Kas yra brūkšnys?

„Dash“ yra momentinis ir pusiau privatus kriptovaliuta pagrįstas „Bitcoin“ ir „Litecoin“ kodų baze. Tačiau jis apima įvairius pakeitimus ir patobulinimus, kurie jį išskyrė nuo debiuto 2014 m. Projekto kūrėjas Evanas Duffieldas sukūrė „Dash“, kad išspręstų tris pagrindines problemas, kurias jis matė esamame „Bitcoin“ tinkle: privatumas, valdymas ir operacijų greitis. Per pastaruosius ketverius metus „Dash“ tapo viena iš geriausių pasaulio kriptovaliutų, jos rinkos viršutinė riba nuolat patenka į dvidešimt geriausių kriptovaliutų, nepaisant labai konkurencingos rinkos..

Pagrindinis „Dash“ tikslas yra padaryti skaitmeninius grynuosius pinigus patogesnius. Šiuo metu galite siųsti „Bitcoin“ operacijoms internetu ir vertės pervedimams. Tačiau laukiant operacijos patvirtinimo „Bitcoin“ blokų grandinėje, neįmanoma naudoti „Bitcoin“ sandoriams parduotuvėje ar kitiems vertės pervedimams, kuriems reikalingas greitas patvirtinimas..

Dideli „Bitcoin“ mokesčiai taip pat daro prastą pasirinkimą mažesnėms operacijoms, ribojant bendrą jo, kaip skaitmeninės valiutos, naudingumą perkant prekes ir paslaugas. Kaip matysime, „Dash“ siekia išspręsti šias problemas savo naujoviška architektūra.

Šiame vadove mes pasineriame į:

Trumpa brūkšnio istorija

Brūkšnys prasidėjo kaip šakutė iš „Bitcoin / Litecoin“ kodų bazės. Pabrėždamas privatumą ir operacijų greitį, jis iš pradžių turėjo reputaciją kaip neteisėtų sandorių moneta. Pirmosiomis dienomis jis buvo žinomas kaip „XCoin“, tačiau šis pavadinimas netrukus pasikeitė į „Darkcoin“, toliau žaidžiant mintį, kad „Dash“ privatumo funkcijos gali būti naudojamos paslėpti eskiziškas operacijas. Norėdama atsiriboti nuo tamsių monetų asociacijos, bendruomenė galutinai pakeitė pavadinimą „Dash“, „skaitmeninių grynųjų“ portfeliu.

Pirmieji „Dash“ laikai buvo būdingi unikalios valiutos dviejų pakopų architektūros, kuri palengvina greitą operacijų greitį ir monetų maišymą, reikalingą privatumui, dizainas ir kūrimas. Netrukus po to „Dash“ įdiegė decentralizuotą valdymo sistemą, leidžiančią energijos vartotojams balsuoti dėl tinklo plėtros pasiūlymų.

Verslo pasaulyje ketveri metai vis dar yra įmonės kūdikystė. Tačiau sparčiai augančioje ir atsirandančioje kriptovaliutos erdvėje Dashas yra vienas iš senųjų sargybinių. Tai reiškia vieną iš stabiliausios ir nusistovėjusios kriptovaliutos šiuo metu rinkoje. Šį stabilumą iš dalies lemia labai aktyvi „Dash“ vartotojų bendruomenė. Šie vartotojai sukūrė tūkstančius gijų ir komentarų apie projektą Reddit ir „BitcoinTalk“, ir jie pasidalino projektu toli. Nuo sukūrimo „Dash“ nuosekliai įtraukė mazgus į savo tinklą, padidindamas patikimumą ir saugumą.

Kaip veikia brūkšnys?

„Dash“ naujovė buvo dviejų pakopų jos „blockchain“ struktūra. Pirmoji pakopa yra žinoma visiems, kurie studijavo „Bitcoin“, „Bitcoin Cash“, „Litecoin“ ir kitus standartinius darbo kriptovaliutų įrodymus. „Dash“ kalnakasiai yra atsakingi už naujų blokų kūrimą ir blokų grandinės apsaugą. Mainais už kasybos blokus „Dash“ kalnakasiai gauna 45 proc. Atlygio už bloką. Tai priešingai nei „Bitcoin“, kur kalnakasiai gauna 100 procentų blokinio atlygio. Likę 55 procentai bendrosios premijos skiriami kitur, kaip netrukus pamatysime.

