„Gridcoin“ platforma sukuria panašią į kompiuterį aplinką, sujungdama kiekvieno vartotojo skaičiavimo galią tinkle. Tada šią skaičiavimo galią mokslininkai naudoja toliau tyrinėdami. Dabartiniai projektai apima mokslo spektrą – nuo baltymų vystymosi žmonėse žemėlapio iki visos Paukščių Tako galaktikos.

Platforma automatiškai apdovanoja GRC žetonų vartotojus už savanorišką savo procesoriaus galią. „Gridcoin“ naudoja naujų ir novatoriškų funkcijų derinį, kad sukurtų daug ekonomiškesnį mokslinių tyrimų tinklą. Trumpai pažiūrėkime, kaip atsirado ši moneta.

„Gridcoin“ įžengia į rinką

„Gridcoin“ į rinką pateko 2013 m. Spalio 16 d. Per atvirą kodą „GitHub“ paštu. Anoniminis monetos įkūrėjas Robas Halfördas išlaikė savo dalyvavimą projekte per juos Telegrama kanalą. Pagrindinis projekto kūrėjas yra Marco Nilssonas. Jis turi didelę patirtį automobilių ir pramonės programinės įrangos srityje.

Yra daug viešų šio projekto dalyvių; kuris buvo atviro kodo nuo pat jo išleidimo. Neseniai buvo išreikštas susirūpinimas dėl pakeliamas minimalius programuotojo reikalavimus savanoriams. Kai kurie dalyviai skundėsi kitų projekte dalyvaujančių žmonių kompetencija.

Sistemos atnaujinimai

„Gridcoin“ buvo patobulinta reikšmingai, nes ji pirmą kartą pateko į rinką. Šie atnaujinimai apima kietą šakę, sukūrusią „Gridcoin Classic“, ir dabartinę „Gridcoin“. Šie atnaujinimai leido sukurti „Proof-of-Research“ sistemą, leidžiančią vartotojams aukoti skaičiavimo galią BOINC tinklui efektyvesniu lygiu nei anksčiau. PoR sistema užtikrina, kad visa kompiuterio galia bus nukreipta tiesiai į tyrimus, o ne į kasybą.

Rinkos aktyvumas

Nuo pat įsigijimo prieš 5 metus „Gridcoin“ užėmė galinę vietą per daug naujesnių atvykusių į altcoin rinką. „Altcoins“ kiekis rinkoje sprogo 2017 m. Viduryje – tūkstančiai naujų kriptovaliutų greitai pateko į kosmosą. Visa ši ažiotažas palengvino senesnių kriptografijos projektų, tokių kaip „Gridcoin“, supratimą.

„Gridcoin“ požiūris

„Gridcoin“ turi unikalią strategiją, palyginti su dauguma kriptovaliutų. Tai pirmiausia gali būti skirta padėti jums pagreitinti operacijų laiką arba paleisti ICO. „Gridcoin“ vartotojai apdovanojami už tai, kad skolino kompiuterio galią „Gridcoin“ tinklui kartu su „Berkeley Open Network Infrastructure for Network Computing“ (BOINC) platforma..

Superblokai

„Gridcoin“ naudoja superbloko protokolą. „Gridcoin“ laiko duomenis apie operacijas reguliariais blokais, tačiau informaciją, susijusią su asmens skaičiavimais, laiko antrajame sluoksnyje. „Superblocks“ yra naudingi peržiūrint ekspertus ir vertinant mokslo žurnalus. Sistema sukurta tokiu būdu, kad būtų galima ateityje plėtoti, įskaitant kitų bendrų kompiuterinių tinklų pridėjimą ir integravimą.

Akcijos įrodymas

„Gridcoin“ nuo pat pirmųjų dienų buvo apmokestinta kaip ekologiška kriptovaliuta. Kūrėjai tuo metu nusprendė pasirinkti naują alternatyvą – „Proof-of-Stake“ (PoS), pamatę didžiulius elektros energijos poreikius, kurių reikalauja „Bitcoin“ blokų grandinė. „PoS“ monetoms nereikia kasybos tradicine prasme, o vartotojai atlyginami už tai, kad laikė ar „įsidėjo“ monetas į savo piniginę..

Daugelis mano, kad „PoS“ monetos yra kriptospace ateitis. BTC kasyba jau yra atsakinga už tai, kad praėjusiais metais sunaudota daugiau elektros energijos nei visoje Naujosios Zelandijos šalyje. „PoS“ monetoms nereikia naudoti jokios specialios kasybos įrangos. Todėl jie labiau atitinka kriptomarketo decentralizuotą pobūdį. Be to, jiems nereikia išgauti didžiulių energijos sąnaudų. Tai daro „PoS“ monetas, tokias kaip „Gridcoin“, ekologiškesnę alternatyvą.

