Pilnas neužsimenančių žetonų (NFT) vadovas
Nepakeičiami žetonai yra specialus žetonų tipas, nurodantis unikalų turtą.
Šiuo metu dauguma iš mūsų yra girdėję apie skaitmeninius grynuosius pinigus. Padidėjęs „Bitcoin“ kripto valiuta tapo pagrindine, „Bloomberg“ ir CNBC reguliariai pranešė apie kriptovaliutų rinkas ir šių skaitmeninių monetų kainas. Tačiau valiuta yra tik viena pagrindinės „blockchain“ technologijos taikymo. Įdomiausios „blockchain“ galimybės atsiranda, kai naudojate nepakeičiamus žetonus, kad patvirtintumėte ir užtikrintumėte unikalumą ir tapatumą. Kas yra nepakeičiami žetonai? Šiame išsamiame vadove gilinsimės į nepakeičiamumo pasaulį ir tai, ką reiškia sukurti unikalų skaitmeninį turtą „blockchain“.
NFT turi programų visur, pradedant vaizdo žaidimais, baigiant daile ir bilietais į kiną. Jie gali būti naujos „blockchain“ varomos skaitmeninės ekonomikos stuburas. Greta jų keičiamų, į grynuosius pinigus panašių kolegų, nepakeičiami žetonai atveria duris į turto ir duomenų skaitmeninimą. Rezultatas – įdomios naujos rinkos gali atsiverti skaitmeninėms (ir realioms) prekėms, kurių dar net neįsivaizduojame.
Pradžia apie nepastovumą
Prieš patekdami į nepakeičiamus žetonus (NFT), turime kreiptis į dramblį kambaryje. Mums reikia gerai apibrėžti pakeičiamumą, kad galėtume kalbėti apie tai, kas nėra pakeičiama. Tiesą sakant, jei jūs kada nors anksčiau naudojote pinigus, intuityviai žinote, kas yra pakeičiamumas, tiesiog galite nežinoti žodyno žodžio, naudojamo jiems apibūdinti.
Pastovumas reiškia valiutos sugebėjimą išlaikyti standartinę vertę ir vienodą priėmimą. Paprastai tai reiškia, kad valiutos istorija neturi įtakos jos vertei ir kiekviena tos valiutos dalis yra lygi vertei kiekvienam kitam vienetui. Kišenėje esanti 20 USD sąskaita yra tokia pat vertinga, kaip ir mano 20 USD sąskaita. Jei mes juos nunešime į parduotuvę, parduotuvės savininkas juos priims vienodai, net jei jūsų buvo atspausdinta 2018 m., O mano – 1980 m. sąskaita vis dar vertinga parduotuvėje. Tai yra pakeičiamumo jėga.
Valiuta, kurios negalima pakeisti, yra nestabili ir gali žlugti. Įsivaizduokite, jei prieš priimdami turėtumėte ištirti kiekvienos dolerio kupiūros istoriją. Arba pagalvokime apie pasaulį, kuriame kai kurios 20 USD vertės kupiūros yra vertingesnės už kitas. Tai būtų beprotybė ir ekonomiškai neįmanoma. Nepastovumas yra būtinas bet kuriai valiutai, nesvarbu, ar tai doleris ar Bitcoin.
Kodėl turėčiau naudoti neužfiksuojamą žetoną (NFT)?
Nepakeičiami žetonai yra „blockchain“ turtas, sukurtas taip, kad nebūtų lygus. Galite pagalvoti, kad tai neturi daug prasmės, ir jei kalbėtume apie valiutas, būtumėte teisūs. Tačiau „blockchain“ žetonai gali atspindėti ne tik valiutą. Tiesą sakant, „blockchain“ turto galimybės yra beveik neribotos.
Parduodami „CryptoKitties“!
NFT iš esmės veikia kaip bet kokio tipo prekės duomenų bazės įrašas. Bene lengviausias pavyzdys yra populiariausias NFT „blockchain“ istorijoje „CryptoKitties“. Yra tūkstančiai „CryptoKitties“, tačiau jie nėra sukurti lygūs. Kiekvienas yra unikalus, turi savo vardą, akių spalvą, kailio spalvą, kailio raštą, veido išraišką ir ypatingus bruožus. Pirkdami „CryptoKitty“, jūs įsigysite nepakeičiamą žetoną, atitinkantį tą katytę. Kai kurie kištukai yra vertingesni nei kiti, ir jūs galite nusipirkti ir parduoti savo „CryptoKitty NFT“ skirtingais kiekiais keičiamų žetonų, tokių kaip „Ether“, priklausomai nuo jūsų NFT retumo..
