Čím polepit krabici?

Jak polepit krabici

Nejdříve lepidlem potřete celé dno, pak krabici položte doprostřed látky, pozor na vzor látky, aby vám křivé nalepení celou práci nezkazilo. Látku dobře vypněte a uhlaďte, aby nevznikaly prázdné bubliny pod látkou.
ArchivPodobné

Jak poskládat krabici

Ohněte do pravého úhlu její kratší protilehlé klopy a následně na ně přihněte i delší. Přidržte je u sebe a lepicí páskou (nejlépe v odvíječi) spoj několikrát po celé délce přelepte. Bude to dno krabice, takže je potřeba, aby pořádně drželo.

Jak potáhnout krabici látkou

Potom látkou potáhněte i boky krabice. Vnitřek krabice uspořádejte pomocí papírových předělů, které přilepíte tavnou pistolí. Přes krabici natáhněte látku, kterou vmáčknete dovnitř do přihrádek a přilepíte k okrajům. Nakonec vezměte ruličku od toaletního papíru, tu omotejte látkou a přilepte do krabice.

Jak upravit krabici

Snížení krabice

Místo toho ale můžete krabici jednoduše snížit a prázdný prostor zmenšit – stačí seříznou krabici v rozích a klopy ohnout přes sebe, jak ukazují obrázky níže. Na tomto principu fungují výškově nastavitelné krabice, které mají ryly pro snadnější ohnutí krabice. Seříznout si můžete jakoukoliv krabici.
Archiv

Jak upravit krabici od bot

Krabice je zabalená do starého pánského svetru velikosti XXL koupeného v sekáči. Hledejte zajímavý dezén nebo barvu, která vám ladí k okolnímu interiéru, a hlavně pružný materiál. Rukávy provlékněte dovnitř těla svetru. Ten „oblečte“ na krabici tak, aby byl výstřih nahoře a všechno ostatní se schovalo na dně.

Jak ozdobit papirovou krabici

Krabice nakonec můžete ještě přizdobit nalepením krajkových mašlí, flitrů, tkaniček, z látky či plsti vystřižených vzorů a postaviček atd. Krabice nechejte do druhého dne vyschnout a nezapomeňte se o výsledné dílo podělit se známými na sociálních sítích. Určitě je také inspirujete.

Jak se sklada Dortova krabice

Krabice se skládá ze dvou částí – dna s pláštěm a samostatného víka. Její sestavení je jednoduché – sestaví se dno a plášť dohromady, do něho se položí dort, opatří se víkem. Dort se tak nepoškodí a nehrozí jeho poničení.

Jak se skládá krabice na víno

Ohneme nejdříve delší přední stranu (u okénka, strana s výřezem), dále boční krátké strany kolmo k sobě (přední strana zůstává pod bočnicemi). Zadní strana nám uzavře dno vložením zámku do otvoru. Pro uzamknutí je potřeba dno trochu "promáčknout" směrem dovnitř krabičky.

Co vyrobit z krabice od bot

Krabici od bot můžete využít prostě tak, jak je – stejně jako jakoukoli jinou krabici. Můžete do ní naskládat různé drobnější předměty, můžete ji použít jako základ pro odeslání balíku, který chcete lépe ochránit při transportu. Můžete do ní třeba dávat účty.

Co se dá vyrobit z krabice od bot

Když si chcete do práce na stůl dát fotky dětí, je třeba nejprve sehnat rámeček. Ten můžete pořídit z obyčejného víka krabice od bot. Pokud je, jako v našem případě, hezky barevné, stačí si pohrát s vnitřkem poklopu. Přilepte na celou plochu barevný papír nebo zbytek tapety.

Jak lepit krabice

Při lepení klopových krabic přetáhněte pásku do 1/3 boku krabice (min. 12 cm), u silných krabic přesah úměrně protáhněte. Přesah a výše uvedený tlak při aplikaci na karton a následné uhlazení rukou po celé ploše pásky zabrání, aby přirozené tlaky v krabici nezpůsobily její rozlepení.

Co se dává do krabice od bot

Mohou to být různé hračky, pastelky, sešity či bloky na kreslení, hezké oblečení, bonbóny, kosmetika a doplňky a další věci, které vás a děti napadnou. Můžete přidat fotografii a vánoční přání. Věci by neměly být opotřebované nebo křehké či nebezpečné. Nedávejte do krabice peníze ani drahou elektroniku.

