Z jaké země pochází Fanta?

Odkud je Fanta

Fanta je historicky druhým nápojem firmy Coca-Cola po Coca-Cole. Vznikla v roce 1940 v Německu. Na dovoz sirupu pro výrobu Coca-Coly do nacistického Německa bylo uvaleno embargo, což se společnost rozhodla obejít výrobou nápoje, ke které budou stačit dostupné suroviny.

Kdo vymyslel Fanta

Chutný oranžový nápoj byl původně navržen speciálně pro nacisty. Suroviny pro výrobu Coca-Coly bylo během války obtížné dodávat, manažer společnosti Coca-Cola pro Německo Max Keith proto přišel s novým nápojem, který měl vzniknout z dostupných ingrediencí. A Fanta byla na světě.

Kdo vlastní Fantu

Za dvěma (Spritem a Fantou) stojí prostřednictvím svých národních poboček společnost Coca-Cola, značky Mirinda a 7up patří do stáje PepsiCo.

Co všechno vlastní Coca-Cola

ProduktyCoca-Cola („originál“, Zero, Zero Caffeine Free, Light, Cherry, Life, Vanilla, Caffeine Free)Diet Coke („dietní kola“)Natura.Fanta.Sprite.Nestea.Cappy.Lift.

Kdo je zakladatel Fanty

Josef Fanta, tehdy vědecký pracovník Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti, se ničeho nelekl, pustil se s chutí (nebo to byla mladická nerozvážnost) do práce a 17. května 1963 opravdu Krkonošský národní park oficiálně vznikl. Jeho prvním ředitelem se stal horník Miroslav Klapka.

Kdy vznikla Mirinda

Na trh byla Mirinda uvedena již v roce 1959 a v současnosti je rozšířená asi ve 100 zemích světa. Od roku 2005 se v USA Mirinda z velké části prodává pod značkou Soda Twister Tropicana s výjimkou Guamu, kde Pepsi začal prodávat pod značkou Mirinda v roce 2007 (nahrazující Chamorro Punch Orange).

Odkud je Coca-Cola

Coca-Colu vynalezl roku 1886 lékárník doktor John Stith Pemberton v Atlantě v USA. Název i jeho grafické zpracování ve formě dodnes používaného loga navrhl Pembertonův účetní a sekretář Frank Robinson. Poprvé byl nápoj prodáván za 5 centů v lékárně v Atlantě Willisem Venablem 8. května 1886.

Kdo je majitel Pepsi

PepsiCo
Celková aktiva 92,4 mld. $ (2021) 69,7 mld. $ (2015)
Vlastní kapitál 16 mld. $ (2021) 12 mld. $ (2015)
Zaměstnanci 309 000 (2021)
Majitelé Vanguard Group (7,4 %) BlackRock (5,9 %) State Street Global Advisors (4,4 %)

Proč je Coca-Cola dobrá na žaludek

S jídlem se kyselina v žaludku spotřebovává. "Pokud je jí přechodný nedostatek, například po těžším, tučném jídle nebo také po nedostatečně tepelně upraveném, zkaženém či infikovaném jídle, Coca-Cola působí jako digestivum. Zlepší a urychlí odchod potravy ze žaludku.

Jaká je nová příchuť Fanty

Fanta pro tuto kampaň představuje limitovanou edici nápoje ve variantě bez cukru v odstínech fialové barvy. Příchuť #WhatTheFanta je ideální pro každého, kdo je hravý a rád zkouší nové věci.

Co obsahuje Mirinda

Složení: voda, cukr, pomerančová šťáva z koncentrátu, kyselina uhličitá, regulátor kyselosti (kyselina citrónová), extrakt z pomeranče, aroma, antioxidant (kyselina askorbová), regulátor kyselosti (citrát sodný), stabilizátor (karubin), barvivo (betakaroten a E160e). Použití: Určeno k přímé spotřebě.

Odkud je Kofola

Kofola je sycený nealkoholický nápoj kolového typu, který vznikl v roce 1959 v Československu jako alternativa k tehdy nedostupným konkurenčním nápojům Coca-Cola nebo Pepsi. Nápoj vyrábí česká společnost Kofola a.s. Kofola a.s. višeň, citrus, vanilka, meruňka aj.

Kde se vyrábí Coca Cola v Česku

Dnes se nápoje Coca‑Cola pro Česko a Slovensko vyrábějí v závodě v Praze-Kyjích.

