„Grin“ yra privatus, lengvas „MimbleWimble“ „blockchain“ projektas. Kaip ir Monero ir Zcasho, „Grin“ tikslas yra išlaikyti jūsų tapatybę ir finansinę istoriją privačią, kai dalyvaujate tinkle.
Nors Tomas Elvisas Jedusoras pirmą kartą „MimbleWimble“ pasiūlė 2016 m., Ši idėja tik neseniai įgavo potraukį. „Grin“ yra pats žinomiausias projektas, kuriantis „MimbleWimble“ blokų grandinę nuo nulio, tačiau „Bitcoin“ ir „Litecoin“ kūrėjai taip pat ieško galimų diegimų..
Šiame vadove apimsime:
- Kaip veikia Grin?
- „Grin Team“ & Progresas
- Prekyba
- Kur nusipirkti Grin
- Kur laikyti „Grin“
- Paskutinės mintys
- Papildomi resursai
Kaip veikia Grin?
„Grin“ yra vienas iš nedaugelio projektų, turinčių „MimbleWimble“ pagrindą. Prieš įsigilinant į detales, būtina išnagrinėti dabartinių privatumo sprendimų trūkumus ir kodėl kai kurie „MimbleWimble“ laiko technologiniu proveržiu.
Privatumo kompromisas
Kaip ir daugumoje dalykų gyvenime, privatumo įtraukimas į „blockchain“ kainuoja ypatingai. Būtent, papildomas anonimiškumas padidina „blockchain“ išpūtimą ir kai kuriais atvejais tam tikrą pasitikėjimą.
Senesnių privatumo funkcijų, pvz., Konfidencialių sandorių (RingCT), sudėtingumas dažnai lemia didesnius mokesčius ir mažesnį operacijų pralaidumą. Be to, „zk-SNARKs“ ir „CoinJoin“, dvi kitos populiarios privatumo strategijos apima pasitikėjimą trečiąja šalimi jų sąrangoje ar nuolatiniame darbe. Galiausiai, dėl daugelio „privatumo“ monetų nereikia atlikti anoniminių sandorių, o tai silpnina viso tinklo anonimiškumą.
Pagal numatytuosius nustatymus „MimbleWimble“ yra privati
Ir tam reikia anonimiškumo. Jūs neturite galimybės siųsti viešų sandorių su „MimbleWimble“ blokų grandine. Išsami informacija apie tai architektūra yra pakankamai sudėtingi, tačiau mes stengsimės išlaikyti aukšto lygio vadovo informaciją.
„MimbleWimble“ operacijose yra du įrodomi komponentai:
- Rezultatai yra lygūs operacijos įvestims.
- Elipsinės kreivės kriptografijos (ECC) privačių raktų turėjimas garantuoja rezultatų turėjimą. Šis mechanizmas yra panašus į Bitcoin veikimo būdą.
Šie du komponentai nebūtinai yra unikalūs „MimbleWimble“. Tačiau tinklas pasiekia pirmąjį tašką neatskleidžiant sandorio sumos. Ir jūs galite įrodyti antrąjį komponentą realiai nepasirašydami operacijos.
„MimbleWimble“ operacijose yra tik įvestų rinkinys, rezultatų rinkinys, operacijos mokestis ir „parašas“, pateikiantis asmeninio rakto įrodymą. Viskas. Operacijose nėra jokios identifikavimo informacijos. Norėdami išsamiau paaiškinti „MimbleWimble“, pažiūrėkite į mūsų vadovą.
Grino tikslas yra būti pirmuoju keičiamu, visiškai privačiu „blockchain“. | Šaltinis: projekto svetainė
Gegutės ciklas
Grinas naudoja „Proof-of-Work“ algoritmą, dubliuotą Gegutės ciklas. Tai efektyviai riboja kasybos galimybes atmintimi, o ne apdorojimo galia. Todėl dauguma kompiuterinės įrangos tipų gali sėkmingai dalyvauti kasybos procese be ASIC kalnakasių išstumimo. Be to, pirmuosius dvejus metus Grino bendruomenė sunkiai kas pusmetį stengiasi pakoreguoti kasybos algoritmą, bandydama išlaikyti ASIC neefektyvius..
„Grin“ siekia vienos minutės blokavimo laiko ir vienos GRIN per sekundę infliacijos.