Brūkšnys turi vidurkį 2,5 minutės blokavimo laikas, keturis kartus greičiau nei Bitcoin. Kasybai kūrimo komanda sukūrė nuosavą maišos algoritmą, žinomą kaip X11, kuriam reikalingas nuoseklus, pakartotinis maišymas. Įrodyta, kad naudojamas algoritmas X11 30% mažesnės galios nei „Litecoin’s Scrypt“ algoritmas.

Brūkšnių masternodų skaičius (sausio 19 d.)

Masternodų skaičius (sausio 19 d.)

Antroji „Dash“ architektūros pakopa skirta energijos vartotojų sukurtiems serveriams, vadinamiems masternodais. Šie pagrindiniai būdai apdoroja momentinio mokėjimo operacijas, palengvina monetų maišymą ir balsuoja dėl valdymo pasiūlymų. Mainais už šias paslaugas masternodai gauna 45 procentus blokinio atlygio. Bet kas gali sukurti pagrindinį kodą „Dash“ tinkle, tačiau pirmiausia jums reikės įrodykite, kad turite 1000 DASH (šiuo metu atitinka maždaug 90 000 USD).

Minimali 1000 monetų suma yra saugumo priemonė, neleidžianti užpulti „peer-to-peer“ tinklo, vadinamo „a“ Sybil ataka. „Sybil“ atakų metu reikia sukurti daug padirbtų paskyrų pseudonimais, tiek padirbtų sąskaitų, kad sudarytų didžiąją dalį vartotojų, taigi ir įtakotų tinklą. Reikalaujant 1000 DASH sukurti masternodą, būtų nepaprastai brangu įvykdyti „Sybil“ ataką prieš „masternode“ tinklą. Minimalus 1000 DASH privalumas yra tai, kad monetos kaina yra stabili, ir tai užtikrina, kad kai masternodai balsuoja dėl valdymo pasiūlymų, jie yra investuoti į viso tinklo sėkmę..

Kaip „Masternodes“ palengvina momentinius mokėjimus

Viena pagrindinių „Dash“ funkcijų yra „InstantSend“. Kadangi „Dash“ nori būti skaitmeninių pinigų forma, kurią žmonės gali naudoti parduotuvėse, operacijos turi būti patikrintos nedelsiant. Nors 2,5 minučių trukmės blokavimo laikas reiškia, kad standartinės „Dash“ operacijos yra greitesnės nei „Bitcoin“, 2,5 minutės vis tiek yra per ilgai laukti, kol sandoris bus įvykdytas maisto prekių parduotuvėje ar degalinėje. Projekto sprendimas yra „InstantSend“ mokėjimai, patvirtinti tinklo masternodų.

Iš esmės, jūs siunčiate savo operaciją į pagrindinį kodą. Masternode užrakina lėšas, kad jų nebūtų galima išleisti dvigubai, ir išsiunčia patvirtinimą, kai lėšos bus užrakintos. Pats sandoris vis tiek įtraukiamas į knygą kaip būsimo bloko dalis, tačiau kadangi pagrindinis modulis užrakino lėšas, garantuojama, kad už operaciją bus sumokėta. „InstantSend“ mokėjimai gali būti patvirtinti vos per kelias sekundes. Greito patvirtinimo problemos sprendimas yra ne triviali kliūtis kriptovaliutoms. „Dash“ masternodo sprendimas yra vienas iš kelių variantų, kaip greitai apdoroti skaitmeninės valiutos operacijas.

Brūkšnio funkcijos ir pranašumai

Kai kurie privalumai

Įmontuotas monetų maišymas skatina anonimiškumą & Privatumas

Keletas trečiųjų šalių programų teikia „Bitcoin“ monetų maišymo paslaugas, tačiau pagal numatytuosius nustatymus „Bitcoin“ operacijos yra viešai atsekamos. Be to, jei kas nors susieja jūsų tapatybę su jūsų viešuoju adresu, jis gali stebėti jūsų gaunamas ir siunčiamas operacijas. Tai kelia problemų dėl skaitmeninės pinigų sistemos pakeičiamumo ir naudojimo. 2014 m. „Dash“ tapo viena pirmųjų rinkoje esančių privatumo monetų (tais pačiais metais kartu su „Monero“). Tinklas apima įmontuotą monetų maišymą, dėl kurio beveik neįmanoma atsekti operacijų.

