Kas yra IOTA?
IOTA reiškia daiktų interneto taikomąją programą ir tai yra šifravimo technologija, kuri palengvina operacijas tarp įrenginių daiktų internetas (IoT). IOTA sprendžia „blockchain“ technologijų sandorių mokesčius ir mastelio problemas, atsikratydama bloko ir grandinės. Vietoj to, norėdami pateikti operaciją IOTA knygai, turite patikrinti dvi kitas ankstesnes operacijas.
Šis patikros metodas reiškia, kad nėra centrinės knygos ir nereikia kalnakasių maitinti tinklą.
Kai tinklo įrenginiai atsitiktinai patikrina vienas kito operacijas, jie sukuria sutarimą per operacijų ryšių tinklą. Kriptografijoje šis patikrinimo tipas yra žinomas kaip „Directed Acyclic Graph“ (DAG), tačiau IOTA kūrėjai tai vadina „Tangle“.
Kadangi skaičiavimo galia „Tangle“ auga, kai tinklas auga, IOTA žada nemokamus ir greitus sandorius. Jis taip pat skirtas mikrokoregansams ir mokėjimams tarp mašinų apdoroti, palengvinant visą mikroekonomiką tarp mašinų.
Nors IOTA žada didelius pažadus, technologija vis dar yra nauja, ir ji nėra be niekintojų. Šiame straipsnyje mes apžvelgsime:
- Kaip veikia IOTA?
- Komanda & Progresas
- Rūpesčiai, silpnybės, & Kritikos
- Prekyba
- Kur nusipirkti IOTA
- Kur laikyti IOTA
- Išvada
- Papildomi resursai
Techninės detalės
- Paleista: 2016 m. Birželio 11 d
- Visas monetų kiekis: 2 779 530 283 277 761
- Algoritmas: Darbo įrodymas (PoW) naudojant SHA-3 versiją
- Blokuoti laiką / atlygį: Jokių blokų, patikrinkite dvi operacijas, kad pateiktumėte savo operaciją
Kaip veikia IOTA?
Daiktų internetas jau dabar yra pagrindinė pasaulio ekonomikos jėga.
Įmonės kuria kameras, jutiklius ir kitus įrenginius, kad galėtų stebėti gamyklų, laivybos kelių, fermų, parduotuvių ir namų sąlygas. Remiantis tyrimais iš Gartneris, 2017 m. DI išaugo iki 8,4 mlrd. Įrenginių, o ateities augimo perspektyvos yra eksponentiškos.
IOTA vizija yra būti mašinų tarpusavio (M2M) sandorių platforma. IOTA įkūrėjai įkūrė įmonę dirbdami IoT pramonėje ir teigia, kad norint, kad DI būtų naudingiausia, tinklo įrenginiai turi efektyviai dalytis ir paskirstyti išteklius.
Kur IOTA telpa į daiktų internetą ir žiniatinklio technologijas
Tai reiškia, kad prietaisai turi turėti galimybę įsigyti daugiau elektros energijos, pralaidumo, saugyklos ar duomenų, kai jiems to reikia, ir parduoti tuos išteklius, kai jų nereikia..
Net mažame tinkle tai reiškia keliasdešimt operacijų per sekundę, kai prietaisai bendrauja ir naudoja išteklius. Esant tiek operacijų, tokiu mažu ir greitu mastu, IOTA įkūrėjai mano, kad „blockchain“ technologija nėra tinkama IoT programoms.
„Blockchain“ tinklai kovoja su masteliu, todėl jie dažnai ima mokesčius, kad kalnakasiai greičiau įtrauktų jūsų operaciją į bloką. IOTA siekia išspręsti ir mastelį, ir mokesčius naujuoju tinklu, kad milijardai IoT įrenginių galėtų juo naudotis.
Mastelis: IOTA nėra „Blockchain“ technologija
Grafinis IOTA raizginio atvaizdavimas
Kadangi IOTA savo tinkle planuoja turėti milijardus sandorių mazgų, kai tik jie bus visiškai įgyvendinti, steigėjams reikėjo sukurti tinklą, kuriame apdorojimo galia auga, kai tinklo mazgai auga. Tuo tikslu jie suprojektavo Raizginys, sutarimo sudarymo sistema, kai įrenginys, pateikiantis naują operaciją, pirmiausia turi patikrinti dvi kitas operacijas tinkle. Kiekvieno patikrinimo metu tikrintojas atlieka nedidelį darbo įrodymą, susiedamas operacijas su bendru pynimu.
