Kas yra Elastos?
Elastos yra a „blockchain“ valdomas internetas kurioje jūs visiškai valdote savo skaitmeninį turtą. Tai, kaip kūrėjas, apima jūsų knygas, filmus, žaidimus ir tt Arba kaip vidutinis vartotojas, jūsų duomenys.
https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js
Projekto komanda mano, kad „Ethereum“ ir kitoms „DApp“ platformoms kyla masto apribojimai. Jie teigia, kad jie puikiai tinka išmanioms sutartims, tačiau yra lėti, nelankstūs ir nepatogūs visoms programoms. Iš esmės „Elastos“ yra decentralizuotų programų (DApps) platforma, kuri išsprendžia šias problemas.
Šiame vadove aptarsime viską, ką reikia žinoti apie projektą, įskaitant:
- Kaip veikia Elastos?
- „Elastos“ žetonas (ELA)
- Komanda & progresas
- Prekyba
- Kur nusipirkti ELA
- Kur laikyti ELA
- Išvada
- Papildomi resursai
Kaip veikia Elastos?
„Elastos“ ne tik suteikia jums visas skaitmeninio turto nuosavybės teises, bet ir neprivalo (arba negalite) prisijungti prie interneto, kai naudojate „DApps“. Vietoj to, visi DApps veikia išmaniajame žiniatinklyje. Šis atskyrimas apsaugo jus nuo kenkėjiškų programų ir kitų skaitmeninių išpuolių, dėl kurių galite pavogti duomenis ir (arba) turinį.
Be to, platforma pritaikyta mobiliesiems. Ir galite paleisti tinklo DApps beveik visose operacinėse sistemose („Android“, „iOS“, asmeniniuose kompiuteriuose ir kt.). Peržiūrėkime infrastruktūrą, kad tai įvyktų.
Keturi stulpai
Elastos susideda iš keturi stulpai kurios leidžia atskirti tinklą ir platformos lankstumą. Šie ramsčiai yra „Blockchain“, „Runtime“, „Carrier“ ir programinės įrangos kūrimo rinkinys (SDK)..
„Blockchain“
„Elastos Blockchain“ atskiria programos funkciją tarp kiekvienos programos pagrindinės grandinės ir šoninių grandinių. Pagrindinė grandinė rūpinasi pagrindinėmis operacijomis ir pervedimais, o kiekviena šoninė grandinė vykdo išmaniąsias DApps sutartis.
Šoninės grandinės taip pat turi keletą kitų privalumų. Kaip klientas, galite pritaikyti savo sutarimo mechanizmą kiekvienoje šoninėje grandinėje ir taip pat platinti šoninės grandinės žetonus. Be to, vartotojai gali perduoti šiuos žetonus per šoninius tinklus ir į pagrindinę grandinę.
Veikimo laikas
Tipiškos „DApp“ platformos vykdo išmaniąsias sutartis ir vykdo susijusias programas tiesiai „blockchain“. Ši strategija kelia problemų, kai bandote naudoti DApp mobiliajame įrenginyje. Kita vertus, „Elastos“ paleidžia DApps su vykdymo aplinka, tačiau vis tiek naudoja „blockchain“, kad įgalintų išmaniąsias sutartis.
„Elastos Runtime“ suteikia jums lankstumą paleisti DApps ne „Elastos“ operacinėje sistemoje. Tinklas apima „Android“, „iOS“, „Windows“ ir „Ubuntu Linux“ vykdymo aplinkas. Nors DApps veikia šiose operacinėse sistemose, jie neturi prieigos prie jūsų skaitmeninio turto, išsaugodami jūsų nuosavybę.
„Elastos“ architektūra
Vežėjas
„Elastos Carrier“ yra decentralizuota projekto „peer-to-peer“ interneto paslauga. Panašiai kaip ir kiti decentralizuoti interneto projektai, jūs galite išnuomoti savo skaičiavimo galią ir saugojimo galimybes kitiems vartotojams.
