Proč tuhý šampon?

Jak funguje tuhý šampon

Tuhé šampony

Jejich složení je podobné složení tekutého šamponu, ale s odstraněnou vodou. Obsahují různé povrchově aktivní látky, oleje, parfémy a barviva. Tuhé šampony pění stejně dobře jako tekuté, ale jsou mnohem praktičtější. Jeden kus tuhého šamponu totiž odpovídá dvěma až třem lahvičkám tekutého šamponu.

Jak dlouho vydrží šampon

Šampony, kondicionéry a vlasové masky: Ty vydrží asi jeden rok. Sprchové gely a přísady do koupele: Můžete je používat klidně až tři roky, protože v nich obsažené aktivní mycí substance brání tvorbě bakterií.

Jak vybrat tuhý šampon

Jak ho vybrat aneb nejlepší tuháče v nabídce

A také pozor, jestli vám tuhý šampon/šampuk opravdu sedí, poznáte až po několika týdnech používání. Na co při výběru nezapomenout Na začátek si pořiďte šampon či šampuk v menším balení, případně požádejte o vzorek. Někteří výrobci ho nabízí například na lokálních trzích.
Archiv

Jak se používá Šampuk

Nejdříve samotné vlasy namočte. Po mokrých vlasech pak šampukem několikrát jemně přejeďte a následně vlasy prsty masírujte, dokud se nevytvoří bohatá pěna. Pak už stačí pěnu pod proudem čisté vody smýt a je hotovo. Na rozdíl od mýdla na vlasy nemusíte na konci mytí v kombinaci se šampukem používat kyselý oplach.

Jak se používá mýdlo na vlasy

Mýdlo vmasírujte přímo do mokrých vlasů, od pokožky hlavy až po konečky tak, aby vytvořilo pěnu, která se dostane všude. Promasírujte pokožku hlavy a následně důkladně opláchněte teplou vodou. Nepoužívejte šampon dvakrát, aby se zabránilo voskovým usazeninám na vlasových folikulech.

Jak správně používat kondicionér

Kondicionér nechte působit po dobu určenou výrobcem (většinou do 1 minuty), nakonec pečlivě opláchněte. Bezoplachový kondicionér má lehčí složení. Aplikuje se také po omytí vlasů šamponem, ale už ho nemusíte vymývat. Nejlepší je vetřít ho do ručníkem vysušených vlasů pomocí hřebenu a nechat uschnout na vzduchu.

Jak poznat do kdy je kosmetika

Kosmetika s trvanlivostí kratší než 30 měsíců = již musí obsahovat datum spotřeby uvedené klasicky číslem, a to ve formě D/M/R (den, měsíc rok) nebo alespoň M/R (měsíc a rok), tento údaj může být doplněn symbolem přesýpacích hodin, ale symbol již není nutný, hlavní je číselný údaj.

Jak poznat prošlou kosmetiku

„U krémů se doporučuji zaměřit zejména na konzistenci a pozornost věnujte i jejich barvě. Prošlé řasenky a stíny poznáte podle toho, že se budou drolit, u rtěnek a make-upů dochází často k hrudkovatění,“ popisuje dermatolog Miloš Kravciv z Lékařského domu Praha 7.

Jak vyrobit tuhý šampon

Pro domácí tuhý šampon budete potřebovat:

4 g oleje (mandlový, olivový a další kombinace), 2 g bambuckého másla, 0,5 g proteinu (rýžový či konopný), 10 kapek esenciálního oleje podle osobních preferencí.

Co je to šampon

Šampon (také šampón) je přípravek na mytí vlasů jakožto základního hygienického návyku, při kterém se z vlasů dostávají veškeré nečistoty. Po jeho použití bývá doporučováno použít kondicionér.

Jak často si mýt vlasy

Lidé s mastnými vlasy nebo ti, kteří denně používají přípravky pro péči o vlasy (laky, gely a pod.), by měli zvážit mytí vlasů jednou za 1-2 dny. Lidé se suchými vlasy si mohou vlasy mýt méně často. Lidé s melírovanými nebo vlnitými vlasy by si je měli mýt pouze jednou za 1-2 týdny.