Raizginys reiškia, kad sutarimas pasiekiamas remiantis patikrinimų tinklu. Kiekviena operacija susieta su dviem jos patikrintomis operacijomis. Laikui bėgant jis bus susietas su būsimais sandoriais, kurie tai patvirtina. Tai išsprendžia mastelio problemą, nes tinklas nebesiremia centrine blokine grandine.
Kiekvienas naujas tinklo įrenginys savo skaičiavimo galią įneša į tinklą, kai pateikia operaciją. „Raizginys“ taip pat pašalina blokų kasybą, o visos monetos, esančios IOTA, buvo sukurtos tinklo genezėje.
Sandorių mokesčiai: kaip nemokamai naudotis IOTA
Pateikdami operaciją, jūs į tinklą įnešate skaičiavimo galios, todėl tinklo naudojimo kaina yra tokia pat didelė, kaip ir elektros energijos, reikalingos dviem kitoms operacijoms patikrinti. „Tangle“ leidžia IOTA veikti nemokamai, ir tai reiškia, kad tinklas yra dar labiau paskirstytas nei „blockchain“ tinklas. Naudojant „blockchain“, tinklas paskirstomas „blockchain“ kalnakasiams. Su „Tangle“ tinklas paskirstomas visiems dalyvaujantiems mazgams.
Mokesčių nebuvimas yra labai svarbus IOTA misijai aptarnauti IoT įrenginius. Šie įtaisai dažnai vykdo cento dalimis ir dažnai. Bet kokie mokesčiai, taikomi už tokias mažas operacijas, padarytų mikrokreditus neįmanomus. Kad IOTA galėtų būti M2M ekonomikos pagrindas, ji turi būti laisvai naudojama.
34% atakų & Koordinatorius
Tie, kurie žino „blockchain“ technologiją, žino, kad „blockchain“ yra pažeidžiama, jei viena šalis turi 51% skaičiavimo galios tinkle. Tuo metu teoriškai blogas veikėjas gali sukurti ir patikrinti klaidingas operacijas. Kadangi IOTA naudoja „Tangle“ operacijoms tikrinti, ji teoriškai yra pažeidžiama, jei viena šalis valdo tik 34% (daugiau nei 1/3) tinklo skaičiavimo galios.
Jūs neturėtumėte nuvertinti 34% atakos prieš IOTA Tangle sunkumų. Kadangi „Raizginys“ yra sudėtingas mazgų ir operacijų tinklas, vis tiek turėtumėte atrasti tinklo lizdą, kad galėtumėte pasinaudoti 34% pranašumu.
IOTA yra labiausiai pažeidžiama tokios atakos ankstyvoje jos įgyvendinimo vietoje (t. Y. Dabar). Kadangi ankstyvasis tinklas yra mažas, jame yra mažiau mazgų, užpuolikui lengviau sukaupti 34% tinklo dalį. Norėdami kovoti su šia grėsme, tinklas naudoja Koordinatorius ankstyvas įgyvendinimas, siekiant užtikrinti, kad nebūtų pažeistas ankstyvasis susipainiojimas.
Nors tai yra būtinas saugumo žingsnis anksti, o IOTA planuoja pašalinti koordinatorių, kai tinklas bus pakankamai stiprus, tai reiškia, kad platforma ir valiuta šiuo metu yra centralizuoti. Ir jūs turite pasitikėti IOTA fondu, jei nuspręsite investuoti.
Patentuotos technologijos
IOTA komanda sulaukė pagyrų ir kritikos už naujųjų technologijų naudojimą kuriant platformą. Iš pradžių IOTA naudodama savo maišos funkciją, žinomą kaip „Curl“, įrodė darbą ir raktų generavimą. Nors darbo maišos įrodymas nuo to laiko pasikeitė į labiau tradicinį SHA-3 protokolą, IOTA vis tiek naudoja patentuotą „Curl“ maišos funkciją kitoms platformos programoms.
