Na co mám nárok po nehodě
Na co mám nárok při dopravní nehodě
Patří mezi ně například bolestné, odškodnění za ztížení společenského uplatnění (trvalé následky), nárok na ušlý příjem, odškodnění za psychickou újmu neboli duševní útrapy nebo ošetřovné a náklady spojené s léčením.
Archiv
Kdo plati při nehodě
Nezaviněná dopravní nehoda
Otázka „Kdo zaplatí škodu při dopravní nehodě “ se tedy zodpovídá jednoduše – škodu hradí pojišťovna vozidla viníka z jeho povinného ručení. V pozici poškozeného máte právo na náhradu jak zdravotní újmy, tak i věcné škody.
Co delat při drobne nehodě
Postup u dopravní nehodyvypněte motor auta a zatáhněte za ruční brzdu,zapněte výstražná světla,vystupte z vozidla a oblékněte si výstražnou vestu,pro ostatní řidiče před nehodu postavte výstražný trojúhelník,v případě zranění někoho z účastníků poskytněte první pomoc, zároveň volejte záchrannou službu a policii,
Archiv
Jak se zachovat při nehodě
Zastavit nejméně 50 m za místem nehody, rozsvítit výstražná světla, obléknout výstražnou vestu, vzít lékárničku, výstražný trojúhelník, ev. hasicí přístroj, umístit trojúhelník před místem nehody, vypnout zapalování, zajistit vozidlo proti pohybu, dbát na vlastní bezpečnost.
Kde lze uplatnit přímý nárok poškozeného vůči pojišťovně viníka
Viník není dohledatelný
Pak je komplikované a v podstatě nemožné získat náhradu škody z jeho povinného ručení. Existuje ale přece jen jedno řešení. Pokud škoda přesahuje částku 10 tisíc korun a současně došlo k poškození zdraví, je možné nárok na úhradu škody uplatnit u garančního fondu České kanceláře pojistitelů.
Co dělat když mi pojišťovna nechce platit
Jestliže pojištěný není spokojen s řešením své pojistné události, měl by se primárně se stížností obrátit přímo na svoji pojišťovnu. Ve stížnosti adresované pojišťovně je vhodné sdělit svůj nesouhlas se způsobem vyřízení pojistné události a případně požádat o nové šetření této události.
Kam odtáhnout auto po nehodě
Vozidlo bude odtaženo do nejbližšího servisu (případně přímo do vašeho domovského servisu – to záleží na typu připojištění asistence). Pokud nemáte pojištění asistence, požádejte o zpoplatněný odtah skrze linku 1224.
Co dělat když vám někdo nabourá auto
Obraťte se na policii
Obvykle je nutné volat policii k nehodě jen tehdy, když předpokládaná škoda přesáhne částku 100 tisíc korun, dojde ke zranění či škodě na majetku třetích osob. Pokud ale viník od nehody ujede (a nenechá například za stěračem kontakt na sebe), policii zavolejte vždy.
Kdy ohlásit nehodu
Kdy volat k nehodě policiiNěkterý z účastníků nehody utrpěl zranění.Škoda na autě přesahuje 100 tisíc korun. Pokud si nejste jistí, raději se na čísle 158 poraďte.Došlo k poškození majetku třetí strany, například dopravní značky, zastávky nebo svodidel.Nedokážete se domluvit při vyplňování záznamu o dopravní nehodě.
Co dělat při nehodě na dálnici
Nemusíte se ostýchat zavolat i Policii ČR. Přijede za vámi, místo zviditelní majáky a zajistí, aby se o překážce dozvěděli i ostatní řidiči přes dopravní zpravodajství. V případě zranění nebo nehody volejte linku 112, kde se postarají o svolání všech potřebných složek IZS.
Jak řešit nehodu bez policie
Kde dřív byla potřeba asistence policie nebo nehodové služby, tam dnes zdárně poradí aplikace v telefonu. Nabízí ji ke stažení nejedna pojišťovna a jejím prostřednictvím lze hned z místa nehody vše krok po kroku zaznamenat. Anebo zavolat na asistenční linku, kde poradí a zapíšou si kontaktní údaje na všechny účastníky.
Co dělat když do mě někdo naboural
Co dělat hned po nehodě Jako první zkuste odhadnout výši škody. V případě, že je předpokládaná škoda vyšší než 100 tisíc Kč, dojde ke zranění nebo nehodou došlo k poškození majetku třetí osoby, volejte policii. U lehčích nehod stačí s účastníky nehody vyplnit záznam o dopravní nehodě.