Šis ramstis yra tinklo DApps pagrindas.
Programinės įrangos kūrimo rinkinys (SDK)
„Elastos SDK“ sujungia programas su išmaniuoju žiniatinkliu, o tai ypač naudinga ne „Elastos“ programoms. Naudodamos SDK, šios programos gali gauti savo ID ir pasiekti „Smart Web“ nenaudodamos „Elastos“ virtualiosios mašinos.
„Elastos“ žetonas (ELA)
ELA yra „Elastos“ tinklo valiuta. Galite juos naudoti bet kuriai sistemos veiklai, pavyzdžiui, investuoti į skaitmeninį turtą, prekybai ar mokėti mokesčius.
Tokio ženklo ekonomika ir paskirstymas yra sudėtingas. Komanda nukaldino 33 milijonus ELA blokelyje „Genesis“, o didelę jų dalį investuotojai užrakino norėdami gauti palūkanų. Šie atlygiai svyruoja nuo 4 iki 6 procentų, priklausomai nuo užrakinimo trukmės. Komanda taip pat rezervavo pusę simbolinio tiekimo žmonėms, prisidedantiems prie ekosistemos, apdovanoti.
Be to, tinklas sukuria ELA 4% metine infliacija per procesą, vadinamą sujungta kasyba.
Sujungta kasyba
Sujungtoje kasyboje tiek „Bitcoin“, tiek „Elastos“ blokų grandinės vienu metu pasiekia blokinį sutarimą. Ir „Bitcoin“ veikia kaip „Elastos“ pirminė grandinė. Šis kalnakasybos būdas yra naudingas kalnakasiams, kurie dabar gali pateikti darbo įrodymą abiem grandinėms nenaudodami papildomos skaičiavimo galios.
Sujungta kasyba taip pat teikia didelę naudą „Elastos“. Kai vis daugiau „Bitcoin“ kalnakasių pereina į suliejimo kasyklų BTC ir ELA, padidėja „Elastos“ tinklo maišos galia, todėl jis tampa mažiau jautrus 51 proc. Atakai. Maišos galios padidėjimas yra ypač svarbus naujesniems projektams, kurių tinkle kol kas gali nebūti daug kalnakasių.
Komanda & progresas
Elastosas prasidėjo kaip vienas iš įkūrėjų Chen Rongo idėjos 2000-aisiais, kai jis paliko „Microsoft USA“ grįžti į Kiniją. Nors platforma iš pradžių neturėjo „blockchain“ ryšių, „Rong“ vis dar numatė platformą, kurioje jos programos ir paslaugos tiesiogiai nesijungė prie interneto.
Tik 2017 m. Birželio mėn. „Bitmain“ generalinis direktorius Jihanas Wu tapo angelų investuotoju, o projektas iš tikrųjų pradėjo formuotis „blockchain“ valdoma platforma, kokia yra šiandien..
Nuo tada daugiau nei 50 žmonių komanda užmezgė daugybę partnerių ir sukūrė „Elastos Carrier“ dalis. Jie taip pat pristatė savo maitinimo tinklą 2017 m. Gruodžio mėn., Tačiau jis dar nėra prieinamas visuomenei.
Komanda glaudžiai bendradarbiavo su NEO ir Bitmain taip pat sudarant „Kinijos G3“. Kurio tikslas yra kartu sukurti visiškai decentralizuotą ekonomiką ir išmanųjį internetą.
Žiūrint į „Elastos“ griežtai kaip į „DApp“ platformą, ji tiesiogiai konkuruoja su „EOS“ ir „Ethereum“. „Elastos“ ir „EOS“ apima SDK, kad būtų galima integruoti tradicines programas su „blockchain“. Tačiau EOS neturi savo vykdymo aplinkos. Antram palyginimui „Ethereum“ turi vieną grandinę, kurioje vykdo visas sumanias sutartis, o „Elastos“ turi pagrindinę grandinės / šalutinės grandinės struktūrą, išdėstytą aukščiau.
