Na jaké frekvencí vysílá TV Nova?

Na jaké frekvenci vysílá DVB-T2

Zatímco starší standard DVB-T měl k dispozici frekvence 470 až 865 MHz, frekvence DVB-T2 jsou aktuálně omezeny na rozsah 470 až 694 MHz. Staré frekvence pozemního vysílání, které už DVB-T2 nevyužívá, jsou volné například pro mobilní operátory a rychlý mobilní internet.
ArchivPodobné

Jak naladit TV Nova

Abyste nepřišli o své oblíbené stanice Nova 2, Nova Action a Nova Gold, musí váš televizor nebo set top box podporovat standard DVB-T2. Samotné přelaďování televizních přijímačů není složité.

Proč mi nejde Nova

Prověřte, zda je vaše společná televizní anténa upravená

Pokud přijímáte televizní signál přes společnou televizní anténu (STA), problém s naladěním DVB-T2 by mohl souviset s úpravou STA. Ta totiž musí být vyladěna na příjem nových vysílacích kanálů, na kterých vysílají sítě DVB-T2.

Jak nastavit TV na DVB-T2

Na ovladači set-top boxu (případně televize, pokud podporuje DVB-T2) stiskněte tlačítko menu. Vyberte položku ladění/instalace. Zvolte automatické ladění. Programy by se měly samy naladit a přidat do seznamu kanálů.

Kdy končí vysílání DVB-T2

Kdy končí starý formát vysílání Přechod na DVB-T2 začne v listopadu 2019 v Praze. Na celém území ČR bude ukončeno vysílání ve starém formátu v roce 2021 a týká se to všech domácností, které přijímají televizní signál klasickou pokojovou nebo venkovní anténou, případně společnou televizní anténou.

Jak naladit Prima DVB-T2

Na ovladači stiskněte tlačítko MENU, případně SETTINGS, v nabídce NASTAVENÍ vyberte možnost označenou jako LADĚNÍ, případně TUNING. Potvrďte výběr stisknutím tlačítka ENTER nebo OK. Dále vyberte možnost automatického ladění a opět potvrďte stisknutím ENTER nebo OK. Na obrazovce se zobrazí postup ladění programu.

Jak zjistit z jakého vysílače je přijímám televizní signál

Databáze na webu http://dtv.ctu.cz však nenabízí pouze mapy pokrytí. V horizontálním menu nad samotnou mapou České republiky lze zadat i „Tabulku pokrytí“ a poté znovu vybrat z kategorií v levém navigačním sloupci „Digitální televizi“, „Přechodové sítě“ a „Přechodovou síť 12“.

Jak naladit programy na staré televizi

Pokud máte starší typ televize, která nemá k dispozici SCARTový vstup ani HDMI, budete potřebovat set-top-box s modulátorem. Naštěstí, i tyto typy jsou k dispozici. Set-top-boxy s modulátorem lze pořídit v cenové relaci do 1000 Kč. Vaši televizi propojíte s tímto zařízením pomocí běžného anténního kabelu.

Co dělat když televize nemá signál

Pokud je HDMI kabel zapojený správně, zkuste ho na obou stranách ještě víc domáčknout. Přepněte zdroj obrazu. Pokud jsou televize i set-top box zapnuté, ale obraz stejně nevidíte, možná máte u televize jen nastavený nesprávný vstup. Vstup přepněte tlačítkem INPUT/SOURCE nebo AV na ovladači od televize.

Jak naladit anténu na DVB-T2

Společné televizní antény

Přechodem na DVB-T2 se budou měnit vysílací kanály (kmitočty), a tak bude nutné přeladit nebo vyměnit kanálové vložky nebo přenastavit širokopásmové zesilovače. Jde o profesionální zásah, který musí provést servisní společnost zaměřená na úpravy antén.

Proč končí vysílání ČT 3

Původně měla vysílat pouze dočasně, ale v roce 2021 bylo rozhodnuto o jejím trvalém ponechání. Roku 2022 však Česká televize oznámila, že kvůli nutnosti omezení finančních výdajů vysílání ČT3 k 1. lednu 2023 ukončí.

Jak naladit DVB-T2 přes set-top box

Na ovladači set-top boxu stiskněte MENU – vyberte položku ladění/instalace (záleží na typu přijímače – postupujte dle návodu vašeho set top boxu). Můžete zvolit automatické vyhledávání (ladění), nebo si ručně přímo nastavit kanály, které chcete ladit.

