Kas yra Arka?
Arka yra a decentralizuota ekosistema sukurta siekiant padidinti „blockchain“ technologijos pritaikymą vartotojams. „Ark Crew“, save pavadinusi kūrėjų komanda, aiškiai apibūdino jų projektą Baltas popierius kad jie planuoja pritraukti „blockchain“ į mases kurdami „Greitai saugią pagrindinę technologiją“ su „Praktinėmis paslaugomis realiems žmonėms“.
Paprasčiau tariant, įgula kuria smėlio dėžės ekosistema, kurioje įmonės ir kiti vartotojai gali sukurti savo blokų grandinę iš Arkos klono vos keliais paspaudimais. Kad ši ekosistema būtų kuo plačiau prieinama, jie daugiausiai dėmesio skiria geros vartotojo patirties teikimui ir kuo daugiau kitų blokų grandinių ir kodavimo kalbų įtraukimui..
Šiame vadove apimsime:
- Kaip veikia Arka?
- Deleguotas akcijų paketo įrodymas
- Mokesčiai
- Istorija
- Prekyba
- Kur nusipirkti ARK
- Kur laikyti ARK
- Deleguoti balsavimą
- Išvada
- Papildomi resursai
Kaip veikia Arka?
Įgula statosi kelios žymios savybės į ekosistemą – visa tai turi vieningą, pagrindinį tikslą padaryti blokų grandinę labiau prieinamą pasauliui:
- „SmartBridges“
- Alternatyvios programavimo kalbos
- „Push Button“ diegiamos blokinės grandinės
„SmartBridges“ per „Ark“ šerdies platformą sujungs atskiras blokines grandines. Iš esmės „Ark“ tampa tarpininku tarp skirtingų grandinių, leidžiančių jiems bendrauti tarpusavyje ir sukelti įvykius visose grandinėse – ko šiuo metu neįmanoma.
Įjungti „SmartBridges“ grandinėje yra taip pat lengva, kaip įterpti kodo fragmentą.
„SmartBridges“ taip pat gali pasinaudoti tokioms biržoms kaip „Coinbase“ ir „Shapeshift“. Šios platformos gali naudoti užkoduoti klausytojai veikti kaip „SmartBridge“ operacijų terpė, tuo pat metu imant įprastus sandorio mokesčius.
„Ark SmartBridges“ ir užkoduoti klausytojai
Integruojant alternatyvios programavimo kalbos, beveik bet kuris kūrėjas turėtų jaustis patogiai kurdamas „Ark“. Platforma palaiko 18 skirtingų programavimo kalbų
Tu gali naudoti stumti mygtuko diegiamos blokinės grandinės lengvai šakute „Ark“ ir sukurti savo projektą. Šios šakės idealiai tinka pradedantiesiems ir komplektuojamos su komplektuojamomis komplektacijomis. Dar daugiau – grandinės, kurias diegiate per šią funkciją automatiškai turėti „SmartBridges“.
Deleguotas akcijų paketo įrodymas
„Ark“ veikia naudodamas „Delegated Proof-of Stake“ (DPoS) konsensuso algoritmą. Skirtingai nuo „Bitcoin“, kuriame kalnakasiai saugo tinklo operacijas, delegatai saugo „Ark“ tinklą. Yra šimtai galimų delegatų, tačiau ženklų turėtojai nuolat balsuoja už 51, kurie tampa aktyvūs, kalantys delegatai.
Kaip žetono turėtojas, vienu metu galite balsuoti tik už vieną delegatą. The mokestis už balsavimą / nebalsavimą yra tik 1 ARK planuodamas netrukus sumažinti šį mokestį iki 0,02. Taigi. naudinga bent kartą balsuoti už jūsų palaikomą delegatą. Kuo daugiau turite ARK žetonų, tuo galingesnis jūsų balsas.
Garsūs delegatai turi rašytiniai pasiūlymai kuriame jie dokumentuoja, kaip jie veikia. Daugelis populiariausių yra pelno pasidalijimas iš atlygio, kurį gauna sukurdami naujus blokus. Jei balsuosite už atstovą, kuris dalijasi pelną, laikui bėgant jūs iš tikrųjų gaunate dividendus.
Kiti delegatai dalyvauja ketindami finansuoti plėtros projektus, suteikdami rinkėjams akcijų paketą arba teikdami paslaugas tokiose programose, kurios kitaip gali būti nuostolingos. Su jūsų balsu pasirinkimas yra visiškai jūsų pačių pasirinkimas.
Tinklas buvo paleistas su 125 milijonai ARK genezės (pirmojoje) blokoje. Delegatams skiriama po 2 ARK už kiekvieną suklastotą bloką, o blokas padirbinėjamas maždaug kas 8 sekundes.
