Kas yra Lisk?
„Lisk“ yra šoninės grandinės kūrimo platforma, leidžianti kūrėjams lengvai kurti ir diegti decentralizuotas programas „Javascript“. Viena iš didžiausių kovų pramonėje yra tai, kad kūrėjai paspartina blokų grandinių kūrimą ir supranta granulių kodų bazes po gaubtu.
Kūrėjai dirba labai sunkiai ir dažnai jaučiasi centralizuotų platformų (tokių kaip „Google Play“ ir „Apple App Store“) užgaida. Šie dideli subjektai gauna liūto dalį dėmesio ir pajamų, todėl kūrėjai nesugeba susitvarkyti. „Lisk“ siekia sukurti teisingesnę decentralizuotų programų platformą, leidžiančią kūrėjams gauti didesnį pyrago gabalėlį.
Projektas tikisi pagreitinti ir supaprastinti plėtrą, sutelkdamas dėmesį į „Javascript“ (o ne naują patentuotą kalbą), kuris galiausiai atvers savo platformą milijonams jau apmokytų programuotojų.
Mūsų vadove apžvelgsime:
Kaip veikia „Lisk“?
Specifikacijos
Blokuoti laiką: 10 sekundžių
Apskritasis laikas: ~ 17 minučių
Tiekimas: 100 milijonų LSK + metiniai kalimo atlygiai (šiuo metu 4 LSK už bloką)
Sutarimo sistema: Deleguotasis akcijų paketo įrodymas (DPoS)
Žymos simbolis: LSK
„Lisk“ siekia būti platformos tiekėjas (panašus į „Ethereum“ ir „NEO“) su decentralizuotu tinklu, tačiau jis skiriasi keliais būdais.
„Ethereum“ naudoja „Solidity“, reikalaujant, kad devai išmoktų naują kalbą, ir yra sutelktas į protingas sutartis. Šiam galiniam tikslui sukonstruotai konstrukcijai reikia, kad trečiosios šalys veiktų kaip išorinės programos (pvz., „My Ether“ piniginė ERC-20 žetonams).
„Lisk“ naudoja šonines grandines ir pilną programinės įrangos kūrimo rinkinį (SDK), kad kūrėjai galėtų rinkinį ir „kaboodle“ gaminti poliruotus „dapps“ (decentralizuotas programas) ir nepriklausomą „blockchain“ vienoje sistemoje. Ši šoninė blokinė grandinė yra susieta ir užtikrinta atskirai prižiūrimos „Lisk“ blokinės grandinės.
Lisk „Sidechains in Action“
Šoninės grandinės
Šoninės grandinės yra kriptografiškai nepriklausomos knygos (blokų grandinės), susiejančios su pagrindine grandine, nepakenkiant pagrindinės grandinės veikimui ir greičiui. Šis ryšys suteikia sąveikos funkcijas, tokias kaip žetonų perkėlimas ir sinchronizavimas tarp grandinių.
Galų gale, šoninės grandinės leidžia kūrėjams maksimalų pritaikymo lygį konsensuso algoritmams, tinklo masteliui, turto stebėjimui ir netgi kriptos versijų (pvz., Testų tinklų) ir turto (pvz., Atsargų) stebėjimui.
Daugybė šalutinių grandinių sprendimų yra arba viename, arba privačiame. „Lisk“ stengiasi pasiūlyti geriausią iš abiejų pasaulių – pagrindinį tinklą – stabilumą ir saugumą, o šoninėms grandinėms suteikti neribotą lankstumą.
Kūrėjai turi visišką kontrolę, kaip sukurti savo blokų grandinės tinklą kaip šoninę grandinę, o „Lisk“ komanda prižiūri, kad pagrindinį tinklą užtikrintų 101 delegatas. Jei kada nors yra klaida toje kitoje „blockchain“, pagrindinė grandinė lieka nepaveikta.
Kuo Lisk skiriasi?
Kad „blockchain“ technologija būtų prieinamesnė, komanda, remdamasi „JavaScript“, sukūrė programinės įrangos kūrėjų rinkinį (SDK), daugiausia dėmesio skirdama vartotojo patirčiai (UI) ir kūrėjų palaikymui..