Norint suprasti nepakeičiamų žetonų galią blokų grandine pagrįstam turto ir tapatybės saugumui, naudinga apgalvoti dar keletą pavyzdžių, kaip veikia NFT.
1. Kolekcionuojami daiktai
Mes jau apžvelgėme vieną kolekcinių objektų, užtikrintų NFT, „CryptoKitties“ pavyzdį. Tačiau kolekcionuojamų daiktų rinka tęsiasi visomis kryptimis. Vienas pagrindinių būdų yra meno kolekcionavimas. Piešinius ir skulptūras ekspertai galėjo patikrinti ir patvirtinti, prieš sukurdami nepakeičiamą žetoną tam tikram meno kūriniui. Kai savininkas nori parduoti meno kūrinį, jis aukcione gali tiesiog išvardyti nepakeičiamą žetoną kaip įrodymą, kad turtas yra tikras ir jis yra tikrasis savininkas.
Toks sertifikatas skaitmenina atsiradimo procesą ir užkerta kelią klastotėms ir sukčiavimams meno pasaulyje, nes meno turto nuosavybė priklauso „blockchain“. Tą patį būtų galima padaryti su beisbolo kortelėmis, antspaudais, papuošalais, gitaromis su autografais ar bet kokiu kolekcionuojamu daiktu, kurį galėtumėte įsivaizduoti. „Blockchain“ saugumas garantuoja sandorio teisėtumą.
2. Internetiniai žaidimai
NFT keičia žaidimų pasaulį. Dažnai žaidimų personažai įsigyja prekinių daiktų, tokių kaip ginklai, drabužiai ir net turtas. Sukūrę šiam turtui nepakeičiamus žetonus, juos galima parduoti žaidimo žetonais ar net grynaisiais realiame pasaulyje. Todėl atsirado visa internetinė fikcionizuotų prekių skaitmeninė ekonomika. „Decentraland“ yra arčiausiai žaidimų esančių „blockchain“ ekonomikų pažangiausias projektas, ir jie išbando visą žaidimą, pagrįstą „blockchain“, AI ir 3D sąveika su skaitmeniniu pasauliu..
decentraland yra novatoriškas „blockchain“ žaidimas
Tradiciniai daugelio žaidėjų vaizdo žaidimai ir net kazino patenka ir į nepakeičiamą žetonų pamišimą. Jie supranta, kad „blockchain“ žetonai leidžia žaidėjams (ir įmonėms) išgauti realią vertę žaidžiant internetinius žaidimus. Tai daro didelę ekonomiką, nes žaidimų turinio rinka ir toliau plečiasi.
3. Bilietai
Bilietai tvarkomi skaitmeniniu būdu „blockchain“ tinkle
Jei turiu bilietą pamatyti „Barcelona“ žaidžiančią „Manchester United“, o jūs turite bilietą į vietines aukštųjų mokyklų krepšinio varžybas, abu yra panašūs daiktai, tačiau jų vertybės yra labai skirtingos. Abiem bus suteikta galimybė dalyvauti renginyje tam tikru laiku ir tam tikroje vietoje, tačiau jie vargu ar yra perleidžiami. Tai yra NFT esmė. Tai standartizuoja nuosavybės teisę į tam tikrą turto kategoriją, tačiau tos kategorijos turtas gali turėti labai skirtingą rinkos vertę. Bilietų pardavimas yra puiki proga NFT pakeisti pramonės šaką.
4. Tapatybė & Sertifikavimas
Viskas prasideda tikrai įdomu, kai atsižvelgiame į tapatybę ir į tai, kokį vaidmenį NFT gali atlikti tikrindami asmenybę. Kaip gimimo liudijimą, kaip pasą ir kaip vairuotojo pažymėjimą galėtumėte gauti neįskaitomą skaitmeninį žetoną. Žinoma, negalėtumėte prekiauti šiais žetonais, tačiau jie galėtų bendrauti ir patikrinti su atitinkamomis institucijomis. Jūs taip pat galite savanoriškai pasidalinti šia informacija su darbdaviais, gydytojais ar kitais asmenimis, kuriems reikalinga jūsų asmeninė informacija.