BOINC

BOINC yra didelio našumo dalijimosi kompiuteriais platforma, sukurta 2002 m. Balandžio 10 d. Tik atsiradus „blockchain“ technologijai, ši sistema įgijo galimybes leisti atvirai narystei ir paskatino savanorystę. BOINC sistemą naudoja mokslininkai iš viso pasaulio, kurie ieško ekonomiškesnių priemonių milžiniškiems moksliniams skaičiavimams atlikti. BOINC buvo plačiai naudojamas matematikos, klimatologijos, molekulinės biologijos, astrofizikos, aplinkos mokslų ir kitose srityse..

Tyrimų įrodymas / BOINC įrodymas

Tyrimo įrodymo terminą „Gridcoin“ kūrėjas Rodas Halfordas sugalvojo 2014 m. Vasario mėn kriptovaliutos pokalbis paštu. Tyrimų įrodymas veikia daug kitaip nei „PoW“ arba „PoS“ sistemos. Vartotojai apdovanojami už registraciją į projektus, šiuo metu naudojančius „Gridcoin“ platformą. Norėdami pradėti uždirbti „Gridcoin“ už indėlį, vartotojai pirmiausia turi užsiregistruoti ir atsisiųsti programinę įrangą „BOINC“. Užsiregistravę turėsite peržiūrėti BOINC baltasis sąrašas pasirinkti projektą, kuriame norite padėti.

PoR sistema sujungia maišos kodą iš ankstesnio bloko ir maišos, išsiųstos iš BOINC platformos, kuri patvirtina jūsų dalyvavimo lygį. Prieš suteikdami jiems GRC žetonus, vartotojai turi pateikti abu šiuos elementus. Pateikdamas hibridinį kasybos procesą, „Gridcoin“ sugeba išlaikyti daug mažesnį aplinkosauginį poveikį nei „PoW“ monetos.

„Gridcoin“ tyrimai

„Gridcoin“ tinklas suteikia tyrėjams galimybę spręsti senas problemas taikant „blockchain“ technologijos tikslumą. Šiuo požiūriu jis yra unikalus rinkoje. „Gridcoin“ ir „BOINC“ jau atliko nemažai tyrimų.

Problemos su „Gridcoin“

„Gridcoin“ toli gražu nėra tobulas, kaip ir visi kriptografai. Neseniai Steemit apklausa atskleidė platformos susirūpinimą keliančias sritis, į kurias reikia atkreipti dėmesį, kad „Gridcoin“ galėtų pamatyti tolesnę plėtrą. Šioje ataskaitoje atskleistos problemos daugiausia susijusios su piniginės veikimo sutrikimais. Vartotojai skundėsi dėl dažnų piniginės gedimų, atlyginimų vėlavimo ir sudėtingos sąrankos procedūros, kuri gali atbaidyti naujus vartotojus.

Nemaža dalis žmonių taip pat išreiškė susirūpinimą dėl krypties trūkumo „Gridcoin“ bendruomenėje, įskaitant netolygų dalyką, į kurį nukreipiami projektai. Konkurencija dalijamų saugyklų sektoriuje auga su tokiomis platformomis kaip Storj ir Sia jau užimanti didelę rinkos dalį.

GRC žetonas

GRC žetonas naudojamas mokėti dalyviams už jų įmokas. Rašymo metu GRC padidėjo 7,24%, o 24 valandų prekybos apimtis – 48 724 USD. GRC rodo bendrą rinkos ribą – 14 587 666 USD, o rinkos vertė – 0,03 USD. Tai sumažėjo nuo visų laikų aukščiausio lygio – 0,18 USD 2017 m. Sausio 7 d.

Keli mainai siūlo GRC žetonus, įskaitant „Bittrex“ ir „Poloniex“. Šios biržos sudaro daugiau kaip 95% visos GRC prekybos apimties pagal Coingecko.

Diagrama, rodanti GRC žetonų kiekį pagal rinką

Diagrama, rodanti GRC žetonų kiekį pagal rinką

GRC piniginės

GRC vartotojai turi a gausybė iš piniginės galimybių apsvarstyti. Jums reikės GRC pagrindinė piniginė jei norite „PoS“ išjungti šią kriptografiją. Coinomi siūlo ir trečiosios šalies mobiliosios piniginės variantą. Jei reikia, taip pat galite laikyti savo GRC biržose, nors ši paskutinė parinktis nerekomenduojama ilgą laiką.

„Blockchain“ savo geriausiu metu

Faktas yra tas, kad nėra daug žmonių, diskutuojančių apie „Gridcoin“ laimėjimus. Kai kuriems šios monetos tyrimo aspektas gali būti pakankamas, kad galėtumėte apsvarstyti galimybę paremti šį altcoiną į priekį. „Blockchain“ technologija plečia mūsų akiratį. Tokios platformos kaip „Gridcoin“ naudoja šią technologiją, kad suteiktų mokslininkams ir tyrėjams galimybę sumažinti eksperimentų išlaidas.