Kas yra „Factom“?

„Factom“ yra a „blockchain“ protokolas kuris atskiria „blockchain“ technologijos nekintamumą nuo valiutų, kurios paprastai yra susijusios su ja. Tai leidžia įmonėms lengviau ir pigiau saugoti duomenis „blockchain“.

„Factom“ bando išspręsti tris pagrindines „Bitcoin“ tinkle pastebėtas problemas:

  1. Greitis – Vienam patvirtinimui Bitcoin operacijos trunka mažiausiai 10 minučių. Prieš pilnai apdorojant operaciją, kai patvirtinamas 6 patvirtinimų bendruomenės standartas, daugelis jų trunka daugiau nei valandą.
  2. Kaina – Bitcoin operacijų mokesčiai didėjo ir gali didėti toliau, kai į tinklą patenka daugiau operacijų.
  3. Pripūtimas – Naudojant 1 MB blokų dydį, ribojamas galimų operacijų skaičius per sekundę. Net atskirto liudytojo („SegWit“) ir „Lightning Network“ diegimas gali būti nepakankamas patobulinimas, siekiant pažaboti „Bitcoin“ mastelio problemas.

Be to, dokumentai ir duomenys, saugomi naudojant „Factom“ gali būti lengvai audituojamas o tai dar labiau sumažina išlaidas, reikalingas įmonėms turėti saugią ir tikslią duomenų saugyklą.

„Factom“ yra ypač naudinga įmonėms, kuriose svarbūs duomenys reguliariai keičia savininką. Tokie dokumentai kaip žemės dotacijos ir Medicininiai įrašai turi būti užtikrintas tikslumas, kai jie pereina nuo vieno asmens prie kito. Duomenų saugojimas „blockchain“ suteikia šioms įmonėms didžiulę vertę. Popierinių įrašų tvarkymas yra brangus, o tradicinė skaitmeninė saugykla yra pažeidžiama dėl piktybinio klastojimo. „Factom“ išsprendžia abu šiuos klausimus.

Šiame „Factom“ vadove apžvelgsime:

Kaip veikia „Factom“?

„Factom“ naudoja du žetonus tinkle:

  1. Faktoidai
  2. Stojimo kreditai

Faktoidai (FCT)

Faktoidai „Factom“ turi savo grandinę ir gali laisvai prekiauti, kaip ir dauguma kitų kriptovaliutų. Šios monetos decentralizuoja sistemą ir neleidžia vartotojams šlamšti tinklo.

„Factom“ serveriai „Factoids“ gauna kaip atlygį už tinklo išlaikymą. Tinklas išleidžia šias išmokas fiksuotu tarifu (~ 73 000 per mėnesį) nepriklauso nuo jų kainos.

Stojimo kreditai (EC)

Pirkdami galite naudoti „Factoids“ Stojimo kreditai per protokolą. Įrašų kreditai nėra perleidžiami ir juos galite naudoti tik mokėdami už įrašus arba balsuodami už „Authority“ mazgus.

Kadangi jų vertė yra nedaug, jūs galite saugoti įvesties kreditus mažai saugioje zonoje, rizikuodami, kad vagys juos pavogs.

Norėdami pridėti duomenų prie „Factom“ blokų grandinės, turite išleisti įėjimo kreditus. Kai išleidžiate stojamąjį kreditą, tai yra faktai, kuriuos anksčiau pirkote pašalinta iš sistemos (Sudegė AKA).

Atskyrus faktoidus nuo įėjimo kreditų, „Factom“ atsiveria vartotojams, kurie arba nesupranta, arba nenori naudoti kriptovaliutos. Jie gali paprasčiausiai nusipirkti pradinius kreditus pasirinkta valiuta. Tada „Factom“ perka „Factoids“ iš atviros rinkos ir juos degina, kad padengtų pirkimą.

„Factom“ tinklas

Kiekvienas jūsų pateiktas įrašas turi grandinės ID. Grandinės ID nustato, kuriame pogrupyje turėtų būti įrašas. Įrašų maksimalus dydis yra 10 KB, bet galite naudoti kelis įrašus susieti didesnius failus.

Įrašų seka sudaro a Grandinė. Grandinė registruoja įrašų tvarką, paliekant audito seką. Paprasčiau tariant, Grandinės yra kaip aplankai, o įrašai – kaip failai, kuriuos dedate į aplankus.

„Factom“ įrašai

Grandinė yra įrašų seka.

An Įėjimo blokas yra visų įrašų maišų grupė su tam tikru grandinės ID. Svarbu pažymėti, kad įrašo bloke yra tik maišos, o ne tikrieji įrašų duomenys.

