Kas yra Monero?

„Monero“, „Bytecoin“ šakutė, yra saugi, privati ​​ir neatsekama valiuta, sukurta naudojant „Cryptonote“ protokolą naudojant žiedinius parašus. Darbo įrodymo mechanizmas, vadinamas „CryptoNight“, išleidžia naujas monetas, kurios skatina kalnakasius saugoti tinklą ir patvirtinti sandorius. Iš pradžių 2014 m. Balandžio mėn. Paleistas kaip „BitMonero“, „Monero“ (simbolis XMR) esperanto kalba reiškia pinigus.

Vieša ir paslėpta „Monero“ knyga leidžia visiems siųsti ir gauti operacijas privačiai. Tai reiškia, kad joks pašalinis stebėtojas nežinotų siuntėjo, sumos ar paskirties.

„Monero“ ir jo bendruomenė laikosi trijų pagrindinių vertybių: (1) saugumas, (2) privatumas ir (3) decentralizavimas

„Monero“ svetainė detalizuoja toliau:

Saugumas

Vartotojai turi sugebėti patikėti „Monero“ savo operacijose, nerizikuodami suklysti ar užpulti.

Privatumas

Monero rimtai žiūri į privatumą. Monero turi sugebėti apsaugoti vartotojus teisme ir, kraštutiniais atvejais, nuo mirties bausmės.

Decentralizacija

Monero yra įsipareigojusi užtikrinti maksimalų decentralizavimą.

Šiame „Monero“ vadove apžvelgiame viską, ką reikia žinoti, įskaitant:

Kaip veikia Monero?

„Monero“ yra pagrįstas programos lygio kriptografiniu protokolu, orientuotu į privatumą, vadinamą „Ring Signatures“.

Žiediniai parašai iš pradžių buvo pasiūlyti 2001 m. Kriptografijos konferencijoje Kvinslande, Australijoje. Tarp „Ring Signatures“ autorių yra Ronas Rivestas, Adi Shamiras ir Yaelis Taumanas. Žiediniai parašai yra pagrindinis „Monero“ sandorių struktūros mechanizmas po to, kai jie yra transliuojami iš piniginės.

Pagrindinis „Monero“ naudojimo atvejis yra tai, kaip operacijos nėra susietos ar atsekamos dėl slaptų adresų. Tai apsaugo siuntėją ir imtuvus, taip pat leidžia pasirinktinai stebėti operacijas naudojant viešojo / privataus rodinio rakto konstrukciją be įprastų privačių / viešųjų raktų (apie tai plačiau vėliau).

„Monero“ turi kintamą blokų ribą, kuri leidžia lanksčiai valdyti duomenis (blokų dydžius) ir mastelį. Tai labai reikalinga dėl savo architektūros. Privatumui reikia daugiau kriptografijos ir duomenų apie operacijas.

Galų gale, „Monero“ naudoja žiedinius parašus, konfidencialių skambučių sandorius (slaptus skambučius) ir slaptus adresus, kad protokolų lygmeniu apgautų operacijas, kad apsaugotų tiek siuntėjus, tiek imtuvus nuo pasiklausymo, tačiau, jei pageidaujama, dar gali patvirtinti operacijas trečioji šalis..

Techninės detalės

Paleista: 2014 m. Balandžio 14 d

Visas monetų kiekis: Iš pradžių 18,4 milijono monetų (Po to bus nuolat fiksuota 0,3 XMR per minutę produkcija, kad subalansuotų prarastas monetas per metus)

Algoritmas: Darbo įrodymas (PoW) naudojant „CryptoNight“

Blokuoti atlygį: Sklandžiai kinta

Blokavimo laikas: 120 sekundžių

Sunkumas: Pakartotiniai tikslai kiekviename bloke

„Bitcoin“ problema

Pastovumas leidžia jums pakeisti tos pačios rūšies prekę ar turtą kitu. Tai reiškia vienodą prekių ir turto vertę. Pavyzdžiui, galite iškeisti vieną sidabrinio erelio monetą į kitą sidabrinio erelio monetą (nurodant tą pačią vertę tarp dviejų monetų).

