Kas yra pradinis monetų siūlymas (ICO)?

Pradinis monetų pasiūlymas arba ICO yra lėšų rinkimo strategija, pagal kurią „blockchain“ komanda parduoda savo projekto pagrindinę kriptovaliutą mainais už platformai sukurti reikalingas lėšas. Paprastai tas lėšas sudaro bitkoinas, eteris arba abu.

2017 m. ICO pateko į dėmesio centrą kaip 24 valandų istorijos, milijonų dolerių pakėlimai pradėjo platinti naujienų agentūras visame pasaulyje. „Status“ birželį surinko 100 milijonų dolerių, „Tezos“ liepą sukaupė 237 milijonus dolerių, o „Filecoin“ tų metų rugpjūtį atnešė 257 milijonus dolerių. Staiga atrodė, kad kuri nors kriptovaliuta dirbanti komanda gali lengvai surinkti bent šimtą tūkstančių dolerių. ICO suteikė jauniems startuoliams galimybę pritraukti reikšmingą kapitalą nereikalaujant susidurti su kartais negailestingomis rizikos kapitalo įmonėmis..

Penkių populiariausių visų laikų ICO

Penkios populiariausios visų laikų pradinės monetų pasiūlos (vaizdas per ICORating)

Atsižvelgdami į visus ICO kilusius ažiotažus, vis tiek galite susimąstyti: „Bet kas gi yra ICO ir kaip jie veikia?“ Pažvelkime nuodugniau į šį technologinį proveržį ir į tai, kaip jis įvedė visiškai naują pinigų surinkimo būdą. Mūsų paaiškintojas apima:

ICO istorija

Nors 2017 m. ICO įgijo populiarumą, tuo metu jie jau egzistavo ketverius metus. Pirmasis ICO įvyko 2013 m. viduryje „Mastercoin“ surinkus maždaug pusę milijono dolerių bitkoinais. Projekto kūrėjas J. R. Willet savo baltojoje knygoje pasiūlė naudoti „Bitcoin“ kaip pagrindinį būsimų protokolų sluoksnį., Antroji „Bitcoin“ baltoji knyga, panašiai kaip mes naudojame Ethereum šiandien. Jo projektas „Mastercoin“ būtų pirmasis projektas, padedantis palengvinti šį mechanizmą.

Nesigilindamas į detales, „Mastercoin“ anksčiau nei savo laiku negalėjo atlikti kelių kritinių funkcijų dėl to, kad „Bitcoin“ neturėjo Turingo išsamumo.

Tik atsiradus „Ethereum“, „blockchain“ bendruomenė iš tikrųjų pradėjo atkreipti dėmesį į ICO. „Ethereum“ ir jo scenarijų kalba „Solidity“ išsprendė daugelį pradinių problemų, kurias turėjo „Bitcoin“, naudodamasis pažangia sutartimi ir decentralizuotu programų („dapp“) kūrimu. Daugiausia „Ethereum“ buvo parašyta a Tiuringo kalba – visa kalba, „Leisti bet kam rašyti pažangias sutartis ir decentralizuotas programas, kur jie gali sukurti savo savavališkas nuosavybės, operacijų formatų ir valstybės perėjimo funkcijų taisykles“.

„Ethereum“ komanda surinko maždaug 18,4 mln. USD per projekto ICO 2014 m. Rugsėjo mėn. Ir iš ten ICO žinomumas įsisuko į laviną, kurią šiandien turime prieš mus..

Kaip veikia ICO?

Daugumoje, jei ne visose, pradinėse monetų aukose naudojamas tam tikro tipo išmaniųjų sutarčių tinklas. Šie tinklai skiriasi savo architektūra, stipriosiomis pusėmis ir idealiais naudojimo atvejais, tačiau visi jie naudoja decentralizuotą blokų grandinę. Populiariausi pavyzdžiai: EOS, Tron ir NEO. Vis dėlto pati populiariausia ICO platforma yra „Ethereum“.

ERC20 standartas

Dauguma žetonų, paleidžiančių ICO „Ethereum“ tinkle, atitinka ERC20 standartą. Šis standartas efektyviai apibūdina programavimo taisyklių rinkinį, kurio turi laikytis visi ERC20 žetonai. Jame yra šešios pagrindinės žetonų funkcijos:

  • Pašalpa
  • Patvirtinti
  • BalanceOf
  • „TotalSupply“
  • Perkėlimas
  • Perkelti iš

Šios šešios funkcijos leidžia jums gauti bendrą žetonų kiekį, gauti sąskaitos likutį, pervesti žetonus ir patvirtinti žetoną kaip pinigų formą. Kadangi šios funkcijos yra standartizuotos, kūrėjai žino, kokio elgesio tikėtis dirbdami bet koks ERC20 žetonas. Bet grįžkime prie ICO …

Protingos sutartys yra ICO pagrindas. Atvirojo kodo programavimas garantuoja, kad:

  1. Projektas gauna bitino ar eterio, prie kurio prisidedate,
  2. Gauni projekto kriptovaliutą mainais ir
  3. Kai kuriais atvejais jūs atgausite savo investicijas, jei projektas nepasieks minimalaus lėšų rinkimo tikslo.

