Odkud bere naftu ono?

Kdo má naftu bez Bioslozky

Na všech čerpacích stanicích EuroOil si mohou zákazníci zakoupit naftu OPTIMAL DIESEL bez biosložky.

Kdo vlastní čerpací stanice ONO

Tank ONO

Tank ONO, s. r. o.
Majitelé Petr Ondra (50 %) Jiří Ondra (50 %)
Identifikátory
Oficiální web http://www.tank-ono.cz/
IČO 48365289

Co je Diesel Plus ono

DIESEL plus koncentrovaná multifunkční vysoce účinná přísada do motorové nafty, vhodná k celoročnímu použití. Vlivem patentovaného molekulárního pochodu dokonale maže a čistí veškeré součásti palivové a spalovací soustavy.

Kde je kvalitní nafta

Nejkvalitnější je nafta v Litvě, Slovinsku, Švédsku, Bulharsku, na Maltě, v Chorvatsku, Irsku, Německu a Finsku, kde byl podíl nekvalitních vzorků podle lednové zprávy Evropské agentury pro životní prostředí (EEA) nulový. V následujícím žebříčku není Rumunsko, jež nedodalo data.

Kde tankovat naftu s aditivy

Bez jakýchkoliv obav si tak můžete zajet k tankovacím stanicím Benzina, EuroOil a Shell. Existuje i takzvaná arktická nafta třídy 2, jejíž filtrovatelnost je až do -32 stupňů Celsia.

Co muze zpusobit spatna nafta

Do nafty se zase přidává petrolej nebo topný olej. Nejhorší jsou příměsí obsahující, kterou mohou způsobit poškození spalovacího systému. Motor poškozený v důsledku nekvalitního paliva se dusí, přestává mít výkon a jeho chod je nepravidelný. Zároveň se objeví nežádoucí vibrace, vysoká kouřivost či zvýšená spotřeba.

Kdo vlastní benzínu Orlen

V roce 2002 se Unipetrol stal jediným akcionářem Benziny. V roce 2016 byly společnosti Unipetrol RPA a Benzina sloučeny. Benzina se tak stala odštěpným závodem společnosti Unipetrol RPA. V lednu 2021 došlo k přejmenování na Benzina ORLEN.

Která benzinka má nejkvalitnější naftu

Tank Ono má vítězství poprvé, v zákaznické zkušenosti se zlepšuje. Značka čerpacích stanic Tank Ono zvítězila v programu Důvěryhodné značky poprvé. V předchozích ročnících na prvním místě kralovala značka Benzina Orlen, která prvenství obhájila v letech 2017 až 2021. V roce 2015 a 2016 byla na prvním místě značka Shell …

Co to je Natural 95

Účinná multifunkční přísada do všech druhů benzinu, která látku zvyšující mazivost, což v důsledku sníží spotřebu paliva v průměru o 4 %. Přípravek je určený pro moderní motory s přímým vstřikováním paliva, ale i pro starší karburátorové motory. Obsahuje složky zesilující rozpouštění úsad.

Kdo má nejkvalitnější naftu

V nezávislém testu MF DNES dopadla nejlépe nafta nakoupená v Německu. Nejlepší v Česku pořídíte u Benziny, nejhorší je Shell. Majitelé moderních vozů chtějí co nejlepší palivo a jsou ochotni si za ně i připlatit.

Proč aditiva do nafty

Co je aditivum Aditivum je přísada, která zlepšuje čistící a mazací vlastnosti paliva, také zvyšuje cetanové číslo nafty a zlepšuje proces spalování paliva. Přispívá k ochraně celého palivového systémů a motoru. Čistí a zabraňuje tvorbě usazenin ve vstřikovacím systému.

Jak poznam že jsem natankoval spatne

Mezi časté projevy špatného paliva patří především to, že auto špatně startuje, nebo nenaskočí vůbec. Také může dojít k tomu, že na volnoběh výrazně kolísají otáčky a chod motoru postrádá určitou stabilitu. Též se může nekvalitní palivo podepsat na jízdních vlastnostech.