Bet kas būtų, jei negalėtum iškeisti savo sidabrinės monetos į kitą, nes ta sidabrinė moneta buvo naudojama neteisėtai veiklai?

Tai yra tikslus mąstymas, su kuriuo susiduria Bitcoinas dėl savo visiškai skaidrios architektūros. Jei kuri nors agentūra nuspręstų, kad tam tikras „Bitcoin“ sandoris buvo naudojamas neteisėtais tikslais, tai sukeltų grėsmę, kad tas „Bitcoin“ bus priimtinas kaip keičiama valiuta..

Tai yra kritinė misijos konstrukcija tam, kas laikoma „pinigu“, ir kelia nerimą, kad pamatytumėte, kad „Bitcoin“ yra neveiksnus. Laimei, „Monero“ siekia išspręsti šią problemą naudodamasis užkoduotu ir užkoduotu privatumu.

Dilbertas su Dogberto komiksu apie pakeičiamumą

Dogbertas žino, kas yra. | Dilbertas © 2006 Scott Adams

„Monero“ ir „Bitcoin“

Vienas iš didelių „Bitcoin“ trūkumų yra lankstumo trūkumas diegiant naujas funkcijas, kurioms reikalingas beveik visiškas tinklo atnaujinimas. (Kaip matėme diskusijose dėl blokų)

Tai apima griežtai užkoduotus suvaržymus ir natūralius dizaino elementus (tokius kaip blokų dažnis, didžiausia pinigų suma ir reikalingų patvirtinimų skaičius)..

Operacijų sumų, taip pat siuntėjo / gavėjo atsekamumas yra automatiškai viešai matomas naudojant „Bitcoin“, nebent vartotojas imtųsi konkrečių veiksmų..

Darbo algoritmo (PoW) įrodymas taip pat pažeidė pirminę „Satoshi“ viziją „vienas procesorius – vienas balsas“, atsiradus GPU ir „Application Specific Application Integrated Circuit“ (ASIC) aparatūrai. Tai leidžia šiems kalnakasiams įgyti tinklo kontrolę ir valdyti pokyčius. (Kaip šakutė, kad tinklas veiktų.)

Netaisyklingas išmetimas reiškia konstrukciją, kai „Bitcoin“ atlygis kas ketverius metus sumažėja perpus. Pirminis tikslas buvo sukurti ribotą sklandų spinduliavimą su eksponentų skilimu. (Labiau nuspėjamas ne neramus modelis)

Vietoj to, mes turime dalinę linijinę emisiją (kaip pavaizduota žemiau), kuri sukuria dvigubo išpuolio atakos galimybę. Taip yra dėl to, kad tinklo maišos greitis sumažėja kiekvieną pusę. Atkreipkite dėmesį į „laiptinę“ kaip judesius.

Bitcoin kasybos sunkumų lentelė

„Bitcoin“ sunkumų koregavimas nėra tolygus.

„Bytecoin“ šakutė

„Bytecoin“ yra pirmasis žinomas „CryptoNote“ protokolo įgyvendinimas, kurio kodas sukurtas visiškai nuo nulio. Bet kodėl Monero prireikė, jei tai jau buvo įgyvendinta? Na, kaip visada su kriptografija, pasiruoškite dramai.

Monero subredditas

Bytecoinas galėjo būti išprovokuotas.

Kaip aprašyta šiame „Monero“ subbreddite nuo prieš trejus metus buvo ne tik „Bytecoin“ preminas, bet ir klastotė, kad būtų parodytas teisingas paskirstymas. Tada buvo dvejus metus „suluošintas“ kodas, kurį buvo galima patobulinti, bet ne. Ricardo Spagni, dar žinomas kaip „Fluffypony“ sakė „Monero“ komanda šias problemas išsprendė per kelias savaites.