„Aelf“ yra mažesnis projektas, turintis daugybę tų pačių savybių kaip „Elastos“. Bandydamas būti „Blockchains Linux“, Aelf taip pat naudoja šoninius grandines kiekvienai DApp platformai. Tačiau jis naudoja kitokį sutarimo algoritmą – „Delegated Proof of Stake“ (DPoS)..
Prekyba
ELA prekyba prasidėjo tik šių metų pradžioje. Kriptovaliutos kaina per pastaruosius keturis mėnesius išliko gana stabili. Netrukus po ICO kaina pasižymėjo tipišku trumpalaikiu nepastovumu, o vasario pabaigoje ji pakilo iki visų laikų aukščiausio lygio – 91,56 USD (~ 0,00879 BTC). Vasario 22 d. Palūkanų atlyginimo terminas greičiausiai sukėlė šį padidėjimą. Po šio nutraukimo iš apyvartos tiekimo išėjo nemažas kiekis monetų, o tai privertė didinti kainą.
Po to kaina stabiliai krito iki kovo mėn. Tačiau nuo balandžio iki šiandien ELA stabiliai pakilo iki dabartinio 41,43 USD (~ 0,00555 BTC) lygio.
baseUrl = „https://widgets.cryptocompare.com/“;
var scripts = document.getElementsByTagName („scenarijus“);
var embedder = scenarijai [scenarijai.length – 1];
(funkcija (){
var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);
if (appName == ””) {appName = ”local”;}
var s = document.createElement („scenarijus“);
s.type = „text / javascript“;
s.async = tiesa;
var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / moneta / diagrama? fsym = ELA&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP “;
s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? „&“:„? “) +„ App = “+ appName;
embedder.parentNode.appendChild (s);
}) ();
Kaip ir daugumoje kriptovaliutų, sėkmingi plėtros etapai ir partnerystės pranešimai gali turėti teigiamą kainos poveikį. Vis dėlto būkite atsargūs. Nors užrakinimo laikotarpiai yra 1-3 metai, tie žetonai, vėl patekę į apyvartą, darys tam tikrą spaudimą kainai. Tą patį padarys ir 4% infliacijos lygis.
Kur nusipirkti ELA
Šiuo metu jūsų ELA pirkimo galimybės yra ribotos. Galite nusipirkti su USDT, BTC ar ETH Huobi. Bet viskas apie tai.
Jei nesuprantate, kaip gauti šias monetas, pirmiausia turėtumėte perskaityti mūsų „Bitcoin“ pirkimo ir „Ethereum“ pirkimo vadovus..
Kur laikyti ELA
„Elastos“ komanda sukūrė oficiali piniginė turėtumėte laikyti savo ELA. Šiuo metu jį galima įsigyti tik internete, tačiau jis reaguoja į mobilųjį telefoną, todėl vis tiek galite jį naudoti savo telefone.
Išvada
„Elastos“ yra decentralizuota interneto ir DApp platforma, suteikianti galimybę valdyti savo skaitmeninį turtą. Komanda tikriausiai apibūdina tai geriausiai:
Elastos = Patikima knyga + Išmaniosios sutartys + DAPS ir pinigai, iš kurių galima gauti pajamų
Siekdamas pagerinti kitų tinklų mastelio ir lankstumo problemas, tinklas yra aiškiai sukurtas DApp našumui. Norėdami tai pasiekti, mobiliesiems optimizavimui jis dažniausiai naudoja šonines grandines ir vykdymo laiką.
Dar yra šiek tiek laiko, kol pamatysime, kad visa „Elastos“ vizija išsipildys. Tačiau panašu, kad partnerystė su NEO ir „Bitmain“ numato teigiamas naujienas ir daug platesnius ateities planus.