Kas yra „Kyber Network“?
„Kyber Network“ yra Ethereum pagrįstas protokolas tai leidžia „greitai pasikeisti ir konvertuoti skaitmeninį turtą (pvz., kriptografinius žetonus) ir kriptovaliutas (pvz., Eterį, Bitcoiną, ZCashą) su dideliu likvidumu“. Tai panašu į „0x“ projektą, tačiau visus savo veiksmus atlieka „blockchain“.
Centralizuotose biržose nuolat kyla pavojus dėl saugumo spragų ir lėtos proceso trukmės. Kai kuriais atvejais gali prireikti kelių dienų, kol atsiimsite lėšas iš biržos. Populiarūs decentralizuoti mainai turi ir trūkumų. Jie dažnai neturi pakankamai likvidumo aktyviai prekybai palaikyti, o sandorio pakeitimo išlaidos gali būti didelės, kai pavedimų knyga yra laikoma grandinėje.
„Kyber Network“ teikia a decentralizuotas mainai grandinėje, tačiau pašalina užsakymų knygą. Tai suteikia platformai galimybę saugiai keistis kriptografija akimirksniu už minimalias išlaidas.
Šiame „Kyber Network“ vadove aptarsime:
- Kaip veikia „Kyber“ tinklas?
- „Kyber Network Crystal“ (KNC)
- „Kyber Network“ komanda & Progresas
- Prekyba
- Kur nusipirkti KNC
- Kur laikyti KNC
- Išvada
- Papildomi „Kyber“ tinklo ištekliai
Kaip veikia „Kyber“ tinklas?
Išskyrus mainus, „Kyber Network“ naudojamas kaip terpė perduoti žetonus iš asmens į asmenį. Tai puikiai tinka tiek P2P pervedimams, tiek ICO. Jūsų atsiųsti žetonai neturi atitikti konkretaus žetono, kurį nori gauti imtuvas. Kyberas vykdo mainus pervedimo metu. Pažvelkime į greitą pavyzdį:
Paprastas „Kyber“ tinklo perdavimas
Bobas skolingas Sally 0,01 ETH viešbučio kambariui jie išsiskyrė atostogų metu. Deja, Bobas tik turi REP. Sally labai nori ETH, o ne REP, todėl jie naudojasi „Kyber“ protokolu sandoriui išspręsti.
„Kyber“ tinklo sąsajoje Bobas mato, kad konversijos koeficientas yra perkėlimas 1 ETH = 16 REP.
Jis pateikia prašymą „Kyber“ konvertuoti 0,01 ETH vertės REP ir išsiųsti jį Sally. „Kyber“ sutartis (kas valdo žetonų atsargų sandėlį) pirmiausia patikrina, ar Bobas į kontraktą įtraukė pakankamai REP į konversiją.
Po patvirtinimo sutartis siunčia 0,01 ETH į Sally adresą. Su „Kyber Network“ standartine sutartine pinigine Sally pasirodys taip, tarsi lėšos būtų gautos tiesiogiai iš Bobo adreso.
Galiausiai, Bobo REP, pridėjus nedidelį mokestį, pridedamas prie rezervo fondo, iš kurio atsirado ETH.
„Kyber“ tinklo vaidmenys
„Kyber Network“ yra keletas skirtingų vaidmenų, kuriuos turėtumėte žinoti:
- Vartotojai siųsti ir gauti žetonus į / iš tinklo. Tai gali būti fiziniai asmenys, prekybininkai ar išmaniosios sutarčių sąskaitos.
- Atsargos subjektai pritraukti likvidumo į platformą. Jie gali būti vidiniai arba juos gali laikyti registruota trečioji šalis. Jie klasifikuojami kaip valstybiniai ar privatūs, atsižvelgiant į tai, ar visuomenė prisideda prie jų rezervų.
- Atsargos dalyviai teikia lėšų atsargų subjektams. Jie siejami tik su viešosiomis rezervo įmonėmis ir dalijasi iš rezervo gautu pelnu.
- Atsargų valdytojas išlaiko rezervą, apskaičiuoja valiutų kursus ir įveda kursus į tinklą.
