Kas yra „Civic“ (CVC)?

„Civic“ yra asmens tapatybės patvirtinimo protokolas, kuris pasitelkia paskirstytos knygos technologiją, kad geriau valdytų skaitmenines tapatybes. Kaip ir „blockchain“ projektuose, kuriuose pagrindinis dėmesys skiriamas vartojimo produktų kokybės patikrinimui, „Civic“ numato saugesnį, pigesnį ir efektyvesnį tapatybės patvirtinimo metodą asmenims ir pramonės šakoms visame pasaulyje..

Įsivaizduokite, kiek kartų jums teko atlikti „Pažink savo klientą“ (KYC) patvirtinimo procesą. Kreipdamiesi dėl naujos darbo, atidarę banko sąskaitą ar dalyvaudami ICO, turite pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir palaukti, kol jis bus patvirtintas. Priklausomai nuo paslaugos, tai gali užtrukti kelias dienas ar savaites, nes organizacijos turi skirti laiko ir išteklių, kad patvirtintų šią informaciją pasenusiomis sistemomis.

„Civic“ siūlo naujo amžiaus šios problemos sprendimą, kai vienas jūsų asmens tapatybės informacijos įvedimas leidžia bet kuriai organizacijai ar tarnybai patikrinti ją „blockchain“, neprašant jūsų du kartus pateikti tų pačių duomenų – asmens tapatybės patvirtinimas, kurį galima perkelti iš vienos tarnybos į kitą.

Šiame „Civic“ vadove apžvelgiame tai, ką turite žinoti, įskaitant:

Kaip veikia pilietinis darbas?

„Civic“ tinkle yra trys skirtingi, tačiau vienas nuo kito priklausantys subjektai: vartotojai, tikrintojai ir paslaugų teikėjai. Vartotojai yra visi, kurie nori naudoti protokolą registruodami tapatybę. „Civic“ tai daro lengvai ir saugiai Saugi tapatybė programa.

Patvirtintojai yra atsakingi už tapatybės tikrumo patikrinimą „blockchain“ paskirstytoje knygoje. Tada jie gali parduoti šią informaciją paslaugų teikėjams, kurie turi patikrinti savo kliento tapatybę, keisdamiesi duomenimis CVC. „Civic“ yra pagrįstas „Ethereum“ blokų grandine ir naudoja pažangias sutartis, kad prižiūrėtų duomenų patvirtinimą ir išmokėjimą už šį darbą..

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=2XDGX41nr1o]

Saugios tapatybės programa

Norėdami pradėti naudotis „Civic“, turite atsisiųsti „Secure Identity“ programą mobiliajame ar žiniatinklio pavidalu (arba abu). Nustatydami programą, įvedate įvairią asmens tapatybės informaciją, įskaitant savo vardą, adresą, socialinio draudimo ar mokesčių identifikavimo numerį, paso numerį, vairuotojo pažymėjimą ir kt. Nenaudojant vartotojo vardų ir slaptažodžių, daugiakomponentė biometrija, pvz., Pirštų atspaudų nuskaitymas , apsaugokite programą, kad galėtumėte ją visiškai kontroliuoti.

Programa taip pat šifruoja asmeninę informaciją privačiu raktu, kurį išduoda trečiosios šalies piniginė. Šis šifravimas suteikia buferį tarp „Civic“ ir jo vartotojų, suteikdamas jums ramybę, kad „Civic“ be jūsų sutikimo nepasieks asmens tapatybės informacijos.

Tiesą sakant, „Civic“ tiesiogiai nesaugo jokios asmeninės informacijos „blockchain“. Vietoj to, jis saugo šios informacijos patvirtinimus. Saugant nuorodas į duomenis, o ne į pačius duomenis, užtikrinama, kad jūs visada kontroliuojate savo neskelbtiną tapatybės informaciją, kartu pateikdami įrodymus, kad tikrintojai patvirtino jūsų duomenų tikrumą.

pilietinė programa

Pilietinio saugumo priemonės

Saugi tapatybės platforma ir ekosistema

Kaip jau praėjome anksčiau, patvirtintojai ir paslaugų teikėjai sudaro kitą tinklo pusę. Kadangi „Civic“ programa talpina vartotojus iš anksto, patvirtintojai ir paslaugų teikėjai yra atsakingi už išorines paslaugas. Šios paslaugos apima tapatybės patvirtinimą ir KYC patvirtinimą.

