Na koho se vztahuje zákon 106
Základní pojmy. (1) Žadatelem pro účel tohoto zákona je každá fyzická i právnická osoba, která žádá o informaci. (2) Možností dálkového přístupu pro účel tohoto zákona je přístup k informaci neomezeného okruhu žadatelů pomocí sítě nebo služby elektronických komunikací2).
ArchivPodobné
Co musí obsahovat žádost podle 106
Žádost musíte adresovat Ministerstvu spravedlnosti. Uveďte své jméno, příjmení, datum narození, adresu trvalého bydliště nebo pobytu, případně adresu pro doručování, je-li odlišná (adresou pro doručování může být také elektronická adresa).
Jak podat žádost podle 106
(1) Žádost o poskytnutí informace se podává ústně nebo písemně, a to i prostřednictvím sítě nebo služby elektronických komunikací. (2) Není-li žadateli na ústně podanou žádost informace poskytnuta anebo nepovažuje-li žadatel informaci poskytnutou na ústně podanou žádost za dostačující, je třeba podat žádost písemně.
Archiv
Co je zákon 106
Zákon č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, stanovuje Ministerstvu vnitra povinnost poskytnout fyzickým i právnickým osobám na žádost informace vztahující se k jeho působnosti.
Archiv
Co umožňuje zákon o svobodném přístupu k informacím
Zákon č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, v platném znění, umožňuje jakékoli osobě žádat povinné subjekty o informaci. Mezi povinné subjekty patří státní orgány, územní samosprávné celky a jejich orgány, ale i další veřejné instituce.
Co má obsahovat žádost
Nejdůležitější je, aby adresát obsaženému sdělení v dopise porozuměl.Adresa odesílatele. Na prvním místě je Vaše adresa, tj.Adresa příjemce.Předmět žádosti.OsloveníText žádosti.Rozloučení a podpis.
Jak dlouho trva soud od podani zadosti
Lhůty pro vyřízení žádosti
Na žádost učiněnou písemně poskytne Ústavní soud informaci do 15 dnů od přijetí podání. Lhůta může být ze závažných důvodů prodloužena, nejvíce však o 10 dní.
Jak poskytuje úřad informace
Žádostí podle zákona o svobodném přístupu k informacím se rozumí každé podání, jehož obsah a náležitosti odpovídají dikci zákona, určující je charakter obsahu podání. Žádost o poskytování informací se podává ústně nebo písemně, a to i prostřednictvím sítě nebo služby elektronických komunikací.
Na kterou z těchto situaci se může vztahovat povinnost poskytnout informace
Měly by tedy poskytovat informace, které se rozhodovací činnosti týkají bezprostředně, tak ty, které jsou s rozhodovací činností v jakékoli relevantní souvislosti. Povinné subjekty by tak měly poskytnout např. informace o financování jejich činnosti z veřejných prostředků.
Jak správně napsat žádost
Žádost se řadí do administrativního funknčího stylu. To znamená, že se vyznačuje vysokou mírou standardizace. Texty jsou si tedy vždy formálně i obsahově velmi podobné a řídí se určitými zavedenými normami. Měly by být psány výhradně spisovnou češtinou, objektivně a neosobně.
Jak má vypadat osobní dopis
Oficiální dopis musí obsahovat adresy obou stran, místo a datum, předmět, oslovení, text a podpis, neměl by přesáhnout jednu stránku, píše se tedy stručně a věcně, jazyk by měl být spisovný a neutrální.
Co následuje po žalobě
Tvrzení žalobce se tak pokládají za nesporná a soud žalobci vyhoví; rozsudek pro uznání – soud vydá rozsudek pro uznání v případě, že žalovaný v průběhu řízení uzná uplatňovaný nárok.
Jak se co nejrychleji rozvést
Snazší a rychlejší je takzvaný nesporný rozvod (rozvod bez zjišťování příčin rozvratu). Návrh na něj můžete podat, pokud: Návrh podávají společně oba manželé nebo se druhý k návrhu připojí. Ke dni zahájení řízení o rozvod trvalo manželství nejméně jeden rok a manželé spolu déle než šest měsíců nežijí.
Co se řeší na úřadu práce
Úřad práce České republiky je správním úřadem, který plní úkoly v oblasti zaměstnanosti, oblasti ochrany zaměstnanců při platební neschopnosti zaměstnavatele a v oblasti státní sociální podpory.
Jaké má povinnosti úřad práce
V rámci působnosti v oblasti zaměstnanosti úřad práce zejména eviduje uchazeče a zájemce o zaměstnání, poskytuje podporu v nezaměstnanosti, eviduje volná pracovní místa, provádí aktivní politiku zaměstnanosti (příspěvky SÚPM, VPP, rekvalifikace), povoluje agentury práce (generální ředitelství), poskytuje pomoc osobám …
Co dělat když úřad neodpoví do 30 dnů
Podle § 80 odst. 1 správního řádu platí, že nevydá-li správní orgán rozhodnutí ve věci v zákonem stanovené lhůtě, učiní nadřízený správní orgán z moci úřední některá z opatření proti nečinnosti. Takový postup je na místě, bylo-li řízení zahájeno jak z moci úřední, tak na žádost.
Jak se zeptat na volné pracovní místo
Zkuste třeba:prohledat stránky firmy.napsat mail někomu z té firmy a zeptat se, jaký je kontakt na personální oddělenípřípadně zjistit, jestli vůbec takové oddělení mají — pokud ne, tak hledejte kontakt na ředitele.zajít na vrátnici, na recepci nebo do firemního obchodu.
Jak oslovit Obecní úřad
Oslovení Nezapomeňte na formální oslovení příjemce. Pokud píšete konkrétní osobě, začněte slovy Vážený pane/Vážená paní; oslovujete-li celé oddělení nebo příjemce neznáte, použijte oslovení Vážení.
Jak vypadá neformální dopis
Neformální dopis se vyznačuje zejména tím, že mohu používat neformální jazykové výrazy, jako například čau, jak se máš, co tomu říkáš kámo, dáme kafe, včera to bylo fakt epesní, hustý, nebo měj se fajn. Pro neformální dopis je tedy tento styl komunikace zcela v pořádku a je očekáváno, že se podobné výrazy objeví.
Jak mluvit u soudu
Dbejte na to, aby byl Váš projev dostatečně hlasitý a srozumitelný. Soudní i ostatní přítomné osoby se vzájemně oslovují pane, paní s připojením funkce či postavení nebo akademického titulu, tedy pane předsedo, paní přísedící. Všem dospělým osobám se vyká. K představitelům soudu mluvte vestoje.
Jak dlouho trvá žaloba
Vymáhání dluhu u soudu na základě uznání dluhu nebo jasné smlouvy o půjčce trvá cca půl roku – 1 rok, pokud nebude podáno odvolání, pokud ano + 1 rok. Postup soudu: Soud vydá platební rozkaz, který doručuje žalovanému do vlastních rukou.
Jak dlouho může trvat rozvod
Samotné rozvodové řízení může trvat i rok a déle. Je daleko větší zátěží pro zúčastněné strany, ať už po psychické, či finanční stránce. Kromě samotného rozvodu budou v případě neshody následovat další soudní řízení – například vypořádání společného jmění nebo vyřízení výživného pro jednoho z manželů.
Na co mám nárok po rozvodu
Jakmile se rozvedete, společné jmění manželů zaniká. Od této chvíle jsou peníze, které vyděláte, opět jen ve vašem osobním vlastnictví. Pokud jste se však nedomluvili při rozvodu i na vypořádání společného jmění, pak tu pořád existuje společný majetek a společné dluhy z doby manželství.
Jak úřad práce zjistí že mám brigádu
Jakmile podepíšete Dohodu o pracovní činnosti (DPČ) nebo Dohodu o provedení práce (DPP), musíte to nejlépe ještě v ten den nahlásit na úřad popř. nejpozději v den nástupu na brigádu → jinak Vás škrtají z evidence.
Co musím platit jako nezaměstnaný
Za všechny občany v evidenci na úřadu práce platí zdravotní pojištění stát. Bez ohledu na skutečnost, zdali mají nárok na podporu v nezaměstnanosti či nikoliv. Pokud se však zaměstnanec po ztrátě zaměstnání neregistruje na úřadu práce, tak je pro účely placení zdravotního pojištění osobou bez zdanitelných příjmů.