Čím opravit plechovou střechu?

Čím natřít plechovou střechu

Výběr barev

Na očištěnou plechovou střechu je možné použít dvousložkovou epoxidovou základní barvu, na kterou poté nanesete dvousložkovou polyuretanovou vrchní barvu ve stejném odstínu. Existují však nátěry, které je možné aplikovat i bez podkladové barvy.
Archiv

Čím utěsnit plechovou střechu

V domě nebo chalupě se nejčastěji potřebuje silikonový a akrylový tmel pro použití v interiéru, s netěsnostmi v oplechování střechy, opravou tašek nebo okapů si poradí střešní tmely. Tyto typy tmelů je možné nahradit i jediným, ač dražším, univerzálním.
Archiv

Jak brousit plechovou střechu

Postižená místa je nutné obrousit brusným kotoučem, nejlépe až na kovový základ, hrany do ztracena. Přilnavé plochy barvy stačí zdrsnit.
Archiv

Jak odstranit starý nátěr na plechové střeše

Odstranění starého nátěru bývalo pracné a úmorné. Díky moderním pomocníkům se použití železného kartáče vyhnete. Vezměte si vysokotlaký čistič neboli wapku a odstraňte nátěr silným proudem vody. Zároveň povrch vyčistíte od špíny, prachu, povrchové koroze a dalších případných nečistot.

Jakou barvu na pozinkovaný plech

Pro nátěry pozinkovaného plechu je určená barva Herbol – Protector. Její hlavní výhodou je přilnavost nejen na železné, ale i na neželezné kovy (zinek, hliník). U nových pozinkovaných střech se dávají dvě vrstvy, plech musí být předtím odmaštěn čpavkovou vodou (bližší v technickém listu na www.herbol.cz – produkty).

Jakou barvu na střechu

Polyuretanová barva

Polyuretanové barvy jsou již dost vhodným řešením pro nátěr střechy. Střecha opatřena polyuretanovou barvu má podstatně delší životnost a udrží si lesk, než při nátěru syntetickou barvou.

Jak opravit plochou střechu

Hydroizolace ploché střechy

Po odstranění hrubých nečistot se doporučuje podklad důkladně očistit tlakovou vodou. Případné nerovnosti nesmějí přesáhnout ±5 mm. Výtluky můžete opravit pružným spárovacím tmelem nebo pískem s frakcí 0 až 4 mm smíchaným s nátěrem a cementem (4 : 1 : 1).

Jak opravit střechu

OPRAVUJEME STŘECHUUtěsňovací folie nahrazující klempířské prvky. Vysoce pevná folie se silně samolepicí bitumenovou vrstvou a hliníkovým povrchem.Havarijní utěsňování spár a střešních prvkůOpravný nátěr pro vaši střechu.Tmely pro opravy střech a střešních prvkůSpeciální tmely pro vaši střechu.

Čím brousit plech

Úhlové brusky – /tzv.

Díky úhlové brusce se materiály snadno dělí a je jedno, zda je to kus železa, plech nebo dřevo. Na řezání kovu používáme kotouče řezné, na broušení kotouče brusné, na odstraňování starých nátěrů a rzi kotouče drátěné, na řezání dřeva úhlovou bruskou používáme speciální kotouče na řezání dřeva.

Jak opravit pozinkovaný plech

Nejčastěji se jedná o žárové zinkování, může být však použita i galvanická metoda, případně nanášení speciální zinkové barvy nebo zinkového prášku. Zinek je velice odolný vůči korozi a zinkování je používáno často právě kvůli ceně. Někdy bylo nutné pozinkovaný povrch nechat zvětrat, nebo chemicky upravit.

Jak odstranit starou barvu z plechu

Mechanické metody odstranění nátěru z kovu jsou tři: ruční, pískování a vypalování. Tradičně se používá ostrá kovová špachtle, kovový kartáč a smirkový papír. Práci lze urychlit pískováním speciální pistolí, která se osvědčila u povrchů s množstvím záhybů.

Čím odmastit střechu před nátěrem

„Pro odmaštění doporučuji použít profesionální odmašťovadlo, nikoliv běžný saponát, který často neodmastí podklad zcela, což bývá příčinou zhoršené přilnavosti nátěrových hmot,“ upozorňuje Kříž. V další fázi je nezbytné povrch důkladně spláchnout proudem vody, ideálně tlakovou myčkou.