Gal galėtumėte gauti universiteto diplomą kaip skaitmeninį ženklą. Arba galite paprašyti kreiptis į gydytojo patikrintą NFT, kad jie baigė medicinos mokyklą, egzaminus ir rezidentūrą. Be to, duomenys, kuriuos įmonės paprastai rinktų apie jus, pvz., Jūsų naršymo istorija ar apsipirkimo parinktys, galėtų būti pažymėti ir po to laikyti privatūs arba parduoti aukcione, kad būtų galima užsidirbti pinigų iš jūsų sukurtų asmeninių ekonominių duomenų..
ERC-721: unikalumo standartas
Iki šiol populiariausias NFT tipas yra pagrįstas „Ethereum“ ERC-721 žetonų standartu. Standartas koduoja nepakeičiamo prieigos rakto sukūrimą ir nurodo kūrėjus, kaip nustatyti išmaniąją sutartį, kuri ją valdo. Standartas yra svarbus, nes tai reiškia, kad žetonai puikiai žaidžia tarpusavyje ir su „Ethereum“ tinklu. Tai ypač svarbu kalbant apie pervedimus ir kuriant NFT pirkimo, pardavimo ir prekybos rinkas. „ERC-721“ žetonų sukūrimas per pastaruosius metus išaugo, nes internete atsirado didžiulė skaitmeninių kolekcionuojamų daiktų ir žaidimais pagrįsto turto banga..
„ERC-721“ yra populiariausias, tačiau tai nėra vienintelis NFT tipas. Kita sandorio šalis taip pat leidžia kurti nepakeičiamus žetonus, tačiau juos maitina „Bitcoin“ blokų grandinės šaltinio kodas, o ne „Ethereum“. Yra ir kitų mažesnių projektų ir susijusių paslaugų, kurios veikia kartu su „Ethereum“ ar kita sandorio šalimi, kad sukurtų unikalų turtą konkrečiose nišose, pvz., „Dailės kodeksas“ arba „Bitcrystals“ žaidimams..
Kaip prekiauti NFT & Kur laikyti NFT
NFT pirkimas ir turėjimas nėra panašus į įprastą kriptovaliutų prekybą. Norint įsigyti skaitmeninį kolekcinį ar žetonizuotą turtą, jums greičiausiai reikės skaitmeninės valiutos, tokios kaip Eteris, nors pavieniai pardavėjai gali priimti grynuosius pinigus arba prekiauti.
Jums taip pat reikės ką nors sudaryti. Kadangi kiekvienas prieigos raktas yra unikalus, mainai į NFT nėra vykdomi. Užtat yra turgaviečių, kurios sujungia atskirus pirkėjus su atskirais pardavėjais. Turėsite nustatyti kainą su žetoną parduodančiu asmeniu. Tada galite jį įsigyti tiesiai iš jų.
Jei pirksite ERC-721 prieigos raktą, jis pateks į jūsų „Ethereum“ piniginės adresą, kaip ir „ERC-20“ ženklas. Tačiau žiūrėdami piniginės kliente nieko nepasakysite apie jo vertę, tik jūs laikote. Jo vertė kyla iš bet kurios sistemos, kuriai yra prieigos raktas. Taigi, „CryptoKitty NFT“ yra susieta su kačiuko piešiniu su tam tikrais atributais, o tą kačiuką galima įtraukti į atvirą rinką, jei nuspręstumėte parduoti..
Neuždegamo žetono ateitis
Pradėjus galvoti apie nepakeičiamo turto galimybes, sunku rasti teorinę ribą tiems dalykams, kuriuos NFT galėtų skaitmeninti. Jūsų tapatybė, kvalifikacija, nekilnojamojo turto nuosavybė ir skaitmeniniai kolekciniai daiktai gali egzistuoti „blockchain“. Tai būtų žetonai, kuriuos galite laikyti, rodyti, dalytis ar parduoti.
Tai reiškia, kad tu galėtum užsiimti tiesioginiu verslu su bet kuo pasaulyje, o įmonės gali valdyti visas atsargas naudodamos skaitmeninius žetonus. NFT yra ateities ekonomikos pagrindas, atsižvelgiant į keletą metų ir daug darbo plėtojant ekosistemą.