Ethereum pasaulis egzistuoja ne tik už savo gimtąjį turtą – eterį. Iš tiesų, daugelis pagrindinių viešųjų „blockchain“ projektų su savo žetonu veikia „Ethereum“ tinkle. Tačiau didžioji dauguma jų vis dar naudoja tik vieną standartą – ERC-20.
Iš tikrųjų yra daugybė kitų simbolinių standartų, kurių kiekvienas turi savo unikalias savybes. Kai kurie yra esamo ERC-20 plėtiniai ar patobulinimai, o kiti turi visiškai skirtingas savybes ir programas.
Šiame vadove apžvelgiame daug skirtingų ženklų standartų, įskaitant kai kuriuos labai naujus ir pažangiausius.
ERC-20
„Ethereum“ ekosistemoje dominuoja ERC-20 standartas. Jį sudaro šešios funkcijos:
Pašalpa: Tai patikrina, ar vartotojo paskyroje yra pakankamai žetonų operacijos kaštams padengti. Trumpai tariant, tai apsaugo vartotojus nuo apgaulės.
Patvirtinti: Tai patikrina žetonų balansą operacijoje pagal bendrą žetonų kiekį. Tai užtikrina, kad niekas negali padirbti žetonų.
BalanceOf: Itin pagrindinė funkcija, paprasčiausiai nurodanti, kiek žetonų yra paskyroje.
Iš viso: Ši funkcija vykdoma tik vieną kartą, pačioje žetono egzistavimo pradžioje. Jis nustato bendrą egzistuojančių žetonų skaičių. Jūs negalite to pakeisti.
Pervedimas: Kaip rodo pavadinimas, tai leidžia išsiųsti žetonus iš pradinio žetonų tiekimo į vartotojo piniginę. Jame nurodomas gavėjo adresas ir perduodamų žetonų skaičius.
Perkelti iš: Tai panaši į perkėlimo funkciją, bet bet kokiems pervedimams po pirminio žetonų paskirstymo, pvz., Vartotojai keičiasi žetonais tarpusavyje.
Išsamesnę ERC-20 apžvalgą rasite čia kitame mūsų vadove.
ERC-223
Tai iš esmės yra ERC-20 standarto atnaujinimas. Šiuo metu ERC-20 žetonus galima siųsti adresais, kurie nepalaiko ERC-20. Tai sukėlė ir tebekelia didžiulį kiekį pamestų žetonų.
Ne visose „Ethereum“ sutartyse priimamas ERC-20. Tačiau problema yra ta, kad nėra prevencinio mechanizmo, kuris neleistų vartotojams siųsti ERC-20 žetonų į tuos adresus. Tinklas patvirtins operaciją ir žetonai pasieks adresą, tačiau kadangi jie nesuderinami, jie visam laikui užšaldomi.
„ERC-223“ yra skirtas tam išvengti, taip pat pateikti kitų patobulinimų. Tai sujungia „Transfer“ ir „TransferFrom“ funkcijas į vieną ir pristato naują funkciją, vadinamą „TokenFallBack“. Tai galima naudoti tik gavus sutartis, kuriose tiksliai nurodoma, kaip elgtis su siunčiamu prieigos raktu. Abi šios naujos funkcijos papildo audito sluoksnį, kuris neleidžia prarasti lėšų. Be to, sujungus abi perdavimo funkcijas, „Ethereum“ tinkle žymiai sutaupoma dujų, taupomi visi vartotojai.
Išsamesnį techninį vadovą ERC-223 rasite kitame mūsų vadove.
ERC-721
Tai yra visiškai atskiras ankstesnių dviejų standartas. ERC-721 atveria nepakeičiamų žetonų (NFT) potencialą, t. Y. Žetonus, kurie nėra vienodi. Priešingai, visi ERC-20 žetonai yra ir turi būti vienodi. Iki šiol žymiausias ERC-721 naudojimo atvejis yra „CryptoKitties“.
ERC-721 atveria NFT ir žaidimo elementų galimybes.
Šis nepakeičiamumas turi didžiulę naudą. Anksčiau visas šifravimo turtas buvo identiškas arba pakeičiamas. Tai buvo gyvybiškai svarbu tokiems pinigams kaip Bitcoin, kur jums reikia visa tai pakeisti ir atrodyti identiškai. Tačiau norint pritaikyti „blockchain“ technologiją kitam turtui, pavyzdžiui, retoms monetoms, vaizduojamojo meno dirbiniams ar žaidimų virtualiems daiktams, nepakeičiamumas yra esminis bruožas.
ERC-777
Tai patobulinimas tiek ERC-20, tiek ERC-223. Kaip ir „ERC-223“, tai padeda išvengti lėšų praradimo, kuris tiek kartų nutiko naudojant „ERC-20“. Užuot sujungę perdavimo funkcijas, ji siūlo vieną naują funkciją, vadinamą Siųsti, kas sumažina dvi operacijas, naudojamas su ERC-20, iki vienos, taip sumažinant išlaidas ir padidinant efektyvumą.