Jak se řeší pojistná událost
V případě, že nemusíte volat k nehodě policii, stačí vyplnit záznam o nehodě, doplnit fotodokumentaci a kontaktovat vaši pojišťovnu, ať už online, telefonicky či osobně. Pokud voláte k nehodě policii, nic vyplňovat nemusíte. Policie vám vystaví protokol o nehodě, který následně předáte pojišťovně.
Co se stane kdyz Nabouram
Nabourali mi auto – jak postupovat K nehodám, u kterých není škoda na zdraví a majetková škoda nepřesáhla 100.000 Kč, se nemusí volat policie. Pokud se s viníkem dohodnete, že chyba je na jeho straně, stačí vyplnit formulář o nehodě, škodu nafotit a tato událost bude proplacena z povinného ručení viníka.
Jak si stěžovat na pojišťovnu
Stížnost na pojistitele či zprostředkovatele lze uplatnit písemně (poštou nebo e‑mailem), telefonicky anebo osobně na kterémkoli obchodním místě pojišťovny. Není‑li pojistník, pojištěný nebo oprávněná osoba spokojena se stanoviskem pojistitele ke stížnosti, může stížnost postoupit České národní bance (cnb.cz).
Kam volat při poruše auta
Do všech asistenčních služeb se dovoláte přes jednotnou linku 1224. Po dopravní nehodě nebo při poruše vozidla už nemusíte vzpomínat na telefonní číslo konkrétní asistenční služby, ani na název své pojišťovny. Stačí vaše SPZ a volat univerzální linku 1224.
Na co mám nárok kdyz mě nekdo Naboura
Někdo vám nedal přednost zprava a předek vašeho auta je na dranc. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Dobrou zprávou také je, že i když vaše vozidlo bude v servisu, vy bez auta nezůstanete. Jako poškozený totiž máte nárok na náhradní vozidlo, které zaplatí povinné ručení viníka.
Kdo hlásí škodu na autě
Škodu musí nahlásit viník i poškozený
To znamená, že škodu pojišťovně hlásí jak viník, který za nehodu může, tak poškozený.
Co dělat při poškození auta
Pokud nevíte, kdo vám škodu na autě způsobil, zavolejte polici ihned. Ta pomůže celý incident objasnit a protokol vám následně pomůže i při jednání s pojišťovnou. Policii je také lepší zavolat, pokud je účastníkem cizinec. Může se také stát, že jste „ťukanec“ zavinili vy.
Kdy při nehodě volat policii
Povinnost oznámit DN policii:
dojde k usmrcení nebo zranění osoby – je nutné věnovat pozornost i zraněním, která se na první pohled jeví jako bezvýznamná či skrytá – následně z nich mohou být závažné zdravotní komplikace. Pokud máte jakékoli pochybnosti o zranění a jejich vážnosti, informujte raději o nehodě policisty.
Kdy musím opustit dálnici
(2) Dojde-li během jízdy na vozidle nebo nákladu k závadě, pro kterou nelze dosáhnout na rovině rychlosti nejméně 80 km. h-1, musí řidič dálnici opustit na nejbližším výjezdu.
Kdy se k nehodě volá policie
Povinnost volat policii mají účastníci dopravní nehody v těchto případech: Pokud při nehodě dojde ke zranění (třeba i jen drobnému) nebo k usmrcení osoby. Pokud při nehodě dojde na některém z vozidel včetně přepravovaných věcí ke škodě vyšší než 100`000,- Kč.
Kdy se volá policie k nehodě
Povinnost oznámit DN policii:
dojde k usmrcení nebo zranění osoby – je nutné věnovat pozornost i zraněním, která se na první pohled jeví jako bezvýznamná či skrytá – následně z nich mohou být závažné zdravotní komplikace. Pokud máte jakékoli pochybnosti o zranění a jejich vážnosti, informujte raději o nehodě policisty.
Jak dlouho lze nahlásit pojistnou událost
Do jakého data je nutné nahlásit škodní událost U majetkového pojištění platí čtyřletá promlčecí lhůta, v případě pojištění odpovědnosti a povinného ručení je promlčecí lhůta tříletá. Po uplynutí promlčecí lhůty právo na odškodnění zaniká. U úrazového pojištění je promlčecí lhůta také čtyřletá.
Kdo musí nahlásit pojistnou událost
V případě nehody musí škodu z povinného ručení na pojišťovnu nahlásit obě strany, tedy jak viník, tak poškozený. Až potom může pojišťovna začít plnit. Pokud jste poškozený, je třeba mít na paměti, že pojistnou událost je třeba hlásit na pojišťovně viníka nehody, nikoliv u pojišťovny, kde máte povinné ručení vy.