Patikėkite ar ne, bet kadaise investuotojai priėmė sprendimus anksčiau nei dirbtinės baltos knygos ir mėnulio / lambo memai.

Aš esu didelis šalininkas priimti kriptovaliutų ir „blockchain“ projektus, kad jie būtų naudojami realiai – retai dėl spekuliacijų ar šnipinėjimo. Apskritai siaučiančios spekuliacijos užgožia prasmingą švietimą. Tačiau išleidus įvairų projektų skaičių, tik laiko klausimas, kada atsirado projektai, pasiekę „fin“ jų fintech šaknų dalį.

Visi trys pagrindiniai kriptovaliutų tipai – sandoriai, platforma ir naudingumas – mato daugybę projektų yra specialiai skirtas pasyvioms ir investicinėms pajamoms laikyti.

Kadangi kasybos srityje jau yra gausybė turinio ir kadangi tam reikia didelių kliūčių patekti į rinką, palyginti su tradicinėmis pajamomis / pasyviomis investicijomis, sutelkime dėmesį į kai kurias labiau pasiekiamas alternatyvas.

Tradicinės investicijos (ir mūsų draugai IRS) išskiria kapitalo investicijas ir pasyvias investicijas pagal tai, kur investuotojas gauna tiesioginę grąžą. Suvokta grąža pardavimas investicinio turto (tarkime, parduoti ICO žetoną, kai jo vertė padidėjo), laikoma a kapitalo investicijos. Realizuota grąža arba pajamos savarankiškai pirkto ar parduoto turto yra laikoma pajamos ar pasyvios investicijos. Čia aiškiausias tradicinių finansų pavyzdys dividendai iš laikomų atsargų.

Pasyviosios pajamos yra labiausiai ieškoma investicijų forma, nes tai tiesioginis „tavo pinigai dirba tau“ aktualizavimas. Vis dėlto žinoma, kad pasyvias pajamas sunku pasiekti. Nuo „Airbnb“, iki internetinių dienoraščių su partnerių nuorodomis, akcijų dividendų rinkimo, franšizės, nekilnojamojo turto nuomos, pasyvios pajamos yra tikrai sunku išnaudoti ir dažnai tampa mažiau pasyvus, nei numatyta. Be to, pasyvioms pajamoms dažnai reikia didelio išankstinio kapitalo ir, dar svarbiau, laiko, tačiau dažnai gaunama mažiau nei ideali nauda.

Laimei, keli pionieriai iš kriptografinio pasaulio pakreipia bangą ir siūlo keletą skirtingų metodų, panašių į pajamas ir pasyvias investicijas.

* Redaktoriaus pastaba: jūs jau žinote, ką tai pasakys. Antrą kartą, kai pamatėte „redaktoriaus pastabą“, pasiruošėte teiginiui „tai ne investavimo patarimai“. Negalime to pakankamai pabrėžti, kad tai nėra patarimas investuoti ir yra tik informacinis. Kriptovaliutos yra labai nestabilios – uždirbkite / praraskite pinigų naudodamiesi savo tyrimais ir licencijuotų bei patyrusių profesionalių paslaugų teikėjų patarimais.

Skirtingi dividendų gavimo būdai kriptografijoje

Nėra tiksli Kripto pasaulio dividendų palyginimas, tačiau yra keletas skirtingų būdų laikyti kriptovaliutas pasyviai grąžai. Nėra jokių dviejų vienodų projektų šiame procese, todėl būkite atsargūs, kad norint atlikti bet kurį toliau siūlomą metodą reikia atlikti papildomus tyrimus.

Toliau pateikiamas bendrų būdų, kaip kriptovaliuta gali pasiūlyti pasyvias pajamas, sąrašas:

  • Staking – monetos laikymą įrodančios monetos laikymas specialioje piniginėje
  • Pagrindinis mazgas – „Masternode“ valdymas
  • Naudingumo žetonai – laikymo žetonai, skirti periodinėms pajamoms gauti

Staking

Blokų grandinėse ir kriptovaliutose naudojami specialūs algoritmai, vadinami konsensuso algoritmais, matematiškai nustatantys, kuris kitas blokas yra „teisingas“. „Bitcoin“ pristatė populiariausią sutarimo algoritmo tipą, žinomą kaip „Proof-of-Work“. Neabejotinai didelis „PoW“ yra populiariausia sutarimo forma kriptografiniame pasaulyje.

Tačiau vis labiau populiarėjanti antroji sutarimo forma „Proof-of-Stake“ pradeda lėtai, bet užtikrintai. Tai veda mus prie pirmų durų, kuriant pasyvias kriptografines pajamas: kuoliuką.

Vietoj „Proof-of-Stake“ kriptovaliutų kasyba per aparatinę įrangą, nauji blokai sukuriami laikant kriptovaliutas piniginėje. Dalyvis įdeda akcijų paketą (monetas) arba užrakina daugybę savo monetų, kad patikrintų sandorių bloką. Idealiu atveju, kuo daugiau monetų statoma, tuo didesnė tikimybė, kad viena bus apdovanota blokiniu atlygiu.

Kai kurioms monetoms reikalingas visą parą veikiantis ryšys ir maitinimo šaltinis, o kitoms reikia tiesiogine prasme tiesiog laikyti monetas specialioje piniginėje. Remiantis mano tyrimais, NEO atsižvelgia į žemiausią kliūtį patekti į rinką tiek fiskaliniu, tiek kompiuteriniu raštingumu. Tam tereikėjo atsisiųsti oficialųjį Siono miestas NEON piniginę ir perkamą NEO pervedimą iš biržos į minėtą piniginę.

