barvu slonové kosti, což způsobují právě mandle.
Archiv

Co namazat pod fondán

Podklad pod potahovou hmotu, musí být vždy hodně tuhý, hladký a rovný – optimální je čistě máslový krém. Stačí malá vrstva krému, aby měla potahová hmota k čemu přilnout. Pod ani na potahovou hmotu nesmí přijít – Marmeláda, pudink, mascarpone, tvaroh, ovoce, želatina, šlehačka, …

Co dělat když se drobí marcipán

2 lžíce vody. Marcipán zpracovat pak dáme na stůl a pokud se vám drobí namočíme ruce v teplé vodě. ZE ZAČÁTKU SE NEBOJTE RUCE NAMÁČET AŽ PO ZÁPĚSTÍ. AŽ SE HMOTA SPOJÍ UŽ NENAMÁČET PODSYPAT SOLAMYLEM A DOPRACOVAT..Vodu po lžících už nepřidávat,Přelili by jste ho.

Jak lepit ozdoby na dort

Ozdoby na dorty přikládejte tak, že spodní stranu ozdoby navlhčíte štětečkem a vlažnou vodou a přitiskneme na dort. Tím se hmota přilepí. Takto můžete lepit ozdoby nejen z potahovací hmoty, ale také z čokolády, marcipánu nebo krémové. Na dobarvení dekoru použijte potravinářské barvy a jemný štěteček.

Kde se dá koupit marcipán

Oetker Marcipán 150g – Tesco Potraviny.

Jak dlouho vydrží domácí marcipán

Až roční trvanlivost

Pravý marcipán zůstává dlouho vláčný a hebký. Při správném uskladnění mu výrobci dávají až roční trvanlivost.

Jak si vyrobit fondán

Jak si fondán vyrobit domaDo kastrolu dejte 50% cukru a 50% vody.Tuto směs svařte tzv.Do rozvařené směsi vložte drátěné očko (takové je např na konci rukojeti od metličky) na kterém se musí vytvořit blanka, do které když foukneme, tak se musí vytvořit bublina.

Čím namazat dort pod marcipán

Potahovací hmota vám může snadno navlhnout, proto pod ni nepoužívejte šlehačkový krém. Nejlépe funguje máslový, ale to neznamená, že jím musíte plnit celý dort. Vnitřek dortu klidně naplňte šlehačkou či tvarohem, ale okraje potřete alespoň tenkou vrstvou máslového krému.

Jak dopředu dělat dort

Klasický dort pečeme den nebo dva předem, aby se rozležel. Korpus by měl odpočívat aspoň 12 hodin, aby s ním šlo lépe manipulovat. Většinou je to tak, že jeden den upečeme korpus, můžeme připravit základ na krémy a ozdoby, druhý den připravíme krémy, dort naplníme a zdobíme.

Proč teče marcipán

Dorty potažené mléčným marcipánem jsou citlivé na vlhkost. Někdy marcipán vlhne, mokvá až teče, je dobré v lednici při jejich uskladnění nastavit vyšší stupeň chlazení, zvlášť pokud se zadní stěna v lednici rosí. Pokud se tak přesto stane, přeneseme vlhký dort do průvanu, po chvíli oschne.

Jaký krém na dort pod marcipán

Potahovací hmota vám může snadno navlhnout, proto pod ni nepoužívejte šlehačkový krém. Nejlépe funguje máslový, ale to neznamená, že jím musíte plnit celý dort. Vnitřek dortu klidně naplňte šlehačkou či tvarohem, ale okraje potřete alespoň tenkou vrstvou máslového krému.

Jak k sobe lepit fondán

Potažení dortu fondánem: krok 1

Nejlépe to jde, když má hmota pokojovou teplotu. Proti lepení fondánu na ruce pomůže trocha kokosového oleje a troška moučkového cukru nebo škrobu. Vláčný fondán vyválejte na silikonové podložce, na které nic neulpí, nejlépe válečkem na fondán nebo válečkem na nudle.

