Proč si slepice Vyzobávají peří
Pokud se slepice navzájem ozobávají, nebo si vyzobávají peříčka, příčinou může být i nedostatek nějaké složky v potravě. Mohou jim chybět bílkoviny (základní stavební kámen peří a vajec).
Proč se slepice perou
Důvod slepičího škubání peří a zároveň jakéhosi ozobávání je ovšem velice jednoduchý. Vyškubáváním peří totiž dává slepice najevo svou nespokojenost a tyto projevy chování mohou vést až ke kanibalismu mezi slepicemi. Peří si totiž slepice okusují navzájem a může to vést až ke slepičí válce ve vašem kurníku.
Archiv
Jak dlouho se Preperuje slepice
Typické přepeřování u mladých kuřic trvá cca 6 týdnů, přičemž starší nosnice může potrápit až na 10 týdnů.
Čím přilepšit slepicím
Pokud chcete slepičkám ještě více přilepšit, přidejte jim do běžné směsi kukuřici, která podporuje růst svalové tkáně a produkci vajec. Použít můžete i kukuřičný škrob nebo malé množství slunečnicových semínek. Sušená vojtěška nebo sušené kopřivy zase slepicím udělají radost v době, kdy venku nic zeleného neroste.
Proč na mě útočí Kohout
Kdysi dávno nebyli kurníky, aby se mohla drůbež skrýt před nebezpečím. Kohouti mají i omezenou schopnost létat, takže se musí umět bránit jinak než odletem. Časem také pochopili, že pokud chtějí zastav svého jména a oplodnit co nejvíce slepic, musí umět odvrátit protivníka.
Jaké vitamíny pro slepice
Nutri Mix pro nosnice plv 20kg. Minerální krmivo s vitaminy pro nosnice.Nutri Mix pro nosnice plv 3kg. Minerální krmivo s vitaminy pro nosnice.Acidomid D drůbež 1l.Minerální kámen pro drůbež 900g prevence kanibalismu.Nutri Mix pro nosnice plv 1kg.Roboran D pro drůbež plv 1kg.Vitaplastin forte plv 1kg.Plastin plv 1kg.
Proč se slepice Klovou do krve
Slepice se zobou do krve
Někdy se slepice vzájemně oklovávají, což vypadá značně nehezky, oklovou si často peří až do krve. Nejednou může být příčinou skutečnost, že mají pro sebe příliš málo prostoru. Zvětšení výběhu, kam mohou z kurníku ven, pomůže.
Kdy nejlepe koupit slepice
Jedno je jisté, pokud budete mít vše, co slepice ve snášce nebo i mladé kuřice ke spokojenému chovu potřebují, můžete si je koupit kdy chcete, tedy i na podzim nebo dokonce v zimě. Počítejte ovšem s tím, že zakoupené slepice na podzim budou potřebovat jinou péči než ty, které byste kupovali na jaře.
Co miluji slepice
Za míchanici vás slepičky budou milovat.
Je to navlhčená směs dobrot. Zbytky z kuchyně, nakrájené staré pečivo, tvaroh, vařená vejce, jablka, cuketa, a když jim chci opravdu podstrojovat, dám jim sem tam psí konzervu. Doplním to něčím zeleným.
Proč mají slepice malá vejce
Nedostatek živin ve stravě
Již od kuřat dbejte na dostatek bílkovin v potravě. Také slepice s nedostatkem vápníku budou snášet vejce s měkkými skořápkami nebo dokonce malá vejce. Vedle nedostatku bílkovin a vápníku, slepice s nedostatkem dalších minerálů také často snášejí malá vejce.
Co se nesmí dávat slepicím
Fuj, to mi nedávejShnilé kusy. Slepice obvykle nejvíce touží po tom, co nesmějí.Šlupka. Ovoce a zeleninu s tuhou šlupkou nakrájejte nebo rozlamte, třeba u dýně.Staré pečivo. Krmit starým pečivem vaše slepice sice dobré není, ale je to normální a běžný jev.Obilí. Vyhýbejte se obilí, které má ostré špičky, jako např.
Jak se pozná stáří slepice
Starší slepice jsou mnohem vyrovnanější a klidnější. Jejich peří ztratilo lesk, ovšem pořád vypadají na pohled velmi dobře. Je to dáno tím, že peří v průběhu let ztrácí část své „těsnosti“ a to dává slepičkám mírně rozcuchaný vzhled. Hřebeny jsou stále červené, ale mají mírně odlišnou strukturu než u mladých kuřic.