Jak na zničené vlasy doma

Suché vlasy milují oleje, ať už v podobě olivového oleje, mandlového nebo kokosového. Pokud vás trápí třepící se konečky, vetřete do nich trošku kokosového oleje. Účinek ještě umocníte, když vlasy překryjete igelitovým sáčkem a necháte olej působit 20 minut. Poté vlasy důkladně opláchněte vlažnější vodou.

Kdy vyhodit řasenku

Co se týče používané řasenky, dejte jí sbohem nejlépe již po třech měsících. U ní totiž nelze zabránit přenosu bakterií, navíc má sklon vysychat a začít se drolit.

Jak dlouho má trvanlivost barva na vlasy

Trvanlivost vsech barev je 36 mesicu od data vyroby. a podle vašeho návodu v pořádku.

Kdy vyhodit kosmetiku

Make-upy, pudry, tvářenky, rtěnky, oční stíny a laky na nehty. Tekuté make-upy vydrží asi jeden a půl roku, pudříky dokonce několik let. Krémové oční stíny a krémové tvářenky mají po sezoně zhruba po roce. Kajalové tužky, tužky na obočí a konturky používejte maximálně tři roky.

Kam vyhodit starou kosmetiku

Bohužel s jednou lahvičkou nebo tubou lidé většinou dál než k popelnici nedojdou. Pokud máte doma prošlý opalovací krém nebo šampón, budete se muset opravdu vypravit do sběrného dvora. Obsluha vám poradí, kam s ním.

Jak si vyrobit přírodní šampon

Kokosový šampon

¼ šálku domácího kokosového mléka, 1/3 šálku tekutého kastilského mýdla (seženete na internetu nebo v bio prodejnách), ½ lžičky vitaminu E oleje a 20 kapek esenciálního oleje dle vlastního výběru. Pokud máte sušší vlasy, můžete přidat ½ lžičky olivového nebo mandlového oleje.

Jak si vyrobit domácí kopřivový šampon

Kopřivový šampon ze sušených bylin

V litru vody povaříte hrst sušeného kořene kopřivy, 2 hrsti sušené nati kopřivy a půl hrsti sušeného lopuchu. Přecedíte a výluh aplikujete na hlavu po každém mytí. Poté již nesmýváte! Uchovávejte v chladu.

Jak poznat kvalitní šampon

Podle evropského nařízení 1223/2009 je na výrobcích povinné uvádět například výrobce, trvanlivost po otevření (nejčastěji bývá 12 měsíců), informace k použití, varování (pokud existuje riziko, že se spotřebitel při používání přípravku zraní), informace k recyklaci obalu a v neposlední řadě samozřejmě složení.

Jak často střídat šampony

Šampon na poškozené vlasy

Zbaví vás například roztřepených konečků a lámání vlasů. Podle vlasových odborníků bychom měli střídat minimálně dva až tři šampony. S jedním si rozhodně nevystačíte. Vždy používáme jeden šampon na specifický problém a druhý na běžné použití.

Proč si mýt vlasy dvakrát

Druhé mytí je stejně důležité jako první, osobně bych tvrdila, ještě důležitější. Vlasy se při něm otevírají a dochází k vymývání nečistot zevnitř, přičemž právě díky tomu získávají vlasy na objemu a čistotě. Vlasy jsou umyté ve chvíli, kdy odtéká již jen čistá voda.

Jak často mít jemné vlasy

Většina dermatologů se shoduje, že bychom si hlavu měli mít optimálně dvakrát až třikrát týdně. Hodně ale záleží na typů vlasů. Rovné a jemné vlasy vyžadují častější mytí než kudrnaté tvrdé kadeře – u těch stačí klidně i jen jednou za týden.

Jak na Chemlonove vlasy

Používejte vlasové olejíčky

Olej nepatří jen do kuchyně, to se dávno ví. Pokud vás děsí chemlonové vlasy na konci léta, dopřávejte své hřívě v jeho průběhu pečující olejovou proceduru. Každý večer (a klidně i ráno) do konečků vlasů vmasírujte trochu oleje.

Co udělat pro rychlý růst vlasů

Lékaři specializující se na vypadávání vlasů doporučují zařadit také vitamíny na vlasy, které jsou nabité vitamíny a minerály pro posílení růstu vlasů a nehtů. Ve složení hledejte především biotin, hořčík, zinek, vitaminy A, B, C, E či kyselinu listovou nebo pantotenovou.

Jak často měnit řasenku

Řasenky by se měly měnit po dvou až třech měsících.