ARK infliacijos lygis
Darant prielaidą, kad 8 sekundžių blokavimo laikas nesikeis, suplanuota ARK infliacija pirmaisiais metais bus 6,31%, antraisiais metais – 5,93%, o dešimtaisiais metais ji toliau mažės iki 4,02%. Tai yra daug mažiau dramatiškas kritimas nei „Lisk“, tiek „Ethereum“.
8 sekundžių trukmės laikas „Ark“ padaro greitesnį kriptovaliutų operacijų laiką. Palyginimui, „Bitcoin“ blokavimo laikas yra 10 minučių, „Litecoin“ – 2,5 minutės, o „Ethereum“ operacijos paprastai trunka 14 sekundžių.
Anksčiau „Ark“ tinklas galėjo apdoroti 50 operacijų per bloką (TPB). Tačiau „Core v2“ leidimas padidino TPB iki 150, todėl šiuo metu tinklas gali apdoroti 18,75 operacijas per sekundę.
Mokesčiai
Norėdami išsiųsti ARK, iš pradžių turėjote sumokėti 0,1 ARK operacijos mokestį. Išleidus „Core v2“, tinklas naudoja a dinaminė mokesčių sistema. Norėdami užsiregistruoti kaip delegatas, turite sumokėti 25 ARK ir, kaip minėta anksčiau, atiduoti balsą už delegatą šiuo metu kainuoja 1 ARK.
Visi mokesčiai mokami klastotojui, kuris apdoroja bloką, kuriame yra šie mokesčiai.
Istorija
„Ark“ 2016 m. Spalio mėn. Paleido 27 nariai, pasklidę po visą pasaulį. Su komandos nariais nuo Kalifornijos iki Bulgarijos – komanda yra tikrai decentralizuotas. Šiuo metu ją sudaro 23 pagrindiniai nariai.
Įgula buvo viena iš aktyvesnių šifravimo bendruomenės kūrėjų. Nuo savo 2016-ųjų pradžios jie nuveikė gana daug. Jie išleido bandomąją „Ark“ versiją 2016 m. Gruodžio mėn., Pirmąją pagrindinio tinklo versiją – 2017 m. Kovo mėn., O antrąją pagrindinio tinklo versiją pristatė 2018 m. Lapkričio mėn.. Core 2 gyvena visiškai kitoje kodų bazėje ir apima daugybę kitų dalykų, tokių kaip dinaminiai mokesčiai, padidintos operacijos per sekundę (ir operacijos per bloką) ir papildinių sistema..
The planą dar taip pat liko daug. Kitas horizonte: mokėjimo papildinys, mygtukų blokavimo grandinės ir „Ark“ virtuali mašina (skirta išmanioms sutartims).
Varzybos
„Ark“ infrastruktūra labai remiasi trijų senesnių projektų: „Bitshares“, „Crypti“ ir „Lisk“. Tiesą sakant, kai kurie „Ark“ kūrėjai anksčiau buvo kai kurių iš šių projektų kūrėjai. Francois-Xavier (FX) Thoorensas, CTO buvo pagrindinis „Lisk“ kūrėjas 2016 m.
Pagrindinis panašumas, kurį Ark turi su tais ankstesniais projektais, yra DPoS sutarimo algoritmas.
Kadangi „Ark“ dėmesys sutelktas į sąveikumą, projektas konkuruoja su tokiais kaip „ICON“ ir „Wanchain“. Tačiau komandos požiūris į „SmartBridges“ naudojimą gerokai skiriasi nuo šių dviejų kitų požiūrių.
Prekyba
Daugumos kriptovaliutų kainą lemia produkto kūrimo etapai, strateginės partnerystės pranešimai ir bendra rinkos būklė. ARK nesiskiria.
ARK patyrė keletą didelių kainų padidėjimų nuo savo lCO 2016 m. Pirmasis kainų šuolis įvyko 2017 m. Balandžio mėn., Kai kūrėjų komanda išleido biblioteką „Java“ palaikymas ant platformos. „Java“ yra viena iš populiariausių programavimo kalbų, o papildomas palaikymas greičiausiai patenkino daugelį „Java“ kūrėjų, kuriems anksčiau nebuvo leidžiama naudotis platforma. Taip pat kainų padidėjimas buvo mažesnis dėl kiekvienos papildomos kalbos, kuri buvo pridėta 2017 m.
Didžiausias ARK simbolinės kainos padidėjimas (BTC) sutapo su dviem susijusiais įvykiais. 2017 m. Rugsėjo mėn. Įgula išleido darbalaukio piniginės atnaujinimą, kuris pašalino daugelį vartotojų pastebėtų klaidų. Šis atnaujinimas taip pat apėmė partnerystę su „Ledger“ – viena iš populiariausių ir patikimiausių aparatūros piniginių.