SDK susideda iš keturių pagrindinių dalių:
- Sutarimo algoritmas – „Lisk“ atveju – deleguotasis akcijų paketo įrodymas (DPoS), kuris taip pat yra numatytasis nustatymas
- Šoninės grandinės – Leidžia sukurti autonominę blokinę grandinę, susietą su pagrindine „Lisk“ grandine
- Atgal – Tinkinamas „devs“ kodas, kad būtų galima savarankiškai kurti DAPPS
- Priekinė dalis – Vartotojo sąsaja (vartotojo sąsaja), kurios komponentai yra vieši
Mintis yra tai, kad šie nepriklausomi projektai bus susieti su stabilia tėvų grandine, turinčia jau egzistavusį mastą ir tvirtumą. Lisk taip pat turi delegatų, kurie gali padėti apsaugoti šoninių grandinių tinklus.
Kaip delegatai saugo šoninės grandinės tinklą
Sujungę originalaus „Lisk“ tinklo ir „blockchain“ galią su atviro kodo SDK, kūrėjai turi galią sukurti patogias, lengvai atsisiunčiamas skaitmenines programas viename pakete. Ši programa pasiekiama decentralizuotoje saugykloje, pavyzdžiui, programų parduotuvėje. LSK žetonai vartojami norint naudotis „Lisk“ tinklu ir paslaugomis. (Panašus į eterį su Ethereum)
Tai leidžia kūrėjams sutelkti dėmesį tik į savo programos naudingumą, o ne atkuriant naują „blockchain“ ir visą su tuo susijusį valdymą..
„Lisk Blockchain Services“ pavyzdys
- Tapatybė kaip paslauga – Tiesioginio vienkartinio prisijungimo (SSO) mygtukas, skirtas svetainėms, kurioms reikia registracijos
- Decentralizuotas priegloba kaip paslauga – Laikmenas laikykite decentralizuotame, užšifruotame tinklo debesyje
- Protingas sutarties vykdymas kaip paslauga – Leidžia nepatikimoms sąlyginio deponavimo paslaugoms ir pašalina sandorio šalies riziką
- Orakulai kaip paslauga – būdas gauti pritaikomus realaus laiko duomenis ar realių įvykių rezultatus
Vienas iš šauniausių dalykų, susijusių su SDK ir atvirojo kodo ekosistemos turėjimu aplink „Lisk“ pagrindinę grandinę, yra tai, kaip visa sistema naudojasi kiekvienu nauju kūrėjų sukurtu „dapp“ ir „naudojimo atveju“. Pavyzdžiui, „Solidity“ neturi „Lisk“ bibliotekos, tačiau kūrėjas galėtų užkoduoti „Ethereum Virtual Machine“ (EVM) išmaniąsias sutartis savo šalutiniame tinkle arba kaip „blockchain“ paslaugą. Tada visas tinklas galėtų naudotis ta biblioteka.
Užbaigus šį naują efektyvumą ir pasiūlymą dabar bus naudingas visas „Lisk“ tinklas. Vis daugiau ir daugiau kūrėjų šokdami laive, jie sukurs galingą tinklo efektą ir greitai sukurs reikalingas programas ir paslaugas. Tai pranašauja „Lisk“, sukuriant daugiau vertės ir naudingumo kūrėjams ir vartotojams.
„Lisk“ decentralizuotas programų katalogas
Galite ieškoti bet kokio „Lisk“ kliento ekosistemos „dapp“ (kaip ir bet kurioje „App Store“). Visos platformos „blockchain“ programos turi užsiregistruoti pagrindiniame tinkle. Ši registracija sukuria ryšį tarp pagrindinio „Lisk“ ir šalutinio grandinės, leidžiančių programų katalogui rasti visas „blockchain“ programas ir paslaugas.
Šio proceso metu kūrėjas gali nustatyti unikalų programos pavadinimą, aprašą, kategoriją, piktogramą, žymas ir atsisiuntimo nuorodą. Labai panašus į programos ar tinklalaidės registracijos procesą tokiose paslaugose kaip „Apple“ programų parduotuvė.