Kdo vlastní značku Gatorade

PepsiCo
Produkty Pepsi, Diet Pepsi, Mountain Dew, 7 Up a Gatorade
Tržní kapitalizace 232 mld. $ (2022) 15,6 mld. $ (2017)
Obrat 86,4 mld. $ (2022) 79,5 mld. $ (2021)
Provozní zisk 11,5 mld. $ (2022) 11,2 mld. $ (2021)

Co se stane když budu pít jen colu

Zlepší se fungování ledvin

Teď, když se vaše tělo už nemusí vypořádávat s nevyslovitelnými látkami obsaženými v cole light, ledviny se mohou vrátit k odstraňování toxinů, stabilizování krevního tlaku a vstřebávání minerálů.

Co pít místo Coly

Nejlepší jsou neslazené vody

Mezi málo známými nápoji s vydatnou náloží kalorií najdete na e-kalkulačce fantu (různé druhy mají 1700-2200 kJ na litr), 7 UP-Seven (1900), Top Topic (1850) nebo tonic (1700). Ale také dost sladké cappy (kolem 1800 kcal) nebo kubíka (1700-2200).

Jakou prichut má Fialová Fanta

Značka: Fanta Grape je pro ty, kteří mají slabost pro fialovou! Svěží, sladká a osvěžující chuť hroznové Fanty je čistá blaženost. Pokud jste fanouškem hladké textury Fanty, budete milovat tuto chuť.

Co je What the Fanta

Uhodnete, jaká příchuť se skrývá v lahvi či plechovce #WhatTheFanta To je hlavní motiv nové kampaně oblíbené nápojové značky z portfolia společnosti Coca‑Cola. Fanta v ní spotřebitele vyzývá, aby se připojili k tajné misi a společně se vydali hledat stopy k nalezení tajných ingrediencí nové limonády bez cukru.

Kdo vlastní firmu Kofola

Kofola ČeskoSlovensko

Kofola ČeskoSlovensko a.s.
Základní údaje
Majitelé Aetos (67,2 %) Radenska (Slovenia) (5 %)
Dceřiné společnosti Kofola Radenska (Slovenia) Studenac Premium Rosa (Poland) Leros Ondrášovka Santa-Trans
Identifikátory

Co znamená logo Kofoly

“ Do roku 2000 zobrazovalo logo Kofoly kávové zrno. Nyní připomíná lístek lékořice. Firma je jedním z nejvýznamnějších výrobců nápojů ve střední Evropě. Působí nejen na českém a slovenském, ale i na maďarském a polském trhu.

Co znamená Coca-Cola

Kola (řidčeji cola) je druh sladkého nealkoholického nápoje syceného oxidem uhličitým, obvykle obarveného karamelem a obsahujícího kofein. Název pochází od názvu oříšku kola, semena kolovníku, který byl původně používán jako zdroj kofeinu.

Odkud je Pepsi

Vyrábí jej společnost PepsiCo se sídlem ve státě New York a další smluvní partneři (v Česku Mattoni 1873). Značka Pepsi vznikla 28. srpna 1898, ale první nápoj byl připraven již roku 1893 lékárníkem Calebem Bradhamem. Název je odvozen z výrazu dyspepsie, protože původní receptura vznikla jako lék na žaludeční potíže.

Co pít místo coly

Nejlepší jsou neslazené vody

Mezi málo známými nápoji s vydatnou náloží kalorií najdete na e-kalkulačce fantu (různé druhy mají 1700-2200 kJ na litr), 7 UP-Seven (1900), Top Topic (1850) nebo tonic (1700). Ale také dost sladké cappy (kolem 1800 kcal) nebo kubíka (1700-2200).

Na co je dobrá Coca Cola

Kola na rozbouřený žaludek

Několik doušků, třeba jen deci Coca-Coly, totiž dokáže uklidnit rozbouřený žaludek po všelijakých gastronomických orgiích, což hrozí mimo jiné právě v tomto období. Tuto zkušenost přitom potvrzuje téměř každý, kdo své střevní a žaludeční potíže v minulosti tímto způsobem léčil.

Co je Nejzdravejsi pít

Nejzdravějším nápojem je čistá voda, která by měla být základním pilířem denního pitného režimu. Uvedl to Tomáš Ulč, nutriční terapeut z EUC Kliniky Plzeň. „Pokud je voda jediným zdrojem tekutin, měla by obsahovat střední obsah minerálních látek, který se pohybuje mezi 200 až 400 mg v litru vody.