pilietinės tapatybės sistemos diagrama

Pilietinės tapatybės sistema

Tikrintojai yra atsakingi už tinklo tapatybės patikrinimą tiek blokų grandinėje, tiek paslaugų teikėjams. Jei norite pateikti asmens identifikavimo informaciją paslaugų teikėjui (pvz., Keityklai, bankui ir kt.), Atitinkamą informaciją iš „Civic“ programos pateikite patvirtinimo sutarčiai. Šios pažangios sutartys veikia kaip sąlyginio deponavimo paslaugos sandoriui ir teikia tikrintojams tapatybės duomenis. Patvirtinę, kad informacija yra autentiška, tikrintojai ją maišo tinkle.

Į ką reikia atkreipti dėmesį: tikrintojas gali būti pats paslaugų teikėjas, o jei vartotojo tapatybė pirmą kartą pasiryš tinklui, greičiausiai taip ir bus. Be to, norėdami patvirtinti vartotojo tapatybę, tikrintojai turi palyginti savo informaciją su kitu šaltiniu (pvz., Viešaisiais įrašais, finansiniais įrašais). Pavyzdžiui, vyriausybė pateiktų daug informacijos kaip tapatybės patvirtinimo priemonė.

CVC žetonas ir pilietinė prekyvietė (tapatybė)

Patvirtintojui patikrinus tapatybės informaciją, kiti paslaugų teikėjai gali nusipirkti prieigos prie šios informacijos teises vartotojo, turinčio CVC, „Civic“ įrankio ženklą, vardu. Patvirtintojai taip pat gali parduoti teises į informaciją, gavę vartotojo sutikimą, „Civic Marketplace“, neseniai pažymėtame prekės ženklu Tapatybė. Kai paslaugų teikėjas moka už tapatybės informaciją, CVC įtraukiama į patvirtinimo sutartį. Kai patvirtintojas pateikia asmens tapatybės informacijos įrodymą, mainais jis ir vartotojas gauna CVC. Ši paslauga taip pat yra lanksti, nes tikrintojai gali pasirinkti ir pasirinkti informaciją, kurią reikia patikrinti pagal paslaugų teikėjo prašymą.

Tarkime, paslaugų teikėjui, kaip ir kredito balų įmonei, reikia prieigos prie kliento kredito istorijos ir banko sąskaitos informacijos. Bendraudamas su vartotoju, paslaugų teikėjas pateiktų prašymą pateikti duomenis ankstesniam tikrintojui, galbūt kredito kortelių įmonei, bankui ar kitai finansų įstaigai. Šis tikrintojas iš blokų grandinės atgaus prašomos informacijos maišos, kad patvirtintų informaciją, kurią klientas šiuo metu pateikia. Jei viskas patikrinama, tikrintojui mokama už šias paslaugas (kaip ir vartotojui), o paslaugų teikėjas patvirtina kliento tapatybę.

Piliečių komanda ir gairės

Įkūrėjas ir generalinis direktorius Vinny Linghamas yra nuoseklus verslininkas, turintis daugiau nei dešimties metų elektroninės prekybos patirtį. Bitcoin fondo narys, jis taip pat yra vienas iš ryklių „Shark Tank“ Pietų Afrika.

Jonathan Smith, projekto CTO ir vienas iš įkūrėjų, turi daugiau nei 15 metų patirtį kuriant, techninę analizę ir valdant tokiems subjektams kaip „Deloitte“ ir „RBS“..

pilietinė komanda

Piliečių steigėjai

„Civic“ savo internetinėje ir mobiliojoje programoje jau turi veikiantį produktą. Jei norėtumėte šiandien, galėtumėte pateikti informaciją tinklui patvirtinti, jei tik yra patvirtintojas, kuris ją patvirtins. Trečiąjį 2018 m. Ketvirtį komanda pakeitė „Civic Marketplace“ tapatybę, taip pat įgyvendino išmaniąsias sutartis ir pridėjo paramą „fiat“ tarifams.