„Lisk Dapp Directory“
Apie Liską
Istorija
Kai „Bitcoin“ pagrindas pirmiausia rašomas C ++ ir „Ethereum in Solidity“ (nepriklausoma „javascript“ sistema), kūrėjams kyla daug painiavos, į kurią kalbą sutelkti dėmesį arba išvis išmokti..
„Lisk“ įkūrėjai Maxas Kordekas ir Oliveris Beddowsas pamatė ir išgyveno šias kovas ir sukūrė viziją, kad „blockchain“ technologija būtų prieinamesnė. Atsižvelgiant į tai, kad dauguma populiariausių programų (pvz., „Uber“) ir pats internetas dažniausiai veikia naudojant „Javascript“, kodėl išradus ratą?
Viskas prasidėjo 2014 m Kripta, atviro kodo „blockchain“ programos platforma, kuri galiausiai buvo paversta „Lisk“. Nors ir sėkmingai bendruomenės lygmeniu, „Crypti“ reikėjo daugiau ugnies jėgų, kad pasiektų savo viziją, ir 2016 m. Gegužę įsitraukė į „Lisk“.
Komanda
Maxas Kordekas – prezidentas / generalinis direktorius ir įkūrėjas
„Kordek“ savo ankstyvosiomis dienomis pripažino „blockchain“ potencialą. Jis bendravo su įvairiomis bendruomenėmis ir įsisavino visą informaciją, kurią galėjo rasti prieš įkurdamas „Lisk“. Jis mato didžiulį augimą ir tiki, kad „Lisk“ bus šio įsisavinimo priešakyje, pateikdama lengvai naudojamą „Sidechain“ kūrimo rinkinį. Už darbo ribų jis labai aistringas dėl mokslinės fantastikos.
Maxas Kordekas ir Pagrindinių operacijų komanda
Oliveris Beddowsas – CTO viceprezidentas ir įkūrėjas
„Beddows“ turi dvylikos metų patirtį plėtros srityje. Kaip ir daugelis kitų „blockchain“ projektų, jis matė, kad tokia technologija gali būti galinga priemonė padaryti pasaulį teisingesnį. Jis pamatė, kad dauguma „blockchain“ platformų buvo pernelyg sudėtingos ir atsirado galimybė pritraukti kūrėjus į kosmosą turint įgūdžių.
Oliveris Beddowsas ir pagrindinė kūrėjų komanda
Gairės ir pokyčiai
Lisk neapsiėjo be nelygumų kelyje ir kiti iššūkiai. Nepaisant to, jis išaugo į tikrą projektą, kuris įgyja vis daugiau pasitikėjimo kiekvienu įvykdytu etapu.
Partnerystė su „Microsoft“ 2016 m suteikė galimybę „Lisk“ teikti „Blockchain as a Service“ per „Azure“ ir tam tikrą pramonės pripažinimą.
Vienas didelis, naujausias įvykis buvo sprendimą pakeisti prekės ženklą. Samdant prekės ženklo strategijos firmą ir profesionalius dizainerius, darbštūs ne tik „Blockchain“ programos platformos, bet ir prekės ženklo kūrėjai. Nuo to laiko įvyko šis atnaujinimas ir galima drąsiai teigti, kad prekės ženklo pakeitimas iš esmės pavyko, daug profesionaliau atrodant, o tai yra raktas pritraukti naujų investuotojų ir talentų.
Konkurentai
Liskas varžosi gana sausakimšoje erdvėje. „Ethereum“ jau turi sveiką pirmokų pranašumą decentralizuotoje programų platformos erdvėje. Pridėkite prie tokių varžybų kaip „NEO“, „Stratis“ ir „ICON“ ir galite susimąstyti, kur tilps „Lisk“.
Laimei, dauguma šių projektų turi savo kompetenciją kalbų kodavimo ir geografinės padėties atžvilgiu. Kaip jau minėjome anksčiau, joks kitas projektas nėra taip stipriai orientuotas į „Javascript“ kūrimo pusę.
Prekybos istorija
LSK pradėjo prekiauti 2016 m. Pradžioje ir po tam tikro pradinio nepastovumo nusistovėjo iki USD kainos, esančios maždaug 0,30 USD. Kaina iš tikrųjų pradėjo kilti tik 2017 m. Viduryje, kai bulių rinka pradėjo veikti. 2018 m. Sausio pradžioje ji pasiekė aukščiausią kainą – 38,40 USD. Tai reiškia neįtikėtiną 100 kartų didesnę grąžą tiems, kuriems pavyko gauti kelerius metus anksčiau.
