Proč je šunka růžová?

Která šunka je nejzdravější

„Nejlepší je určitě ta nejvyšší jakosti s obsahem nejméně 89 % masa a 16 % čistých svalových bílkovin. Zde není povoleno používat barviva, vlákninu, škrob, rostlinné či živočišné bílkoviny a další látky, které zvyšují obsah bílkovin ve výrobku,“ doporučuje odborná garantka Vím, co jím a piju Karolína Hlavatá.

Proč je domácí šunka suchá

Je třeba si uvědomit, že má maso v sobě vodu a ještě se při míchání přidává. Ve finále Vám silný přítlak zaručí minimální ztráty. U šunkovarů s jednou slabou pružinkou nemáte šanci takového přítlaku dosáhnout a šťávy Vám šunka pustí příliš. Je pak suchá.

Proč se dává do šunky cukr

Cukr se do šunky dává kvůli vůni. Pak maso hněte rukama a nebo si pomocí kuchyňského robota. Hnětací fázi nepodceňujte, jinak se vám vaše šunka nemusí spojit. Pár kostek můžete úplně rozsekat a následně vmíchat do směsi.
Archiv

Z jakého zvířete je šunka

Vepřová šunka v ČR musí být vyrobena jen z celé vepřové kýty nebo z masa vepřové kýty (tzn. z jednotlivých svalových skupin, které se odborně nazývají „šály“). Pokud je šunka z jiného masa než vepřového, musí být náležitě označena, a to nejen druhem zvířete, z něhož pochází, ale i částí jatečného těla, např.

Jakou šunku při dietě

Vhodné jsou proto drůbeží nebo vepřové šunky nejvyšší kvality,” radí výživoví poradci národní značky kvality Klasa.

Jaká je nejlepší šunka

Vítězem testu se stala Selská šunka LE & CO, která měla nejlepší senzorické hodnocení, těsně za ní skončila Zámecká šunka z Kosteleckých uzenin a dobře dopadla i šunka Excelent, kterou vyrábí Zeman maso-uzeniny. Všechny tři měly vysoký obsah masa i čistých svalových bílkovin.

Jak se vaří šunka

V dostatečně velkém hrnci přivedeme vodu do teploty cca 75-80°C. Do takto horké vody vložíme šunkovar, formu nebo tlačenkový naplněný obal. POZOR – voda nesmí jít varem! Udržujeme teplotu a vaříme na sporáku cca 1,5 hodiny.

Jaké maso na domácí šunku

Postup přípravy. Připravíme 1 kg masa (vepřové, kuřecí, krůtí, králičí, atd.), formu na šunku (šunkovar), 2 lžičky pragandy (rychlosůl) a cca 1 dl vody.

Co je to Rychlosůl

Popis produktu. Sůl na výrobu masných výrobků, solící dusitanová směs (tzv. rychlosůl, praganda, nakládací sůl) z vakuové soli. Zajišťuje stabilitu vybarvení a chuťové vlastnosti masných výrobků.

Kdo vymyslel Pragandu

Když už jsme povídání o šunce začali ze široka, sluší se zmínit, že se nejedná o nějaká „éčka“ jedenadvacátého století, ale že Pragandu vymyslel pražský uzenář Ladislav Nachmüllner už roku 1935.

Jak poznat kvalitní šunku

Přestože legislativa hovoří o „čisté svalové bílkovině“, vám postačí orientovat se podle masa. Čím je ho ve výrobku více, tím je šunka kvalitnější a výživnější. „Standardní“ musí splňovat přibližně hranici 70 % obsahu masa, „výběrová“ procent osmdesát, ta „nejvyšší jakosti“ potom přibližně 90 a více procent masa.

Kdo vymyslel šunku

Historie šunky

Tradice solení masa a jeho konzervace je známá od dob Keltů a Římanů. V našich zemích se šunka vyráběla buď z vykostěné nebo nevykostěné vepřové kýty, která byla nasolena, zalita lákem, ovařena a zauzena, případně napřed zauzena a poté ovařena.