IOTA taip pat įgyvendina trinarę logiką, o ne dvejetainę. Procesorių naudojimas su trimis būsenomis gali reikšti efektyvumo ir bendros skaičiavimo galios pranašumus. Komanda yra glaudžiai bendradarbiaudamas su „JINN Labs“ apie IoT įrenginių aparatinę įrangą, galinčią apskaičiuoti trinarę.
Komanda & Progresas
2015 m. Per „crowdsale“ pradėtą tinklą dabar plėtoja ir palaiko IOTA fondas, Vokietijos ne pelno organizacija. Fondui vadovauja Davidas Sønstebø ir Dominikas Schieneris, kurie yra pirmininkai. Likusioje vadovų komandoje yra „Nxt“ įkūrėjas, „Volkswagon“ vyriausiasis skaitmeninės tarnybos vadovas, „Fujitsu“ Vidurio Europos vadovas ir keli ekspertai iš įvairių pramonės šakų.
Nuo platformos paleidimo daugiau nei 50 narių turinti komanda daro nuolatinę pažangą. Vienas iš svarbiausių praėjusių metų leidinių buvo Duomenų prekyvietė pabaigoje. Rinkoje naudojama IOTA technologija, kad būtų lengviau saugoti ir parduoti duomenų srautus. Jame jau yra kelios žinomos įmonės, tokios kaip „Accenture“ ir „Bosch“, dalyvaujančios tinkle.
Komanda taip pat neseniai pradėjo dirbti išmaniojo miesto technologija Europai ir kitoms pasaulio dalims. Ši technologija apims tokius dalykus kaip biometriniai delnų rodmenys, susieti su skaitmeninėmis tapatybėmis, taip pat miesto IoT prietaisų derinys su „Tangle“.
Varzybos
Kalbant apie kriptovaliutas, nukreiptas į M2M mokėjimus, atrodo, kad IOTA yra viena. Tokie projektai, kaip „Waltonchain“ ir „Vechain“, taip pat siejasi su daiktų interneto įrenginiais, tačiau daugiausia dėmesio skiriama tiekimo grandinės pramonei. Nors tiekimo grandinė yra viena iš IOTA vertikalių sričių, ji yra šalia trijų kitų – automobilių, e. Sveikatos ir pažangiosios energijos.
Kadangi IOTA yra DAG pagrindu sukurta šifruotė, galima sakyti, ji konkuruoja su „Nano“ ir „Byteball“. Tačiau nė vienas iš šių konkurentų nesiorientuoja į daiktų interneto sektorių. Abiejų projektų komandos juos labiau suprojektavo mokėjimams tarp bendraamžių, o ne mokėjimams tarp mašinų.
Rūpesčiai, silpnybės, & Kritikos
Nemažai šifravimo technologijų ekspertų suabejojo IOTA kaip platformos gyvybingumu. Įdiegus tiek daug naujų technologijų vienu metu, sunku patikėti, kad jos įgyvendinime nėra trūkumų ar trūkumų. IOTA technologija paprasčiausiai nebuvo pakankamai išbandyta, kad žinotų, kaip ji veiks masto ir kaip ji atlaikys atakas. Šis bendras testavimo ir tarpusavio vertinimo trūkumas kelia didžiausią nerimą IOTA niekintojams.
Praeitais metais, MIT ir Bostono universitetas sukėlė bangas, kai jie paskelbė skaudų dokumentą, kuriame išdėstė kritinius „Curl“ maišymo funkcijos saugumo trūkumus. Į idėją, kad jūs galite „sukti savo kriptografiją“, bendruomenėje ir tarp ekspertų labai žiūrima iš aukšto. Gerai kriptografijai kurti, išbandyti ir peržiūrėti reikia metų. SHA-3 maišos algoritmo sukūrimas užtruko devynerius metus, o ekspertai parodė susirūpinimą, kad IOTA kūrėjai nusprendė pabandyti parašyti savo kriptografiją, užuot naudojęsi nustatytais standartais.