„Dash“ savo monetų maišymo paslaugą vadina „PrivateSend“. Svarbiausia, kai norite išsiųsti privačią operaciją, užklausą siunčiate pagrindiniams kodams. Vienas masternodas transliuoja jūsų maišymo užklausą ir suderina jus su kitomis tuo pačiu metu vykstančiomis operacijomis, padėdamas perkelti .1, 1 arba 10 DASH nominalus tarp daugelio vartotojų. Tada pirmasis masternodas perduoda jūsų operaciją kitam masternodui, kur vėl prasideda maišymo procesas, dar labiau sutramdydamas taką.

Masternodai negali tiesiogiai sužinoti išsamios operacijų informacijos, tačiau norint naudoti tokią monetų maišymo sistemą, netiesiogiai reikia, kad pasitikėtumėte „Dash“ tinklu ir „Masternode“ operatoriais. Jei privatumas yra svarbiausias skaitmeninės valiutos rūpestis, „Monero“ ir „Zcash“ daug išsamiau išnagrinėjo tinklo pasitikėjimo ir tapatybės apsaugos klausimus. Tačiau daugumai programų „Dash“ suteikia galimybę montuojant monetas užtikrinti aukštą privatumo ir neatsekamumo lygį.

Decentralizuotas valdymas sušvelnina sunkų šakinį darbą

Anksčiau minėjome, kad kalnakasiai gauna 45 proc. Blokinio atlygio, o masternodai – dar 45 proc. Likę 10 procentų yra skirti plėtrai, rinkodarai ir infrastruktūrai, kad „Dash“ tinklas toliau augtų ir tobulėtų.

Vienas iš iššūkių, su kuriuo susiduria „Bitcoin“ yra bet kuriuo metu, kai vartotojų bazė nesutaria, kaip elgtis keičiant sistemą, rezultatas yra kieta „Bitcoin“ blokų grandinės šakutė. Laikui bėgant tai suskaldė „Bitcoin“ bendruomenę į daugelį mažesnių bendruomenių, įskaitant „Litecoin“, „Bitcoin Cash“, „Bitcoin Gold“ ir net „Dash“. Norėdami išspręsti šią bendruomenės suskaidymo sunkiomis šakėmis problemą, „Dash“ įgyvendino decentralizuotą valdymo modelį.

„Dash Masternode“ informacija (sausio 19 d.)

„Masternode“ informacija (sausio 19 d.)

Brūkšnyje valdymo ir balsavimo sistema, kiekvienas gali pasiūlyti naują funkciją, pakeitimą ar rinkodaros planą, kuris pagerins „Dash“ tinklą. Tada pagrindiniai moduliai balsuoja dėl kiekvieno pasiūlymo. Balsavusių už pasiūlymą skaičius turi viršyti ne balsus bent 10 procentų viso pagrindinio kodo skaičiaus. Pavyzdžiui, šiuo metu yra 4800 masternodų „Dash“ tinkle. Todėl norint, kad pasiūlymas būtų priimtas, bet kuriam naujam pasiūlymui 480 balsų (10 proc. Viso masternodo skaičiaus) reikia viršyti balsų „ne“ skaičių..

Kai pasiūlymas bus priimtas, jis gaus finansavimą iš bendro atlygio. Tokiu būdu „Dash“ teoriškai galėtų balsuoti dėl dabartinės kūrėjų komandos atleidimo, jei bendruomenė nesutiks su komandos kryptimi.

Naudojimo išplėtimas naudojant programą & API

Naujausias „Dash“ architektūros vystymas yra „Dash Evolution“. Kaip projekto tikslo – lengvai naudojamų, momentinių skaitmeninių grynųjų pinigų – dalį reikia aiškiai suprasti, kaip priimti ir atlikti „Dash“ mokėjimus. Projekto svetainėje iššūkis apibūdinamas kaip tai, kad skaitmeninės operacijos yra pakankamai lengvos, kad močiutė galėtų suprasti, ką daryti.

Tuo tikslu „Evolution“ yra API ir mobilioji programa, leidžianti vartotojams atlikti mokėjimus ir internetinėse parduotuvėse priimti mokėjimus nereikalaujant bendrauti su „blockchain“ klientu. Nors dar neįgyvendinti, steigėjai mano, kad tai yra kitas skaitmeninių grynųjų naudojimo lygis.