Deja, kaina nuo šių metų smarkiai sumažėjo kartu su visa kriptovaliutų meškų rinka šiais metais ir atnaujinimo metu ji yra kažkur 2,85 USD.
Šiuo metu „Lisk“ neturi plano, todėl sunku numatyti, koks katalizatorius gali padidinti kainą ateityje. Kaip ir daugumoje projektų, turėtų padėti papildomas priėmimas ir partnerystė.
Kur nusipirkti LSK
„Lisk“ prekiaujama įvairiose biržose, iš kurių 3 yra geriausios: „Bittrex“, „Poloniex“ ir „Binance“. Kaip ir daugeliui kitų kriptovaliutų, jums reikės pradėti nuo „Bitcoin“ (ar kažko, ką paversti į „Bitcoin“), kad galėtumėte įsigyti tą porą mėgstamoje biržoje.
Kaip laikyti LSK
Kaip atnaujinimo dalį „Lisk“ komanda sukūrė daugybę alternatyvų jūsų LSK saugojimui. Senas „Nano“ piniginė netrukus bus nutrauktas, todėl turėsite naujovinti į geresnį sprendimą. Dauguma vartotojų norės patekti į „Lisk“ Stebulė galima „Windows“ ir „Mac“. „Hub“ suteikia „Nano“ piniginei funkcionalumo ir suteikia papildomų privalumų, pavyzdžiui, balsavimą už delegatus.
Lisk Šerdis yra piniginės sprendimas tik pažengusiems vartotojams ir turi komandinės eilutės prietaisų skydelį be GUI. Jei norite susikurti pilną savo mazgą, ši piniginė skirta jums. Pagaliau, „Lisk Mobile“ taip pat neveikia ir teikia tam tikrą ribotą funkcionalumą, nors energijos vartotojai greičiausiai norės vienos iš darbalaukio versijų.
Visas minėtas pinigines galite rasti oficialiame „Lisk“ atsisiųsti puslapį.
Išvada
Liskas buvo labai lėtas ir stabilus žaidėjas. „Mėnesio skonio“ ICO pasaulyje malonu matyti nuoseklų vystymąsi, pasiektus etapus ir laipsnišką tobulinimą.
Nuo „Crypti“ laikų abu įkūrėjai kartu su projektu stebėjo savo protą. „Lisk“ nuėjo ilgą kelią nuo pradedamo virtuvinio stalo, pilno programuotojų, iki daug didesnės klestinčios komandos su gražiais biurais Berlyne, Vokietijoje..
Nors daugelis mano, kad Lisk yra „Ethereum žudikas“, atidžiau pažvelgus paaiškėja, kad projektas yra tiesiog dar vienas puikus ir ateinantis žaidėjas (tarp daugelio) besikuriančiame kriptografiniame pasaulyje, kuris kuriamas tiesiai prieš mūsų akis..
Nors „Ethereum“ yra sutelktas į pažangias sutartis ir „Solidity“ kaip back-end įrankius, „Lisk“ tikisi pagauti tiek „JavaScript“ kūrėjų, tiek vartotojų širdis ir mintis.
Jų SDK, pagrįstas „Javascript“, yra paprastas, kurio lengva nepastebėti. Kodėl reikia iš naujo sugalvoti interneto kodą, kai tiek daug kūrėjų jį jau žino ir naudoja? Čia Liskas priešinosi norui sugalvoti kažką patentuoto, o naudojasi jau esamomis sistemomis, leidžiančiomis jiems greičiau pasiekti daug didesnį kūrėjų telkinį..
Tik laikas parodys (ir nuspręs), kas yra Kripto kalno karalius, o Liskas (ir tyliai) auga kaip esamas asmuo, į kurį reikia atsižvelgti atliekant šį vaidmenį.
Šį straipsnį atnaujino Ryanas Smithas 2018 m. Rugpjūčio 11 d., Kad atspindėtų naujausius projekto pakeitimus.
Daugiau informacijos apie projektą rasite šiuose kanaluose: