Kas yra bitų auksas?

Bitų auksas buvo vienas iš pirmųjų bandymų sukurti decentralizuotą skaitmeninę valiutą, kurį 1998 m. Pasiūlė „blockchain“ pradininkas Nickas Szabo. Nors „Bit gold“ projektas niekada nebuvo įgyvendintas, jis dažnai laikomas tiesioginiu Satoshi Nakamoto „Bitcoin“ protokolo pirmtaku..

Nickas Szabo bitų auksas

Bitcoin ir Bit Gold

Yra daugybė „Bitcoin“ architektūros ir „Bit gold“ pasiūlymo panašumų, ypač techniniuose mechanizmuose, naudojamuose sandoriams apdoroti ir decentralizuotam tinklui užtikrinti..

Tiek „Bitcoin“, tiek „Bit gold“ veikia pagal POW pagrįstą sutarimo algoritmą, kuriame skaičiavimo galia išleidžiama kriptografiniams galvosūkiams spręsti. Tada šių galvosūkių sprendimas apdorojamas per Bizantijos toleranciją gedimams (BFT). Galiausiai sukuriama kriptografinė maišos grandinė, siekiant susieti naujausią galvosūkio sprendimą su kito rezultatu ir taip patvirtinti operacijų blokus. Šis operacijų paskelbimo tinkle procesas yra nuoseklus tarp „Bitcoin“ ir „Bit gold“.

Konsensuso karo belaisviai

„Bitcoin“ išskiria dvigubų išlaidų problemą, kurios tuo metu „Bit gold“ pasiūlymas negalėjo padaryti. „Bit gold“ pasiūlyme pareikalauta taikyti Bizantijos metodą, kuris remtųsi tinklo adresų kvorumu, o ne (maišos) skaičiavimo galios kvorumu. Tai padarė „Bit gold“ tinklą pernelyg pažeidžiamą „Sybil“ atakų. Kita vertus, „Bitcoin“ pridėjo blokų patvirtinimus, kad sėkmingai apsisaugotų nuo dvigubo išlaidų.

„Bitcoin“ sėkmingai įgyvendino „Bit aukso“ tikslą ir šiuo metu yra visiškai veikiantis protokolas, nuo 2018 m. Gegužės mėn. Aptarnaujantis maždaug 20 milijonų vartotojų. Abu protokolai sukuria tokias artimas paraleles, kad žmonės dažnai spėja, kad Nickas Szabo yra anoniminis „Bitcoin“ kūrėjas Satoshi Nakamoto. (nepaisant jo neigimo.)

Kodėl buvo sukurtas bitų auksas?

Bitų auksą įkvėpė tradicinės finansų sistemos neefektyvumas ir tauriųjų metalų naudojimas kaip valiuta.

Tradicinis finansų sistemos neefektyvumas

Szabo atkreipia dėmesį į tai, kad pagal tradicinę finansų sistemą šalys turi investuoti daug pasitikėjimo, kad įvyktų sandoriai. Pavyzdžiui, jei kas nors suras brokerį, kad gautų patvirtintą paskolą, kaip dauguma užtikrintų paskolų yra teikiamos per brokerį, ir tada, norėdama priimti paskolą iš finansų įstaigos, įstaiga turi patikėti tam asmeniui grąžinti paskolą, kaip sutarta. Panašiai banko klientai turi pasitikėti, kad jų pinigai yra tinkamai apsaugoti ir kad bankas jų nepasisavina.

pasitikėjimu pagrįsta tradicinė finansų sistema

Sandoriai per pasitikėjimu pagrįstas sistemas palieka galimybę brangiai kainuojančioms problemoms, tokioms kaip sukčiavimas ar vagystės. „Lexis Nexis“ atliktas tyrimas 2009 m. parodė, kad prekybininkai Jungtinėse Valstijose praranda maždaug 190 mlrd. USD per metus dėl sukčiavimo kreditinėmis kortelėmis. Tradicinės finansų sistemos nuolatinės didelės nuostolių išlaidos ir nutildyta architektūra motyvavo Szabo.

Bitų auksas buvo įvestas siekiant pateikti patikimesnį sandorių modelį. Szabo pranešimas 2015 m. „Bitcoin Investor“ konferencijoje padėjo pabrėžti pagrindinį „Bit gold“ tikslą kaip „programinę įrangą, skirtą sumažinti visų šalių pažeidžiamumą viena kitai“.

Paklaustas apie „Bit gold“ tikslą, Nickas Szabo paaiškino: „Aš virtualioje erdvėje stengiausi kuo geriau imituoti aukso saugumo ir pasitikėjimo ypatybes, o svarbiausia, kad tai nepriklauso nuo patikimo centrinio centro. valdžia “. Szabo atsakymas apibūdino apibrėžiančias decentralizuoto tinklo charakteristikas, kurias šiek tiek daugiau nei po dešimtmečio Bitcoin sėkmingai įgyvendino.