Panašu, kad komandos dėmesys nuo pagrindinio „Civic“ pasiūlymo persikėlė į „Identity“ rinką. planas paskutiniam 2018 m. ketvirčiui apėmė „Identity“ ir „Validator Toolkit“ teikimą. Tačiau atrodo, kad nė viena iš tų užduočių dar nebuvo įvykdyta.

2019 m. Komanda planuoja sukurti „Requester“ ir „Credential Wallet“ įrankių rinkinius. Jų pagrindinis tikslas yra, kad „Identity“ būtų visiškai paleista kažkada antrame ketvirtyje.

Konkurentai

Kadangi „Civic“ yra tapatybės valdymo sprendimas, tai du didžiausi „blockchain“ konkurentai yra „SelfKey“ (KEY) ir RAKTAS (TKY). Kaip tikriausiai supratote, didžiausias „Civic“ skirtumas nuo kitų dviejų yra žodžio „key“ nebuvimas. Anekdotai, nors visi trys projektai orientuoti į tapatybės valdymą, jie eina tai skirtingais būdais.

„Civic“ ir „SelfKey“ naudoja „Ethereum“ blokų grandinę, o „THEKEY“ sėdi ant NEO. Nenuostabu, kad THEKEY daugiau dėmesio skiria Azijos rinkai nei kiti du. „Civic“ taip pat pabrėžia biometrinių duomenų naudojimą, kurio kiti du konkurentai nedalija.

Prekyba

CVC žetonų prekybos istorija nuvylė, net turint omenyje dabartinę meškų rinką. Pasiekęs 0,65 USD (~ 0,000183 BTC), visų laikų aukščiausią BTC vertę, praėjus vienam trumpam mėnesiui nuo paleidimo, jis nieko nedarė, bet krito. Nors CVC USD vertė per 2017 m. Bulių rinką pakilo, jo BTC vertė neprilygo buvusiai aukštai, o tai rodo prastesnius rezultatus nei likusi rinkos dalis..

Net labai populiarus (ir greičiausiai brangus) „Identity.com“ pirkinys 2018 m. Liepos mėn. Negalėjo padėti kainos. CVC kaina šiuo metu yra apie 0,05 USD (~ 0,0000141 BTC).

CVC vertę gauna iš veiklos „Identity“ rinkoje. Kol šis produktas pradės veikti, sunku pastebėti, kad kaina padidėtų. Tačiau naujienos apie partnerystę su žymia korporacija ar vyriausybės subjektu gali suteikti šiam projektui reikalingą pradžią.

Kur nusipirkti CVC

Binansas dominuoja CVC rinkoje, sudarantis beveik 50 procentų žetono 24 valandų apimties BTC arba ETH. „Bittrex“ ir „Huobi“ yra dar du populiarūs variantai.

Kur laikyti CVC

Kaip ERC20 žetoną, CVC galite laikyti „Ethereum“ piniginėje. Jūsų pasirinkimai apima „MyEtherWallet“, „Ledger Nano S“, „Trezor“ ir „MetaMask“.

Paskutinės mintys

Naudojant „Civic“, daugkartinio naudojimo KYC ir asmens tapatybės informacija gali supaprastinti bet kurios susijusios paslaugos tapatybės patvirtinimą. Paslaugų teikėjams nereikia išleisti pastangų ir pinigų, kad patikrintų vartotojo tapatybę. Kol tinkle esantis tikrintojas atliks jiems reikalingą darbą, jiems „Civic“ reikia mokėti tik mokestį, kad informacijos procesas vyktų realiu laiku. Vartotojai taip pat neprivalo persiųsti tos pačios informacijos skirtingoms organizacijoms nenuilstamai, taupydami papildomą laiką ir pastangas.

Už viso to slypi didesnio tapatumo saugumo ir vientisumo pažadas. „Civic“ programos šifravimo ir biometrinio užrakinimo mechanizmai suteikia vartotojams galimybę visiškai kontroliuoti savo tapatybę, o paties „blockchain“ šifravimas ir paskirstytas pobūdis apsaugo šią informaciją nuo vagystės ir poveikio be vartotojo sutikimo..

Redaktoriaus pastaba: šį straipsnį Stevenas Buchko atnaujino 19.1.19, kad atspindėtų naujausius projekto pakeitimus.

Papildomi pilietiniai ištekliai

Interneto svetainė

„Twitter“

Telegrama

Reddit

Tinklaraštis