Čím naplnit pralinky?

Jakou čokoládu na pralinky

Správná čokoláda

Záleží na vaší chuti, může být mléčná, hořká nebo bílá. Důležité je, aby to byla opravdu čistá čokoláda bez zbytečných přísad. Mně se osvědčila mléčná polevová Lindt (má cca 55% kakaa) a potom prakticky jakákoliv kvalitní, více než 70% čokoláda, kterou s tou základní Lindt kombinuji.

Jak udělat napln do pralinek

Zahřejte všechnu smetanu a přiveďte ji k varu. Jakmile začne bublat, odstavte ji a přisypejte všechnu čokoládu určenou na náplň. Začněte míchat a míchejte až do rozpuštění. Jakmile je směs hladká, přidejte ještě kaštanové pyré, rum či likér a dejte stranou vychladnout.
ArchivPodobné

Jak dlouho vydrží domácí pralinky

Čokoládové pralinky vydrží asi 1-2 týdny v lednici ve vzduchotěsné nádobě.

Jak uchovávat pralinky

Pralinky, které byste si chtěli uchovat, je možné zamrazit.

Musíte je však předtím, než je dáte na stůl, zase pozvolna rozmrazit v chladničce. Počítejte s tím, že některé pralinky mají povrch posypaný cukrem, nebo dokonce solí, takže ty bych do mrazáku nedával vůbec. Povrch by se mohl narušit.

Jak si vyrobit vlastní čokoládu

Ve vodní lázni rozpusťte kakaové máslo (nevařit, jen rozpustit), do něj přidejte kakao a promíchejte. Vhodné je celou čokoládovou hmotu vložit do mixéru a minutu mixovat, poté dejte nádobu do vodní lázně a míchejte do ochlazení. Složky se vám takto krásně spojí a čokoláda dostane krémovou konzistenci.

Jak dlouho vydrží ganache

5 Pokud si chcete ganache připravit několik dní předem nebo pokud vám ganache zbude, v lednici vám vydrží dva týdny, v mrazničce až měsíc.

Jak vyrobit čokoládové lanýže

Na jejich výrobu, se kterou vám velmi rády a snadno pomůžou i děti, potřebujete jen hořkou čokoládu, smetanu ke šlehání a nakonec i trochu másla. Z těchto surovin připravíte čokoládovou ganache. Tu stačí už jen nechat vychladnout a vytvarovat z ní (s pomocí obyčejné lžičky) lanýže. Šup s nimi do kakaa a máte hotovo!

Jak skladovat kakaové máslo

Kakaové máslo můžete skladovat jednoduše při pokojové teplotě v pevně uzavíratelné nádobě. Je mu pouze třeba najít suché a tmavé místo. V takovém případě vydrží přibližně 2 až 5 let.

Jak skladovat čokoládu

Čokoláda je citlivá na vlhkost, pachy, a v případě kontaktu se světlem a vzduchem, na oxidaci. Měla by být skladována na chladném a suchém místě při teplotě mezi 12°C a 20°C. Nikdy čokoládu nechlaďte ani neskladujte v teplotě pod 12°C. Kvalita čokolády je ovlivńována také náhlými změnami teploty.

Jak dlouho vydrzi domaci čokoláda

Nejdéle vydrží hořká čokoláda

Ať už máte doma starého čokoládového zajíce, nebo si ho pořídíte ve slevě, nemělo by vám být po jeho snědení ouvej. „Hořká čokoláda při správném skladování vydrží klidně i tři roky, mléčná čokoláda o něco kratší dobu, protože obsahuje mléko, které může žluknout.

Jak se dělá čokoládová poleva

Polevu na potažení dortu připravíte smícháním 200 g čokolády se 140 g rostlinného tuku. Když vše rozmícháte dohladka, vmíchejte ještě 100 ml horké vody. Na dezerty je nejlepší smíchat čokoládu s máslem v poměru 1 : 1, nebo šlehačkou v poměru 2 : 1, takto poleva zůstane tekutější.

Jak se dělá ganache

Postup přípravy je snadný. Smetanu zahřejete v kastrůlku a horkou ji pak nalijete do misky s rozlámanou čokoládou. Za stálého míchání se čokoláda ve smetaně rozpustí a vytvoří kompaktní hmotu. To je základní francouzská ganache, do které patří právě hořká čokoláda.