Po čem se nejvíce tloustne

Problém č. 1: Nekvalitní sacharidy

Nevhodné potraviny GI Vhodné potraviny
Smažené hranolky 90 Brambory připravené na páře
Bílá rýže předvařená (sáčky) 85 Hnědá rýže
Špagety vařené přes 20 minut 60 Špagety vařené 10 minut
Rohlík bílý 70 Žitný, ovesný chléb

Co opravdu funguje na hubnutí

Nejlepší prášky na hubnutí dle srovnání

Varianta výběru Hodnocení Vzhled a název
Spousta uživatelských recenzí Velmi dobré Astina Kilostop
Jeden z nejprodávanějších Výborné Lipoxal UltraFit
Také nás zaujalo Velmi dobré Advance Garsin
Také nás zaujalo Dobré Biomedica Garcinia Slim

Kdy může dítě šunku

Pokud v rukách právě třímáte čerstvě narozené miminko, vězte, že podle doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR potvrzeného v roce 2013, by mělo kojené i nekojené dítě začít dostávat nemléčnou stravu nejpozději po ukončeném 6. měsíci věku dítěte, ale ne před ukončeným 4. měsícem věku.

Z jakého masa se vyrábí šunka

Výroba domácí šunky je poměrně jednoduchá. Jako výchozí surovina se používá vepřová kýta doplněná solí, cukrem a trochou vody. Výroba domácích šunek byla rozšířena zejména na venkově, kdy se zužitkovávalo vepřové maso z domácích zabíjaček.

Jak dlouho se vaří domácí šunka

V dostatečně velkém hrnci přivedeme vodu do teploty cca 75-80°C. Do takto horké vody vložíme šunkovar, formu nebo tlačenkový naplněný obal. POZOR – voda nesmí jít varem! Udržujeme teplotu a vaříme na sporáku cca 1,5 hodiny.

Co se zbylou šunkou

Zbylé šunkové receptyTěstoviny se šunkou a hráškem.Šunkový kastrol s brokolicí a sýrem.Sýrové šunkové těstoviny.Květáková šunková polévka.Šunková polévka.Grilovaná šunka a sýr.Snídaňové poháry se šunkou a vejci.Rolka s omeletou.

Kde se koupí Praganda

Řeznická solící a nakládací směs PRAGANDA 250 g koupit v OBI.

Jak nahradit Pragandu

Do masa tedy přidáme Pragandu (což je dusitanová sůl), kterou můžeme nahradit i obyčejnou solí – viz níže. Praganda udělá v mase to, že zůstane krásně růžové a pokud dodržíme i doporučenou teplotu varu a přidáme i lžičku mletého cukru, bude chuť šunky dokonalá.

Jak vybrat šunku

Chuť musí být lahodná, přiměřeně slaná a výrobek musí být na skusu křehký a šťavnatý. Naopak na závadu je příliš či málo slaná chuť nebo kyselá chuť. Šunka by také neměla být příliš suchá, gumovitá anebo měkká. Vůně musí být příjemná, typická pro šunku a bez vedlejších pachů.

Co to je šunka

Šunka je masný výrobek vyrobený z vepřového, drůbežího nebo hovězího masa, upraveného dušením, sušením nebo uzením.

Po jakém alkoholu se netloustne

Vybírejte méně kalorické nápoje

Pokud se snažíte zhubnout a kontrolujete kalorie v každé potravině, měli byste je kontrolovat i u alkoholických nápojů. Sáhněte po těch, které mají méně kalorií a obsahují méně cukru. Například rum, vodka a tequila mají přibližně 100 kalorií při objemu 0,5 dcl.

Po čem se nejvíce hubne

Mezi běžně doporučované sporty pro hubnutí patří běh, jízda na kole, posilování, kardio aktivity nebo skupinové lekce.

Co jíst při hubnutí břicha

Jídlo pro ploché bříško vybírejte z nabídky ovoce a zeleniny, jako přílohu volte celozrnnou rýži, quinoou nebo kuskus, případně vločky. Při neodolatelné chuti na sladké místo pšeničné mouky do koláčů použijte alternativní celozrnnou, špaldovou či mandlovou a cukr nahraďte medem. Nebo sáhněte po sušeném ovoci.