Čím natřít starší pozinkovaný plech

Vhodnými nátěrovými hmotami na pozinkovaný plech jsou jednovrstvé barvy S2810 Hostagrund 2v1 na pozink (velmi kvalitní), S2141 Fest-B nebo základní barva S2003 Formex + vrchní email U2029 Industrol profi, S2014 Industrol na konstrukce a pod.

Čím natřít plech

Pro nátěry hliníku, pokud je vůbec nutný, se použijí speciální antikorozní základní barvy, např. Balakryl Antikor. Pro vrchní nátěr se použijí barvy používané i pro nátěry oceli, např. Balakryl Kov 2v1 nebo Balakryl Uni Lesk.

Kdy natřít pozinkovaný plech

Nanášení je možné prakticky všemi běžnými způsoby, natíráním i stříkáním. Povrch natřeme nejlépe ve dvou vrstvách, mezi jednotlivými nátěry doporučujeme technologickou přestávku nejméně 12hodin.

Jakou lepenku na střechu

Lehké asfaltové pásy R20 a R13 se k dřevěnému podkladu přibíjejí hřebíky na lepenku. U střech s podkladem z OSB desek je možné také použít samolepicí asfaltové pásy, které se nalepí na povrch OSB desek opatřený asfaltovým penetračním nátěrem ALP.

Čím opravit lepenku na střeše

Opravy lepenkové střechy

Každé tři roky lepenku natřeme tekutou hydroizolací, známou i pod názvem tekutá lepenka, anebo hydrofobní izolací – více ZDE. Den, kdy tuto práci provedeme, by nemělo pršet a teplota ovzduší i podkladu by měla být vyšší než +5 °C.

Jak rekonstruovat střechu

Co rekonstrukce střechy obnáší a jaký je postup Odstranění staré střešní krytiny a jiných částí střechy (často například i krovy). Oprava nosné konstrukce střechy, impregnace krovů a oprava komínu, pokud je to potřeba. Rekonstrukce střechy je většinou spojena i s výměnou tepelné izolace.

Jak se zbavit rzi na plechu

Doporučuje se kovový předmět naložit do jablečného octa nebo Coca-Coly. Vyčistit jej také můžete jedlou solí nebo směsí ze soli a citronové šťávy. Z chemických produktů na kov výborně funguje například Univerzální mazivo WD-40.

Jak ošetřit rezavý plech

Použít můžete i chemický stabilizátor koroze Rodexol. Stabilizuje rez a uzavírá povrch vůči působení vlhkosti. Výrobce doporučuje nátěr všude tam, kde nelze rez dokonale mechanicky odstranit. Rodexol rovněž poslouží jako základový nátěr pro kombinaci s vrchními barvami na kov.

Jaký nátěr na pozinkovaný plech

Pro nátěry pozinkovaného plechu je určená barva Herbol – Protector. Její hlavní výhodou je přilnavost nejen na železné, ale i na neželezné kovy (zinek, hliník). U nových pozinkovaných střech se dávají dvě vrstvy, plech musí být předtím odmaštěn čpavkovou vodou (bližší v technickém listu na www.herbol.cz – produkty).

Čím brousit starý nátěr

Hrubé obroušení provedete s papírem o zrnitosti 40 až 120, finální opracování zase se zrnitostí 180 až 320. Je to však zdlouhavé a fyzicky náročné. Pohodlnější je sáhnout po elektrické brusce. S vibrační bruskou se dostanete i do rohů, excentrická (rotační) se zase hodí pro zakulacené plochy.

Jak odstranit barvu z plechu

Mechanické metody odstranění nátěru z kovu jsou tři: ruční, pískování a vypalování. Tradičně se používá ostrá kovová špachtle, kovový kartáč a smirkový papír. Práci lze urychlit pískováním speciální pistolí, která se osvědčila u povrchů s množstvím záhybů.

Co použít na odmaštění

Pro odmašťování kovů se používá MEK (metyletylketon), technický aceton, trichlóretylén, éter, toluen, nebo speciální odmašťovadla jako je např. UHU UNIVERSAL REINIGER. Nesmí se používat benzin a laková rozpouštědla.

Jak odmastit železo

Povrch je možno odmastit horkou vodou se saponátem s následujícím oplachem nebo pomocí speciálních odmašťovacích prostředků. Důležité je rychlé vysušení povrchu po oplachu, protože jinak dochází k tzv. mžikové korozi na mokrém povrchu oceli.