Na co je ganache

Ganache je spojení čokolády a smetany, zakysané smetany nebo ovocného pyré. Můžeme ji využít do makronek, pralinek, naplnit jí dort, vyšlehat jako pařížskou šlehačku, použít jako obmaz na dort místo máslového krému, na stékání a další.

Co je Cokoladovy Lanyz

Tuto lahůdku milovníci čokolády doslova zbožňují. Když si dáte do úst náplň z čokoládového krému obaleného v křupavé čokoládě, která se na závěr ještě popráší kakaovým práškem, v ústech se rozhostí dokonalý pocit blaha. Pojmenovány nebyly bezúčelně. Čokoládové lanýže vznikly jako imitace drahé houby téhož názvu.

Co je to Truffle

Kakaové lanýže jsou delikatesa pocházející z mlsné Francie. Jádrem je jemný kakaovo-smetanový krém ganache opudrovaný práškovým kakaem. Pro svoji oblíbenost jsou kakaové lanýže připravovány v mnoha chuťových variacích s různými druhy koření, sušeného ovoce a oříšků.

Jak si vyrobit kakaové máslo

Máslo nechejte při pokojové teplotě změknout. Přes síto prosejte 2 vrchovaté lžičky kakaového prášku a 3 lžičky moučkového cukru. Přidejte 100g měkkého másla a utřete.

Na co se používá kakaové máslo

Využití kakaového másla

Své místo najde v kuchyni, kosmetice a cukrářské výrobě. Je výborné na smažení, jelikož nepřebíjí chuť ostatních ingrediencí, je odolné vůči vysokým teplotám a hlavně neobsahuje žádný cholesterol. Také má méně kalorií a nižší obsah tuků než běžné tuky, které se v kuchyni používají.

Jak skladovat kakao

Měla by být skladována na chladném a suchém místě při teplotě mezi 12°C a 20°C. Nikdy čokoládu nechlaďte ani neskladujte v teplotě pod 12°C. Kvalita čokolády je ovlivńována také náhlými změnami teploty.

Proč šedne čokoláda

Prudká změna teplot způsobuje reakci šednutí. Nemluvě o pachu, který čokoláda v lednici "nasbírá" od ostatních potravin. Takže v tomto případě je čokoláda chuťově v pořádku, ale vzhled velmi trpí. Čokoláda neobsahuje kakaové máslo, ale náhražkové tuky – ty potom "vylézají" na povrch a mění se v šedou hmotu.

Co když sním prošlou čokoládu

Nic ale nezkazí náladu víc, než když si čokoládu rozbalíte a objevíte na ní bílý potah. Víte, zda ji i přesto můžete sníst Navzdory tomu, co se traduje, bílý povlak na čokoládě neznamená, že je stará nebo nejedlá. Světlý potah může odrazovat, není ale nijak zdraví škodlivý nebo nebezpečný.

Jak udělat domácí polevu

Do kastrůlku, který je ve vodní lázni, dáme rozpustit tuk s cukrem a mlékem. Neustále směs mícháme. Dosypeme kakao a mícháme nad vodní lázní, dokud se směs nespojí a nezhoustne. Polevu můžeme využít na moučníky, perníky a řezy.

Jak udělat polevu

Polevu na potažení dortu připravíte smícháním 200 g čokolády se 140 g rostlinného tuku. Když vše rozmícháte dohladka, vmíchejte ještě 100 ml horké vody. Na dezerty je nejlepší smíchat čokoládu s máslem v poměru 1 : 1, nebo šlehačkou v poměru 2 : 1, takto poleva zůstane tekutější.

Jak se dělá pařížský krém

250 ml tekuté smetany ke šlehání zahříváme s 350 g moučkového cukru, když se začne ze smetany kouřit, důkladně do ní rozkvedláme 100 g práškového holandského kakaa a necháme směs přejít varem. Pak ihned odstavíme a po zchladnutí uložíme v chladničce do druhého dne.

Na co se používá ganache

Francouzi si přípravu dezertů nebo makronek bez ganache (čti ganaš) nedokáží představit, u nás je však ještě stále nováčkem. Přitom se dá použít na polevy, glazury, fondue, krémy, náplně do pralinek či makronek nebo pěny. Záleží jen na poměru použitých surovin. A těmi jsou čokoláda a smetana na šlehání.

Jak dlouho vydrzi cokoladove Lanyze

Doporučujeme zkonzumovat od 6 do 12 měsíců