Gairės

Deja, komanda neatnaujino savo planas nuo 2018 m. birželio mėn. Kaip minėta pirmiau, kitas svarbus projekto etapas yra „Dash Evolution“. Be tik API ir programos mobiliesiems, Evoliucija apima:

  • Bendra failų sistema („DashDrive“)
  • Lengvos kliento piniginės
  • Atnaujintos biudžeto balsavimo ir valdymo sistemos
  • Socialinė piniginė su draugų sąrašu ir daugialypėmis paskyromis

Neaišku, kada bus galima naudotis šiomis naujomis funkcijomis.

Prekyba

Pirmus porą metų DASH turėjo gana nevykusį kainą. Tik 2017 m. Pradžioje DASH kaina pakilo, sprogdindama maždaug nuo 10 USD (~ 0,0105 BTC), kad pasiektų visų laikų bitkoinų lygį – ~ 0,1083 BTC (arba 110 USD). Tai prilygsta 1000 procentų JAV dolerio padidėjimui ir daugiau nei 900 procentų padidėjusiam BTC – vos per tris mėnesius.

Šį ypatingą kainų svyravimą greičiausiai lėmė keli veiksniai. Neabejotinai įtakingiausia priežastis buvo pirmųjų „Evolution“ žingsnių išleidimo datos paskelbimas. Tikėtina, kad šis pranešimas kartu su spekuliaciniu investavimu sukėlė a trumpai išspausti pakelti kainą, didesnę, nei būtų organiškai.

Po 2017 m. Pradžios kainų judėjimo moneta daugiausia sekė bendrą rinką. Tačiau verta paminėti, kad kaina yra linkusi svyruoti labiau nei kiti altcoinai – į abi puses. 2018 m. Lokių rinkoje DASH buvo geresnė nei dauguma altcoins. Šiuo metu jo kaina yra nuo 75 iki 85 USD.

Priėmimas yra „Dash“ žaidimo pavadinimas šiuo metu. Stebėkite „Evolution“ išleidimo pranešimus, nes jie anksčiau turėjo teigiamos įtakos kainai ir yra tiesiogiai susiję su įsisavinimu realiame pasaulyje..

Kur nusipirkti DASH

Keista, kad mažiau žinomos biržos turi didelę DASH prekybos apimtį nei populiaresni jų kolegos. Norėdami gauti didžiausią kiekį, turėtumėte patikrinti „Bithumb“ ir įsigyti monetą su KRW.

Taip pat galite gauti šiek tiek DASH su USD „Bitfinex“ arba su „BTC“ dėl ETH „Binance“.

Kasyba ir masternodai

Išskyrus DASH pirkimą, taip pat galite jį išgauti arba gauti kaip pagrindinį kodą. Nors techniškai monetą galite išgauti naudodamas procesorių / GPU, ji nebe pelninga, todėl turėtumėte tai padaryti naudodami ASIC kalnakasis vietoj to. Netrūksta kasybos baseinų, prie kurių galėsite prisijungti.

Prisimink tapti masternodu, jums reikia įdėti 1000 DASH. Kai tai padarysite, galite paleisti savo pagrindinio kodo serverį arba nustatyti priglobtą pagrindinį kodą. Pastarasis variantas yra geresnis, jei esate netechninės stovyklos dalis.

Kur laikyti DASH

Piniginė, piniginės ir dar daugiau piniginių. DASH numeris piniginės yra iš pažiūros begalinis. Turite „Windows“, OSX ir „Linux“ sistemoms skirtą „Core“ piniginę. Monetą palaiko ir „Exodus“ bei „Jaxx“ programinės įrangos piniginės.

Gal esate labiau aparatūros vaikinas (ar mergina). „Ledger“, „Trezor“ ir „KeepKey“ taip pat palaiko DASH. Galiausiai galite atsikratyti senosios mokyklos oficiali popierinė piniginė. Jūsų galimybės yra begalinės

Išvada

„Dash“ turi tvirtą patirtį ir neįtikėtiną bendruomenę. Per pastaruosius ketverius metus decentralizuotas projekto valdymas padėjo įspūdingai pagerinti unikalią dviejų pakopų tinklo architektūrą. Dėl to „Dash“ pastebėjo stabilų ir nuoseklų augimą, kuris jį išlaikė šalia daugelio altcoinų pakuotės viršaus. Stebėkite šią monetą ateinančiais metais ir tikitės nuoseklaus augimo.

Redaktoriaus pastaba: šį straipsnį 2019 m. Rugsėjo 1 d. Atnaujino Stevenas Buchko, kad atspindėtų naujausius projekto pakeitimus.

Papildomi resursai

Interneto svetainė

Telegrama

Reddit

„Twitter“

Gitubas