USD kaina pasiekė visų laikų aukščiausią lygį – šiek tiek daugiau nei 9,00 USD (~ 0,000659 BTC) 2018 m. Sausio mėn., Kol nukrito su likusia rinkos dalimi. Likusi 2018 m. Kaina praleista laisvuoju kritimu. Netgi „Core v2“ išleidimas neturi jokios įtakos kainai. Šiuo metu galite pasiimti šiek tiek ARK už mažiau nei dolerį.
Bendra kriptovaliutų rinka (t. Y. Bitcoin) greičiausiai turės pasikeisti, kol ARK pamatys teigiamus judesius. Tačiau vis tiek turėtumėte laikyti ausis žemėje, jei norite pranešti apie plėtrą ar partnerystę. Nors ir ne tokie veiksmingi lokių rinkoje, šie etapai gali būti nedideli.
Kur nusipirkti ARK
ARK pirmiausia galima įsigyti „Bittrex“ ir „Binance“ kaip prekybos porą su „Bitcoin“ (BTC). Yra ir kitų biržų, kurios tai palaiko, tačiau jų prekybos apimtys yra žymiai mažesnės nei tų dviejų platformų.
Norėdami įsigyti ARK, pirmiausia turėtumėte įsigyti „Bitcoin“ tokioje platformoje kaip „Dvyniai“. Tada perkelkite savo „Bitcoin“ į „Bittrex“ arba „Binance“. Iš ten galite nusipirkti ARK.
Patikrinkite oficialią svetainę, kad pamatytumėte a visas mainų sąrašas kur moneta yra išvardyta.
Kur laikyti ARK
Lengviausia laikyti ARK vienoje iš piniginių, pateiktų projekto svetainėje. Turite penkis variantus:
Nesvarbu, kurią piniginę pasirinksite, mes jums labai rekomenduojame balsuoti už delegatą. Tai kainavo tik 1 ARK (mažiau nei 1 USD šio rašymo metu). Savo balsą galite naudoti palaikydami delegatą, kuris išmokės dividendus iš jų blokinių premijų, arba tą, kuris dirba su šauniu projektu, kurį norite paremti.
Didžiosios knygos piniginės taip pat palaiko ARK. Naudodamiesi šia parama, galite saugiau saugoti savo žetonus neprisijungę ir vis tiek galėdami naudotis darbalaukio pinigine.
Deleguoti balsavimą
Susikūrę piniginę, turėtumėte balsuoti už delegatą. Yra iš ko rinktis, ir visi jie siūlo skirtingos idėjos / išmokos bendruomenei. Pažvelkime į darbalaukio piniginės procesą.
Pirmiausia turite perkelti keletą monetų į savo piniginę. Iš biržos įsigytą ARK nusiųskite savo piniginėje nurodytu viešuoju adresu.
Siųskite lėšas į savo piniginę naudodamiesi viešuoju adresu.
Turėdami mažiausiai 1 ARK piniginėje, eikite į skirtuką Balsai. Tada spustelėkite Pridėti delegatą. Iššokančiajame meniu Pridėti delegatą galite pasirinkti vieną iš 51 geriausių klastotojų arba įvesti kitą, už kurį norite balsuoti.
Pasirinkite atstovą.
Pasirinkus atstovą, jis turėtų būti rodomas jūsų delegatų sąraše. Būtinai pažymėkite žymimąjį laukelį šalia delegato ir spustelėkite Balsuoti.
Patvirtinkite savo balsą.
Paskutinis dalykas, kurį turite padaryti, yra įvesti savo slaptafrazę ir patvirtinti savo balsą. Viskas. Galite laisvai pašalinti savo balsą arba balsuoti už kitą delegatą, kai tik norite. Vis tiek kiekvieną kartą turėsite sumokėti 1 ARK mokestį.
Išvada
„Ark“ nuolat dirba, kad „blockchain“ pramonėje būtų užtikrinta sąveika ir patogumas. Įgula supranta, kad tokios sudėtingos idėjos, kaip „blockchain“ technologijos, pristatymas į viešumą turi prasidėti nuo pavyzdinio dizaino.
Jei jie ir toliau atliks viską pagal savo įžūlų planą, nėra jokių abejonių, kad ši ekosistema gali būti vienas įtakingiausių „blockchain“ technologijos priėmimo katalizatorių.
Redaktoriaus pastaba: Šį straipsnį Stevenas Buchko atnaujino 18.06.12, kad atspindėtų naujausius projekto pakeitimus.