Kiekvieną minutę federaliniai serveriai sukuria a Katalogo blokavimas sugrupuodami įrašų blokų maišas nuo to laiko.

„Factom“ įrašų blokai

Įrašų blokuose yra tik įrašų maišos.

Suformavus 10 katalogų blokų (kas 10 minučių), maišos iš tų katalogų blokų yra pritvirtintos prie „Bitcoin“ blokų grandinės. Institucijos mazgas, kuris atlieka šį veiksmą, pasirenkamas atsitiktinai.

Dėl tinklo projekto įrašų auditas yra lengvas ir nebrangus procesas.

„Bitcoin“ operacijai patvirtinti reikia visos „blockchain“ istorijos. Tai nėra būtina naudojant „Factom“. Naudodami katalogų blokus ir grandinės ID galite žymiai sumažinti pralaidumo kiekį, reikalingą įrašams audituoti.

Trys serverių tipai

„Factom“ naudoja konsensuso algoritmą, panašų į Plausto algoritmas. Naudodamas šį algoritmą, tinklas pasiekia sutarimą iš atsitiktinai išrinkdamas lyderį iš Federuoti serveriai.

„Factom“ serveriai

„Factom“ naudoja trijų tipų serverius (mazgus).

Federuoti serveriai yra pagrindiniai „Factom“ tinklą valdantys serveriai. Jie vieninteliai gali rašyti duomenis į blokų grandinę ir gauti „Factoid“ atlygį.

Šie serveriai siunčia „širdies plakimo pranešimą“ tinklo sekėjams, kad įrodytų savo egzistavimą. Jei federuotas serveris nepateikia širdies plakimo pranešimo, sekėjai nedelsdami pradeda rinkimus, norėdami pasirinkti naują federuotą serverį, kuris užimtų jo vietą.

Audito serveriai dar kartą patikrinkite federalinių serverių darbą. Jei sujungtas serveris padaro klaidą, jis tampa audito serveriu ir vienas iš audito serverių atnaujinamas į federuotą serverį.

Šie serveriai negauna atlygio už atliktą darbą.

Stebėtojų serveriai gali pateikti tik sandorio užklausas. Gavę įvesties užklausą, jie persiunčia ją į federuotą serverį.

Tinklas neatlieka pradinių įrašų audito, todėl prieš įvesdami juos į sistemą turėtumėte audituoti visus savo įrašus.

„Factom“ komanda & Progresas

„Factom“ projektas prasidėjo 2014 m kuris jį įdeda į senesnį blokų grandinės spektro galą. Nuo to laiko komanda padarė nuolatinę pažangą.

Pirmąją „Factom“ versiją jie išleido 2015 m. Pradžioje, o jų ženklas buvo parduotas tų metų viduryje. 2015 m. Rugpjūčio mėn. Jie buvo priimti į „Plug and Play FinTech“ greitintuvą ir buvo išrinkti vienu iš Austino A sąrašo startuolių 2016 m. Gegužės mėn..

Įsikūręs iš Ostino, TX, Pagrindinė komanda turi kelis narius, turinčius kelerių metų patirtį „blockchain“ erdvėje.

Paulas Sniegas vadovauja komandai kaip steigėjas ir generalinis direktorius. Jis taip pat yra vyriausiasis atvirojo kodo projekto „DTRules“ architektas ir įkūrė Teksaso „Bitcoin“ konferenciją.

„Blockchain“ gali teisėtai patvirtinti įrodymus, Kinijos teisėjų taisykles https://t.co/P7svO2ytzI per @CoinDesk

„CoinDesk“ čia menkina „Factom“, tačiau „Factom“ maišos buvo įtrauktos į „Bitcoin“. Mūsų žmonės Kinijoje šiuo atveju padėjo suteikti techninę pagalbą!

– Paulas Snowas (@ paulsnx2) 2018 m. Birželio 29 d

Šiuo metu „Factom“ baigėsi 11 milijonų įrašų taip pat kai kurios žymios partnerystės. Komanda dirba su Valstybės saugumo departamentas pateikti prie JAV sienų surinktų duomenų audito pėdsakus. Jie taip pat dirba su Vartų fondas saugoti medicininius dokumentus besivystančių šalių žmonėms.

2018 m. Birželio mėn. Kinijos teismas kaip teisinius įrodymus naudojo „Factom“ blokų grandinėje saugomus duomenis, nustatydamas precedentą būsimoms byloms.