Bitų auksas kaip tauriųjų metalų kaip valiutos patobulinimas

Bitų auksas buvo bandymas pakartoti ekonomines aukso savybes (aukso nepamirštama vertė), tuo pat metu gerinant jo saugumo savybes.

Szabo teigia, kad istoriškai auksui trūksta saugumo. Jis nurodo istorinius įvykius, tokius kaip actekų grobimas ispanams ir ispanų grobimas angliškai, kad pripažintų, jog fizinį auksą galima įsigyti jėga. Szabo taip pat aptaria šiuolaikines politines grėsmes, pateikdamas prezidento Franklino D. Roosevelto 1933 m. Vykdomojo rašto pavyzdį, kuriame reikalaujama, kad amerikiečiai atiduotų didžiąją dalį savo aukso federalinei vyriausybei..

„Bit gold“ pasiūlymas buvo revoliucinis, nes jis panaudojo pažangius kompiuterijos mokslo principus (pvz., Šifravimą) kuriant naują, nepatikimą finansų sistemą. Siūlomas decentralizuotas tinklas suteikia žmonėms tam tikrą pinigų suverenitetą, kurio fizinis auksas negalėjo. „Bitcoin“ ekspertas Trace’as Mayeris pinigų suverenitetą asmenims apibūdina kaip „būdą, kuriuo žmonės gali laikyti privačius savo turto raktus“.

Turėti savo turtą iš pirmų lūpų yra tiesioginis aukso įsigijimo tikslas, tačiau decentralizuoti finansiniai tinklai, kaip siūlo „Bit gold“, rodo, kad asmeninę turto kontrolę galima atlikti saugiau, skaitmenizuotai ir nepatikliai..

Bit Gold siūlomos naudos

Nepatikimas Bit Gold finansinis modelis pasiūlė precedento neturinčią naudą vartotojams. Visų pirma, Szabo numatė dvi pagrindines nepatikimos sistemos savybes:

  1. Nepriklausomybė nuo finansinių institucijų

Per decentralizuotą „Bit gold“ tinklą vartotojai galėjo saugiai atlikti sandorius, nereikalaudami pasitikėti ar mokėti finansų įstaigai už šių operacijų administravimą. Pats „Bit gold“ tinklas suteiktų galimybę tiksliai stebėti vartotojų sąskaitų likučius ir tvarkyti teisėtas operacijas. Be to, vartotojai turi asmeninius savo turto raktus (piniginį suverenitetą.)

Šios savybės kartu reiškė, kad sandoriai ir pinigų kaupimas galėjo vykti praktiškai ir savarankiškai, pašalinant finansinių institucijų priklausomybę.

  1. Sklandi operacija per sienas

Tradicinėje finansų sistemoje yra daug silosų. Pinigų siuntimas per sienas gali užtrukti nuo poros dienų iki savaičių. Taip yra todėl, kad bankai turi atlikti labai griežtą ir reguliuojamą pinigų siuntimo į kitas finansų įstaigas procesą, kol šios lėšos pasieks numatytą šalį.

tradiciniai bankų silosai

Decentralizuoti tinklai, tokie kaip „Bitcoin“ ir „Bit gold“, pašalina šiuos silosus ir sukuria galimybę per kelias minutes apdoroti tarpvalstybinius sandorius. Vėlgi, šie privalumai nebuvo realizuoti naudojant „Bit gold“, nes modelis niekada nebuvo įgyvendintas, tačiau šiuo metu jie realizuojami per „Bitcoin“ protokolą.

Paskutinės mintys

Aptardamas tauriųjų metalų ir pasitikėjimu pagrįstų finansų sistemų neefektyvumą, Nickas Szabo pateikia Bit aukso vizija: „Taigi būtų labai malonu, jei būtų protokolas, pagal kurį internete būtų galima sukurti nepamirštamai brangius bitus su minimalia priklausomybe nuo patikimų trečiųjų šalių, o tada saugiai saugoti, perduoti ir ištirti su panašiu minimaliu pasitikėjimu. Bitų auksas “.

Pagrindiniai išsinešimai

  • Bitų auksas buvo pirmasis galimas decentralizuoto finansinio tinklo pasiūlymas.
  • Nickas Szabo sumanė bitų auksą, spręsdamas tradicinės finansų sistemos neefektyvumą ir tauriųjų metalų naudojimą kaip valiutą.
  • Decentralizuotas finansinis tinklas („Bit gold“) galėtų pašalinti finansinių institucijų priklausomybę ir užtikrinti sklandų darbą tarpvalstybiniu mastu
  • Bit aukso viziją Bitcoin įgyvendino praėjus daugiau nei dešimtmečiui, o abu protokolai turi labai panašią architektūrą.

Norėdami sužinoti daugiau, peržiūrėkite Nicko Szabo bitų įrašą savo tinklaraštyje Nenurodytas.