Vis dėlto lengva pamiršti, kad kiekviena nauja technologija išgyvena technines kliūtis ir auginimo skausmus. Bitcoin turėjo Mt. Gox skandalas, o Ethereum atlaikė DAO įsilaužimą. Nors IOTA technologija ir įgyvendinimas tikrai pasikeis, turėtumėte atsižvelgti į bendrą IOTA kriptovaliutos architektūrą ir kūrėjų komandos istoriją, kai svarstote, ar investuoti.
Prekyba
Švelniai tariant, IOTA prekyba buvo nerami. Pirmoji reikšminga moneta buvo atlikta 2017 m. Rugpjūčio mėn., Kol pamažu pateko į lapkričio pradžią. Padidėjęs bendruomenės susidomėjimas dėl partnerystės pranešimų su „Refunite“, „UC Berkeley“ ir Norvegijos sveikatos priežiūros organizacijomis greičiausiai padidino kainą.
Pasibaigus rugsėjo – lapkričio mėnesiams, IOTA kaina buvo parabolinė. 2017 m. Gruodžio mėn. Ji pasiekė visų laikų aukščiausią lygį – 5,23 USD (~ 0,00031 BTC), tačiau 2018 m. Pradžioje smarkiai krito su likusia rinka. Po trumpo atgimimo 2018 m. Balandžio mėn. iš maždaug 0,45 USD (~ 0,00007 BTC).
Dėl minėto ginčo IOTA kaina svyravo labiau nei kitos kriptovaliutos šiame ir taip nepastoviame sektoriuje. Tolesnis tinklo saugumo ir stabilumo demonstravimas turėtų padėti grąžinti investuotojų pasitikėjimą moneta. Be to, nuolatinis IOTA ekosistemos augimas per įmonių partnerystę ir bendrą naudojimą turės teigiamą poveikį kainai.
Kur nusipirkti IOTA
Jei jus domina IOTA pirkimas, geriausi variantai yra „Bitfinex“ ir „Binance“. Nors „Bitfinex“ turi didžiausią prekybos apimtį, ji nėra prieinama JAV piliečiams. Taigi, jei esate JAV, turėtumėte patikrinti „Binance“.
Nežinote, kaip pradėti? Apžvelgėme mūsų vadovą, kaip nusipirkti IOTA.
Kur laikyti IOTA
IOTA saugykloje reikia apsvarstyti dvi piniginės parinktis: oficialią darbalaukio GUI ir „Trinity“ piniginę.
darbalaukio GUI tai, ką IOTA komanda rekomenduoja naudoti saugiai saugant savo lėšas. GUI piniginę galima įsigyti „Windows“, „Mac“ ir „Linux“ įrenginiuose. Naudodamiesi šia pinigine turite galimybę pasirinkti, ar ją pasiekti kaip lengvą, ar kaip pilną mazgą. Jei planuojate tiesiog naudoti piniginę saugojimui ir sandoriams, pakaks šviesos mazgo.
Trejybės piniginė yra paprasčiau naudoti nei GUI. Tačiau šiuo metu tai yra beta versija, todėl galite susidurti su klaidomis. Nesvarbu, kuriame įrenginyje domitės pinigine, jums turėtų pasisekti. Tai galima „Windows“, „Mac“ ir „Linux“ operacinėse sistemose, taip pat „iOS“ ir „Android“ įrenginiuose.
Mobilioji Trejybės piniginė
Išvada
IOTA kriptovaliuta naudoja daug potencialo turinčią technologiją.
Jei pasiseks, „Tangle“ gali būti perspektyvus „blockchain“ technologijos konkurentas sandoriams, o DI mikrotransakcijų rinka tik augs. Kadangi IOTA yra pažangiausia, jos technologija iš esmės neišbandyta. Galų gale jūsų sprendimas pirkti monetą turėtų būti pagrįstas išsamiais technologijos ir jos įkūrėjų tyrimais. IOTA „Tangle“ gali būti kitas didelis kriptografijos laimėjimas, tačiau investuoti į neišbandytą technologiją yra rizikinga, todėl atlikite savo tyrimus.
Redaktoriaus pastaba: šį straipsnį 2018 m. Spalio 10 d. Atnaujino Stevenas Buchko, kad atspindėtų naujausius projekto pakeitimus.