- „Kyber“ tinklo operatorius prideda / pašalina rezervo subjektus, taip pat valdo, kurie žetonai yra išvardyti. Iš pradžių šį vaidmenį atliks „Kyber“ komanda, tačiau galiausiai ji pereis prie tinkamo decentralizuoto valdymo.
Visi šie vaidmenys skirtingai veikia „Kyber Network“ išmaniąją sutartį.
„Kyber“ tinklo vaidmenys
Dinaminis rezervo baseinas
„Kyber“ tinklas palaiko likvidumą per dinamiško rezervo baseinas. Šiame telkinyje yra visi sistemoje esantys rezervo subjektai. Turint kelis subjektus grupėje, išvengiama monopolizacijos ir išlaikomi valiutų kursai konkurencingi. Kai vartotojas prašo mainų, išmanioji sutartis vykdo mainus per rezervo subjektą, naudodama geriausią vartotojo valiutos kursą.
Leidžiant išorės rezervo subjektams, „Kyber Network“ neleidžia centralizuotis ir atveria duris į mažos apimties žetonų sąrašus. Išoriniai rezervai gali būti gerai, jei rizikuojate laikyti mažiau populiarius žetonus, kurių „Kyber“ atsargos neišvardina.
Siekdamas užkirsti kelią blogiems dalyviams rezervo fonde, „Kyber Network“ turi mažai apsaugos priemonių. Tinklas pažymės bet kokį valiutos kursą, kad gautų specialų patvirtinimą, kuris gerokai neatitinka normos. Siekdamas apsaugoti viešajame rezerve esančias lėšas, „Kyber“ visus mainus naudojant jas keičiasi per „a“ skaidrus fondų valdymo modelis.
Rezervų valdytojai uždirba pelną iš savo atsargoms nustatytų skirtumų. Jie taip pat gauna padidėjusio kiekio naudą, naudodamiesi bendru „Kyber“ tinklu ir „Kyber“ teikiama prietaisų skydeliu, kad valdytų savo atsargas..
„Kyber Network Crystal“ (KNC)
KNC yra ERC20 žetonas kad atsargų valdytojai turi įsigyti, kad valdytų rezervą tinkle. Kiekvieną kartą įvykus mainams, tinklas ima nedidelį KNC mokestį į rezervą.
Mokesčiai iš dalies naudojami veiklos išlaidoms padengti ir atlyginti trečiosioms šalims, kurios į tinklą įtraukia prekybos apimtį. Kai proporcingas KNC kiekis bus panaudotas šiems dviem dalykams, likę žetonai yra sudegino (pašalino iš apyvartos).
KNC naudojimas
Bendrovė iš viso nukaldino 226 000 000 KNC per ICO ir išdalino šiek tiek daugiau nei 60 procentų visuomenės dalyviams. Šiuo metu apyvartoje yra apie 134 000 000 KNC. Šis skaičius svyruos per ateinančius dvejus metus, kai steigėjų ir patarėjų žetonų tiekimo liemenės pateks į rinką..
Galų gale, dėl degimo, cirkuliuojantis tiekimas sumažės, todėl bus ženklas defliacinis. Kartu su paklausos padidėjimu tai idealiu atveju turėtų sukelti kainos padidėjimą. Kriptovaliutų rinka vis dėlto yra komplikuota, ir nėra jokios garantijos, kad šis padidėjimas įvyks.
„Kyber Network“ komanda & Progresas
„Kyber“ komanda įspūdinga. Loi Luu, Yaronas Velneris, ir Viktoras Tranas yra projekto steigėjai. Luu anksčiau sukūrė „Oyente“, pirmąjį atvirojo kodo saugumo analizatorių „Ethereum“ sutartims, ir įkūrė decentralizuoto kasybos baseino projektą „SmartPool“.. Velner aktyviai dalyvavo „Ethereum bug bounty“ programoje ir Tran taip pat yra pagrindinis „SmartPool“ kūrėjas.
„Kyber“ tinklo įkūrėjai
Komandoje yra gerai suplanuota patariamoji taryba, kurioje yra žymiausias narys Vitalikas Buterinas, Ethereum perkūnija.