„Monero“ komanda

komandos skyrius „Monero“ svetainėje pagrindinę komandą sudaro:

Be to, jų buvo daugiau nei 30 kūrėjų ir 420 bendraautorių projekto gyvavimo metu. Kadangi „Monero“ yra orientuota į privatumą, nenuostabu, kad daugelis komandos narių nusprendžia likti nežinomi

„Monero“ technologija

Pagrindinė „Monero“ technologija yra pusiausvyra, leidžianti jums valdyti raktus ir valdyti privačiai, naudojant patikrintus saugumo mechanizmus, taip pat suteikiant galimybę plastiškumą ir plėtrą tinkle. (Pvz., Kintamas bloko dydis, Kovri integracija)

Kaip veikia įprastas (ne iki galo anonimiškas) sandoris

Kaip veikia įprastas (ne iki galo anonimiškas) sandoris

Numatytasis „Bitcoin“ operacijų nustatymas yra visiškai skaidrus ir slapyvardis, jei nesiimama veiksmų, kad užgožtumėte savo tapatybę ir operacijas (pvz., VPN ir maišymo paslaugos). Tai reiškia, kad jūsų IP adresą galima prijungti prie jūsų įrenginio (t. Y. Asmeninės tapatybės), turint pakankamai išteklių, skirtų abiem.

Žiediniai parašai slepia operacijas

Žiediniai parašai yra skaitmeniniai parašai, kai keli pasirašiusieji pasirašo operaciją. Pagalvokite: pasirašydamas su bendrąja sąskaita, bet niekam nežinant tikrojo signataro

Siuntėjas sugeneruoja vienkartinį išlaidų raktą, o gavėjas yra vienintelė šalis, galinti aptikti ir išleisti pinigus pagal tą raktą.

Pagrindiniai vaizdai, kriptografiniai raktai, gaunami iš kiekvienos išleidžiamos produkcijos ir užkerta kelią dvigubam išleidimui. Taip yra todėl, kad „Blockchain“ yra vienas pagrindinis vaizdas vienoje produkcijoje (išlaidose).

„Ring Signature“ operacijos apima kelis pasirašiusius asmenis, nežinomus pašaliniams stebėtojams

„Ring Signature“ operacijos apima kelis pasirašiusius asmenis, nežinomus pašaliniams stebėtojams.

Žiedinis parašas naudoja jūsų paskyros raktus ir pasirinktus viešuosius raktus iš blokų grandinės, kad sudarytų galimų pasirašytojų „žiedą“. Pagrindinė žiedinio parašo saugumo ypatybė yra ta, kad neįmanoma pamatyti, kurių grupės narių raktai sukūrė parašą.

Joks pašalinis stebėtojas negali sutikti signatarų ringe, užtikrindamas, kad sandorio rezultatai nebūtų atsekami. Be to, išlieka pakeičiamumas, nes tinklas nežino išleistų sumų (nepaisant to, kad galėjo patvirtinti realią operaciją).

Džiaugiuosi matydamas konfidencialių operacijų pažangą. Vieningumas yra vienintelis gerų pinigų bruožas, kurio trūksta „Bitcoin“ / „Litecoin“.

Nekantrauju tai pridėti prie „Litecoin“, kai jis bus paruoštas. &# 128640; Ir tai galima padaryti minkšta šakute. Sekite naujienas!

– Charlie Lee [LTC⚡] (@SatoshiLite) 2017 m. Lapkričio 14 d

Skambinti konfidencialiomis operacijomis (RCT) Paslėpti išsiųstą sumą

Siuntėjas gali atskleisti tik tiek informacijos, kad kalnakasiai galėtų patvirtinti sandorį, viešai neatskleisdami visos išleistos sumos. (Žinomas kaip „įsipareigojimas“) Tai leidžia operacijai įrodyti savo tikrumą neprarandant vartotojo, kaip privatumo, privatumo.

Tinklas užšifruoja kiekvieno išvesties kiekį ir įtraukia jį į operaciją. Siuntėjo užšifruotai sumai naudojama bendroji paslaptis, integruota į operaciją, apskaičiuota derinant gavėjo asmeninio rodinio raktą su operacijos viešojo rodinio raktu (kuris sukurtas operacijos metu).

Trečiosios šalys negalės matyti sumos pagal šį „Konfidencialių žiedinių sandorių“ (RCT) sandarą.

RingCT išėjimai

„RingCT“ išėjimai dabar yra privalomi nuo 2017 m. Rugsėjo mėn

Slapti adresai apsaugo siuntėjus ir imtuvus

Moneropedija atskleidžia šią konstrukciją, kuri apsaugo siuntėjus ir gavėjus nuo pašalinių stebėtojų:

Slapti adresai yra svarbi Monero būdingo privatumo dalis. Jie leidžia ir reikalauja, kad siuntėjas gavėjo vardu kiekvienai operacijai sukurtų atsitiktinius vienkartinius adresus.

Naudodamiesi slaptais adresais, tik siuntėjas ir gavėjas gali nustatyti, kur buvo išsiųstas mokėjimas.

Kai sukursite „Monero“ paskyrą, turėsite asmeninio rodinio raktą, asmeninį išlaidų raktą ir viešąjį adresą. Jūs naudojate raktą „Jis išleidžiate“ mokėjimams siųsti, rodinio klavišą rodyti gaunamoms operacijoms ir „Viešąjį adresą“ mokėjimams gauti. Tiek išlaidų, tiek rodymo klavišai prisideda kuriant jūsų „Monero“ adresą. Galite turėti piniginę „tik žiūrėti“, kurioje naudojamas tik peržiūros klavišas.

Slaptas adresas galiausiai neleidžia susieti gavėjo lėšų su jų pinigine. Tačiau trečioji šalis gali audituoti tą adresą, kad įrodytų, jog įvyko sandoris. (Siuntėjui dalijantis savo viešojo rodinio raktu)

Gavėjas gauna savo lėšas per savo piniginės privataus peržiūros raktą, kuris nuskaito „blockchain“. Piniginėje aptikus ir paėmus, sukuriamas vienkartinis privatus raktas, atitinkantis siuntėjų viešąjį raktą.

Gavėjas šias lėšas dabar gali išleisti naudodamas savo privačių išlaidų raktą. Tai atsitinka be siuntėjo ar gavėjo piniginės ir viešai nesusietos operacijų sumos.

Iš „BCHGraz“ - „Meetup # 9“ - Justino Ehrenhoferio „Monero“

Kaip slapti adresai apsaugo siuntėjus ir imtuvus Šaltinis: Justinas Ehrenhoferis, „Slideshare“

Kaip veikia „Monero“ operacijos

Šis procesas yra labai trumpai paaiškintas „Monero Bitcointalk“ siūlai (skaičiai eina su nuotrauka žemiau):

„Bobas nusprendžia išleisti produkciją, kuri buvo nusiųsta į vienkartinį viešąjį raktą. Jam reikia Ekstra (1), TxOutNumber (2), ir jo asmeninis paskyros raktas (3) susigrąžinti jo vienkartinį privatų raktą (4). Siųsdamas operaciją Karoliui, Bobas atsitiktinai sugeneruoja jos papildomą vertę (5). Jis naudoja „Extra“ (6), TxOutNumber (7) ir Karolio sąskaitos viešąjį raktą (8) gauti jos viešąjį „Output“ raktą (9).