Viskas! Kol aš laikau savo NEO oficialioje piniginėje, jis jau yra įdėtas – nereikia atlikti jokių papildomų veiksmų, ir aš galiu reikalauti savo prisiimto atlygio (GAS) iki kas 5 minučių. Kalbant apie „pasyvią“ pasyvių investicijų dalį, PoS tikrai tinka sąskaitoms.

Tarp kitų kriptovaliutų, dabar siūlančių atlygį per „PoS“ akcijų paketą, yra NEO / GAS, „Lisk“, „Stratis“ ir ARK.

Masternode

Antrasis metodas, skirtas panaudoti kriptografinių valdų pajamų srautus, labiau primena tradicines pasyvias pajamas, nes paprastai tam reikia daug pradinio kapitalo. Vis daugiau šifravimo projektų turi du ar daugiau valdymo sluoksnių – viršutinį, aukštesnės galios sluoksnį arba mazgą, paprastai vadinamą masternode.

Šie masternodai paprastai teikia kai kurie papildomos pagrindinės kriptografinės bendruomenės valdymo pastangos. Keletas pavyzdžių yra aktyvus / pasyvus balsavimas dėl programinės įrangos atnaujinimų, privačių / tiesioginių operacijų tikrinimas ir dalyvavimas bendruomenės renginiuose.

Pagrindinių mazgų turėtojai paprastai apdovanojami gražiai. Pavyzdžiui, brūkšnyje masternodai gauna didžiulį šuolį 45% atlygio už kiekvieną naują bloką. oficiali „Dash“ svetainė teigia, kad „paprastai kiekvienam masternodui mokama maždaug 2 brūkšniai (~ 325 USD) kas 7 dienas“.

Kiek kainuoja jūsų sakomas pagrindinis mazgas? Na, tai priklauso nuo to, apie kurią monetą diskutuojame – tęsti Dashą, masternodą išlaidas 1000 brūkšnių uždarytas nustatytam laikui. Deja, nedaugeliui kripto entuziastų yra apie 325 000 USD skysčio, kurį jie nori susieti su viena moneta.

Naudingumo žetonai

Ši galutinė kategorija atspindi plačiausią projektų asortimentą, nes kiekviena pasyvioji pajamų vertė gaunama iš pagrindinio žetonų naudingumo (ar nesėkmės); pagrindinis skirtumas tarp anksčiau apibrėžto „PoS“ modelio ir šio naudingo ženklo modelio kyla iš to, kuri kriptovaliutos projekto dalis koreliuoja su dividendų sumažėjimu ar padidėjimu.

PoS atlygiai gaunami iš kriptovaliutos protokolas beveik įprastu būdu, o naudingumo žetonų atlygis gaunamas iš kriptovaliutų sandorio tikslas.

Pavyzdys yra decentralizuotas „blockchain“ turto mainai „CryptoBridge DEX“. DEX yra birža, o tai reiškia, kad norėdamas sėkmingai įgyvendinti projektą, DEX siekia ilgalaikio augimo mainų apimties atžvilgiu: kuo daugiau prekybininkų ir kapitalo naudoja DEX, tuo daugiau bus renkami mokesčiai už sandorius. Be to, komanda išplatino pridedamą prieigos raktą pavadinimu „BridgeCoin“ (BCO) „Bitshare“ blokų grandinėje. per viešą kasyklą per šešis mėnesius,

DEX biržoje įsigydami ir kaupdami BCO, turėtojai apdovanojami didžiuliais 50% sandorio mokesčių (po pelno *). Dar įdomiau tai, kad iš „BridgeCoin“ gaunama nauda ne išmokėta „BridgeCoin“, bet sandorių poroje, dėl kurios buvo mokamas operacijos mokestis. Jei DEX prekiaujama tik griežtai „Bitcoin“, „Litecoin“, „Monero“ ir „Ethereum“, kas dvi savaites įgyjamos premijos būtų skiriamos tik „Bitcoin“, „Litecoin“, „Monero“ ir „Ethereum“., ne „BridgeCoin“ – tai puikus būdas pasyviai auginti įvairų portfelį.

Dex / BCO yra tik vienas iš daugelio naudingumo ženklų, tokių kaip COSS, Kucoin, kurių pagrindinė verslo funkcija koreliuoja su dividendų padidėjimu / sumažėjimu. Kai daugiau „blockchain“ komandų skuba ardyti archajiškus verslo modelius, tikėtina, kad vis didesnė suma skirs į dividendus panašias finansines išmokas, susietas su jų verslo modeliu..

Santrauka

Galų gale kriptovaliutų erdvė vis dar primena laukinius Vakarus – nepastovumas ir „clickbait“ antraštės ir toliau dominuos scenoje artimiausioje ateityje. Tačiau lėtai, bet užtikrintai, stabilumas suteiks kelią pasyvių pajamų transporto priemonėms, turinčioms augimo potencialą, skirtingai nei ankstesnė standartinių dividendų era. Kol kas „Proof-of-Stake“, „Masternodes“ ir vis daugiau naudingų žetonų rodo pirmosios pasyvių pajamų kriptovaliutų kartos kelią. Neabejotinai keli iš šių projektų žlugs, tačiau tie, kurie to nepadarys, ateinančiais dešimtmečiais tikrai sumokės lengvą pajamų srautą.