2017 m. Rugpjūčio mėn. „Kyber“ sėkmingai pristatė savo „testnet“ beta versiją, o pirmąjį 2018 m. Ketvirtį išleido pagrindinį tinklą. Per likusius 2018 metus komanda pridėjo palaikymą ERC20-ERC20 konversijoms („KyberSwap“) ir sukūrė rinkinį kūrėjų API. Kitas svarbus „Kyber Network“ etapas yra „Gormos“ – mastelio sprendimo, kuriame naudojama „Plazma“ ir KNC palaikymas, diegimas..
„Kyber“ tinklo gairės
Projektas turi platų partnerių sąrašą. Sąraše yra „Request Network“, „Wax“, „Toshi“, „Gifto“, „ICON“, „Wanchain“ ir „MyEtherWallet“..
Varzybos
„0x“ projektas yra didžiausias „Kyber Network“ konkurentas. Abi komandos bando patekti į decentralizuotą valiutų rinką. Pagrindinis skirtumas tarp jų yra tas, kad „Kyber“ visą mainų procesą vykdo grandinėje, o „0x“ laiko užsakymų knygą ir atitinkančią grandinę..
Kaip kripto apsikeitimo mainai, platforma taip pat konkuruoja su „ShapeShift“ ir „Changelly“.
Prekyba
Po 2017 m. Rugsėjo mėn. ICO KNC nusistovėjo į prekybos kainą, kuri iki gruodžio svyravo apie 1,00 USD (mažėjant BTC vertei). Ženklas atitiko daugumos kitų altcoins tendenciją – iki gruodžio mėn. Brango ir smarkiai smuko 2018 m. Sausio mėnesio pradžioje..
KNC kaina krito visus 2018 metus, išskyrus vieną išimtį per balandį. Nuo balandžio 6 d. Iki balandžio 28 d. Kaina pakilo daugiau nei 200 proc. Šis pasirengimas sutapo su a tinklaraščio straipsnis apibūdinant planus atnešti Bitcoin į „Ethereum“ blokų grandinę. Tačiau nuo tada kaina nuolatos krito, šiuo metu remdamasi maždaug 0,15 USD (~ 0,000045 BTC) aukštu.
Kai „Kyber“ tinklu naudojasi partneriai, kaina gali išaugti, kai jie pradeda visapusiškai naudotis tinklu. Kūrėjų komanda nuolat pasiekė savo užsibrėžtų tikslų, todėl atkreipkite dėmesį į visus horizonte pasirodžiusius pranešimus.
Kaip minėta anksčiau, fiksuotas tiekimas ir žetonų deginimas turėtų sukelti natūralų kainų spaudimą.
Kur nusipirkti KNC
KNC dažniausiai prekiaujama „Binance“ kaip prekybos pora su „Bitcoin“. Taip pat galite naudoti „Ethereum“ prekybai KNC, tačiau apimtis yra žymiai mažesnė.
Norėdami rasti visą KNC pirkimo biržų sąrašą, eikite į „CoinMarketCap“.
Kur laikyti KNC
Kadangi tai yra ERC20 prieigos raktas, galite laikyti KNC bet kurioje piniginėje su „ERC20“ palaikymu. „MyEtherWallet“ yra populiariausias internetinis pasirinkimas. „MetaMask“ taip pat veikia.
Daugelis investuotojų papildomam saugumui pasirenka naudoti aparatinę piniginę. Negalite suklysti nei su „Trezor“, nei su „Ledger Nano S“ – abu palaiko KNC.
Išvada
„Kyber Network“ yra įdomus protokolas, kuris suteikia greitį, saugumą ir likvidumą kriptovaliutų keitimo procese. Projektas unikaliai sujungia rezervinį sandėlį su mainais grandinėje, kad gautumėte geriausią iš centralizuotų ir decentralizuotų sistemų.
KNC kaina to neatspindėjo, tačiau „Kyber“ komanda davė rezultatų, išleidusi „KyberSwap“ ir „KyberDeveloper“, taip pat bendradarbiaudama su keliomis gerbiamomis „blockchain“ įmonėmis. Turint apkrautą planą, 2019 m. „Kyber Network“ gali dominuoti decentralizuotoje mainų erdvėje.
Redaktoriaus pastaba: šį straipsnį Stevenas Buchko atnaujino 18.05.18, kad atspindėtų naujausius projekto pakeitimus.