Proč soundbar?

Kam nejlépe umístit soundbar

Snažte se umístit soundbar ideálně pod televizi a doprostřed místnosti, abyste dosáhli vyváženého zvuku. Subwoofer pokládáme co nejníže k zemi a co nejblíže k televizi. Pokud máte atypickou místnost nebo velikou místnost doporučujeme poohlédnout se po výkonnějším modelu.

Co umí soundbar

Soundbar (lze přeložit jako zvuková tyč, nebo zvuková lišta, chcete-li) je název vycházející z tvaru zařízení. Jde o integrovaný systém reproduktorů určený především k televizi. Jeho vzhled je obvykle navržen tak, aby doplňoval minimalistický design moderních televizorů.
Archiv

Jak vylepšit zvuk z televize

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zlepšit zvuk televize je připojit aktivní reproduktory. Tento typ reproduktorů již obsahuje potřebnou elektroniku uvnitř a můžete je zapojit přímo do televize pomocí jednoho kabel (např. optický či 3,5mm Jack). Tento druh reproduktorů je většinou vybaven i streamovacími funkcemi.

Jak propojit soundbar s televizí

Kabel HDMI vám poskytne nejlepší kvalitu zvuku.Připojte kabel k výstupu HDMI (ARC) televizoru.Připojte kabel ke vstupu HDMI (ARC) zařízení Soundbar.Zapněte Soundbar a TV.Na zařízení Soundbar nastavte HDMI stisknutím tlačítka zdroje.
Archiv

Jaká je výhoda adaptivního zvuku u soundbaru

Adaptivní zvuk

Nezáleží tedy na tom, jestli zrovna sledujete živé fotbalové utkání, na němž hlasitě skandují tisíce diváků, anebo koukáte na drama s tichounkými dialogy – díky tomuto soundbaru se zvuk vždy přesně přizpůsobí situaci.

Jak správně nastavit soundbar

Na televizoru přejděte na:Na dálkovém ovladači tlačítko s ikonou domečku.Menu.NastaveníVšechna nastaveníZvuk.Zvukový výstup.Bluetooth seznam reproduktorůVyberte Soundbar ze seznamu zařízení Bluetooth.

Co je lepší HDMI nebo optický kabel

Optický kabel – použití

Umožňují správné fungování zařízení ve velkých výškách, při mezních teplotách a v přítomnosti silného elektromagnetického rušení. Optické kabely se skvěle hodí pro bezeztrátový přenos zvuku a obrazu – místo tradičního kabelu HDMI se skvěle osvědčí optický kabel pro domácí kino.

Jaký soundbar koupit

Nejlepší soundbary na trhu podle nás.Sony HT-A7000 – nejlepší pro náročné uživatele.Sonos Beam 2 – nejlepší poměr cena / výkon.Sonos ARC – soundbar s vynikajícími recenzemi.JBL Cinema SB120 – slušný cenový tip.LG SN6Y – nejlepší do 5000 Kč (+/-)Yamaha YAS-207 – alternativa do 10000 Kč Co potěšíSamsung HW-Q600A.

Co znamená adaptivní zvuk

Adaptive Volume (Adaptivní hlasitost): Analyzuje historii používání hlasitosti podle časového období a automaticky upravuje hlasitost, když použijete aplikaci nebo přepínač na externím zdroji vstupu.

Co je to Arc

ARC (Audio Return Channel – kanál pro zpětnou komunikaci) je speciální funkce certifikovaných vysokorychlostních kabelů HDMI, pomocí kterých lze zvuk také odesílat zpět do vysílače.

Jaký kabel k soundbaru

Připojení soundbaru k televizoru pomocí kabelu HDMI vám poskytne nejlepší možnou kvalitu zvuku.

Co je zvuk 31 2

První číslo udává počet reproduktorů, druhé zase počet subwooferů. Soundbary jsou typicky v režimu 2.1 či 3.1, není však problém narazit na soundbar bez subwooferu (2.0) či naopak na řešení doplněné až dvacítkou reproduktorů.

Jaké reproduktory k televizi

Nejlepší reproduktory k TV aneb nejlepší soundbarySONY HT-A7000. 28 490 Kč – 72 490 Kč Soundbary.Sonos Arc. 99 % 11 recenzíSonos Beam 2. 87 % 10 recenzíSennheiser Ambeo Soundbar Plus. 100 % 1 recenzíLG SP9YA. 90 % 1 recenzíBose Smart Soundbar 900. 97 % 8 recenzíSamsung HW-Q800A. 90 % 4 recenzíJBL Bar 5.0. 78 % 10 recenzí

Jaká je výhoda adaptivního zvuku u Soundbaru

Adaptivní zvuk

Nezáleží tedy na tom, jestli zrovna sledujete živé fotbalové utkání, na němž hlasitě skandují tisíce diváků, anebo koukáte na drama s tichounkými dialogy – díky tomuto soundbaru se zvuk vždy přesně přizpůsobí situaci.