Jak uhladit krém na dortu

Krém nejlépe uhladíme paletovým nožem nebo stěrkou, postačí i příborový nůž se širokou střenkou. Pokud máme dort na otočném stojanu, stěrku přiložíme k boku dortu a za stálého otáčení dortu jemným tlakem uhladíme krém. Na vrchu dortu krém uhlazujeme směrem doprostřed, tím získáme ostré okraje po obvodu.

Co obsahuje fondán

Fondán se stal již tradičním materiálem k výrobě dortů a nejrůznějších cupcaků. I když se někdy zaměňuje za marcipán, jeho složení je zcela jiné. Zatímco marcipán je složen hlavně z mandlí a cukru, fondán je v podstatě hustý cukrový rozvar, který vznikne svařením cukru a vody na takzvanou bublinu.

Jak se dělá fondán

Nejprve se korpus prokrojí a potře tenkou vrstvou džemu. Jednotlivá patra stejně jako povrch se pak potřou krémem, nejlépe máslovým, nugátem nebo i hustou pařížskou šlehačkou. Potah pak nevysychá, je mnohem vláčnější a chutnější. Dobře zpracovaný fondán je vláčný a hebký jako samet.

Čím potřít marcipán aby byl leskly

Pokud chcete, aby se výrobky leskly, potřete je stolním olejem. POZOR! Pod potahové hmoty nepatří krémy obsahující vodu (jogurtové, tvarohové, šlehačka, ze zakysané smetany apod.). Je to proto, že dotykem s vodou hmota řídne a roztéká se.

Jak vyválet marcipán aby se nelepil

Marcipán nebo fondán je nejlepší rozvalovat na silikonovém válu, kde není třeba hmotu podsypávat. Použitý váleček by měl být plastový nebo silikonový, aby se na něj hmota nelepila. Pokud máte k dispozici jen dřevěný, je nutné použít fólii, nebo potah podsypat moučkovým cukrem, případně škrobem.

Jak udělat fondán z marshmallow

Do misky vhodné do mikrovlnky, vysypeme 2 balíčky bonbónů Marshmalow, přidáme 2 polévkové lžíce vody, 1 kávovou lžičku kyseliny citrónové, potravinářskou barvu podle účelu použití fondánu. Když chceme hmotu bílou, odřezáváme bílé části od růžových a použijeme 180 g bílých Marshmallow.

Čím Podsypat marcipán

Marcipán nebo fondán je nejlepší rozvalovat na silikonovém válu, kde není třeba hmotu podsypávat. Použitý váleček by měl být plastový nebo silikonový, aby se na něj hmota nelepila. Pokud máte k dispozici jen dřevěný, je nutné použít fólii, nebo potah podsypat moučkovým cukrem, případně škrobem.

Proč mi spadne piškot

Když po upečení spadne piškot může to být tím že je těsto řidší jak už bylo v odpovědi a může to být také tím že je těsto málo našlehané a málo dopečené .

Co delat kdyz nemám dortovou formu

Můžeme využít lahodný krém z našeho magazínu. Z vychladlého korpusu nakrájíme pravidelné pruhy (nejlépe podle pravítka), každý průběžně mažeme krémem a skládáme od středu do kruhu. První namazaný pruh stočíme do šneka a postavíme na hranu jako komín. Další namazaný pruh navazuje vždy tam, kde končil předcházející.

Jak změkčit marcipán

Změkči medem,vodou nebo javorovým sirupem-toť rada od cukrářky Cukříka.

Jak změkčit fondán

TVOŘENÍ RELIÉFU Fondán jsem nechala lehce změknout při pokojové teplotě, propracovala ho na pocukrovaném válu a obyčejným válečkem jsem vyválela placku vysokou asi 3 mm. (Potahujete-li dort, je dobré zvolit tloušťku až 5 mm, aby hmota šla navinout na váleček a přenést.)