Čím vyplnit dárkovou krabici

K vyplnění dárkových krabic, tašek nebo dárkových košů můžete využít nejen hedvábný papír, o kterém jsme si před chvílí říkali, ale i dřevitou vlnu. Obojí stačí vhodně naaranžovat a barevně kombinovat. Hedvábný papír snadno dodá šmrnc stroze zabalenému dárku v krabici, dárkové tašce nebo celofánu.

Co vyrobit z kartonových krabic

Ovšem jinak si můžeme z kartonových krabic vyrobit různé police, skříňky, organizéry, ale i rámečky na fotografie, různé herní atrakce a výrobky pro děti, dokonce i masky a mnoho jiného. A pokud zrovna nemáte doma krabice „nasyslené“ v dostatečném množství, lze si je snadno a zdarma pořídit.

Čím natřít karton

Karton můžete nastříkat barvou ve spreji nebo ho natřít štětcem. Vhodné budou temperové nebo akrylové barvy, které rychle schnou.

Jak vyrobit krabičku na pralinky

Pralinky vložte do papírových krejzlíčků a urovnejte je na dno krabice těsně vedle sebe. Přidejte dělicí patro a to vše zopakujte. Poslední patro bonbonů nechte vykukovat lehce nad úroveň okraje krabice. Krabičku převažte stuhou a přidejte k ní malou kartičku s gratulací.

Co dát do krabicky

Obdarovat můžete i tatínky dětí, které dostávají Krabice od bot.poukázky do celorepublikových řetězců nebo stravenky.čaj, káva, trvanlivé dobroty.drobná elektronika.kosmetika a hygienické potřeby.knížky, časopisy.

Jak zabalit velkou krabici

V chladnějším období sáhněte po nejuniverzálnější PP pásce s hotmelt lepidlem. Páska na krabici drží jako přibitá ☺️ Pokud posíláte velkou a těžkou zásilku, použijte pásku širokou 75 mm (místo běžných 48 mm). Balík pevně uzavřete, bude kompaktní a ušetříte tím i nějakou korunu.

Co vyrobit z krabičky

Z kartonu si však také vyrobíme různé pěkné dekorace, třeba obaly na květináče, podtácky (pozor však na různé tekutiny), fotorámečky, ale i nábytek, třeba police na lehčí věci, ale i stolek a židličky pro ty nejmenší. Karton též může v bytě říkat něco důležitého, obzvláště v dětském pokoji.

Co vyrobit z velké krabice

Z kartonových krabic si můžete vyrobit užitečné věci do domácnosti. Tak proč je vyhazovat, když nám mohou ještě skvěle posloužit a ušetřit peníze Vyrobte si z kartonových krabic skříňku na kosmetiku, držák na knihy či mobil, rozdělovač ponožek, rámečky na fotografie a mnoho dalšího.

Jak spojit karton

Současné technologie nabízí několik způsobů uzavírání kartonů mezi něž patří dva srovnatelné způsoby a to lepení páskou (více informací získáte v sekci „Lepící pásky“) a nebo uzavírání kovovou sponou pomocí sešívačky kartonů, tzv. „sešívání“. Pro malé a střední firmy to jsou dva nejpoužívanější způsoby.

Čím naplnit dárkový koš

Většinou se nespletete s lahví dobrého vína, kávou nebo tabulkou kvalitní čokolády, ale někoho více potěší slané pochoutky, tedy kvalitní uzeniny, tvrdé sýry nebo například olivy. A pozor i na různé alergie, intolerance a potravinové diety, abyste zbytečně nezpůsobili faux pas.

Co vyrobit z krabice od mléka

Ze spodní části krabice od mléka můžete vyrobit i romantickou krabičku třeba na laky na nehty nebo stíny, které chcete mít přehledně na očích. Odměřte potřebnou výšku krabice a jednu užší stranu ponechejte vyšší, aby se krabička dobře přenášela. Nemusíte nic slepovat, ale jen ji nazdobte.

Jak vyuzit krabici

Je zcela zbytečné tyto krabice vyhazovat. Pokud pro ně pak využití nenajdete, jde o výborný materiál na podpal kotle. Ovšem jinak si můžeme z kartonových krabic vyrobit různé police, skříňky, organizéry, ale i rámečky na fotografie, různé herní atrakce a výrobky pro děti, dokonce i masky a mnoho jiného.

Jak zpevnit papír

Nejoblíbenější papíry do tiskáren

Stačí obyčejný bezbarvý lak ve sprayi, nebo pokud chceš investovat více, tak vypínací lak pro modeláře. Ten papír zpevníš vpodstatě čímkoli mimo disperze, ta Ti ho zkrabatí. Hodně se na zpevnění používá vteřinové lepidlo, ale pro větší díly by se to asi dost prodražilo.