Įvestyje Bobas slepia nuorodą į savo išvestį tarp svetimų raktų (10). Kad būtų išvengta dvigubų išlaidų, jis taip pat pakuoja „Key“ atvaizdą, gautą iš jo Vienkartinio privataus rakto (11). Galiausiai Bobas pasirašo sandorį naudodamas savo Vienkartinis privatus raktas (12), visų viešųjų raktų (13) ir pagrindinis vaizdas (14). Jis prideda gautą žiedinį parašą prie operacijos pabaigos (15).“

„Monero“ sandorio pavyzdys

„Monero“ sandorio pavyzdys

Varzybos

Kaip „Monero“ lygina su alternatyviais į privatumą orientuotais sprendimais?

Pagrindinis „Monero“ diferenciacijos taškas yra „CryptoNote“ diegimas, kuris gyvuoja nuo 2001 m. Ir dėl jo funkcionalumo yra įvertintas reikšmingai. (Pavyzdžiui, „Traceable Ring“ parašai)

Kaip veikia „CryptoNote“

Kaip veikia „CryptoNote“

Du kiti privatumo technologijų diegimo variantai iš kitų kriptovaliutų apima:

„ZeroCoin“ / „ZeroCash“ – Naudojant nulinių žinių įrodymus (ZKP), šis protokolas užgožia siuntėją ir visą ekonomiką. Dėl anoniminio tinklo pobūdžio nežinote jokių išnaudojimų (pvz., Suklastotų įrodymų / išlaidų kūrimo) tik daug vėliau. Viena didžiausių rizikų yra kriptografijos brandos ir kolegų peržiūros stoka. Be to, ZKP remiasi pradinio RSA privataus rakto kūrėjais, kad jį sunaikintų. (Kaip tariamai padaryta šioje kompiuterio deginimo ceremonijoje)

„Monero“ ir „Zcash“: „ZCash“ operacijos yra pagrįstos nulinio žinių saugumo sluoksniu (ZSK)

MonetaPrisijungti yra maišymo protokolas, kuris sujungia operacijas, bet neužmaskuoja vartotojų, siuntėjų ar operacijų protokolo lygiu. Iš pradžių „Bitcoin“ kūrėjo Gregory Maxwello sukurtą „Coin Join“ naudoja „Dash“, kuris naudoja „Masternode“ (MN) modelį, kuriame vartotojai turi turėti 1000 DASH, kad galėtų prižiūrėti MN. Kritikai teigia, kad tai sukuria vieną nesėkmės tašką, kaip yra atskiri mazgai, teikiantys maišymo paslaugą pažeidžiami Sybilo išpuolių.

„Monero vs Dash“: „Dash“ naudoja „CoinJoin“, kuris sumaišo operacijas, bet neužtikrina siuntėjo ir imtuvų protokolo lygio apsaugos

„Monero vs Dash“: „Dash“ naudoja „CoinJoin“, kuris sumaišo operacijas, bet neužtikrina siuntėjo ir imtuvų protokolo lygio apsaugos.

Edwardas Snowdenas neseniai paklausė „Litecoin“ kūrėjo Charlie Lee apie „Zcash vs Monero“:

Visi privatūs sandoriai

Labiau išbandyta privatumo technologija

Nėra mokesčio kalnakasiams mokėti investuotojams

Nėra didelės infliacijos … geresnės investicijos.@fluffypony

– Charlie Lee [LTC⚡] (@SatoshiLite) 2017 m. Rugsėjo 29 d

Kovri (remiantis I2P) apsaugo vartotojus protokolo lygiu

„Kovri“ yra nemokamas, decentralizuotas, anoniminis „Monero“ sukurtas tinklo sluoksnis, pagrįstas pagrindinėmis „I2P“ specifikacijomis. „I2P“ pagrindinė architektūra veikia panašiai kaip TOR (kuri naudoja svogūną), išskyrus tai, kad naudojant „Kovri“ ji naudoja česnako šifravimą ir maršrutą, kad sukurtų privačią, apsaugotą tinklo prieigą.

„Kovri“ (su česnako maršrutu) žengia žingsnį toliau nei TOR, sukurdamas anoniminį, žinutėmis pagrįstą interneto bendraamžių tinklą. Šis perdangos tinklas padeda vartotojams paslėpti savo geografinę vietą ir interneto IP adresą, todėl interneto srautas tampa anonimiškas.

„I2P“ privatumo tinklo infografika

I2P Paaiškinta

Kaip Monero suskilo į penkias šakutes (iš tikrųjų šešias dabar)

Neseniai atradus slaptą ASER „Monero“ kalnakasių gamybą, moneta buvo suskaidyta į 6 skirtingas monetas.

Atradusi „Monero ASIC“ gamybą ir slaptą kasybą (be bendruomenės žinios), dėl centralizuotos kasybos grėsmės „Monero“ nusprendė išsiplėsti iš savo pirminio algoritmo..

Tai paskatino bendruomenę, norinčią išsaugoti savo pagrindines decentralizavimo vertybes, šiek tiek „kariauti prieš ASIC“.

Šiame straipsnyje nuodugniau aprašytas „Monero“ padalintas į šešias skirtingas monetas. Šias naujas monetas sudaro: „Monero 0“ (XMZ), „Monero Original“ (XMO), „Monero Classic“ (XMC), „Monero-Classic“ (taip, dabar su brūkšneliu), „MoneroC“ (CXMR) ir neseniai paskelbtos „MoneroV“ (XMV). Vis dar išlieka originalus „Monero“ (XMR).

Kritika, silpnybės ir rūpesčiai

Nors atrodo, kad „Monero“ turi daugybę pagyrimų, kokios yra jo silpnybės? Kaip aptarta šiame subreddite yra keli:

  • Privatumas – Buvo galimybė stebėti mazgo, iš kurio kilo operacija, IP adresą. Šis IP adresų registravimas gali sukelti vartotojų anonimizavimą. Tai sakant, „Monero“ plėtra nuolat tobulina privatumo funkcionalumą ir pridėjo tam tikrų „Tor“ galimybių, kad sumažintų šią riziką.
  • Kasybos centralizacija – Anksčiau daugumoje Monero kasyklų dominavo keturi baseinai, kurių kiekvienas turėjo ne daugiau kaip 20 proc. Ši centralizacija nebėra tas atvejis, tačiau vis tiek kelia potencialią grėsmę.
  • „Darkweb PR“ – Nors tai nėra tiesioginė „Monero“ komandos priežastis, verta atkreipti dėmesį į tai, kad prekės ženklo kūrimas ir visuomenės suvokimas visada yra tas, ką reikia nepamiršti, ir tai gali sulėtinti įsisavinimą, nes žmonės bijo, kad jis bus naudojamas neteisėtais tikslais..
  • Operacijos dydis – „Monero“ sandoriai yra daug didesni nei „Bitcoin“, reikalaujantys daugiau duomenų ir sukeliantys didesnę blokinę grandinę, kuri auga kasdien. Laimei, „Monero“ išsiplėtė ir įdiegė neperšaunamus ženklus 2018 m. Spalio mėn. Įdiegus neperšaunamus, sandorių dydžiai kai kuriais atvejais sumažėjo iki 97 proc..
  • Vystymosi sunkumai – Gebėjimas integruoti su kelių monetų piniginėmis ir kitomis integracijomis, kurios būtų plačiau naudojamos, buvo lėtas.
  • Riboti prekybininkų įrankiai – Šiuo metu prekybininkams sunku integruoti mokėjimus. Tačiau atsiranda vis daugiau trečiųjų šalių paslaugų, kurios padeda tai ištaisyti.

Pasiekimai

  • „Monero“ sandoriai sumažėjo 97 proc – Neseniai atnaujinus kietąjį šakinį diską, buvo įdiegta „neperšaunama“ – kriptografinė schema, sumažinanti operacijų dydį ir kainą. Dėl to „Monero“ sandorių mokesčiai sumažėjo 97 proc., Nukritę nuo 0,60 iki vos 0,02 JAV dolerio.
  • Kovri šakutė, kuriant saugesnius sandorius su I2P sluoksnis C++ – „I2P“, žinomas kaip „Nematomas interneto projektas“, yra TOR alternatyva, kuri pridėtų saugų visų operacijų, perkeltų į tinklą, sluoksnį. Tai buvo įgyvendinta vartotojui anonimaliai paprašius „Monero“ bendruomenės kurie sutiko finansuoti plėtrą visą darbo dieną, kad tai taptų realybe. (Turi mylėti sutelktinį finansavimą)
  • Išleista „Monero Hardware“ piniginė – Šis projektas buvo organizuotas ir sukurtas kaip finansavimo mechanizmas „Monero Forum Funding System“ (FFS) bendruomenėje. Michaelas Schlohas von Bennewitzas, programinės įrangos ir gamintojo veteranas, taip pat anonimalus, pagrindinis „Kovri“ kūrėjas, buvo projekto vadovas. „Ledger“ ir „Trezor“ taip pat pridėjo XMR palaikymą.
  • Galite sumokėti už „Overstock“ su „Monero“ – „Shapeshift“ ir jų API dėka „Overstock“ dabar priima „Monero“, taip pat keletą kitų altcoins. Tai rodo dar didesnį pasitikėjimą tuo, kad bus priimta labiau įprasta.

Gairės

„Monero“ turi vieną aktyviausių šifravimo programų kūrimo komandų, todėl neturėtumėte stebėtis, kad projekto etapai nuolat tobulėja. Šiuo metu viešajame 2019 m. Plane yra tik du veiksmai:

  1. Antrojo sluoksnio mastelio sprendimai
  2. Papildomi „Monero Research Lab“ (DLK) moksliniai darbai

Patikrink projekto planą reguliariai sekti naujienas.

Prekyba

Pradėjęs 2014 m., „XMR“ nematė palyginti didelio kainų veiksmo iki 2016 m. Rugpjūčio mėn. Tuo metu kaina pakilo beveik vertikaliai ir šoktelėjo nuo maždaug 1,80 USD (~ 0,003 BTC) iki 13,17 USD (~ 0,0217 BTC). Nepraėjus nė mėnesiui USD kaina padidėjo daugiau nei 600 proc. Tą pradinį meteorinį kilimą greičiausiai lėmė padidėjęs XMR populiarumas tamsiajame tinkle ir pirmasis monetos pasirodymas pagrindinėje žiniasklaidoje.

Per savo gyvenimo trukmę XMR kaina nuvažiavo tipišką kriptovaliutų kainų kalnelius. Per bulių bėgimą 2017 m. (RIP) moneta padidėjo 10 kartų, kad pasiektų visų laikų rekordą – maždaug 475 USD.

Kalbant apie altcoinus, XMR pasirodė gerai. Meškų turguose ji labiau linkusi išlaikyti savo vertę nei kitos monetos, tuo tarpu laimingais laikais ji vis dar daro reikšmingą pažangą.

Vyriausybėms ir korporacijoms vis labiau pažeidžiant asmens privatumą, Monero turėtų nuolat matyti žmonių, norinčių išlaikyti savo finansinį anonimiškumą, paklausą. Be tamsių interneto vartotojų, šioje bazėje yra visi, kurie nenori, kad jų išlaidų įpročiai ar asmeniniai balansai būtų transliuojami viešojoje knygoje ar kartais niekšingos trečiosios šalies akiratyje. Nuolatinė paklausa turėtų suteikti XMR kainai gerą kainą.

Kaip nusipirkti ir mano XMR

Galite įsigyti „XMR Binance“ naudodami BTC arba ETH. Jei norite įsigyti „XMR“ tiesiogiai su „fiat“, „Bitfinex“ ir „Kraken“ yra dvi papildomos galimybės.