„Grin Team“ & Progresas
Genezės „Grin“ blokas buvo sukurtas sausio 15 d., Todėl šis projektas tapo vienu jauniausių kosmose. Skirtingai nuo daugelio kitų altcoins, jokia centralizuota komanda ar įmonė neveda projekto plėtros. Vietoj to, jis remiasi bendruomenės aukomis.
Projekto bendruomenės nariai įsteigė a „Github“ puslapis kuri padengia projekto finansus. Iki projekto pradžios projektas surinko apie 65 000 USD. Gegužės mėnesį anonimas paaukojo 300 000 USD.
Vardu $ GRIN, aukotojo, kuris šiandien paaukojo 50 BTC, dėka, monetų bazė iš bloko buvo iškasta 2010-11-25. Mes stengsimės tai išleisti protingai. https://t.co/OpnzPDQTok
– Grin Council (@grincouncil) 2019 m. Gegužės 7 d
Iki šiol bendruomenė išleido pirmąją „Grin“ versiją. Liepos mėnesį projektas bus kieta šakutė įdiegti keletą reikšmingų atnaujinimų. Šakutė yra pirmasis iš kelių etapų ir apima kasybos algoritmo pakeitimą, taip pat kelių parašų ir „tik žiūrėti“ piniginės palaikymą..
Varzybos
„Grin“ yra privatumo moneta, todėl ji yra toje pačioje lygoje kaip „Monero“, „Dash“, „Zcash“ ir kitos kriptovaliutos, kurių tikslas – anonimiškumas. Kaip jau minėjome aukščiau, „Grin“ išsiskiria tuo, kad yra viena iš kelių kriptovaliutų, įgyvendinančių „MimbleWimble“. Vienintelis kitas bet kokią reputaciją turintis „MimbleWimble“ projektas yra Sija.
Prekyba
„Grin“ pasirodė be jokio premino ir jokio pradinio monetų pasiūlymo. Dėl to pirmus porą mėnesių kaina šoktelėjo, kol kovo mėnesį nusistovėjo maždaug 3 USD. Po pradinio judėjimo Grino kaina iki birželio išliko santykinai lygi nuo 2 iki 3 USD.
Nuo birželio pradžios monetos kaina pakilo 150 proc. Didžiulį kainų kilimą greičiausiai lemia liepos mėnesį artėjanti kietoji šakutė.
„Grin“ bendruomenė ateinančius dvejus metus kas pusmetį planuoja kietąsias šakutes. Jei šis kainų padidėjimas rodo, ko galime tikėtis su kieta šakute už kampo, gali būti verta būti budriems mėnesį iki kito..
Kur nusipirkti Grin
Yra daugybė platformų, iš kurių galite įsigyti „Grin“. Didžioji dalis prekybos apimties tenka „Hotbit“. „Hotbit“ galite prekiauti „Bitcoin“, „Tether“ ar „Ethereum“ už „Grin“.
Privatumo moneta taip pat yra „Poloniex“, „HitBTC“ ir „KuCoin“. Jei dar nesinaudojote kriptovaliuta, peržiūrėkite mūsų vadovą, kaip nusipirkti bitkoinų, kad galėtumėte pradėti.
Kaip man šypsotis
Jei nenorite pirkti „Grin“, kasyba yra dar viena galimybė. Bendruomenė rekomenduoja „GPU su >3,7 GB labai greito DRAM atminties “, tačiau tai gali pasikeisti, kai projektas vyksta. Čia galite rasti kasybos baseinų sąrašą čia.
Kur laikyti „Grin“
„Grin“ yra mažiau nei vieneri metai ir naudoja unikalų „blockchain“ tipą, todėl jūsų piniginės galimybės yra mažos. Jei anksčiau susidūrėte su „blockchain“ mazgais, tikriausiai jus domina komandinės eilutės sąsajos (CLI) piniginė. Net jei nesate susipažinę su komandine eilute, projektas pateikia daug instrukcijų „Github“ puslapyje.
Jei ieškote piniginės su sąsaja, „GrinPlusPlus“ yra geriausias jūsų pasirinkimas. Ši bendruomenės sukurta piniginė yra „Mac“ ir „Windows“ operacinėse sistemose.
Paskutinės mintys
„Grin“ gali būti pirmoji kriptovaliuta, įvedanti naują finansinio privatumo ir mastelio keitimo bangą. Nors projektas vis dar vystomas, jis sulaukia daugelio kripto bendruomenės narių pripažinimo. Skaidrus kūrėjų kolektyvas ir vietos finansavimas įrodo, kad „Grin“ yra sąžiningas projektas, kurį reikia stebėti.