Co je to Smart Hub

Smart Hub vám umožňuje rychle a snadno zobrazit všechny aplikace OTT (Netflix, YouTube, Prime Video) a také různé služby VOD a živé streamování poskytované vaší Samsung Smart TV. Je nastaven tak, aby se zobrazoval ve spodní části obrazovky pro snadný přístup.

Jak poznat HDMI ARC

Port HDMI bude na zadní straně televizoru nebo zařízení One Connect označen jako ARC. Většina zařízení One Connect je vybavena portem HDMI-ARC (většinou jde o třetí port HDMI).

Jak vybrat kvalitní reproduktor

Obecně platí, že čím vyšším výkonem se reprák pyšní, tím větší plochu pokryje kvalitním zvukem s minimálním zkreslením. Výkon nejmenších zařízení je do 10 W, rozměrnější přístroje na občasné cestování mívají výkon 11–30 W, silné domácí reproduktory pak diponují výkonem od 31 W nahoru.

Jak dát O2 TV na televizi

Jak instalovat aplikaci O2 TV na Android TVNajeďte šipkou doleva na logo „Aplikace“ a klikněte na něj.Otevře se vám nabídka aplikací a automaticky se vybere tlačítko „Stáhnout další aplikaci“.Šipkou nahoru a poté doleva najeďte na „Vyhledávání“, klikněte a zadejte O2 TV.Automaticky vám najede aplikace O2 TV.

Jak stáhnout aplikaci na televizi

Procházení aplikacíZ plochy Google TV přejděte nahoře na kartu Aplikace.Pokud chcete procházet aplikace, přejetím nahoru nebo dolů vyhledejte různé kategorie.Vyberte požadovanou aplikaci nebo hru.Postupujte podle pokynů na obrazovce a nainstalujte aplikaci nebo ji zakupte.

Co přenáší HDMI

HDMI je standardní rozhraní pro přenos nekomprimovaného digitálního videa, audia a internetu v jednom kabelu. Pomocí HDMI můžete připojit televizi, monitor nebo projektor k multimediálnímu zařízení, tedy například herní konzoli, počítači, notebooku, Android/Apple TV nebo třeba Blu-ray/DVD přehrávači.

Jaký je rozdíl mezi aktivním a pasivním reproduktorem

Typy reproduktorů

Reproduktory dělíme na aktivní a pasivní. Pokud potřebují zesilovač řadíme je do skuúpiny pasivních reproduktorů. Aktivní reproduktory již v sobě zesilovač obsahují a mohou být výkonově srovnatelné. Aktivní reproduktory potřebují napájení, neobejdete se tedy bez nějakého zdroje.

Které televize mají O2 TV

O2 TV můžete sledovat v klasické televizi přes set-top box nebo aplikaci O2 TV v chytré televizi. Podporované jsou Samsung a LG TV vyrobené po roce 2017 a Android TV Sharp, TCL, JVC, SONY, KIVI, Panasonic a Philips s operačním systémem Android 9 a novějším.

Jak zapojit O2 TV přes Wi-Fi

Pokud chcete O2 TV Box připojit přes Wi-Fi, vyberte požadovanou síť ze seznamu a zadejte heslo. Následně potvrďte fajfkou na ovladači umístěnou vpravo dole. Na téhle obrazovce se můžete přihlásit do Google účtu. Tím získáte možnost stahovat do O2 TV Boxu další užitečné aplikace.

Jak nainstalovat na televizi YouTube

Nejprve v televizi či na herní konzoli otevřete aplikaci YouTube. Pokud ji ještě nemáte nainstalovanou, stáhněte si aplikaci YouTube z obchodu s aplikacemi pro vaši televizi nebo konzoli. Přejděte do navigačního panelu na levé straně.

Jak dlouhý může být HDMI kabel

Běžný kabel HDMI může dosáhnout délky 12 až 15 metrů. U kabelů do 5 metrů může kabel kategorie 1 dosáhnout kvalit kategorie 2. Delší kabel může způsobit nestabilitu a blikání na obrazovce.