2018 m. Gegužę „Factom“ komanda užbaigė paskutinį svarbiausią savo dokumento M3 etapą. Su M3 įgyvendinimas, valdžios serveriai perėjo iš „Factom, Inc.“ valdomų serverių į nepriklausomus operatorius devyniose šalyse. Be to, komanda iš esmės patobulino blokų grandinės greitį, padidino pralaidumą 5 kartus ir sumažino patvirtinimo laiką 600 kartų. Jie taip pat pridėjo palaikymą „Ethereum“ blokų grandinės inkarams.

Konkurentai

Bendrovė turi mažai tiesioginių konkurentų. Didžiausias jo konkurentas yra NEM, išleidęs a Baltas popierius „Apostille“, kaip ir „Factom“, specializuojasi duomenų ir dokumentų notariniame patvirtinime ir laiko žymėjime..

Prekyba „Factom“

FCT kaina pasiekė visų laikų aukščiausią kainą (BTC) ~ 33,72 USD (~ 0,0135 BTC) beveik visas likusias 2017 m. dalis rugpjūčio pabaigoje stabiliai smuko, o trumpalaikis šuolis. Nuo 2017 m. Lapkričio mėn. FCT šoktelėjo kartu su likusia rinkos dalimi ir 2018 m. Sausio mėn. Pasiekė visų laikų aukščiausią lygį (USD) – maždaug 77,65 USD (~ 0,00505 BTC)..

Po to bulių bėgimo FCT krito beveik visą 2018 m., Pasiekdamas maždaug keturių dolerių grindis. „Factom“ buvo vienas iš nedaugelio projektų, kuris iš pažiūros pradėjo išsiveržti iš 2018 m. Meškų rinkos. Lapkričio pradžioje FCT kaina vėl ėmė kilti iki beveik dešimties dolerių ir liko maždaug ta kaina. Kadangi šis kainų judėjimas vyksta prastos rinkos nuotaikos metu, tai gali būti ženklas, kad „Factom“ vis labiau įsitvirtina tarp įmonių.

FCT kaina yra tiesiogiai susieta su tinklo naudojimo kiekiu. Kai prie tinklo prisijungs daugiau įmonių, brangiau bus pateikti įrašus, kurie savo ruožtu turės įtakos FCT kainai.

Kai sudegintų FCT skaičius viršys 73 000, kurie sukuriami kiekvieną mėnesį, valiuta taps defliacine. Praėjus šiam lūžio taškui, kaina turėtų dar labiau pakilti.

Kur nusipirkti FCT

FCT galite įsigyti „Poloniex“ ir „Bittrex“ kaip prekybos porą su „Bitcoin“.

Norėdami įsigyti FCT šiose biržose, pirmiausia turite turėti „Bitcoin“ arba įsigyti jų kitoje biržoje, pavyzdžiui, „GDAX“ ar „Gemini“. Iš ten galite pervesti savo „Bitcoin“, kad galėtumėte keistis.

„CoinMarketCap“ išvardytos visos „Factom“ turimos biržos ir prekybos poros.

Kur laikyti FCT

FCT galite laikyti dviem rekomenduojamomis piniginės parinktimis:

  1. Saugi (užšifruota) įmonės piniginė
  2. „Nano S“ knyga

„Enterprise Wallet“ galima įsigyti „Mac“, „Windows“ ir „Linux“. Galite rasti instrukcijas, kaip atsisiųsti ir naudoti piniginę čia.

Taip pat galite laikyti savo FCT „Ledger Nano S“ aparatinėje piniginėje. Didžioji knyga yra viena iš patikimiausių ir saugiausių piniginių kriptovaliutų bendruomenėje.

Tai dar nėra daugybė kitų piniginių, palaikančių FCT, tačiau panašu, kad jos vis labiau traukiasi. Naujoji „Exodus“ piniginė, Edenas, palaiko FCT, tačiau jis vis dar išleistas, todėl jį naudojant gali kilti problemų.

Išvada

„Factom“ yra nusistovėjęs projektas, sprendžiantis didžiulę problemą, apimančią kelias pramonės šakas. Nors rinkodara nebuvo komandos dėmesio centre, jie dirbo šešėlyje kurdami verslo partnerystę ir toliau tobulindami savo produktus.

Komanda ne tik turi patirties dirbant kartu su ankstesniais projektais, bet ir dalijasi kelerių metų „blockchain“ žiniomis.

Didėjant projektui bus įdomu sužinoti, kaip reaguoja FCT kaina ir kas nutiks, jei arba kai ji pasieks defliacijos tašką.

Redaktoriaus pastaba: šį straipsnį 2018 m. Vasario 11 d. Atnaujino Stevenas Buchko, kad atspindėtų naujausius projekto pakeitimus.

Papildomi „Factom“ šaltiniai

Interneto svetainė

Facebook

„Twitter“

„YouTube“

Reddit

Nesantaika

Gitubas