Jak zvýšit kvalitu signálu DVB-T2

Jedním z možných řešení je zkusit ruční ladění programů v novém standardu a nespoléhat na automatické ladění. Pokud máte problémy s výpadky nebo kvalitou obrazu pouze v jedné místnosti, můžete zkusit dočasně vyměnit vysílače. Zjistíte tak, zda je problém v přijímači nebo v jeho umístění.

Proč nejde televize Prima

Skutečným důvodem je dlouhodobá snaha Primy zbavit se povinnosti pouštět do svého vysílání regionální televize s jejich zpravodajstvím. A protože původní vysílací licence Primě přímo přikazovala regiony pouštět do jejího vysílání, rozhodla se tuto licenci vrátit a začít vysílat podle nové pro program Prima family.

Jak manualne naladit TV

Máte-li signál, zkuste naladit svůj přijímač

Vstupte v nabídce vašeho televizoru do MENU. Vyhledejte sekci NASTAVENÍ/SETTING. Zvolte funkci LADĚNÍ/TUNE. Doporučujeme pak vybrat možnost MANUÁLNÍ LADĚNÍ/MANUAL.

Jak zesílit signál televize

Pokud máme horší příjem i s dobrou anténou, použijme zesilovač TV signálu. Aparát se používá naprosto běžně, například v bytovém domě s řadou koncových uživatelů. Při výběru zesilovače je nejlepší řídit se třemi nejdůležitějšími parametry: Zesílením, šumem (čím nižší, tím lepší) a pásmem (rozsahem jednotlivých kanálů).

Jak přijímat televizní signál

Příjem pozemního televizního signálu je pro diváka velmi jednoduchý. Vyžaduje pouze anténu, televizor s integrovaným digitálním DVB-T tunerem, případně jakýkoliv televizor doplněný set-top-boxem s DVB-T tunerem. Všechny televizory, které se dnes v ČR prodávají, jsou již standardně vybaveny DVB-T tunerem.

Kdy končí vysílání ČT 3

ČT3
Zahájení vysílání 23. března 2020
Ukončení vysílání 1. ledna 2023
Síť Česká televize
Generální ředitel Petr Dvořák

Jaký HDMI kabel k set-top boxu

Jakýkoliv. K set-top boxu nepotřebuješ žádný speciální kabel, stačí ten úplně nejobyčejnější HDMI 1.4 Lepší kabel set-top box neumí nijak využít.

Kdy začne vysílat Prima

2023: Nová služba Prima+

února 2023 byla na webu stanice TV Prima spuštěna streamovací služba Prima+, v základní variantě služby dostupné zdarma.

Proč mi nejde naladit DVB-T2

Váš stávající přijímač si můžete pro kompatibilitu s DVB-T2 ověřit na webu Českých radiokomunikací – https://www.dvbt2overeno.cz/overeni. Pokud přijímáte televizní signál prostřednictvím společné televizní antény (STA), je nutné zajistit její úpravu pro příjem signálu DVB-T2.

Co dělat když nejde signál na televizi

Někdy pomůže televizi odpojit z elektrické sítě a pak znova zapojit. Případně přepojit set-top box do jiného vstupu na televizi. Zdířky na televizi bývají označené nápisy odpovídajícími nápisům na obrazovce při výběru vstupu (zdroje signálu). Problém je v kabelu nebo v zařízení.

Jak chytit signál na TV

Příjem pozemního televizního signálu je pro diváka velmi jednoduchý. Vyžaduje pouze anténu, televizor s integrovaným digitálním DVB-T tunerem, případně jakýkoliv televizor doplněný set-top-boxem s DVB-T tunerem. Všechny televizory, které se dnes v ČR prodávají, jsou již standardně vybaveny DVB-T tunerem.

Proč končí ČT 3

Roku 2022 však Česká televize oznámila, že kvůli nutnosti omezení finančních výdajů vysílání ČT3 k 1. lednu 2023 ukončí.

Jak zapojit set-top box na starou televizi

Staré set-top-boxy tento standard nepodporují! Set-top-box umístěte k televizi a připojte jej do zásuvky pomocí přiloženého adaptéru. Nejprve je potřeba k set-top boxu dostat anténní signál. Jeden konec koaxiálního anténního kabelu zastrčte do anténní přípojky ve zdi, druhý konec zastrčte do přístroje.