Be to, ji taip pat leidžia siųsti sandorio duomenis kartu su prieigos raktu. Tai savo ruožtu padidina laipsnį, kuriuo šiuos žetonus galima pritaikyti ir siųsti su unikaliais užsakymais.
Per ką nors vadinamą kabliukai, dabar galėsite gauti pranešimus prieš gaudami ERC-777 prieigos raktą. Be to, kabliukai gali užtikrinti tam tikras operacijų sąlygas, pavyzdžiui, priversti imtuvą išleisti tam tikrą sumą tam tikram produktui ar paslaugai..
Bene svarbiausia, kad tai leidžia vartotojams paskirti operatoriai. Tai leidžia jums paskirti adresą, kuris gali siųsti ir įrašyti žetonus savo nuožiūra ir gali būti išjungtas bet kuriame etape. Tai galėtų paskatinti automatizuotus mokėjimus ir daugybę kitų programų.
Trumpai tariant, ERC-777 padeda išvengti lėšų praradimo, taip pat suteikia naujų įdomių sąlygų ir lankstumo.
„ERC-1400“
Tai yra biblioteka kurį sudaro keli saugos žetonų sukurti standartai. Esamų vertybinių popierių, nesvarbu, ar tai būtų akcijų, obligacijų ar pasirinkimo sandorių, simbolizavimas yra kažkas, ko jau daugelį metų tikimasi. „Blockchains“ gali padėti ne tik pakeisti esamas pinigų ir valiutų formas, bet ir užfiksuoti bet kokį saugumą bet kurioje pasaulio vietoje..
Kūrėjai dirbo pagal šiuos standartus, kad tai paverstų „Ethereum“.
Netrukus galėjome pamatyti „Ethereum“ žetonus, atstovaujančius tradiciniams vertybiniams popieriams.
ERC-1410
Tai leidžia naudoti žetonus, kurie visi reiškia tą patį saugumą, tačiau su skirtingomis sąlygomis. Tokios sąlygos, be kita ko, gali apimti uždarymo laikotarpius ar balsavimo teises.
Iš tikrųjų tai yra pusiau pakeičiami žetonai, nes jo atstovaujamas turtas yra identiškas, tačiau pridedami skirtingi metaduomenys.
ERC-1594
Šis standartas siūlo pagrindinį modelį, kurio prireiks bet kuriam saugos ženklui. Kadangi yra keletas priežasčių, kodėl nepavyksta perduoti saugos žetono, šis standartas pristato naujas funkcijas. Pvz., Pasakykite, kad kažkas bando išsiųsti saugos žetoną, kurio jam teisiškai neleidžiama. Tada jums reikia funkcijos, kuri ne tik neleistų to įvykti, bet ir idealiu atveju pateiks priežastį, kodėl operacija nepavyko. ERC-1594 pristato „canTransfer“ ir „canTransferByPartition“ funkcijos, kurios siūlo šią funkciją.
Ši funkcija yra labai svarbi norint, kad saugos žetonai būtų sėkmingi. Jei vartotojai gauna nepavykusius pranešimus be jokio paaiškinimo ir atsižvelgdami į daugybę galimo operacijos gedimo priežasčių, patirtis bus varginanti ir nepatraukli.
ERC-1643
Šis standartas leidžia prie operacijų pridėti dokumentus. Daugelis vertybinių popierių turės su jais susijusius dokumentus, todėl būtina juos laikyti prie žetono. Šis standartas ne tik leidžia šį priedą, bet ir reiškia, kad vartotojams gali būti pranešta apie bet kokius dokumentų pakeitimus.
Standartas naudoja maišos metodą dokumentų saugojimui. „Blockchain“ saugo pasirašyto dokumento maišą kartu su nuoroda, nurodančia viso dokumento ne tinklo grandinę..
ERC-1644
Atsižvelgiant į reguliavimo priežiūrą, būtina, kad saugos žetonai priklausytų nuo reguliavimo institucijų nurodymų dėl netinkamo elgesio. Tai pasiekiama įgyvendinant a valdiklis funkcija, pagal kurią valdiklio adresas gali sąveikauti su žetonais, jei reikia.
Išvada
„Ethereum“ ekosistemos plėtra vyko ir toliau vyksta įspūdingu greičiu. Šie nauji simboliniai standartai, nors ir dar naudojami, dar gali pasirodyti nepaprastai naudingi įgyvendinant ambicijas, susijusias su nepakeičiamais ir saugumo ženklais. ERC-20 standartas sukėlė pirmąją ženklinimo ir naujovių bangą. Tačiau daugiau nei tikėtina, kad šie nauji standartai gali sukelti bangą, nykstančią ankstesnę ekonomikos sutrikimo prasme..