Nors iš pradžių iššūkį sukėlė baseinų centralizacija, dėl neseniai įvykusios šakės, esančios toliau nuo ASIC kalnakasių, „Monero“ (XMR) originalių baseinų hashratas sumažėjo daugiau nei 50%. Slapta ASIC kasybos grėsmė paskatino šią šakę. Todėl „Monero“ vis dar lieka kaip išgaunama GPU moneta Ką man. Be to, galite rasti kasybos baseinų sąrašą čia.

Kaip laikyti XMR

Yra įvairios „Monero“ darbalaukio piniginės su palaikymu „Linux“, „Mac“ ir „Windows“.

Kietųjų kūrėjų pusėje yra Ranka (v7 & 8) OS lustų rinkiniams, naudojamiems mobiliuosiuose įrenginiuose, taip pat šaltinio blokų grandinei, leidžiančiai įsigyti „blockchain“ paleidimo juostą iš neapdoroto failo.

Mobilios ir lengvos piniginės yra „Cake Wallet“, „Monerujo“ ir „My Monero“.

Jei papildomas aparatinės piniginės saugumas yra labiau jūsų strigtis, „Ledger“ ir „Trezor“ palaiko XMR. Monero taip pat turi viduje pastatytą piniginės planą, kuris buvo finansuoja bendruomenė ir šiuo metu yra kuriama.

Monero katė

Monero iš tikrųjų vyksta (ir buvo).

Išvada

„Monero“, „Bytecoin“ šakutė, yra saugi, privati ​​ir neatsekama valiuta. Jis naudoja „Cryptonote“ protokolą kartu su žiediniais parašais, konfidencialių skambučių operacijomis ir slaptais adresais, kad apsaugotų vartotojo privatumą..

„Monero“ bendruomenė vadovaujasi trimis pagrindinėmis vertybėmis: (1) saugumas, (2) privatumas ir (3) decentralizavimas.

Pagrindiniai „Monero“ naudojimo atvejai yra privatūs, anonimiški ir neatsekami sandoriai. Jis taip pat turi pasirinktinį skaidrumą, kuris leidžia vartotojams tam tikras operacijas padaryti matomas, jei pageidaujama. (Pvz., Auditorius ar kita šalis, įrodanti sandorį) Ironiška, kad ši funkcija yra patraukli daugeliui komercinių interesų, kurie siekia apsaugoti svarbiausius verslo duomenis ir komercines paslaptis.

Mastelio srityje egzistuoja blokų riba, kuri palengvina lankstesnį duomenų valdymą (blokų dydžius) ir augimo sprendimus. Tai buvo sukurta siekiant leisti „Monero“ architektūrai augti (tam reikalinga daugiau kriptografijos ir duomenų apie operacijas) nei daugumoje „blockchain“.

Nors Monero buvo labai stabilus ir novatoriškas žaidėjas, šis augimas neapsiėjo be didelių kovų. Neseniai atradus slaptą ASIC „Monero“ kalnakasių gamybą, moneta buvo paskatinta suskaidyti į 6 skirtingas šakutes.

Tai ne tik suskaldė bendruomenes, bet ir sukėlė susirūpinimą, ką reiškia tikroji decentralizacija.

Nepaisant šių grėsmingų grėsmių, komandos atsidavimas tvirto ir saugaus projekto kūrimui tęsiasi. Privatumo protokolai, pvz., „Kovri“, ir aparatinės piniginės, pvz., „Ledger Nano S“, nuolat gerina ekosistemą. Be to, komanda ir toliau siekia vystymosi etapų.

Saugokite šią saugią privatumo monetą radare. Komanda ir bendruomenė yra lyderiai pramonėje ir jas bus galima žiūrėti neribotą laiką.

Redaktoriaus pastaba: šį straipsnį 19.1.19 atnaujino Stevenas Buchko, kad atspindėtų naujausius projekto pakeitimus.

Papildomi „Monero“ ištekliai

Interneto svetainė

Reddit

„Stack Exchange“

„BitcoinTalk“

Svarbiausia

Telegrama