Jak poznat kvalitní naftu

„Vnímavější motorista si určitě všimne malého štítku na stojanu. Je tam napsáno, že palivo odpovídá normě ČSN EN 228 (u benzínu) a ČSN EN 590 (u nafty). Ostatní typy paliv mají jiná čísla, ale pokud tam ten štítek je, mělo by být palivo kvalitní.

Z jaké země pochází Shell

Shell Oil Company je ropná společnost, jeden z nejznámějších producentů zemního plynu a olejů v USA. Sídlí v Houstonu ve státě Texas a je dceřinou společností Royal Dutch Shell, nadnárodní ropné společnosti britsko-nizozemského původu, která patří mezi největší ropné společnosti na světě.

Kde se vyrábí benzín v ČR

V Česku se benzin vyrábí na dvou místech. V rafineriích Unipetrolu v Kralupech a Litvínově.

Proč tankovat 100 oktanový benzín

100 oktanový benzín zlepšuje startovatelnost i za tepla. 100 oktanový benzín zvyšuje výkon:ČMN dělaly porovnávací test různých druhů benzínů, měřil se výkon na motorové brzdě.

Jak se projevuje špatná nafta

Do nafty se zase přidává petrolej nebo topný olej. Nejhorší jsou příměsí obsahující, kterou mohou způsobit poškození spalovacího systému. Motor poškozený v důsledku nekvalitního paliva se dusí, přestává mít výkon a jeho chod je nepravidelný. Zároveň se objeví nežádoucí vibrace, vysoká kouřivost či zvýšená spotřeba.

Co se stane kdyz natankujete 98 místo 95

Moderní motory mají v naprosté většině předepsané palivo BA95, tedy Natural s oktanovým číslem 95. Pokud ale někdy natankujete více oktanů, motoru to neublíží, ale ani nepoznáte žádný zázračný nárůst výkonu.

Co do nafty na zimu

V případě, kdy začnou teploty klesat pod -20°C, doporučujeme začít používat již zmíněný extra koncentrovaný aditiv od BG Products s označením BG 23811. Tento aditiv je schopen zajistit filtrovatelnost nafty až do teplot -40°C. Produkt lze samozřejmě používat po celé zimní období.

Jak často používat aditiva

Prevence – doporučujeme přidávat při každém tankování, zajišťují čistotu palivové soustavy, vstřiků a brání vzniku houževnatých úsad z biosložek. Výkon – aditiva svým působením zajišťují motoru maximální výkon, tedy i efektivitu provozu.

Co se stane kdyz Natankuji spatne palivo

A teď to vezmeme trochu důkladněji. Když natankujete naftu do benzinového motoru, hrozí ucpání (zanešení) ventilů, případně celé palivové soustavy, zalepení svíček, a v neposlední řadě k nevratnému poškození katalyzátoru. Nafta je totiž oproti benzinu hustější, a benzinový motor ji není schopný úplně spálit.

Kdo je vlastníkem Čepra

V roce 2001 kupuje ČEPRO síť čerpacích stanic s. p. Benzina v likvidaci, tzv. „zelenou Benzinu“, a postupnou rekonstrukcí z ní vybuduje vlastní síť EuroOil. Od roku 2006 je jediným akcionářem Čepra Ministerstvo financí České republiky.

Kdo má nejlepší benzín

Shell boduje v kvalitě paliva, cenově nejlepší je Tank Ono

Průzkum také zjišťoval, které části u jakých čerpacích stanic hodnotí Češi nejlépe. V devíti kategoriích z celkových jedenácti zvítězily benzinky Shell. Respondenti hodnotili Shell jako nejlepší hlavně v kategoriích kvality a šíře sortimentu.

Jak se pozná kvalitní nafta

„Vnímavější motorista si určitě všimne malého štítku na stojanu. Je tam napsáno, že palivo odpovídá normě ČSN EN 228 (u benzínu) a ČSN EN 590 (u nafty). Ostatní typy paliv mají jiná čísla, ale pokud tam ten štítek je, mělo by být palivo kvalitní.

Jak poznat co mám natankovat

Hodnota vhodného oktanového čísla pro auto je obvykle vidět na víčku palivové nádrže (může jich zde být více, obvykle optimální a minimální), v případě čerpací stanice je vždy viditelně označena přímo na tankovací pistoli, nebo v bezprostřední blízkosti čerpacího stojanu.