Protingos sutartys visas šias užduotis atlieka automatiškai ir nereikia tarpininko.

Tipiškas ICO procesas

Dalyvavimas ICO yra gana paprastas procesas. Šiame pavyzdyje sutelkime dėmesį į Ethereum pagrįstą.

Pirma, ICO šeimininkas nukaldina savo naują kriptovaliutą naudodamas „Ethereum“ solidumo kodą ir įdeda tas monetas į savo piniginę. Po to, kaip dalyvis, jūs nusiųsite šiek tiek ETH į šeimininko piniginę. Mainais jūs gaunate dalį naujos kriptovaliutos. Suma, kurią gausite, priklauso nuo to, kokią vertę prieglobos savininkas suteikia kriptografijai, kai jis ją sukuria. Kadangi „Ethereum“ ir naujasis prieigos raktas atitinka ERC20 standartą, kiekvienam nereikia kurti atskiros piniginės..

Pagrindinė ICO išmanioji sutartis

Pagrindinė ICO išmanioji sutartis

Štai ir viskas. Bet kuri gerbiama komanda išmanias sutartis, užtikrinančias jų ICO, viešai paskelbs. Būkite atsargūs dėl bet kokio projekto, kuris slepia šį kodą.

ICO ir IPO: Ar pradiniai monetų pasiūlymai yra teisėti?

Šiuo metu jūs tikriausiai atkreipėte paraleles tarp pradinės moneta aukos (ICOs) ir pradinis visuomenės aukos (IPOs). Abiem atvejais jūs perduodate tam tikrą pinigų sumą mainais už, atrodo, įmonės ar projekto dalį. Ši prielaida yra pavojinga padaryti, nes tarp jų yra keletas kritinių skirtumų:

Pirminis viešas akcijų siūlymas (IPO)

  • Centralizuota
  • Sunkus reguliavimas
  • Aukšto lygio biurokratija
  • Investuotojų apsauga
  • Gaukite akcijų

Pradinis monetų siūlymas (ICO)

  • Decentralizuotas
  • Mažai reglamentavimo nėra (šiuo metu)
  • Nėra biurokratijos
  • Nėra investuotojų apsaugos
  • Gaukite žetonus

Kaip matote, nors ICO iš tikrųjų teikia tam tikrų pranašumų, palyginti su tradiciniais IPO (decentralizacija, nėra biurokratijos), jie taip pat rizikuoja labiau. Tokia, kokia ji yra šiandien, kripto komandai nėra daug kliūčių pabėgti iš jūsų pinigų po ICO. Daugybė projektų jau sėkmingai tai padarė.

Papildoma rizika yra tai, kad investuodami vietoj nuosavo kapitalo gaunate žetonus. Taigi yra tikimybė, kad nors jūsų žetoną turinti įmonė yra sėkminga, jūsų turimi žetonai gali būti verti šalia nieko, palikti jus upeliu. Jūsų ICO investicijų sėkmė galiausiai priklauso nuo žetono priėmimo jo ekosistemoje.

Taigi, ar ICO yra net legalūs?

Taip, jie yra. Na, tarsi.

ICO reglamentuojančios taisyklės įvairiose šalyse skiriasi. Nors tokios šalys kaip Šveicarija ir Malta laikėsi pažangesnio požiūrio į įstatymų leidybą, kitos, pavyzdžiui, JAV, vis dar kuria reguliavimo.

Jungtinėse Valstijose Saugumo ir mainų komisija (SEC) pareiškė, kad dauguma ICO yra vertybiniai popieriai, nes jų siūlomi žetonai yra vertybiniai popieriai, nes nepavyko Howey testas. Todėl už jų esančios komandos turi užsiregistruoti SEC – ko jie nepadarė. Be to, „Commodity Futures Trading Commission“ (CFTC) žetonus klasifikuoja kaip virtualią valiutą, kuriai reikalingas kitoks licencijavimo rinkinys, o Vidaus pajamų tarnyba (IRS) turi savo klasifikatorių, sumaišydama su jais susijusius mokesčius..

Jei dabar sukasi galva, tu ne vienas. Išmeskite tai, kad kiekviena valstybė taip pat turi savo reglamentų rinkinį ir galite suprasti dabartinius sunkumus valdant teisėtą ICO.

Pradinių monetų aukų ateitis

Nors jų reguliavimo padėtis nėra aiški, akivaizdu, kad pradiniai monetų pasiūlymai ar kai kurios alternatyvos yra tam, kad liktų. Net 2018 m. Meškų rinkoje tokių buvo virš 1250 m ICO, surinkusi bendrą 7,85 mlrd. USD – daugiau nei milijardu dolerių daugiau nei 2017 m.

Paprastai tariant, lėšų rinkimas pradeda vis labiau derėti su tradiciniais metodais. Mes pradedame matyti saugumo žetonų pasiūlymus (STO), akcijų žetonų pasiūlymus (ETO) ir net paprastus susitarimus dėl būsimų žetonų (SAFT), kurie yra mėgstamiausių sukimas „YCombinator“ sukurtas SAFE.

Esant didesniam likvidumui, 24/7 prekybai ir pašalinant tarpininkus, atrodo, kad žetonų, įskaitant daugiau ICO, ateitis yra kelyje.