Kdy se pozná kohout od slepice
Kohoutci často nesou ocas výš a bývají trochu větší než slepičky. U většiny plemen se kohoutci opeřují později než slepice. Asi ve třech měsících začíná mnoho kohoutků již kokrhat. Vodítkem může být také to, že kohouti jsou většinou znatelně větší už po několika týdnech po vylíhnutí.
Jak začlenit nové slepice
Použijte taktiku odvedení pozornosti, zapískejte, zatleskejte a slepice od sebe pokud možno oddělte. Hřebínky jim namažte vazelínou, abyste jim vzájemné zraňování trochu ztížili. Jestli mají slepice dostatek prostoru, krmení a vody, tyhle šarvátky by měly během několika dní (maximálně týdnů) přestat.
Proč se dává slepicím do vody ocet
Ocet ve vodě nejen že pomůže jako prevence nejrůznějšího onemocnění vašich slepic, ale zajistí vodu i déle čerstvou a zamezí vzniku bakterií a řas ve vodě. Ocet takto lze používat dlouhodobě, žádné nežádoucí účinky na zdraví slepiček nemá.
Jak dodat vápník slepicím
Jak holkám vápník doplnitDrcené vaječné skořápky. Před podáním skořápek slepicím je doporučujeme pořádně vymýt, osušit, rozdrtit a naservírovat přímo do krmítka.Vápenec. Zakoupíte ho jako doplněk stravy, který jednoduše nasypete do krmítek podle návodu použití.Krmné preparáty.
Co chybí slepicím když se Klovou
Většinou se tím rozumí hlavně nedostatek prostoru či velké množství slepic na malém prostoru. Někdy se může stát, že slepice tímto nežádoucím chováním projevují nudu. Nemohou zobat, např. zrní a trávu.
Proč mi nesnášejí slepice
Nejčastější příčinou snížené snášky je u slepic stres. Pokud chcete stresování nosnic předejít, ujistěte se, že vaše slepice neruší hluk či nežádoucí návštěvníci. Škůdci nejen kradou vajíčka, ale svým vniknutím do kurníku můžou slepice také vystrašit, proto je důležité, aby byla dvířka kurníku správně zabezpečena.
Proč potřebuje slepice kohouta
Slepice snáší a tvoří vejce naprosto přirozeně, ať už za přítomnosti kohouta nebo bez. Bez kohouta se pouze nemůžete hejno rozšiřovat o vylíhlá kuřátka, protože nedochází k oplodnění vajec. Vždy je však fajn kohouta v hejnu slepic mít, i když po vlastním rozmnožování slepic netoužíte.
Jak zvýšit nosnost slepice
Drcené skořápky
To, že mají příznivé účinky na snášku vajec ví i chovatel začátečník. Do koše prázdné skořápky určitě nepatří. Vajíčková skořápka je bohatá na vápník, forfor a další látky, které se v těle slepičky rozloží tak dokonale, že zvýší její snůšku.
Proč nedávat slepicím pečivo
Slepici to totiž zasytí, ale tzv. prázdně. Má plné vole, ale nutričně strádá. Mnohá plemena jsou náchylná na zatučnění, které je při zkrmování namáčeného pečiva velmi častým nešvarem.
Co má Kohout pod zobákem
Pod zobákem slípek nalezneme bradové a krční laloky. Sluchovod překrývají na spáncích ušnice. Ty mají červenou, modrou nebo bílou barvu.
Proč na mě útočí kohout
Kdysi dávno nebyli kurníky, aby se mohla drůbež skrýt před nebezpečím. Kohouti mají i omezenou schopnost létat, takže se musí umět bránit jinak než odletem. Časem také pochopili, že pokud chtějí zastav svého jména a oplodnit co nejvíce slepic, musí umět odvrátit protivníka.
Co dát slepicím do kurníku
Slámu nařezanou na menší části považuje většina chovatelů za nejlepší způsob podestýlkového řešení. Sláma vydrží dlouho suchá a její absorpční vlastnosti jsou také výborné. Výhodou slámy je také to, že dokáže dobře eliminovat i zápach ze slepičinců. Listí z ořešáku.
Jak často a čím krmit slepice
Nejlepší je určit si pravidelnou hodinu, kdy budou holky dostávat první krmnou dávku. Například v 6 h ráno nasypejte kukuřičný šrot a krmnou směs do krmítek v množství podle počtu slepic. V zimě počítejte cca 160 g krmiva pro jednu nosnici za den.